Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
18. kvě 2010

Ahojky,
vy jste toho popsaly. Já byla celý den u tchýně. Původně neměla jít elektrika, nakonec šla, ale já si tam potřebovala ještě přebrat nějaké věci, tak jsme byli s Matějem tam, ať si babička trochu užije 😉
Man: my byli na kyčlích včera a taky musíme dávat dvě pleny a při každém přebalování cvičit s nožičkama. Taky má místo zadečku pěkný balík. Na kontrolu jdeme za měsíc, tak doufám, že už to bude v pořádku. Má nějak špatně stříšku 😒 Ale moc tomu nerozumím.
Těhulky, nezoufejte! Já byla ještě v den porodu úplně uzavřená. V sedm ráno mi primář řekl, že rozhodně ten den neporodím, že porodní cesty vypadají na termín na srpen. Dokonce se díval, jestli nemám termín nějak špatně spočítaný a v devět už jsem byla na sále a po poledni byl Matýsek venku. Když mi začaly slabé bolesti, tak jsem si šla dát horkou sprchu a pak se to dost rozjelo a bylo to jasné. Jinak já měla plodovku takovou do růžova, zřejmě i s trochou krve, ale je to vyloženě voda. Když to prasklo, tak jsem si myslela, že jsem se počůrala. 😅

verisek
18. kvě 2010

ahoj holky,
man: ja jsem potirala potnicky lihem co mam na pupik, poradila mi to doktorka
jinak my pomalu prechazime na UM, ja uz ho mam cim dal min a malymu nestaci, napapa se a za chvilku place..
jinak vcera kdyz se vykakal tak mel kakani takovy do zelena, takme to trochu polekalo, ale pry to je normalni u deti ktery papkaji UM
co se tyce CS tak ja mela pred porodem 6 ale cipek se mi vubec nezkracoval..
jinak to pocasi uz me teda pekne s..e 😠

verisek
18. kvě 2010

jinak ja teda plodovku nevidela, protoze mi ji pichali, ale pry to je vylozene voda, naruzovela a bylo ji teda dost 😅
a to pichnuti bylo snad nejhorsi z celyho porodu, udelalo se mi dost spatne az na omdleni

evejka
18. kvě 2010

Holky ještě vcelku, čípek a jeho rozmezí je CS 0-CS 10...a ptala jsem se v diskuzi MUDr. Kouckého a jeho stav nevypovídá o datu porodu...tak apoň tak...a jak koukám, i holčinky tady to měly stejně 😉 tak vydržet...jinak ještě dotázek,jak je to v porodnicích s očkováním a vyšetřením sluchu,nechali jste miminko očkovat, popř. jak probíhá to vyšetřenísluchu?děkuju

andrea110409
19. kvě 2010

craw: zatím přikrmovat nemusíme, doktorka se na to netvářila nijak tragicky, to jen mě to vyděsilo.
Do nosíku máme nějaká antibiotika a z nosíku mu neteče jen mu to jde do krku a občas malinko chrčí 😒
Teď spinká a v noci taky spinkal tak snad se to bude lepšít...odsávat mu skoro nic nejde tak nevim jestli to děláme správně.

Plodovku jsem měla čirou...aspoň teda co sem viděla na podložce.
veri: zelená stolice prý nevadí pokud dítě normálně přibírá.

t.kosticka
19. kvě 2010

Dobré ranko!
To je venku hnusně,co?!
Ale na víkend hlásí sluníčko a teploučko! Tak určo všechny vytáhnete kočáry a hurá do přírody!!!

evuss
19. kvě 2010

Dobré ráno,
Teri kéž bys měla pravdu a o víkendu bylo hezky. My jsme byli včera v poledne zavést babičce do práce oběd (pracuje v místě) a myslela jsem, že nás ten vítr odfoukne, byl to hnus.
Plínky my používáme látkový a dávám většinou jednu. V porodce řekl dr. prevebtivně dvě, ale přijde my, že se v tom hrozně potí. Ze začátku jsem dvě dávala ale teď spíš jednu a občas i jen jednorázovku, tak snad to bude dobrý.
Já měla plodovku nějakou zkaženou, takže byla prý taková nazelenalá.
Craw: Viky je tady hrozně čiperná. Manža naznal, že už se nedivý, že śem si furt stěžovala, že mě tak kope 🙂 Taky vám zvedá tak brzo hlavičku? Su ráda, že na tom Viky není sama. Dát jí třeba odříhnout je přes den docela umění, furt sebou hází a odtahuje se odemě.
Jinak kde jsou ty noci, kdy jí stačilo jedno krmení. Poslední tři dny má nějakou žravou a vydrží max 3-3,5h bez jídla. Tak su zvědavá kolik přibere, aby nás dr. "nesprdla", že přibrala moc 🙂

mandragora10
19. kvě 2010

Dobre ranko,

tak dneska jsme meli celkem pohodovou noc, Tomasek chtel papat az po 4 hodinach, takze jsem relativne vyspana. Jen tradicne mezi patou a sestou ranni bojujeme s prdiky a vykakanim...tlaci tak, ze uz ani nemuze papat, celej se krouti a cervena, ale dneska to zvladl sam bez rourky a pak jsme jeste tri hodiny spali.

Na potnicky zkusim prvne ten lih...ten mam doma, odpoledne skocim do lekarny a koupim salvej. On jich Tomasek nema moc, vzdy tak 3-4 v obličeji, ale i tak se jich chci zbavit.

Ja teda na den davam dve latkovky, na noc mu je ale sundavam a je jen v jednorazovce...prijde mi, ze pak hur muze kopat nozickama, a kdyz nas v noci trapi to kakani a prdiky, tak at mu to jeste neztezuju. Jestli ale zacnou nejaka vedra, tak to asi nebudu hrotit, aby zase chudacek z tech plinek nebyl zaparenej.

Jinak pocasi je v Praze fakt osklivy....vcera tu byl taky silenej vichr, dneska leje, nevidim to ani na prochazku. Tomaska dam maximalne na chvilku na terasu do kocarku.

Stolici ma Tomasek taky tak 1x za den trosku do zelena, ale pry je to normalni.
Jsem zvedava, jak pribirame....na kontrolu jdeme az pristi tyden ve ctvrtek a to akorat budeme koncit sestinedeli.
Cviceni na brisku Tomaska moc nebavi, vydrzi tam tak 3 minuty, pak place, hlavicku zvedne i ji otaci do stran, ale po dvou minutach ji polozi, zrudne, rozbreci se a uz necvci. Ale pri odrihnuti s sebou taky pekne mele, odtahuje se ode me a hlavicku drzi pekne sam. Tak jsem zvedava, co na to doktorka.

baterka
19. kvě 2010

ahoj holky,
tak s mateřskou mám taky radost, to se fakt hodí!
dneska jsme měli děsivou noc, malý skoro vůbec nespal, pořád se kroutil... ☹, bylo to poprvé, tak jsem z toho byla zoufalá a brečela jak želva. Hrozně mi tu chybí muž, aby mě obejmul a řek, že to zvládnem, na chvíli si ho vzal a tak... ☹
a dneska ráno měl Marek zas tu svoji kňouravou, tak jsem ho poprvé uvázala do šátku a tam je spokojený, je vzhůru, kouká, alw nebrečí ani se nekroutí. Takže jdu něco upéct, mám volné ruce a přitom je u mě 🙂! Super, doporučuju!!!
zítra jdu do první poradny, tak jsem zvědavá, jak na tom Marek bude, nemám doma váhu...
holky, kolik vám mimi do první poradny přibralo? Malému je zítra 11 dnů

crawler
19. kvě 2010

Pěkný den🙂

tak František mi kojení bojkotuje :-/ Když už se mi zhruba 1x denně podaří přiložit, tak tahá 20 minut a je to tak 10ml (vzhledem k tomu, co pak ještě sní)...Míchám své mateřské s UM, ale taky se verisku obávám, že skončíme plně na UM, protože mlíčka samozřejmě ubývá...☹A vy jste měli problém jaký? Taky nechtěl tahat? nebo se Ti netvoří mlíčko? Já bych ho měla dost, ale on se prostě nechce přisát a vzteká se ☹ Stolička je teda ale řádná - svítivě žlutá a smrdí jak cap...bléé 😅 😀

Já dávám jen jednorázovku a na kyčle mám jít až v 6týdnech...tak doufám, žebude vše ok...

tak co zbylé těhulky? stále všechny 2v1?
Abych nezapoměla - samozřejmě dodělám naše tabulky - teď mám ale vždy jen chviličku, abych napsala...

skretik
19. kvě 2010

Ahoj holky, to me mrzi, ze vas ty miminka tak trapi, ale oni vam to vynahradi 😵 . Craw a odsavas, treba potrebuje Frantisek vic casu a brzy se to kojeni nauci, tak pokud mas mlicka dost, tak by byla skoda to vzdavat, ne. Ale chapu, ze je to psychicky hrozne narocny... A to pocasi k tomu vubec nepridava, to je teda kveten, co ☹ .

Bater drz se, manzel to rychle dodela a bude s vami, prijede za vami o vikendu nebo ani to ne? Drz se, bude lip. Mas u sebe aspon nekoho, kdo by te podporil?

Man Tomasek je nadherny, koukala jsem na fotky na FCB 😉 😵 .

Jinak u me porad zadna zmena. Dneska jsme se rozhodli, ze zkusime nejake vyvolavaci triky, takze me ceka cely ananas, za chvili si jdu pro zazvor a udelam si ten "vyborny drink", pak se trochu pomuchlujeme a chteli jsme jit na dlouhou prochazku, ale to nam asi vzhledem k desti nevyjde ☹ . Tak si asi parkrat vybehnu schody 😀 a zakoncim to horkou vanou. A to by bylo, aby z toho nic nebylo 😀 . Zitra jdu na kontrolu, ale az odpoledne, tak doufam, ze uz tam rovnou zustanu 😝

andrea110409
19. kvě 2010

bater: tyhle stavy dooobre znám, hlavně hodně odpočívej ať máš dost sil a úplně tě to nevyšťaví.
My máme dneska celkem dobrej den ..kapem do nosu, snažíme se papat, nekrkáme ale usmíváme se a prohlížíme zvířátka v leporelu . kéž to vydrží aspoň ty pozitivní věci 😉

crawler
19. kvě 2010

skret: odsávám jako divá 😀 a krmím stříkačkou pres prst....náročné, ale dokud mlíčko je, tak to nevzdávám...Jinak přeju ať kombinace všech těch metod zabere😉 u nás tomu tak možná bylo - milovali jsme se a pak blbli venku, pak horká sprcha a taky jsem snědla pěkně mastnou klobásu, která mě prohnala a v 00:15 mi rupla voda, tak ty aktivity třebas pomohli🙂

eriska
19. kvě 2010

dobré poledne, maminky a těhulky,

těhulky, vydržte, užívejte si společné chvíle s budoucíma tatínkama, lehněte si do vany,prostě si užívejte..ono to už pak bude náročnější...to mi myslím potvrdí hodně holek maminek,co?

já jsem byla s tomínkem od neděle u babičky a to byl předpisové miminko, jen spinkal (i doma), papal a smál se..vstával jednou za noc..takže můj recept na prdíky a všelijaký problémy je má babička a děda😉 a asi i to, že spinkal s maminkou celou noc v posteli😉

jinak, u nás nic nového, kojíme bez kloboučků, tomík si dává 5-15 minutek, podle mě přibírá dosti, máme pořádné zářezy na stehýnkách a druhou bradu😀, ale co, lepší to, než když vidím, jak se chuděry s papáním trápíte 😒 ale nebojte, bude zase líp, jen musíte vydržet..i tak je to dobrý, oni mimča určitě vědí, kolik mlíčka si mají vybubmat..vezměte si třeba chuďátka nedonošeňátka, ty mají mnohem, mnohem více problémů..já si říkám, že nikdy není tak zle, aby nebylo ještě hůř..

ty plínky, já dávám přes den na papírovku jednu látkovou a na noc mu ji sundávám..craw, kam jdete na kyčle?

bat, já byla nějak kolem 14 dne a to byl na porodní váze (3220-3450), takže nabral 230, a dr. nic neříkala, jen, že krásně přibírá, že je spokojené miminko😉aby nebylo, když mu maminka podstrojuje a teď ho chová..

od včerejška máme doma barrýska, je to pořádné torpédo😀, ale tomíka si vůbec nevšímá, ani když pláče, nejhorší pro něj je, když se zavřu s tomíkem do ložnice a kojíme..to kňučí, ale jak vylezeme, je velká spokojenost😉..přihodím fotečky..

baterka
19. kvě 2010

skreti: mamka měla dovču jen v pátek, to tu manžel ještě byl, pak o víkendu tu taky byla a teď už chodí všichni do práce. /rávě že manžel o víkendech nemůže, neb malá na tom našem baráčku a přes týden chodí do práce... ☹ je to na pytel, když má Marek dobrou náladu, tak jsem smutná z toho, že ho P. nemůže chovat a těšit se z něj, když vyvádí., tak jsem zoufalá, že nemá kdo obejmout a podpořit mě..., prostě děs. Dneska jsme spolu dopol telefonovali, on je z toho taky na nervy, shání práci, je tesař - ale v tomhle počasí to musí odkládat a přitom si nemůže naplánovat, že by na pár dní přijel, když se udělá hezky, jde okamžitě makat... jojo.
aspoň že Marek v šátku spí a je spokojenej, já dala péct bsikupskej chlebíček, tak mám i pocit, že dělám něco jiného než kojení, přebalování, uspávíní a tišení pláče

eriska
19. kvě 2010

bat, neboj, bude líp..zkus si představit,jaké to bude, až budete všichni spolu na baráčku😉 máš se na co těšit😉pak koukni na poklad na prsou a musíš mít hned lepší náladu..koukla jsem ti do albíčka a mára je krásné mímo, tak se nemrač, on to z tebe cítí..ikdyž, se mi to mluví, jsem včera taky řvala u kojení

andrea110409
19. kvě 2010

bater: obdivuju te ze umis maleho do satku dat, u nas to byl velkej boj a zatim nemel viteze 😒 Pokud máš nějakou metodu tak dej prosim vedet.
Jinak holky k obedu mam opet kureci stehno a divokou ryzi v kombinaci s normalni 😎

eriska
19. kvě 2010

an, lepší nějaký obídek, než žádný😉 já mám od včera (od babičky) těstovinový salátek..teda mám, už není 😅 a zajedla jsem to deliskou a jednou zbylou buchtovou..jde na mě nějaká žravá 🙄

eriska
19. kvě 2010

holky, tak jsem přihodila aktuální fotečky a to, jak to u nás vypadalo včera, když se k nám vrátil zpátky pejsek 😅

andrea110409
19. kvě 2010

eri: je to naprostej fešák...taky se budu muset vrhnout na nákupy a koupit nějaké nové věcičky..pomalu ze všeho rosteme 😎 Jen musim ještě chvilku počkat až se malej uzdraví aspoň trochu 😉

baterka
19. kvě 2010

eri: máš pravdu, cítí to ze mě..., já vím. Nejhorší jsou ty večery a noci, přes den se držím, díky za podporu!!!
a máš super fotky v albu, Barry se nádhernej, ale kam se na Tomíka hrabe 😎 ! A moc Ti to tam sluší!

andy: ani nevím, zkusila jsem to a bylo ... 😅 Marek byl v kolíbce nenaladěný, tak jsem ho vzala a dala do šátku a tam hned zabral - byl nakojený, přebalený, odříhnutý, akorát nechtěl být sám. Normálně jsem ho předtím nosila, ale šátek má výhodu, že máš obě ruce volné 😎 , už takhle spí tři hodiny. Jen nevím, jak to budu dělat, až bude mít 8 kg..., je to docela nápor na páteř, hlavně krční

verisek
19. kvě 2010

ahoj holky,
tak my jsme dneska vyridili porodne a rodny list, malej byl moc hodnej, az na ceste domu zacal pofnukavat, ale to uz mel hlad
pocasi je tady fakt strasny, na to, ze je za par dni uz cerven to je teda sila, mela jsem dnes zimni boty, svetr a vestu 😅
jinak novej Nutrilon a probiticke kapky uz nam snad zabraly, krasne prdikuje a ted se i pokakal, to bych nikdy nerekla, jakou budu mit radost z toho ze se vykakal 🙂

eriska
19. kvě 2010

holky, díky za pochvalu..😉 chtěla jsem se zeptat, taky prďolkům začínají slézat vlásky?tomík má půl hlavinky slezlou a půl lehce rez😀 a do toho se mu loupe, takže tam má suché stroupky a to mažu pořád a pořád se nám jich nedaří zbavit..teď jsem mu objevila suchá místečka pod ušními lalůčky, už mu to skoro praská..jsem to blbě mazala..takže tip pro vás, bacha na to..

bat, volné ruce závidím..jak byl tomík ukázkový miminko, tak dneska si to vynahrazuje..nejradši by se jen choval, takže my ven určitě půjdeme, nasadíme pláštěnku na kočárek, mamka trekový boty a vestu a hurá do ulic🙂 když u vás tak dobře šátek funguje, tak to my ten baby vak budeme muset taky prubnout, ale bojím se, aby si nenavykl..po uchování ho vždycky položím..

veri, to jsou ale krásné starosti,co?😉taky mám vždycky radost, když se mu podaří odříhnout, když mu namažu bříško a on u toho prdíkuje..to bych nikdy neřekla, co takový prdík se mnou uděla😀

mandragora10
19. kvě 2010

Skreti, tak drzim palecky, at vsechny ty metody zaberou a zitra je miminko na svete! Pekne si ho nadel k narozeninam - to bude ten nejhezci darecek, vid? 😉

Bater...drz se, zase budete mit krasne bydleni...ale chapu, jak moc ti manzel chybi. Obdivuju te, jak jsi zvladla pekne satkovani...je prima, ze se Mareckovi v satku libi. My mame klokanku s podperkou hlavy, takze se da taky pouzivat hned, ale zatim jsem nenasla odvahu.

Eri, teda vy jste nadherna trojka, moc vam to spolu slusi!!! Vlasky nam zacaly ted taky vypadavat, tak uz Tomik neni takovej vlasatec....ale vypadavaji mu tak nejak rovnomerne, takze ma vlasky spis ridsi, ale nastesti zatim nema hola mistecka.

Veri, to je dobre, ze kapicky zabraly a malej pekne kaka....ja se taky raduju z kazde stolicky a prdiku 😉

Jinak ja byla v pondeli na urade vyridit porodne a dneska uz mi dorazilo na ucet...to me mile prekvapilo, takovou rychlost jsem necekala ani omylem. Tak ted se uz tesim na to dorovnani materske 😉

janinka22
19. kvě 2010

Ahoj holky,

craw,tak snad se vám to s tím kojením zlepší. Mě malej teďka zlobí, si představte že od jednoho prsa se mi odtáhne sám,tak po 20-30 minutách ale od druhýho se ne a ne odtrhnout,takže po půl hodině ho odstavuju, aby si nezvykal zas moc pít.. no ale co on! - jakoby mi to oplácel, vždycky když ho odstavím, tak mi pak nechce spát a křičí.. když se odtáhne sám, tak je to v pohodě.. myslím,že je to pěkná potvůrka.

bat, my sme v 1. poradně byli na porodní váze.. když jsme odcházeli z porodky, tak jsme měli 2,94 kg a v poradně 3,20 kg.

Holky a můžu se zeptat jak poznáte že má mimčo rýmu a kdy jako začnete odsávat? Až mu tečou soplíky nebo jak?
A ještě bych se chtěla zeptat jestli někdo užíváte nebo jste užívali ty kapky na bříško SabSimplex - jak často je dáváte a kolik..v příbalové informaci píšou od 3. týdne dávat 15 kapek a do každé láhve nebo na lžičce.. mě to přijde teda dost, páč v porodnici mi malýmu kápla snad jen 1 kapku, tak zatím dávám tak po pěti kapkách ale nevím no.. zatím mi přijde že z toho pěkně kaká 😎 ale i tak nám křičí, jen nevím jestli to není tím kojením jak ho "odtrhávám" že se zlobí a dává najevo že chce pít ještě.. 😨

eriska
19. kvě 2010

jani,vždyť začínáte 3. týden života a to je růstový sprut /či jak se to nazývá/, já bych ho neodtrhávala, nechala bych ho, až se ucucá sám 😉 ,mně dr. říkala, ať ho hlavně nenechávám brečet, protože si takhle malý může vykřičet kýlu..takový to pobrekávání nevadí, ale zbytečný pláč..třeba křičí, že má hlad..mně tomík večer pije klidně hodinku..

janinka22
19. kvě 2010

eri, no jo ale já mám pak zhuntovanou bradavku a taky bych nerada aby si zvykal na tak dlouhý kojení.. jsem pak z toho měla ten problém, že se mi extrémně nalilo prso a nechtěl pít vůbec.. nerada bych aby se to opakovalo.. navíc jste tu taky psaly (nevím už kdo) že vám bylo doporučeno kojot max. 30-40 min. ...tak nevím

eriska
19. kvě 2010

jani, on každý má jiný názor, co doktor to názor..holt si to člověk musí přebrat..a zkoušela jsi třeba, aby pil 15 minut z jednoho a 15 z druhýho? mně třeba dělá, že se odtáhne, ale jak ho zvednu, tak začne plakat a pusinou hledat..tak mu ještě dám,nebo si ho položím bříškem na sebe a takhle spolu ležíme nebo chodíme a on se uondá..holt to s těma prckama není jednoduchý, co? je fakt, že bradavky si zničit nemá cenu..tak pak si chvilku pobrečí..ono mu to neublíží..trénuje plíce😉

andrea110409
19. kvě 2010

Holky prosím vysvětlete mi někdo ten růstový sprut 😎
Co se týká Sab Simplexu, tak dávkování má být pravidelné a to 10-15 kapiček před jídlem a až 5x denně. My dáváme 4x. Šimon taky kakal dobře, ale i tak se kroutil a moc plakal, protože kakání a prdíky je prý něco jiného. Od té doby co dáváme Sab tak ha slyším krásně prdíkovat a je mnohem spokojenější. Nám bohužel masáže ani rektální rourka moc nezabírali.
Dneska ksem kolem poledne volala doktorce, že malej nekaká a ona že to může být tou rýmou. No a příští přebalování mi pokakal naprosto všechno...museli jsme kompletně převléct 😀

jajik25
19. kvě 2010

janinko - já jsem ten Sab Simplex dávala staršímu synovi,už si teda moc nepamatuju jak často a kolik ale myslím že těch 15 kapek není zase tak moc,stačí když mu to budeš dávat tak třikrát denně a když někdy zapomeneš tak se taky nic nestane.

S tím kojením souhlasím s eriskou,každý říká něco jinýho,nechala bych ho pít jak dlouho chce a zkoušej střídat prsa a časem na to určitě přijdeš jak na něj.Jo a pokud budeš mít zase extrémně nalitý prso tak stačí něco odsát a neměl by být problém.Nedávno jsem měla ten samý problém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru