Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
29. dub 2010

Ahojky všem,
tak mi měli dnes krušné dopoledne. Asi nás zlobilo bříško páč si pak dvakrát odprdla a teď chrupká, konečně 🙂
Skreti: já si na nevyspání moc stěžovat nemůžu. Viky je vzhůru tak 2x-3x za noc, ráno jí tak v pět a pak aspoň do osmi spinkáme takže docela pohoda. A když to vyjde tak si jdu schrupnout i přes den tak na hoďku.
Man: o tom hýkání mi ani nemluv. Viky to dělá furt, ale to je tou rýmou. Soplík má v nose někde na půl cesty a nejde ani tam a ani tam. Uchošťourou jí tam nedosáhnu, odsávačka je velká a ty kapky nic moc nezabírájí. Tak jen doufám, že ji to brzo přejde.
Craw a Veri přejeme ať už to máte za sebou.

andrea110409
29. dub 2010

evu:me radila doktorka abych udelala z papírového čtverečku (v lékárně nebo z papíroveho kapesniku ) takovej smoteček:
Smoteček: z kapesníku se vystrihne čtvereček cca 4x4 cm a vezmou se jeho tři vrstvy, ty se navlhči a uhlopřičně zavinou (jako doutniky). Vznikne tak těsná rulička která se nechá uschnout, tím se zafixuje. Touhle tenounkou ruličkou se pak člověk dostane do nosánku a otáčením ruličkou namotává hlen.
Kdyby to bylo nepochopitelne tak jeste napiš a dovysvětlim

andrea110409
29. dub 2010
ivet6
29. dub 2010

Andy: já to taky čekala, ale na druhou stranu nás srovnává se zeměma, kde mají mnohem vyšší příjmy a například mnohem nižší nájmy . . . . . Nedávno jsem četla rozhovor s Janotou. A řekl, že si za snížením mateřské stojí, ale svojí snaše, samozřejmě rozdíl za letošní a loňský rok v mateřské sám doplatí.....TAK CO TO JAKO JE?

renys
29. dub 2010

Holky, to je vopruz s tou mateřskou 🙄 ...co by jim to proboha udělalo, naše generace bude makat až do 70-ti, tak jsme si mohli těch pár let na mateřský žít trošku líp 😠 .

Holky, maminky, už jste si žádaly o porodný? Vím, že se má jít na Úřad práce - sociál. odbor - a co s sebou??

crawler
29. dub 2010

Ahojky maminky a těhulinky🙂

Strašně moc vám všem děkuju za podporu a držení pěstí a palečků...nicméně jsem hrozná brzda...☹((

Vrátila jsem se z rizikovky přímo do primáře a ortel je, že mě Verisku asi předběhneš :-/ Ale moc Ti to přeju!!! 😀 Nicméně já jsem už psychicky takřka na dně...Fyzicky je mi čím dál hůř a o té psychice ani nemluvím...☹

Bohužel mě nemůžou začít vyvolávat, protože jsem úplně zavřená a oni by mi neměli kam dát tu vyvolávací tabletu ☹ A protože je císařský řez až ta nejzažší možnost, tak budeme čekat, zda se mé tělo neuráčí aspoň trochu připravit...Do středy musí být miminko venku, takže máme čas do neděle na spontánní porod nebo alespoň pootevření čípku. V pondělí ráno bych nastoupila a když bude čípek aspoň trochu povolený, tak mi zavedou tabletu a začnou vyvolávat...Pokud na tom budu jako dnes, tak mi udělají císaře nejdéle ve středu...

Mimísek měl na monitoru naprosto ukázkovou křivku, takže se mu daří dobře - jinak by mi samozřejmě museli císaře udělat hned, ale jelikož se to jeví jako v naprostém pořádku, tak mi nezbývá stále než čekat...:-/ Primář mi říkal ať se to snažíme s manželem rozhýbat a dlouhé procházky - aspoň tak, abych se trochu pootevřela na zavedení té tablety...Ale my se milujeme bez ochrany celé těhu, pohybu jsem měla taky dost a nemělo to efekt, takže i kdybych celý víkend nevylezla z postele, tak si myslím, že by to nepomohlo...

No jo, těhotenství jsem měla ukázkový, tak teď mě to řádně potrápí...Díky Bohu, že je dnes možnost sekce - kdybych žila v dobách minulých, tak bych to měla já i mimi spočítané...radši nemyslet ☹

Nechci to tady moc zahlcovat, ale potřebuju se z toho aspoň vypsat...Takže děkuju, že nasloucháte 😉

Takže Verisku - šup na to - budete mít krásný datum 😉

crawler
29. dub 2010

renys: určo je potřeba OP, rodný list Maxíka a vyplněný formulář (ten můžeš vyplnit až tam- takovej zelenej)- myslím, že nic víc...

mercedesse
29. dub 2010

craw: je mi líto, že se to zase protahuje, ale třeba mimi dostane zničeho nic rozum a o víkendu porodíš. 😉

skretik
29. dub 2010

Ahoj Craw, tak to je mi moc lito ☹ , ale neboj ono to rychle utece a bud se to hne nebo ten cisar, hlavne, ze je mimisek v poradku. Nechtela bys jeste zkusit posledni moznost a to homeopatika? Pry jsou nejaky homeopatika, ktery pomahaji otvirani. Holky tady na Tehulky Jaro 2010 je braly, sice taky prenaseli, ale aspon se oteviraly, pry diky tem homeopatikum. Najdu ti jake presne to jsou

verisek
29. dub 2010

ahoj craw: to je mi lito, verim ze uz z toho musis byt na nervy, ale je fakt, ze pokud nejsi jeste ani trochu otevrena tak by te tam asi dlouho trapili a nakonec by to mozna skoncilo tak jak tak cisarem
hlavne ze je mimco v poradku a nema zadne problemy
tak si udelejte s manzelem nejakej hezkej vylet, dejte si vinko a sexik
treba si to prcek rozmysli

verisek
29. dub 2010

reny: jojo, je potreba tvoje obcanka, rodnej list mimca a tam vyplnis takovej zelenej formular

crawler
29. dub 2010

mer: já už ztrácím veškerý optimismus,ale bude hezky, tak si s manžou určo uděláme aspoň dlouhou vycházku a vzhledem k tomu, že jsme se týden neviděli tak bude určo i milováníčko, ale miminko to myslím nevypudí, ale my dva aspoň strávíme poslední víkend o samotě...Ale díky Bohu,. že nenechávají přenášet neomezeně - to bys mě totiž předběhla i Ty 😀DD Koukám, že už máš naskočený 11.tt - to tak letí děvče, je to neuvěřitelný...zítra jdeš na ko? budu držet pěstičky 😀

mercedesse
29. dub 2010

jojo zítra, jsem dnes už opravdu totální psycho, mám příšernej strach. Děkuju ti, asi to držení pěstiček bude potřeba.

skretik
29. dub 2010

tady je clanek o tech homeopaticich, holky zobaly tu Arniku a Caulophyllum a pry se po tom zacaly i otevirat, tak treba by to pomohlo...

http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?f_...

crawler
29. dub 2010

skret: když to by asi chtělo je brát delší dobu, ne? mě už mudra v 38tt říkala, že se mi tělo vůbec nepřipravuje - možná kdybych ty homeop. začala brát už tenkrát, tak by to bylo ok, ale pochybuju, že by to zabralo takhle na poslední chvíli :-/

Veri: jojo, tenhle víkend si na maximum užiju a mimískovi hned jak vyleze naplácám na prdelku za to zdržování 😀

skretik
29. dub 2010

No ono kdyz by se pak zvysily davky, tak by to treba pomohlo, ale chtelo by to asi radu nejakeho homeopata. Mozna muzes zkusit nekam zavolat, jestli by ti poradily, ja bohuzel zadneho homeopata neznam 😔 . Holky nevite nektera jak to presne je?

crawler
29. dub 2010

já taky nikoho takového neznám a celkově o tom nic nevím ...vůbec nic...no každopádně dle lékařů je na to nejúčinější sex kvli těm prostaglandinům, které jsou i v těch vyvolávacích tabletách, ale jak vidno - můj čípek je naprosto imunní, páč jinak už by musel být zcela zaniklý ☹

skretik
29. dub 2010

tady je jeste jedna diskuze na konikovi o homeopatikach https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/homeopat...

skretik
29. dub 2010

No miminko urcite vi proc jeste nechce ven, tak hod jeste nozky nahoru a snaz se jeste relaxovat. Vim, ze to musi byt na psychiku narocne, tak drzim palce at se Ti podari nejak zabavit at na to tolik nemyslis (lehko se to rika, vid 😔 ). Drz se a my na tebe moc myslime at to utika!!!!

crawler
29. dub 2010

skret: je to na bednu...na druhou stranu si říkám, že vydržela jsem to v klidu 9 měsíců, tak teď už maximálně těch 6 dní vydržím😀...víkend uteče, páč se mnou bude manža - tak už stačí přetrpět dnešek a zítřek 😉

skretik
29. dub 2010

No vidis, s manzou prijdete na jine myslenky 😉 . A treba vas chce mit mimi oba pohromade, kdyz se rozhodne jit ven a ne cekat, jestli tatinek stihne dorazit 😀

evuss
29. dub 2010

Craw to bude nějaká paradnice nebo parádník 🙂 Myslím, že jsi mluvila, že si myslíš, že to bude kluk ne? Zatím se to tak nějak vyplňuje u nás holka, zuzi kluk a ty teda co, taky se trefíš? Každopádně to bude pěkně fešácký mimčo, když si dává tak na čas 🙂

evejka
29. dub 2010

Craw,vydrž,prostě majinký chce na svět až v květnu,jako májový koťátko...moc na Tebe myslím, udělejte si to s manžou hezký,připravte se psychicky na to,že už za týden budete 3...to už je coby dup 😉 Man, neboj se, psychika dělá hodně,jseš už hodně daleko,opatruj mimíska a hýčkej sama sebe,hlavně žádný stresy....mám velkou radost,že jsi spolusouputnice 😀 opatrujte se kočinky

mercedesse
29. dub 2010

Holky papa zítra, až přijedu od dr. tak určo napíšu. 😉

crawler
29. dub 2010

evuss: já myslím, že to bude hošík🙂 a jestli fešácký mimčo? no nevím nevím...bude to asi pěkný buclínek papulatej, když se nechává vykrmovat tak dlouho 🙂

evejka: máš pravdu - je to coby dup 🙂 "MÁJOVÝ KOŤÁTKO" to zní strašně hezky - asi mu tak začnu říkat 🙂))

mer: drž se!!! a těším se na zprávičky a určo bude i fotečka, ne? tak nám ji sem pak hoď - ať vidíme tu tvoji fazolku - ta naše bejbata už z ní odrostli, tak aspoň zavzpomínáme 🙂

mandragora10
29. dub 2010

Renys...presne tak....s sebou si vezmi vyplnenou zadost o porodne, rodny list miminka - staci pripadne kopie a svoji obcanku. Ja tam posilam pritele, mam to pres celou Prahu.

janinka22
29. dub 2010

Holky, tak já byla v brně, koupila jsem si takový sportovní kalhoty pěkný, který si vemu na cestu z porodky, jsou praktický, protože jsou na gumku v pase taky jsem si byla objednat brýle, ale lhůtu zhotovení mají 14 dní.. tak uvidíme za jak dlouho budou, vypadá to že je budu mít až po porodu.
Zítra ráno jdu do porodky už na půl osmou na tu kontrolu, tak jsem zvědavá co mi řeknou. Měřím si doma tlak a je pořád v těch vyšších hodnotách.

craw, to je teda fakt síla s tebou 😎 tak snad už se brzo dočkáš a mimísek se umoudří! 😉

crawler
29. dub 2010

janinka: přeju ať je zítra tlak v pořádku, aby ti ta hospitalizace nehrozila 😉 já měla dnes 130/80, ale to protože jsem ještě nevěděla ortel, jak to se mnou vypadá - kdyby měřili až potom, tak by jsem měla 220/110 😀DD 😠

t.kosticka
30. dub 2010

Ahoj děvčata!!
nevím, jestli přibylo další mimčo, hned Vás dočtu...
Od pondělka jsem ležela v nemocnici... strašně mi tvrdlo břicho, a naměřili mi vysoký tlak...Vzhledem k tomu, že jsem n atvrdnutí břicho teď vůbec netrpěla, tak mě to strašně vyděsilo...Ale už je to snad v pohodě...Mám do porodu polehávat... 🙄

janinka22
30. dub 2010

ahoj holky,

tak jsem zpět z porodnice... ale není to všechno, jdu tam za chvíli znova... tlak mám pořád vysoký, nelíbí se jim, na monitoru jsem měla vyšší hodnoty než minule, vzali mi krev a znova moč, nesla jsem si to do laborky a po hodině mám přijít.. uvidí se podle výsledků krve a moči na dalším postupu... tak jsem celá zvědavá fakt! Doufám, že tam nezůstanu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru