Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
9. srp 2010

Krásný fotečky.
@eriska dostal dvq včeličky? malej dostal jen jednu, prej aby to nebylo na něho moc. Tak to zvládnul pěkně, malej začal brečet ale jak jsem ho vzala do náruče tak byl klid a potom jsem mu dala čajík tak se taky líp uklidnil a byl naprosto v poho, jinak malej žádný příznaky neměl, tak ti přeju at je malej taky nadále bez příznaků 🙂

miselaniki
9. srp 2010

Jinak srazík super, výborně jsme si pokecaly už se moc těším na další. Viktorka a Adámek jsou nádherná miminečka.
Jinak už navrhuji další termín, až se to bude blížit tak to upřesníme.
2.sraz Brno, park Lužánky, pondělí 23.8.2010, 11.00h

@mercedesse - mer bude to dobrý, moc na tebe myslím a držím pěsti, prostě to zvládneš jseš šikovná holka, možná budeš muset něco omezit, ale ty to pro svého miláčka určitě uděláš🙂. Já jsem musela měsíc ležet, abych předčasně neporodila a tak jsem prostě ležela, za tu odměnu co mám doma to rozhodně stálo.

soniq
9. srp 2010

@miselaniki ...jé, tak to nám zatím vyhovuje a hned v úterý jde malej na další očkování tak doufám, že se všichni uvidíme.

eriska
9. srp 2010

soniq, on dostala poprvé jen hexu, a když byl bez příznaků, tak mu dnes dala hexu i synflorix..a teda, snáší to líp než minule, to byl takový rozmrzelý, dneska se i řehtal😀..tak já jdu dát sprchu a chrupkat..dobrou maminky a miminka😉

soniq
9. srp 2010

Eriska:Vy už máte druhé očko, my jsme dostali teprv první a 24.jde na další. Vlastně to první byl Prevenar a ted dostane hexu a tak nastřídačku, ale prej to mu asi dvě zaráz dávat nebude...no, uvidíme příště. Tak se hezky vyspětě, dobrou

miselaniki
9. srp 2010

@eriska - no teda to kus chlapa ten vás kluk🙂), tak je šikovný jak to zvládnul a hlavně ať máte klid po včeličkách
No o srazíku jsem se bavily, ale já bych navrhovala ještě chvilku počkat aspoň až budou miláčci na příkrmech, teď je to fakt náročné s tím kojením někam cestovat, co říkáš?

soniq
9. srp 2010

jj, jak budete chtít, malej je na umělým a už papká kašičky tak my jsme v poho, záleží to na vás.
Holky já si jdu lehnout, tak vám přeji pěknou a dobrou noc a prckům samozřejmě taky dobrou noc a at moc nezlobí maminky 🙂

janinka22
10. srp 2010

@soniq právě že kolikrát nevím proč pláče,jestli se vzteká nebo ho něco bolí,ale myslím že mu vadí ležet na zádech kvůli rýmě,že se mu špatně dýchá a taky že nevidí kolem sebe,když ho vemu do náruče tak dobrý..
fotila jen mis...

@evuss Evi nekoupila jsem,byla jsem v DM ale říkala jsem si že to budou mít i v Albertovi,ale tam ty obyč. neměli..tak se podívám dnes tady u nás..

@eriska o tom srazu jsme se balily a shodli jsme se že by bylo lepší ho domluvit až budou mimča trošku větší-tak půl roku aspoň...

jasekd
10. srp 2010

Ahoj, to je dobre, ze jste si sraz uzily 🙂 Akorat nevim, co vidite tak pohodlneho na UM a prikrmech? Ja bych tak rada kojila. Vadi mi to hlavne ted, jak byly ty vedra, ze by to mel hned, cajiky nechce moc, UM nez se namicha... Takze ja k vode chodila s pikslou Nutrilonu, termoskou, balik veci, trochu kojila a pak jeste dokrmila, atkze hodinova zalezitost. Nejsem zadna matka roku, co vytahne kozu vsude, ale prece jen jsem se trochu otrkala, kojila jsem i v nemocnici na chodbe plne lidi, co nejvic zastrcena, ale stejne tam chodili, a bylo mi to fuk. Mne teda vzdycky vadily ty zenske, co vyhodi v hospode kozy na stul, ale jde to udelat i decentne.. Co se mi osvedcilo, nosit pod trickem plavkovou podprdu, ty trojuhelnicky na snurce, posune se a je to.
Jo k tem prikrmum, malej mel vcera prvni mrkev, par lzicek, no kroutil se a pak se pekelne pos..., snad si brzo zvykne. Prskal, vsude oranzove tupky, no bude to zabava 😀
Jak se mela Man v patek? Doufam, ze sis svatbu uzila a zvladla i to kojeni ve svatebnich satech, to si teda moc predstavit neumim 🙂 Pocasi asi nic moc, ze. Ja si vzpomnela na svoji svatbu pred dvema lety, lilo, 11 stupnu, no des, tak jsem si rikala, ze je to letos stejne, no a pak z toho ted byly ty povodne tady, takze je to jeste daleko horsi.

janinka22
10. srp 2010

@jasekd na umělým mlíčku teda žádnou výhodu opravdu nevidím,spíš naopak,jsem ráda že kojím,ale na příkrmy se těším,protože už nebude na mě Adámek tak závislej 🙂 jéé tak to jsem zvědavá jak budeme reagovat na mrkvičku my 😀 ale ti drobci si zvyknou,neboj,nic jinýho jim nezbývá 😎

jasekd
10. srp 2010

@janinka22 Jo to je nepopiratelna vyhoda flasky, ze te muze nekdo zastoupit, ja ted nechala malyho na noc u manz. rodicu (on teda celou noc spinka, coz je dalsi vyhoda), ja jak se zatim snazim i kojit, tak si stejne moc nepomuzu, ale tohle bude dobry, to je fakt. No ta mrkev, snedl asi 3 lzicky a musela jsem prepirat plinu, co mel pres sebe, utirat to naprskany kolem, no a pak drhnout latkovou plinu, kdyz se pos..., jinak to mame celkem vychytany a kaka na ubrousek, az kdyz ho rozbalim. Tohle ho ovsem pekne prohnalo 😀 Takze kvuli 3 lzockam jidla prace jak na kostele. A to jsem mu dala kupovanou na zkousku, pak to budu varit asi sama, budu to delat asi jako polivku do flasky, je na to zvyklej, bude mit vic tekutin a ja min uklizeni, akorat se desim toho, az mi tu mrkev tady nekde vyhodi, jeste ze mame skoro vsude plovoucku 😀

soniq
10. srp 2010

@jasekd Teda, ten se vyřádil u papání, ale to se brzo naučí a bude to dobrý...🙂. My musíme u papání dělat trošku kravinky, pak to s ní krásně ale taky někdy začne bečet a nevím co mu vadí.To malej mrkvičku s brambůrkou papá dobře, teda nechci to zakřiknout 🙂, má vždycky jen upatlanou pusu a brindák ale to je v poho, jinak kaká dobře. Já mu to dělám čerstvé, když jsu doma tak mu nechci dávat tu kupovanou. Zítra do toho přidám kuřecí masíčko, tak uvidíme jak zareaguje a ještě mu dávám někdy kupovanou kašu rýžovou obyč od Hipp a ta mu taky chutí, sní převážně tak 3 velký lžíce plný, ale musí to zapíjet zhruba po dvou až třech malých lžičkách. Do flašky jsem si řekla, že bych mu to taky mohla dávat, ale chci aby se naučil jest lžičkou.

andrea110409
10. srp 2010

Ahoj holky, koukám, že jste už začaly s příkrmama, my se zatím chystáme. Od jakého věku jste začaly ?

soniq
10. srp 2010

@janinka22 jj, to je možný, malje když byl na začátku taky trošku nachcípanej tak nerad ležel, potom nemůžou dýchat viď a to je pro ně hrozné. a když ho dáš do lehátka tak taky brečí? Tam má přece lepší výhled a nebo se chce mazlinkovat s maminkou 🙂. My jsme to taky tak před nějakým měsícem měli, přítelova tchýně ho rozmazlila pěkně, že ho pořád chovala a když trošku zakňučel tak už byla u něho a chovala, tak jsem ho mívala jednu dobu u n ás nahoře a když plakal tak jsem ho nechala chvíli vybrečet, samozřejmě když to přecházelo do histerického záchvatu tak jsem ho pochovala a le jinak ee, a jak se to odnaučil...Myslím že Eriska to napsala, když kňourá v postýlce tak se jdu jen za ním podívat, uvidí že jsu tam a uklidní se a tak to třeba opakuju několikrát. Časem poznáš co Adámek chce a bude zas větší tak bude hodňoučkej 🙂

soniq
10. srp 2010

@andrea110409 , jestli plně kojíš tak začíná se od ukončeného 6 měsíce, když je na umělé tak od ukončeného 4 měsíce.

janinka22
10. srp 2010

@soniq no řekla bych že je hodně "chovánek",chce se chovat a koukat kolem sebe no,křičí i v lehátku,ale taky ho v něm udyndáme 🙂 jak kdy no..není to lehký s těma drobkama,už aby byli větší 😎

taky mě zajímá odkdy jste začly s příkrmem,chci začít co nejdřív..

janinka22
10. srp 2010

jéé tak to já tak pozdě nebudu..chci kolem půl roku přestat kojit ... takže od toho 4. měsíc to vidím,že mu začnu pomalu dávát mrkev a tak dál..

crawler
10. srp 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu...

hoj holky🙂

aktualizace s Janinkou😀

a ted vás jdu prolítnout, co jste vyplodily🙂

andrea110409
10. srp 2010

@soniq no my jsme už na dvou flaškách UM, nejdřív to byla jen jedna na noc, ale teď už nějak nezvládáme ani poledne ☹ V těch prsou je čimdál míň a žádné babské rady nepomáhají. Je pravda, že to asi i trochu dělá stres ve kterém teď sem, ale s tím nic nenadělám. Zkusíme teda nějakou skleničku, dnes jdu k doktorce tak se poradím. Jinak doufám, že se vám všem daří fajn...my teď moc nestíháme internet. Snažím se zavést nějaký režim a občas je to honička 😎

soniq
10. srp 2010

@andrea110409 já jsem to taky tak měla, ale ptom jsem přestávala mít žádný mlíko tak začlo UM, bohužel, chtěla jsem kojit ale nic se nedá dělat....když jsem ho kojila, tak nevím zda je to možný ale jako kdyby ho to mlíko nezasytilo a pořád plakal a potom když jsem mu začla dávat Um tak se trochec uklidnil a taky se krásně vyprděl a vykakal mě poradila myslím Craw nebo Eriska že mu mám zkusit dávat oh Hipp s probiotikama, měl totiž velkej problém s bolením bříška a nemohl se kolikrát vyprdět anni vykakat a i když jsme zkoušely všelijaký probiotický kapičky nebo nějakej prášek na rozpuštění do čajíku tak nic moc a to mlíko nám pomohlo a přes den papá tak po dvou hodkách i dýl vydrží a v noci stáváme 3krát, tak jsu ráda za to, že se uklidnil a že mu chutná.

soniq
10. srp 2010

@janinka22 počkej až bude sedět, to bude úplně v poho, malej taky ležení nějak nemá už moc rád, jen když jde spinkat, proto i z kočárku jsem mu vyndala korbu velkou a má poloviční sporták, je tam připoutanej kšandama a lehátko má v polosedu a je v poho, jen ten začátek když ho dám do kočáru tak řve ale to nic 🙂. nejradši by seděl a nebo by už chtěl ťapkat, to má stgrašně rád když ho držím a on se může nohama dotýkat země 🙂

andrea110409
10. srp 2010

U nás to bylo tak, že si po kojení hrozně papal ručičky a pořád se sápal k prsu. O mlíko sem asi i přišla tím, že Šíma přes den pořádně nepapá a večer pak chce tak měsíční množství 🙂 No a takhle ty prsa prostě nefungujou 😒 No nevadí, já vyrostla taky na úmělce a Šimon byl kojený 4 měsíce za což jsou doktoři většinou rádi. Jinak je Šíma zlatíčko, skoro nezlobí jen mamka má občas nějaký průšvih který ale svědčí o tom, že být mamou se člověk prostě učí a ty první děti toho musí hodně vydržet 😎

janinka22
10. srp 2010

@soniq Adámek už si chce taky moc sedat právě a přitáhne se za ruce i do stoje na chvilku..o to je to v tom kočáru horší..jéé a ty už máš teda sporťák jo? Včera jsme se o tom bavili že by to nebylo od věci jako..

soniq
10. srp 2010

@andrea110409 jo, to mi povídej 🙂. učeň z nebe nespadl 🙂. U mě bylo hlavně katastrofální ty první týdny života malýho, ted už je to lepší, ale taky nědy udělám úplnou pitovinu nebo nevím že se to mělo dělat tak a ne onak....i když knížky jsem četla hodně, na internetu jsem prouzdala ale ve skutečnosti to je úplně jiný...teda aspon pro mě 🙂

soniq
10. srp 2010

@janinka22 no, tak na půl, jen jsem odělala tu korbu a se zádama se může polohovat a je připásovanej, jinak nožky má pořád zakrytý, tak to jsem mu to tam od kočáru nechala, to by bylo ještě zbytečný....právě on je v tom kočáru takhle víc hodnější a když chce spinkat tak mu operku dám dolů a spí a kšandíčky mu taky neva takže to je v poho. už ho takhle dávám měsíc nebo měsíc a půl a ještě když bylo nádherně venku tak si to pěkně vychutnával 🙂

andrea110409
10. srp 2010

Koukám, že ty vaši mrňouskové jsou pěkně čilí. My jsme rádi že udržíme hlavičku, otáčí se na bok a včera s malou pomocí i na bříško. Snažím se moc nesledovat co by měl všechno umět, protože bych se tím asi jen stresovala a to je zbytečné. Víme že je Šíma děsně bystrej a všechno ho zajímá a prohlíží a tak doufáme, že je všechno v pořádku.
@soniq ono my si odbyli už i první úrazy a to ti řeknu, že sem si vždycky málem jednu vrazila...naštěstí se to obešlo bez zranění a tak se trochu uklidňuju, že snad nejsem jediná matka, které se někdy něco takového stalo 😒

soniq
10. srp 2010

@andrea110409 tak úrazy my zatím ne, ale je to pár dní co se mi stalo když jsem ho chovala a držela jsem ho jen jednou rukou pod zadečkem a druhou jsem něco dělala tak se pěkně začíná nohama vzpírat a vyskakovat z náruče tak že se mi zaklonil a to dost, ještě že jsem zareagocala včas, od té doby ho držím dvouma rukama...Kubík zase se právě nepřetáčí na bok an i na břicho, když tak jen jednou za čas na bok ale to beru spíš že se překulil náhodně...já to taky nečtu radši 🙂. Dr se mě vždyck y ptá co umí a dělá a potom si to s ním vyzkouší sama jestli ji nekecám a zatím nic neříkala....

miselaniki
10. srp 2010

Ahoj holky,
@jasekd - no mně taky jde spíš o to abych už mohla někam vyrazit, protože Kryštof jí každé dvě hodiny přes den ( v noci naštěstí spí dobře) takže nějaké cvičení, kaděřnice nebo nákupy bez něho nehrozí. Já jsem ráda, že mlíko mám, ale mohol by sepak prodloužit ten interval v jídle snad🙂.
@soniq - a co se tedy dává nejdřív začíná se s kašema, nebo s tou zeleninou já vůbec nic o těch příkrmech nevím budu is to muset načíst.
@andrea110409 - no to je dost, že se ukážeš🙂), však 4 mesíce kojení jsou super, taky nevím jestli budu mít dost mlíka, to neví nikdo. A co máš za průšvihy?🙂)
@eriska - Kryštof už kadí každý den, někdy i 2x!, co vy?
@janinka22 - tak co jsi včera nakoupila v Olympii?

andrea110409
10. srp 2010

@miselaniki no je to uz skoro 2 měsíce co nám Šimon spadl z váhy na zem ...cca 50 cm no a před týdnem jsem ho měla v šátku a do zádíček mu narazila rukojeť vystřelovacího deštníku když sem ho skládala.....no infarktové situace a moje sebevědomí matky naprosto na nule a to si myslím jak jsem opatrná, ale jsou to pikosekundy což je hrůza ☹

soniq
10. srp 2010

@miselaniki mě řekla dr že mi každej měsíc bude říkat co mu mám dávat, respektivě s čím začínat pomalu....no před skoro měsícem co jsmem byli na injekci tak mi řekla že mu mám dávat mrkev s bramborou, brambora prej proto aby ho to zasytila, až si začne na to trochu zvykat tak mu tam mám do toho přidat trochu kvalitního oleje, kuřecí masíčko a přidávat víc druhů zeleniny. 24.srpna jdeme na další očko a to mi prej řekne co za ovoce, tak jsu ráda, že mi tak postupně bude radit....jinak bych jsem se musela ptát ségry 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru