Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
4. bře 2010

zdravím vás,
an, žádné strachy🙂ty děti, co jsi potkala, byly cizí..z těch většinou nic nevyzařije..a kdybys je potkala po jednom a povídala si s nima, bude to určitě lepší...jinak souhlasím se zuzi, je to jen o vás dvou, jak prcka vychováte a jaká z něj bude osobnost..já to vidím u nás, nevlastní brácha, taťka byl po hospodách, jeho máma měla a má radši psi, než lidi, takže on vyrůstal ve fakt blbým prostředím, dneska slaví 18..ty řeči, co vede, je to puberťák, ale když ho znáš, víš, že by mouše neublížil a pro rodinu by se rozkrájel..jasně,mezi klkukama je stejnej "drsňák" jako oni, ale tak co..to podle mě bude u každého..stejně tak mi je jasné, že mi přijde domů ožralej, že se někde kvůli holce popere, že bude zkoušet kouřit..ale popravdě, jsem si tím taky prošla: musela jsem se opít, musela jsem vyzkoušet cigaretu (teda, nepoprala jsem se), ale vždycky jsem věděla, jak se mám chovat, a hlavně to, že mě za to doma nikdo nezmlátí, že tam na mě někdo čeká a že mě tam mají rádi..a to si myslím, že mi v těch 15 stačilo..ono to chce jim ty základy vštěpovat už od malička..od miminka, nemusím ho brát z postýlky pokaždý, když zabrečí, stačí ho pohladit, promluvit, aby věděl, že tam není sám😉 neboj, to se zvládne🙂

evuss
4. bře 2010

Dobré ránko,

Tak An já se přidávám k názoru Zuzi. V pubertě sem si řikala, že určitě svoje dítě nebudu vychovávat tak jak vychovávali naši mě. Ale teď jim su hrozně vdečná a vím, že se budu snažit abychom naše mimčo vychovali přesně tak jak vychovali rodiče mě. Ale chápu tvoje obavy, taky mám strach, že se prcek sprčí s nějakou partou, ale věřím, že bude mít dobrý morální základ, tak snad to nějak hlavně přes tu pubertu zvládnem 🙂 A navíc jsme se teď dostali do skvělé party lidí, kde ta morálka je trochu na vyšší úrovni než u "běžným světě" , tak věřím, že když v tom mímo bude vyrůstat tak mu pak příjde automatický, že si lidi navzájem přejí, pomáhají a jsou k sobě hodní, což v "normálním" světě se už moc nenosí, teda aspoň tak mi to přjde. Takže hlavu vzhůru budeme mít všichni spokojený miminka.

andrea110409
4. bře 2010

Holky děkuju...to já jen, že mi za ty děti bylo nějak smutno. U nás to má prďola jasné, s manželem jsme dost aktivní co se týká výletů a jeho dědeček je neuvěřitelnej cvok a tak si myslím, že to bude v pohodě. Jen doufám, že se nám povede v něm vychovat takovou osobnost aby to ustál a aby věděl co chce 😉
No je to jasné, první víkend co to půjde po narození, jedem s mrňousem do Českého ráje a nebo do rozkvetlého parku v Průhonicích ...ať má ten správnej základ 😉

evuss
4. bře 2010

An tak na to se taky hrozně těším, na ty výlety. U nás to teda bude trošku komplikovanější v tom, že doděláváme baráček tak asi budeme převážně pracovat tam. Ale furt si s prckem vykládáme, jak budeme jezdit třeba jen do lesa. Nebo vezmem auto a pojedem se podívat někam k přehradě apod. Jejda už aby to bylo! Sluníčko, teplo a vycházky s mimčem. Já se tak těším!!! 🙂

eriska
4. bře 2010

holky, proto vám taky závidím ty holčičky..to budete mít určitě jednodušší..ty více tíhnou k mámě (alespoň u nás doma to tak je) a já na mamku nedám dopustit..ani v pubertě, ačkoliv si myslím, že jsem žádná puberťačka nebyla, jako občas jsem mamce odsekla, ale to se mi podaří i teď..a taky bych ráda prckovi dala to, co mě ona naučila a jak mě vychovala..ale jsme holky a ty se vychovávají jinak, než kluci..na ty to chce jít jinak..to vidím u nás..proto jsem smířený už teď s tím, že se jednou opije, ožere, atd...pokud to bude na té "normální" úrovni, tak mi to nevadí..tím si prošli všichni kluci (hlavně tatínek několikanásobně) a jak píše an, taky se chystáme hned do přírody, třeba 25.4.. máme naplánovaný svod Barrýska, takže doufám, že bude pěkně a budeme moci jet..přítel se těší, jak budou chodit s prckem do lesa, na zvířátka, do zoo, takže nebude celé dny sedět u tv nebo u pc a sledovat ty trapné dětské seriály či hrát zabijácké hry..holky, kde jsou šmoulové, gumídci, hurvínek? takové pěkné seriály a pohádky a oni místo toho dávají pokemony, kteří se vraždí navzájem..hrůza děs..

andrea110409
4. bře 2010

evu: my máme Český ráj za humny a tak to pro nás nebude nijak nákladné a Průhonický park při cestě když pojedem k našim 😎 Tak doufám, že to hezky vyjde .....no a v červenci nás čeká takovej malej festiválek, tak už musíme bejt fit a plný elánu 🙂
Holky, někdo jste mi nabízel koupi šátku ...prosím připomeňte se mi...děkuju 😉

andrea110409
4. bře 2010

Holky tak sem si volala na cukrovku a večerní hodnotu mám zase nízkou....já se snad začnu cpát sladkým nebo co. Protože varianta víc jídla je naprosto nemožná....k večeři jsme měla myslím 2 nebo 3 rohlíky s něčím. Ach jo začínám mít pocit, že tyhle testy jsou trochu šaškárna 😒

eriska
4. bře 2010

an, to ti nepřeju, buď máš hodnoty vyšší nebo nižší..a teď, co je lepší? spíš ty nižší,že? tak třeba můžeš zkusit zařadit nějaké ovoce..babi má cukrovku a ovoce si občas dá..nebo si koupit třeba dia marmeládu..každopádně přeju, aby hodnoty byly v normálu..hlavně, že jste s malým v pořádku😉

andrea110409
4. bře 2010

eri: dia věci nemůžu protože obsahují úmělá sladidla a ty těhule nesmí. Ovoce mám už dvojnásobnou dávku než mi předepsali 🙂 Nízká hodnota asi není nijak nebezpečná, je lepší nez vysoká, ale je to jak na houpačce 😀

eriska
4. bře 2010

an, tak potom to máš ještě lepší a můžeš si dát třeba slabou vrstvu normální marmelády😉

holky, co berete s sebou do porodky? já teda jdu podle seznamu, co mám od dr., ale třeba mastičku na bradavky a malýmu na prdelku, to tam není a říkám si, že to by bylo dobré si vzít s sebou..jinak tam máme napsaný i třeba čaj pro kojící matky..oni ho tam ani neudělají..to je hrůza..pak mám dvoje poporodní vložky, dvoje normální vložky, čtvere jednorázové kalhotky (jen nevím, kam jsem je dala) dvě noční košile, župan dva toaleťáky, intimní ubrousky, mýdlo, teda pěnu (spíš kdyby náhodou) taky pro intimní hygienu, vložky do podprsenky, a dvě jednorázové podložky + osobní hygienu, kterou teda ještě nebalím..pro prcka mám plínky, vlhčený ubrousky, jednu čepičku (tu musím koupit) a dvoje ponožtičky..napadá vás ještě něco? abych dokoupila nebo přibalila..🙂

evuss
4. bře 2010

An: to je teda fakt na pytel. Prvně nejíst sladký, pak zas jíst sladký, ach jo... Přeju aby to už bylo v poho a měla jsi pokoj.

Eri: Taky už jsem nad těma pohádkama přemýšlela. Když o víkendu ráno zapnu tv tak to je samej betmen nebo co to tam dávají, fakt otřes, pak se všichni diví, že ty dětska jsou tak násilnický ☹ . U nás dělá zásobu pohádek babička (moje mamka)🙂 Už asi dva roky sbírá dvd s "klasickýma" pohádkama jako je Popelka, sněhurka, gumídci apod. Má tam teda i pár novot ale ve stylu madagaskar a tak, žádný spiderman, tak už se těší až si to s prckem bude pouštět 😀

andrea110409
4. bře 2010

eri: máš to naprosto vyčerpávající, já jen přidávám dvoje pantofle (do sprchy a na normální nošení), ponožky, něco sladkého k pití u porodu...nedoporučují, ale džusy prý nutí na zvracení, lepší jsou ledové čaje.Mastičku Bepanten (snad to píšu dobře), látkové plíny pro mrňouska na takove to běžné utření, mrňouskovi žínku (raději budu mít vlastní). No a víc mě teď asi nenapadá.

evuss
4. bře 2010

Teda eri dík za seznam 🙂 Včera jsem přemýšlela co mám ještě dokoupit a pěkně jsi mi to vypsala 🙂 No já v tom seznamu, ale postrádám ponožky pro sebe, jinak mě nic víc taky nenapadlo. Akorát jsi mě teda dostala tím čajem, to ho tam jako nedělají nebo co? 😲

eriska
4. bře 2010

evus, jj..klasický pohádky..naše mamča je má nahradné na videokazetě a všechny děti se k ní na ně chodí dívat..takže ten náš se pak taky přidá..mně nevadí ty "nové" pohádky, jak píšeš, třeba madagaskar,doba ledová, ale takové, kde se nestřílí, nikdo nezabíjí..ani je prckovi pouštět nebudu..je to podle mě zbytečné..to si pak od našich půjčím pohádky a vypálím..

an, díky za typy..na pantofle jsem zapomněla..ale umyju je a přihodím..plínky ještě ne, nemám je vypraný, ale napsaný..a žínku..tu asi taky vezmu..to je dobrý nápad..i pro mě..nějaký ručníky..taky musím po té rekonstrukci vyprat..mám takový tmavě modrý..to bude dobrá barvička🙂

eriska
4. bře 2010

evus, nevím, jak to s tím čajem je..teta, která teda rodila před 6 lety, byla na nadstandartním pokoji a ji kojící čaj neudělali, dokud ho tam strejda nekoupil..na ostatní pokoje ho dávali..paradox, že? a teď, na seznamu, co do porodky, tam je připsaný..tak ho radši vezmu..to unesu🙂 víš co, my jsme podle utz o týden starší, tak si říkám, co kdyby náhodou, přeci, od 36.tt už je to jen krůček, navíc já i ségra jsme se narodily o 14 dní dřív..což by bylo za 14 dní a já nemám nic připravený..tak aspoň ty věci do porodky..ještě k těm věcem si píšu na papír, jaké doklady máme mít a asi zvlášt připravím tašku pro přítele s botkami na přezutí a lístečkem svačina a pití..nějak mám v těch lístečkách jistotu..že kdyžtak kouknu a nebudu muset v hlavě lovit, co mi chybí, nebo co jsem si měla vzít..

evuss
4. bře 2010

14 dní, tý jo tak to je síla, letí to jak blázen. Já doufám, že náš prcek pěkně počká až do toho prostředku dubna, navíc já jsem se narodila asi o 10dní později a manže taky tak snad mímo bude držet partu a nebude chtít jít ven. Ale taky už jsem dala věci co mám pokoupený do porodky do igelitky a pod přebalovák, manžovi jsem řekla, že kdybych nestíhala ať mi tam hodí ještě ponožky a nějaký spodní prádlo a můžem vyrazit 😀 Jo teď sem si vzpoměla, že tam mám ještě nafukovací kruh, kdyby byl nástřih tak ať se mi pohodlně sedí 🙂

katy007
4. bře 2010

Ahoj holky,
tak další noc co jsem nemohla spát na zádech dlouho nevydržím a na boku mi to už taky není příjemné ach jo, teď mě bolí hlava jako škopek a jsme KO. Před chvíli jel tatík s manžou pro nábytek tak konečně už bude doma a snad i přes vík poskládaný, alespoň něco pozitivního.

Co se týče výletů taky se těším až s malou budeme kočárkovat a tky se chatáme být přes léto na chatě na Slovenské částio Beskyd je tam nádherně a na rozdíl od města tam není takový hic, bude tam se mnou mamka je čerstvá důchodkyně a bude i tam dělat různé výlety a navíc do konce týdne budu mít auto jupííííííííí 🙂 to se teprve bude výletovat! 🙂

andrea110409
4. bře 2010

Katy: o spaní mi ani nemluv...dnes jsem byla vzhuru zase ve 2 a víc než hodinu jsem čumákovala do zdi ...děs a pak vstávám ráno v cca 6 protože mě to bez muže v posteli nebaví a mám tak možnost si s ním ještě při snídani popovídat. Odpadávám pak odpoledne...dnes mám ale naplánovanou vycházku s kamarádkou a jejím mrňouskem a tak to budu muset nějak přeseknout.
Ale asi si udělám radost a k obědu si objednám pizzu 😝

eriska
4. bře 2010

evus, mně by teda nevadilo, kdyby se malý narodil dřív..tedy, nejdříve za těch 14 dní..sice mi třeba spaní problémy nedělá, ale vstávání, z postele, ze židle, z gauče..hrůza chůze..nevadí mi chodit, ale už pozoruju takovou tu kolébavou kačenkovskou chůzi a pak večer mě bolí celé tělo..jako únavou..takže když mi mrňous pomůže a narodí se dřív, zlobit se nebudu, a když by mi to tak vyhovovalo, tak jak na schvál budu přenášet..

katy, tak si lehni s knížkou a zkus to dospat..teda, ty máš pořád manžu doma..to se máš🙂já bych taky brala vidět přítele častěji..navíc teď má dost práce, takže tak kolem 6 přijde domů, dá si véču, dojde s pejskem a už spí..☹ už budete mít nový nábytek? tak pak musíš pokojíček vyfotit, ať se pokocháme..

katy007
4. bře 2010

Eri: jo je to výhoda, kamarádce se před 3 týdny narodil malý a taky má manžu doma je na nemocenské tak je ráda, že na to není sama a že ji s ní pomáhá, má takového malého zlobidla. ale moc krásného.

Neboj nafotím a hodím do albíčka.

eriska
4. bře 2010

katy a tvůj manža je na neschopence taky? určo to výhoda je..přítel si dovču plánuje, aspoň 10 dní..a tak prcka přemlouvá, ať se narodí třeba v pondělí, aby nás v pátek pustili domů a byl víkend s námi, pak týden, pak víkend a pak do práce..on pracuje tak do 13, do 14. ale teď se jim práce nakupila, tak tam je dýl...

katy007
4. bře 2010

Eri je, dlouhodobě, ale jestli bude ještě i doma v době porodu to netuším, ve st jde zase na vyšetření, aby se zjistilo zda ty léky zabírají, minulé mu vůbec nezabraly. Bylo by to fajn, kdyby ještě v dubnu byl chvíli doma, nezlobila bych se, ale v práci si bude pak moci vzít dovču a navíc mamka bydlí 30 m od nás a je už domatak tu bude jistě od rána do večere pokud by manža byl v práci. Ay mi s maloiiu pomohla, uvařila, apod. a taky už se těší na kočárkování tak třeba půjde sama a já na 2 hod. si odpočinu.

eriska
4. bře 2010

katy, to máš super, že je tvoje mamča už doma..ta moje pracuje, bohužel min. do 6 do večera.ale úterky a čtvrtky má do 4, takže už jsme domluvené, že ji budeme jezdit naproti a půjdeme s ní domů..a ve zbylé dny bude chodit na koupačku..moje mamča se taky děsně těší, na víkendy, že si ho bude brát s kočíkem ven a pak, až bude větší a maminku nebude v noci potřebovat, tak bude chodit spát k babičce..maminka přítele je taky doma, ale jak to bude tam, to nevím..ona je pověričivá, tak se o mímu nebaví a viděla jsem ji naposledy v lednu, takže jestli frekvence návštěv bude tak častá, jako do teď..uvidíme..každopádně mám babi 30 km od nás, velké auti, tak tam budu pečená vařená..oni budou s dědou jezdit a já budu vyspávat😉..jéé...a jaké auti nakonec budete pořizovat? to už se určo těšíš,co?😉

katy007
4. bře 2010

Eri: auto budu mít doma snad ještě v tomto týdnu nebo zkraje příštího už se těším, se zase musím nenápadně k večeru rozjezdit už jsem dlouho nejezdila. 😔 😅

miselaniki
4. bře 2010

Ahoj holky,

eri: no pejsek je šikovný, že to tak zvládl, doufám, že dostal aspoň pamlsek🙂). Naše Nikča taky nesnáší to holení, ji holili když jí dělali sono, tvářila se opravdu nešťastně 😝

No a výbavu do porodky jste myslím probraly komplet, možná pro tatínky nám doporučovali kraťasy ( tričko, přezuvky), že prý je na tom sále hrozný vedro a že v těch dlouhých kalhotech se tam nedá vydržet tak se zeptejte. A vemte si víc ručníků, protože jak budou odcházet očistky nesmí se tím stejným ručníkem utírat i prsa ( to vás určitě řekli na kurzu), tak tady na koníkovi psaly holky zlepšovák, utírat se dole ne ručníkem po sprše ale papírovými kuchynskými utěrkami a rovnou je vyhodit, já si je tedy vemu přijde mi to lepší než mazat ručník a sprchovat se budeme i 5 x denně. Já si ještě beru vlastní zavinovačku jinak věci pro mimi i pro sebe budu brát jejich erární.

Mně přijede mamka příští neděli a zůstane tady aspoň 14 dní, tak mi pomůže vyprat a vše nachystat moc se těším.

crawler
4. bře 2010

Ahoj holky🙂

Zase mi začala škola a tak nemám moc času, abych sem nakoukla, ale teď už jsem se urvala🙂

andy: koupi šátku jsem Ti nabízela já, ale ta sleva byla aktuální před těmi 3 týdny - nevím, jak teď, ale můžu ti poslat odkaz na jejich stránky a mailíka na paní (byla moc příjemná) a třeba se s ní nějak domluvíš😉 a kdybys to chtěla vyzvednout osobně, tak bych se tam taky pro to někdy stavila, ale s tím časem je to holt už horší, protože mám školu každý den a ta je v jiném městě než ten obchůdek :-/

já byla včera na ko, tak už mi vzali poslední krev a řekli, že mám vydržet ještě tak ty 4 týdny a pak že už můžu jít rodit, ale mám pořád CS 0 - čili jsem zabetonovaná, že mám pocit, že neporodím nikdy 😀DD (tý jo eri a to znamená, že už jsi se začala otvírat??? juhůůů...). děloha mi za měsíc opět vyrostla o 4 cm (celkově už 28cm...) a váha mi roste momentálně tabulkově...

a už vůbec nevím, co jsem chtěla všechno napsat 😝 ... předevčírem jsem cvičila s epinem - no tak bych už zvládla vytlačit hlavičku s obvodem 16cm bez poranění - no prcek už má určo víc, tak se musím snažit a cvičit a cvičit

co se týče kojícíhp čaje, tak nám taky řekli, že ho moc doporučujou vzít - vaří jen sladký a hořký...tohle už je na nás...ještě pak nezapomenout přibalit mobil s nabíječkou a nějaký čtení...i když možná budem tak zdrchaný, že volný čas využijeme ke spánku 😀 Jo jinak já teda spím pořád jako zabitá - usnu kdykoli, kdekoli a na dlouho - v životě jsem neměla tak kvalitní (hluboký a nerušený) spánek 😀 jsem ťeď už několikátý týden fakt fit - nemít bříško a pohyby, tak ani nevím, že jsem těhu 🙂

mandragora10
4. bře 2010

ahoj holky,

tak ja si nalezite uzivam materskou a dny mi neskutecne rychle utikaji, ze ani nestiham chodit na konika 😉
Tsku do porodnice jsem balila akorat dnes, takze shrnu, co mam: zupan, pantofle do sprchy, obycejne pantofle, 2 rucniky, 4 obycejne plinky, 2 prebalovaci podlozky, 2 nocni kosile, ponozky, jednorazove i obycejne kalhotky, 2 kojici podprsenky, vlozky do podprsenky, toaletak, toaletni potreby, psaci potreby, CD k porodu, knizku, gel z dubove kury, masticku na bradavky....v den D jeste prihodim nabijecku, doklady, roztok a cocky. Vlozky do me porodnice mit nemusime, maji jich dost, plinky a oblecky pro mimco taky ne.
Kojici caj nam na kurzu doprucili rozpustny, ze si ho muzeme delat z jejich caje. Takze ten si bery taky.
Spani teda nemam moc hluboke, jak jdu v noci na WC, tak pak minimalne hodinu nespim a rano vstavam kolem sedme, ale zatim mi to staci.
Craw, s epinem jsem cvicila dnes podruhe, vytlacila jsem 21 cm bez poraneni, tak si rikam, ze tech 9 cm za 5-6 tydnu snad nacvicim. Ani mi to neni nejak zvlast neprijemne.

t.kosticka
5. bře 2010

Ahoj holky!
Tak já byla včera na předporodním kurzu a já si nemám do porodky brát ABSOLUTNĚ NIC-jen pantofle a pro tatínka svačinu ...ani župan, ani vložky, ani jednoráz.kalhotky, ani žádnou kosmetiku na prďolu....vůbec nic! Všechno tam dostanem...oblečení,zavinovačku,župan,košilku,vložky,ručníky(vše prý dezinfikované, vyvařené)... 😖 tak jsme všechno kupovala zbytečně...

Jo a taky nás upozorňovali, že na Kladně na 99% prvorodičky nastříhavají 😠 ☹ , takže na masáž či jiné "roztahováky" s plnou platností kašlu...stejně mě tam střihnou.

janinka22
5. bře 2010

Ahoj holky,

tak já byla teď dva dny po sobě v Brně,včera i v poradně,všechno ok,poslouchala jsem tentokrát s dr. i srdíčko 🙂 v úterý mě čeká poslední ultrazvuk tak se na něj moc těším. Dostala jsem už i papír do práce na mateřskou,tak ho do práce příští týden zavezu.

Dnes nám dovezou matroš na tu koupelnu a v pondělí začnou..takže od pondělí do pátku budu určitě v Brně u někoho z rodiny.. kdoví jestli se vůbec dostanu na net..možná se tu ani neukážu. Ale těším se až ta koupelna bude hotová-už aby to bylo! Jen se netěším na ten binec a uklízení.. no co už,to k tomu patří..

miselaniki
5. bře 2010

Ahoj holky,

kosti: to se tedy máš, to jsem snad ani neslyšela, že by někde dávali všechno a tak věci využiješ až dojedeš z porodky
janinko: tak je fajn, že je všechno v pořádku. A jaké barvy budete mít v koupelně?

Já jsem ještě včera objednala zavinovačku do autosedačky a normální zavinovačku a jak tak koukám do toho seznamu snad už mám všechno. Ještě mně čeká to praní a žehlení, ale to a mamkou zvládnem. Já jdu do poradny příští úterý tak jsem zvědavá co prcek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru