Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
12. dub 2010

Jéé ahoj katy, tak taky ještě jedna gratulka k Adélce, k super rychlýmu porodu a je super, že docela spinká. Tak se holky opatrujte. 😉

t.kosticka
12. dub 2010

Ahoj katy!!!
Už jsme tady všechny celé netrpělivé, kdy se ukážeš....
MOc MOc MOc gratuluju k zdravé dcerce!!! 😀 Člověče, to máš za sebou úžasnej porod, který bysme si tady asi přály všechny!

Hlavně,ať malá roste ve zdraví jako z vody a líbí se jí na světě!!!! 😵

crawler
12. dub 2010

Hojky hoj🙂

no, dneska jsem si tady "stěžovala", že Katy nikde a zafungovalo to 😀DDTakže ještě jednou gratulka🙂 Můžu mít otázky Katy??? Odešla ti hlenová zátka?V kolik Ti začaly bolesti? Jaké byly? jak se měnil interval? a jak se měnila bolest? 😅 jsem zvědavá no...🙂 Já že když mám občas ty slabé poslíčky, tak je to porstě bolest v podbřišku jako při menses, ale je to bolest v tahu...třeba 15 minut a pak už prostě nic...

soni: to je ještě drobeček🙂 tak hlavně že prospívá a přeju brzké procházky🙂

taky netrpělivě čekám na zprávy od Andy...nevím no...A Renys snad už dávno chová, ne? Zprávičku nám snad donese Pavli. jako ty předchozí...ale taklhle nás nechávat v napětí 😀DD

miselaniki
12. dub 2010

katy: no velká gratulace k adélce, hezky se držte holky, no a ten porod tedy tiše závidím. Já mám obavu je budu nastřižená až nevím kde🙂.
Holky tak já jsem zvědavá co ta reny a andy, snad se brzo ozvou.

verisek
12. dub 2010

ahoj katy, moc gratuluju a preju hlavne hodne zdravi 🙂
a ten tvuj porod, tak to je sen snad kazde z nas, je super, ze ani s kojenim nemas problemy a mala je hodna 🙂

delanesa2
12. dub 2010

Dobrý den,mám velikou prosbu,dělala jsem si testík a do 10 min.tam byla jen jedna čárka a asi za půl hodiny se objevila slaboučká ještě jedna,mám to považovat za positivní,děkuji za odpověď

zuzi82
autor
12. dub 2010

Dela: těžko říct, ale být tebou tak počkám ještě dva dny a pak test udělám znova. Pokud jsi těhu, budou čárky rychlejší a výraznější

mercedesse
12. dub 2010

dela: zuzi má pravdu, než uděláš nějakej závěr, tak radrši testni tak za dva dny, já měla jednou taky takhle falešně pozitivní, ale třeba je jen na testování brzo. Ať to dopadne tak jak si přeješ. 😉

miselaniki
12. dub 2010

delanesa: no většinou v návodu bývá napsáno, že se máš řídit tím co vidíš třeba do 3-5 minut max. 10 minut, pak ten výsledek není už průkazný. Takže bych to udělala jak radí holky, testla bych za dva dny, dle návodu, nebo bych si pak zašla na krev.

evejka
12. dub 2010

Ahoj holky...tedá Katy,moc gratuluju k bleskovce a Adélce..to je sen.Koukám,že je to druhej kouzelnej porod z této diskuze..přála bych nám to všem 😉 držte se, opatrujte a těšíme se na další drobečky 😀

ivet6
12. dub 2010

Katy, taky velká gratulka 🙂 Docela si mě uklidnila, že trhání mandlí bylo o dost horší, teď mám pocit, že porod bude paráda 😀

Holky s miminkama, nebo holky s miminkama v bříšku co ste poctivě navštěvovaly kurzy. Líh na pupíček? Je potřeba kupovat? Nebo má miminko doma pupík už zahojený? A je nějakej speciální miminkovskej?
A pak máte sterilizátor hraček, dudlíků a lahviček? Nebo budete převařovat v hrnci?

crawler
12. dub 2010

ivet: mě bylo řečeno, že se to koupí až podle potřeby...většina miminek už to má při odchodu z porodky zahojený...jinak myslím, že normoš v lékárně, když řekne na co to chceš, tak budou mít nějaký speš malinký balení...🙂 já budu normoš vyvářet...sterilizátor by pro mě byl zbytečný krám do domácnosti navíc...nemáme místo ani peníze 😀

já teda na trhání mandlí nebyla...nemůžete to teda přirovnat k něčemu jinýmu? např. průjmové křeče v břiše? zaražený prdy? apod.? 😅

verisek
12. dub 2010

ivi: ja lih na pupik koupila, maji ho v kazde lekarne nebo ti ho udelaji, urcite se pupik musi cistit, nektery mimco to ma zahojeny driv nektery pozdeji
jinak ja steriliizator poridila, protoze jsem si koupila i odsavacku na mliko a ohrivacku..
ale myslim, ze se bez toho da prezit
mne mandle taky netrhali, nejhorsi bolest co jsem zazila, byl zanet zubniho kanalku, to jsem brecela bolesti..

ivet6
12. dub 2010

craw: díky, škrtám ze seznamu 😉 a podle mě by ses neměla tak chystat craw na ty bolesti, jinak budeš úplně vyřízená, až ti prdne voda 😀

ivet6
12. dub 2010

veri, ty se máš jak si zásobená 😉 Já mám jen tu ohřívačku 😨

crawler
12. dub 2010

POZOR POZOR: HLÁŠENÍ ZE SVĚTA MIMINEK 😀

mám zprávičku od Andy - "Jmenuju se Šimon, vážím 3,5kg a měřím 51cm" !!! Víc nevím, ale pokusím se zjistit 🙂))Páč se Andy od rána neozvala, tak nevím, jak to šlo, zda přirozeně, apod...🙂

Každopádně VELIKÁÁÁNSKÁÁÁ gratulace k prcíkovi 🙂)

ivet: to je má šílená povaha - chci prostě pořád všechno vědět...děsí mě neznámo🙂 To mě děsí víc než bolest v reálu...když jsem měla zánět v zubu, tak mi to mudra čistila dlouhou jehlou (dvojky a trojky mají kořeny až pod oči) - byla to chuťovka a taky mi jednou převrtala nerv - nevšimla si toho a pak se mě ptala, zda mě to vrtání nebolelo 😅 Bolelo jako sviňa, ale nejhorší pocity vždy mám než do křesla usednu...myslím, že tak to bude i u porodu - největší strach mám z toho, co mě čeká a jaké to bude...až to budu prožívat, tak už to bude dobrý...🙂 doufám a věřím 😀DD

mercedesse
12. dub 2010

Tak to taky obrovská gratulka a brzo hoď zprávičky o produ. To je fajn. Ještě aby se ozvala ta reny, co.

verisek
12. dub 2010

no uvidime jestli to vyuziju, kdyztak to prodam dal 🙂
ale hodne kamosek si odsavacku moc pochvalovalo, tak jsme ji poridili, no a k tomu zbytek, ale sterilizator s ohrivackou jsou pouzite
craw: myslim, ze u kazdyho jsou bolesti jiny a kazdej ma jinej prah bolesti..
ja osobne vim, ze vydrzim prd, takze pro me budou hrozny uz ty zacinajici, proto jsem rozhodnuta pro epidural
treba moje kamoska porodni bolesti popisovala jako strasne bolestivou menstruaci, do toho jak kdyz mas prujem a sileny krece a strasne te boli zada 😅

janinka22
12. dub 2010

holky,tak jsem zkoušela doma samofocení... ukázka je v albu, tak můžete psát kritiku-ale jen pozitivní samozřejmě! 😀 😀

zuzi82
autor
12. dub 2010

Taky velikánská gratulace. Tak se Andy nakonec dočkala a má to za sebou. Tiše závidím, jak to čtu, tak si už taky strašně přeju mít toho našeho mrňouska v náručí!!!!!!!!!

janinka22
12. dub 2010

katy, ahoj, tak to je bezva že jsi měla tak rychlý porod, závidím, chtěla bych to taky tak 🙂 a gratuluju k holčičce! Těším se na nějakou fotečku!
Jééé tak to je bezva,že andy už to má úspěšně za sebou!! Tak jestli si s ní budeš psát,craw,tak ji pozdravuj 😉

zuzi82
autor
12. dub 2010

Jani: fotečky jsou moc pěkné. Máš takové pěkné malinké bříšenko. To já měla u fotografky větší pupek. Nezkusíš večer ještě zapojit budoucího taťku?

ivet6
12. dub 2010

Jééé a Andy to má za sebou 😉 Super a gratulace 😉

Jani, moc ti to sluší 😉 Pěkný, a máme tak stejně velký břicha 😉 Já se vůbec neumím tvářit na povel, takže takovýdle focení je pro mě fakt porod 😀

janinka22
12. dub 2010

díky holky,já se snažila,protože co jsem hledala fotografky,tak mi to přišlo zbytečně drahý,tak jsem to zkusila takhle sama...
zuzi, určitě chci fotky nějaký i s manžou,takže ho taky zapojím až dojde,snad ještě dneska..uvidíme 🙂 joo to mě říká každej,že mám malý břicho,už jsem slyšela že vypadám na 5. měsíc těhu.. hahaha 😀

zuzi82
autor
12. dub 2010

To mě každý říká, jetli bych už to neměla mít za sebou. Prý mám strašně velké břicho, ale jinak jsem pořád stejná, takže naštěstí to šlo jen do břicha a možná úplně malinko do stehen. 😉

janinka22
12. dub 2010

tak to jsme na tom stejně,zuzi,taky mi to jde jen do břicha naštěstí a doufám,že to tak zůstane.. akorát se mi trošku roztáhla pánev,ale to je asi normiš,že se tělo připravuje na porod a to je potřeba..no a taky se mi teda zvětšily prsa že.. gynekoložka mi říká,že půjdu z porodnice ve svých (před těhu) džínách,tak jsem na to strašně zvědavá 😀

ivet6
12. dub 2010

mně se spíš pánev pěkne vobalila, takže polovinu kalhot a sukní nezapnu ani pod břichem 😀 - ještě se vejdu do 2 džín a jedné sukýnky, takže s tím hodlám vystačit do konce května. Snad mě koupě těhu kalhot mine 😠

Jé a na co se ještě zeptám, takový ty hračky Lamaze a tak, jak je kombinace plyše a plastu, to ste holky nějak praly? Nestačí jenom teplou vodou umýt ty plastové části?

verisek
12. dub 2010

jeee, dalsi miminko, moc gratuluju
jani: moc ti to slusi, budes krasna maminka s postavickou jak lusk
ja pribrala i pres zadek a na stehnech, takze dziny co jsem nosila.. kez bych je oblikla tak do 3 mesicu 😉

eriska
12. dub 2010

ahoj těhulky a maminky,

gratulka k miminku, šimonku, přejeme s tomínkem, hlavně zdravíčko a žádné zlobivé prdíky😉

co se týče váhy, tak při přijmu jsem měla 82kg a tedˇ mám 75,8, takže na původních 74 kg zbývá kousek a pak dál..ono dost jídla nemůžu kvůli alergii a nadýmání a není čas jíst..musím se nutit, aby to mlíčko za něco stálo..

jinak ten fenyklový čaj doporučuju, ten nám pomáhá a mastička pupík

jani, krásné fotečky🙂 bříško ti sluší

holky, už ani nevím, co jsem chtěla napsat, zase nás trápí bříško, on si tomínek po papání neříhne, tak pak tak půl hodˇky bojujeme..zítra jdeme k dr., tak snad nám pomůže..jinak, jak psala craw, tomíno je mistr v pročůrávání oblečení, takže jsem si myslela, jak toho nemám hodně a ještě máme málo

eriska
12. dub 2010

http://chrudimsky.denik.cz/miminka/miminka-z-po...

musíme se pochlubit, 10 fotečka🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru