Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
3. bře 2010

eri: až najdeš zloděje toho slunce tak mi dej vědět, sháním ho už dva dny 😎

janinka22
3. bře 2010

eri,aha,tak to jo,no my je nenecháme chodit všude 😀 taky to chcem přelepit a nalepit tam i igelity,tak snad to bude ok..

andrea110409
3. bře 2010

kosti: hele, ale mě se líbí, není tuctový a málo se vidí....ať se v tom šmudlovi líbí 😎

janinka22
3. bře 2010

Tery,tak tahle barvička se mi líbí,myslím že jste nakonec vybrali dobře 😉 aspoň to není taková "smutná" barva jak jsi tu dávala odkazy předtím 🙂

andrea110409
3. bře 2010

holky tak jsme asi barbar, ale teprve si čtu podrobnosti k porodu ....např. až teď vím co zahrnuje porodní plán 😉 Jak to tak vypadá tak náš mrňousek bude asi flegmatik ...protože s takovouhle maminkou se jinak zblázní 😀

t.kosticka
3. bře 2010

děkuju holky, mě se taky moc líbí, ale musím přiznat, že jsme váhala, že poslední velkou zásluhu má na tom manžel...

andy,a ty jsi nechodila na předporodní kurzy? náhodou flegmatici to mají jednoduchý... nic je nerozhází 😀

evuss
3. bře 2010

Kosi: gratuluju ke kočárku, je fakt parádní.
An: jsi na tom líp, já ani nevím, že nějaký porodní plán má být 😅 Chystáme se mrknout do porodnice a doufám, že tam nám řeknou co budem potřebovat 😅

andrea110409
3. bře 2010

kosti: no tady začínají až teď, vždycky když jsme se na to ptala tak mluvili až o dohodnutí se s porodnicí. Buď jsme něco prošvihla a nebo nevim. Teď půjdu příští týden na jeden, který zajiš´tuje porodnice.
jsem z toh, ale trochu vytrapovaná a tak hledám jestli ještě někde něco neni.

t.kosticka
3. bře 2010

díky evuss.
andy, aha...nic si z toho nedělej, aspoň, když budeš zaučená až teď, tak to do porodu nezapomeneš 😀
Já jdu na 1.kurz už zítra pochybuju, že si budu všechno pamatovat ještě 3 měsíce 😒

miselaniki
3. bře 2010

Ahoj holky

eri: s tím pejskem mi to je líto, já to vždy moc prožívám když je něco té naší. No ale ty peníze to je děs za veta. Jo prosím tě co používáte proti blechám a klíšťatům - já to teď řeším, dávala jsem ty ampule ale je to moc drahé protože nám to vydrží tak 3 týdny a chtěla jsem ten antiparazitní obojek, ale některé se prý u dětí nemůžou tak nevím tedy 😲
kosti: kočárek moc hezky, taky se mi ty barvy vidí takové veselejší než včerejší

Mně se tedy naštěstí spánek zlepšil, jenom ty křeče v lýtkách jsou častější. No a pribírám, jak jsem do teď měla málo tak to teď tedy valí🙂. Monitor dechu budeme mít půjčený.

eriska
3. bře 2010

tak jsem od doktora, všechno je v pořádku, skoro všude v průkajdě vypsal jedničky, až u CS 4 (ale to říkal, že v tomhle tt je normální mezi 5-6, takže prý pohoda) mám vystavenou mateřskou, dostali jsme nějaký boxík s věcičkama (je tam, kromě dudlíku, všechno stejný jako v tý minulý), dotazník o jménu a co s sebou do porodky..pro malýho jen plínky, ubrousky, ponožtičky a čepičky..pro maminku je toho víc, ale zase míň, než jsem čekala..takže se asi na tu tašku odpolko vrhnu, ať je připravená🙂

teda, vedle nás si taky předělávají byt, dělají jim na tom takový dva starší páni, takový správný, ale dneska bourají vchodové dveře, takže to jsou rány jako z děla a ten prach mám zase až v bytě..ale už se mi 2x omlouvali, tak jim odouštím a odpo jim dám i kousek perníku..když jsou tak milí🙂

mis, my klíšťata zatím neřešili, loni jsme mu nic nepořizovali, to byl štěňátko a letos zkusíme asi vakcínu..taky se toho obojku kvůli prckovi bojím..ale odpo jdeme na veterinu, na kontrolu, tak se zeptám..

jinak, já na žádném kurzu nebyla, když jsem byla v porodce, tak měli plno a čekali bychom min. 3 hoďky, než by se nám věnovali a tak nevím, jestli tam jít, či nejít..ale dnesak mě dr. uklidnil, že tam chodit nemusíme, že stejně všechno řeknou při přijmu..a ptala jsem se na masáž hráze a říkal, že nikde prokázaný není, že zabere, že když budou muset nastřihnout, tak nastřinou, ať člověk masíuje, nebo ne..že to je spíše o pocitu maminky..tak uvidíme, jestli se nám do toho bude chtít..

zuzi82
autor
3. bře 2010

Ahojky,
já byla dneska zase plavat a opět to bylo senzační. Zase nás tam bylo jen pět, takže pohodička a krásně jsme si to s prckem užili.
Ses paním jsem na tom hrozně. Včera jsem padla vyčerpaná do postele, ale ne a ne usnout. Pořád se mi otevíraly oči, takže jsem usnula až někdy kolem čtvrt na jednu a ve tři čtvrtě na pět už jsem byla opět vzůhu. Mímo se dneska dost mlelo, asi když jsem nemohla spát, tak mě chtělo zabavit a ráno ještě manža začal trochu chrápat, což se mu nestává, takže super noc.
Teri: myslím, že tenhle kočárek, je naprosto perfektní. Rozhodně nejlepší volba. 😉
Eri: my masírujeme už druhý týden a výsledky jsou už rozhodně znát. Mě už to není zdaleka tak nepříjemné a i manža říká, že ta kůže je podstatně měkčí, takže pořád doufám, že alespoň trochu mi to pomůže a třeba budu mít místo sedmi stehů jen dva. Rozhodně je to fajn pocit, když cítíš, že se to zlepšuje a uvolňuje. Někdy mám po té masáži pocit naprosté euforie, když si vzpomenu na ten první večer. 😅

eriska
3. bře 2010

zuzi, to je dobře, že jste byli s plaváním spokojený...já bych šla hned, ale bojím se, aby se mi zpátky nevrátil ten zánět, takže radši už to do porodu doklepu doma na balonu a s prochazkami🙂 no, já pořád o té masáži přemýšlím, určo ji vyzkoušíme, pro pocit, a buď vydržíme, nebo ne..jak píšeš, určo lepší mít stehy dva, než 10😉

zuzi82
autor
3. bře 2010

Eri: já fakt nelituju, že jsme do masáže šli. Ten pokrok je znát a už po týdnu to bylo lepší. Příští týden už zkusíme dva prsty. Toho se teda pořád trochu děším, ale myslím, že tak po dvou minutách masáže už to v pohodě půjde. Fakt mi dělá dost dobře to vědomí, že se to uvolňuje. Tak uvidíš. 😉

zuzi82
autor
3. bře 2010

Dneska mi na plavání dala cvičitelka asi 4 stránky s radami jak předcházet těm pipi bolestem a proč vznikají. Jestli chcete dám to zítra manžovi do práce naskenovat a poslala bych vám to na mail. Tak kdo bude mít zájem tak mi pošlete mail do IP.

andrea110409
3. bře 2010

Tak se holky uz dve hodinu nutim jit ven...a ted mi uz dosla trpelivost tak snad pujdu 🙂

katy007
3. bře 2010

Ahoj holky,
dneska dopo jsme byla plavat dala jsme si 23 bazenů tak jsme moc spokojená, že jsem pro sebe něco udělal. Dala jsem si i lehký oběd a ted na dezertík si dávám rozmixovaný zmrzlý nanuk z banánů co jsem si udělala a trošku šlehačky, ať to klouže 😀

Eri: tak to je pejska moc líto, nedávno byl i Matýsek nějaký smutný, apatický, sice jedl, pil, zobal mlsky co jsem mu dávala, ale moc nelétal, nehrál si ani se s námi nemazlil tak jsme na netu hledala, co by mu mohlo býtr a nic jsme neobjevila, už jsme chtěla jít se poradit na veterinu a pak mu už bylo lépe a je zase zakový lumpík jako býval, nevím zda ta inverzí co byla, nebo nějaká jarní deprese, hlavně že je už OK.

Zuzi: posílám do IP svůj mailík budeš moc hodná.

Teri: moc krásný kombinace barev.

miselaniki
3. bře 2010

Andy: taky jdu ven, když má člověk psa tak hold musí 😝

katy007
3. bře 2010

Tak já jsem ještě s masáží hráze nezačala a myslím, že asi ani nezačnu. ještě se na to zeptám své dr. co si o tom myslí.

eriska
3. bře 2010

katy, jojo, je to smutný, člověk by jim chtěl pomoci, ale neví jak..

misi, já už mám procházku (no, procházku, 10 minut tahání) za sebou a už dneska nikam nejdu..rozbolelo mě z toho břicho, tak si jdu lehnout, perníček se v troubě krásně upekl a až malinkato vychladne, tak ho s mlíkem poobědvám🙂

holky, napadlo mě, jak budete vyvařovat dudlíky? to ho dám jako celý do vody a nechám převařit? nebo mám zkusit vypreparovat jen ten dudlík? a budete dávat zvlášť dudlíky a zvlášť savičky? jsem si říkala, že bych to taky mohla pomaličku přichystat..

katy007
3. bře 2010

Eri: já dám dudlík i lahev najednou vyvařit.

Eri: dneska jak jsme šli na bazén tak se paní pěkně přetahovala s bostoňákem a vyhrál pochopitelně bostoňák a panička za nim letěla.

miselaniki
3. bře 2010

Holky tak jsem zpět, sice svítí sluníčko, ale v Brně tedy pěkně fouká. Taky budu vyvařovat všechno najednou.

eri: no není to už sranda s tím venčení, jak niki zatáhne tak mně taky bolí břicho, hezky oddychuj
katy: a vy máte pejska a to ani nevím🙂
zuzi: taky posílám majlík do IP

evejka
3. bře 2010

Ahoj holky,já jsem si pořídila sterilizátor na lahve do mikrovlnky a dají se tam dát jak lahve,tak savičky i dudlíčky...je to na 6 Avent lahví + příslušenství...nalejete do toho cca 200ml vody a necháty 4-5 min. v mikrovlně...a je to..skoro bez práce.Nějak šetřím čas,když to vidím kolem,co toho bude...pořídila jsem si i digi ohřívačku lahví...sámo vše po bazárkách,takže je to za dobře...takže jen tipy pro vás,kdybyste chtěli 😉

katy007
3. bře 2010

Misi: nemáme Matýsek je papoušek, já vždy pasa chtěla manža ne a teď se zbláznil a chce psa, tak koupíme až bude dítko větší buď Jacka nebo bostona ale nejvíce to vypadá n a fr. buldočka. 🙂

miselaniki
3. bře 2010

katy: aha už jsem se dívala, že si psala, že nelétal tak mi docvaklo, že to asi nebude pes🙂). Tak hlavně že už je v pořádku.
evejko: no ty sterilizátory a všechny ty pomůcky jsou fajn, já jsem si říkala, že to pořídím až podle toho jestli budu nebo nebudu kojit.

andrea110409
3. bře 2010

mis: souhlasím s tebou...taky pořídím stelizátor v momentě kdy nebude vyhnutí.
Zatím pracuju na masáži bradavek aby se nám všechno dařilo a nebyly moc zásadní komplikace 🙂
Nakonec jsem se dokopala ven, počasí je tu jak na houpačce a tak chvilku sněží a chvilku svíti slunce 🙂

evejka
3. bře 2010

mis:no to jsou moje věčný dilemata 😀 budu kojit?budu potřebovat odsávačku na mlíko?atd...koupila jsem si tedy jen 4 lahve startovací a kdyžtak je využiju na čajíky a příkrmy 😉 je fajn,že tyhle věci jdou na odbyt a počítám s tím,že je výhledově určitě prodám....

eriska
3. bře 2010

misi, jojo, už je to co tahat..byli jsme s tím na kontrole a všechny sponky zůstaly, ale raději ho dr. oholila (el. strojkem, což bylo něco na něj, nesnáší ho) a nalepila náplast..zvládl to krásně, pašák náš..teď je na hlídání u rodičů, brácha má narozky, 18., tak jdeme na véču..

takže to lahvičky a dudlíky hodíte prostě do kastrůlku s vodou a necháte povařit..já sterilizátory atd. pořizovat nebudu, až když bych nemohla kojit, to se potom určitě vyplatí, teď mi to přijde jako zbytečnost..já mám jednu malou lahvičku od aventu a druhou mi koupila ségra jako darek, babe jou a ta je skleněná a větší..už žádné další pořizovat nebudu..i tak mi jich přijde dost..holt počítám s tím, že kojit budu..a když ne, tak se dokoupí podle potřeby..

byla jsem na poště a vyzvedla jsem si tam blešku anežku od lamaze(z bazarku) a je úžasný..tady nad ní slintám😀 a taky mi přišel ten krkouní metr na zeď a včelky - dekorace..no, je to krásný🙂

andrea110409
4. bře 2010

Dobré ráno holky...musim se vám s něčím svěřit. v úterý jsme šla brzo ráno do nemocnice s krevníma odběrama a šla jsem takovým různým průřezem "dětí". Bylo to od prvňáčků až po puberťáky z 9. No a bral amě nějaká deprese, ty děti mi přišly ůplně cizí a neosobní vůbec z nich nějak nečišila žádná osobnost....úplně sem se vyděsila jak si budem s mrňousem rozumět a jestli najdem společnou řeč.
Nejsem ohledně "dětí" žádnej zelenáč, jezdila jsem leta na dětské tábory a tak se orientuju i v jiných názorech než ze svého dětství, ale tyhle městské děti mi přišly zvláštní......máte ještě někdo takovej pocit ? ☹

zuzi82
autor
4. bře 2010

Dobré ráno,
Andy: neboj, myslím, že je to hodně o rodině. I dneska je spousta dětí, které se věnují nějakým zájmům a chtějí nečeho dosáhnout. A ty naše k tomu přeci budou mít ty nejlepší předpoklady už proto, jak moc jsou chtěné a už teď milované. Já věřím, že tak jak se mým rodičům podařilo svou láskou a péčí ze mě a sestry vychovat slušného člověka, že stejnými prostředky se to podaří i mě. Je pravda, že to naše děti budou mít možná těžší než jsme to měli my, protože kolektiv je dneska ještě silnější a je asi in být ovcí v davu. Já ve škole dost vybočovala a dost jsem od spolužáků zakoušela. Tenkrát jsem z toho byla nešťastná a dneska jsem svým rodičům vděčná za to, že mě nenechali se chovat jako ostatní. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru