Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
10. srp 2010

Ahojky holky, tak už jsem se snad uklidnila po tom včerejšku, že bych byla šťastná jak blecha to ne, ale jinak dobrý. Díky moc všem za podporu. 😉

mercedesse
10. srp 2010

Jo dneska mi snížil prášky na tlak a přemejšlel, že je vysadíme úplně, ale zatím prej radši ne. Ale vypdá to dobře, poslední měření bylo 130/70.

soniq
10. srp 2010

@mercedesse tak to jsu ráda ře ses už aspon trošku uklidnila, mysli na to, že to děláš kvůli malýmu. Ty máš taky problém stlakem? jen v těhu nebo i normál, já jsem právě v těhu mívala strašně vysokej, tak jsem brala prášky, ale začla jsem je brát až v 7měsíci a proto jsem i kvůli tomu předčasně porodila, nebo mi kvůli tomu vyvolali ten porod, ale taky jsem byla i hodně otevřená a malej byl připravenej jít na svět 🙂. držím pěstičky, at je to čím dál tím lepší 🙂

mercedesse
10. srp 2010

Já mám spíš takovej syndrom bílýho pláště, doma mám tlak vždycky v poho a u doktora 150-160. Minule už to poznal i na tý kardiologii, když jsem tam nesla svůj tlakoměr a měří bezvadně (ještě aby ne za 2000,-). Kdysi jsem brala prášky i normálně, ale u mě to většinou lítá nějakým stresem. Podle mě mám v podstatě tlak spíš nižší nebo normální, jen jsem nervák. 😀

janinka22
10. srp 2010

tak to nám už Adámek spadl ze sedačky,jak jsem tu psala..jinak nic. Ale je taky hrozně živej,kope a vzpírá se nohama,takže taky dávám bacha i když ho držím. My se přetáčíme na bok,na bříško to zkouší ale zatím mu to nejde,tak jsem zvědavá kdy se zadaří.

@miselaniki byla jsem jen v DM,koupila jsem si další Gravimilk a taky granulovanej čaj pro kojící od Hippu,tak jsem zvědavá. Já bych začla určitě s mrkvičkou-už podle toho co se prodává za "hotovky" pro ty mimča i podle toho se dá docela řídit..

holky tak mám další velice "příjemnou" procházku za sebou! Adámek spal půl hodiny venku,pak se z ničeho nic probudil a začal brečet,nebyl k utišení,dala jsem mu čaj,přebalila ho,nic nezabíralo,jen když jsem ho vzala do náruče tak se ztišil..potvora jedna,třičtvrtě hodiny křičel! Až do té doby než jsme došli k doktorce..tam jsem ho měla v čekárně v náručí a u dr. byl jak zlatíčko!! 😠 máme 64 cm a 6,5 kg a neočkovala nás,prý až vyhnisá očkování z té porodky..mám to ťupat heřmánkem.. 😕 no a očkovat budem až příště ve 4. měsíci..
Já už ale nevím fakt jak na něj aby tak neřval..asi ho budu muset i doma nechat vykřičet aby si zvykl nebo nevím

evuss
10. srp 2010

Ahojky holky, tak k těm pádům. Ono se to asi musí stát každýmu a člověk se tomu neubrání ať je sebeopatrnější. My už za sebou taky máme pád. Měla jsem ji v sedačce a byli jsme v ikei, debil jsem vzala takovej ten půl košík a posadila ju se sedačkou na to, vypadalo to dost stabilně a měli jsme ji tak podruhý. Bylo hrozný teplo tak jsem ju rozepla aby se pod těma pásama nepotila a jak jsem se s tím košíkem otáčela tak jsem narazila do palety a bylo to. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. Bylo to tak rychlý, že vůbec nevím jak spadla. No ale vzpamatovala se dřív než já, mě to trvalo skoro celej den a ona se už u pokladen smála. Takže An nejsi určitě sama 🙂

A co tse týče těch příkrmů, tak bychom taky tak od čtvrtýho měsíce chtěli něco zkoušet, páč bych potřebovala v říjnu nechat Viky celej den s babičkou, tak aby měla co papkat 🙂 Budu to muset někde vyčíst. Nemáte někdo nějakou dobrou stránku a těch příkrmech?

soniq
10. srp 2010

@mercedesse jo, tak to jsme na tom úplně stejně 🙂

miselaniki
10. srp 2010

@andrea110409 - to vím s tou váhou, ale tak na kontrole bylo všechno OK ne? An jak píšou holky já taky myslím, že se to může stát každému a jak začnou lézt a chodit to budeme muset mít oči i vzadu.
@mercedesse - to je dobře že je to dnes lepší i pro tebe i pro miminko, tak se hezky držte🙂
@soniq - díky za ty příkrmy, my jdeme za 14 dní do poradny to bude mít malý už 4 měsíce tak se chci na to zeptat
@janinka22 - no krásně přibíráte, taky máme odložené očkování. Kryštof má třeba to, že v půlce kojení začně řvát, tak ho musím vzít do klubíčka on se vyprdí a odříhne si a pokračujeme- no ale než jsem na to pochopila tak jsem skoro přišla o nervy, vůbec jsem netušila co se děje🙂
@evuss - no chci nějakou stránku najít o těch příkrmech, když na něco narazím tak napíšu, kdyby ty tak taky napiš🙂),
no v ikea jste tedy měli zážitek☹

andrea110409
10. srp 2010

@miselaniki : jojo po kontrole to bylo úplně v pohodě i to druhé dopadlo dobře, manžel řiká že moc plašim a že mi z toho jednou přeskočí....když on je tak malinkatej 😒

jasekd
10. srp 2010

@miselaniki No mne to prave zatim pripada spis prace navic, jinak zadne vyhody. Kor kdyz ti spi v noci. Jestli mas mlika dost, nebylo by lepsi treba odstrikat a zamrazit? Mne to pripada i pro manzela lepsi, dat mu flasku s mlikem, nez nejakou mrkvicku, navic se s tim zacina pomalu a stejne se musi dokrmovat, takze se jen tak nedockas, protoze mu das 3 lzicky a dokojis, nebo ja dam UM. Dneska jsem ho zas prevazovala pred a po kojeni a zas jen 30 ml, tohle uz teda dlouho nevydrzim... Ale jak chcete, prave vsechny moje zname plne kojily a v pohode vydrzely cca do pul roka deti, takze ja si s tou mrkvi mezi nima pripadam jak exot. Jinak mne Dr dala nejaky papir, taky rikala zacit bramborou a mrkvi, rozvarit, rozmixovat, dat do flasi nebo hustsi na lzicku, postupne pridat par kapek oleje, casem maso, oni vam to budou na kontrolach rikat, ale tim, ze plne kojite, tak se do toho tak nezenou, navic mate deti o fous mladsi. Je pravda, ze ja krmim po 3 hodinach a v noci ne, ale tak to mel i pri kojeni. 2 je dost maly interval... Ale taky jsem mela co delat, kvuli GERu a taky ze se s tim jidlem patla a nechce jist, tak to dlouho trvalo a taky neexistovalo od nej odejit. No aspon ze ti spi v noci, to je super.

crawler
11. srp 2010

ahoj holky🙂

po delší době zdravím🙂

povodně se nám vyhly do slova a do písmene o pár metrů. bydlíme blízko řeky Chrudimky, ale ta má hluboké koryto, tak to bylo v pohodě, ale na druhé straně teče takový malý čůrek (pomalu se tomu ani nedá říkat potůček) a ten se tak rozvodnil, že lidi odčerpávali vodu ještě v pondělí večer - od té doby nepršelo, tak už snad schnou :-/

závidím vám, jak vám děti spí v noci - Išek chce pořád v noci 2x jíst a potřetí brzy ráno - přitom vypije třeba jen 70ml,a le co je mi to platný, když musím vstát a jít tu UM připravit 😖
@jasekd já už to vzdala - momentálně mu dávám prsa jen ráno a večer, aby usnul a vycucl co tam je, ale předtím vždy dostane lahev. získala jsem tím dost času navíc a zbavila se toho otravného rozkojování :-/

Já dám Iškovi tento víkend první kašičku a džusík z jablíček a mrkve od Hippu, je 14 dní přenášený, takže o víkendu vlastně končíme 4.měsíc. tak se moc těším na reakci🙂

my ted hledáme bydlení, tak trávím dost času na stránkách realitek a bank...od koho máte hypo?nám se jeví nejvýhodnější mBanka...

soniq
11. srp 2010

Ahoj, dobré ráno...
@crawler tak držím pěstičky at Iškovi chutí....🙂. Vy se budete stěhovat? a kam?

evuss
11. srp 2010

Ahojky holky,

@craw to je dobře, že se vám to vyhlo. Mysleli jsme tu na vás. Jinak co se týče hypotéky tak my máme od lišky překlenovací úvěr, ale teď to myslím, manža bude refinancovat, aby byla nižžší splátka. Ale myslím, že o mBank taky přemýšlel, akorát jsme tam měli nějakej zádrhel s tím ,že jsme předtím neměli žádnou půjčku, tak si nemohli ověřit jestli jsme platili a nechtěli nám to dát. Nebo tak nějak divně to bylo postavený na hlavu, ale jsou to dva roky tak nevím...

Já furt o těch příkrmech přemýšlím a nevím... Jak jsem psala potřebujem v říjnu na jeden den nechat viky s babičkou, tak nevím jak to vyřešit jestli přikrmovat, nebo udělat zásobu odstříkáním... Co by jste radily?

soniq
11. srp 2010

@evuss Evi, jestli máš hodně mlíčka tak bych zkusila odstříkat, víš co bych dala za to kdybych mohla kojit malýho?Byl kojenej zhruba tak měsíc a potom je na UM. a to mě mrzí, protože mlíčko od mámy je to nejlepší, ale určitě tady bude víc názorů...🙂

zuzi82
autor
11. srp 2010

Dobré ráno,
tak my dneska vstávali na první krmení až o půl sedmé ráno. Teď Matěj spí a jen čekám, kdy se vzbudí a půjdeme baštit. Na víkend jsem tu měla ségru. Včera odjeli a s Matějem to byl horor. Byl rozmazlený až hrůza. Spát chtěl jen na růkách, jinak spustil naprosto hysterický řev. Večer jsme k němu museli jít snad pětkrát, takže opravdu usnul až o půl desáté. Dneska se to už zdá trošku lepší, ale ideál to taky ještě není. Poslední týden v srpnu jedeme k našim na chatu, budou tam rodiče, babička a ségra s manželem, tak už teď mám hrůzu z toho, jak to po návratu s Matějem zvládnu. Tam taky zkusíme první příkrmy. Začneme mrkvičkou a postupně přidáme brambůrek a brokolici.

@evuss Být tebou, tak radši odstříkám do zásoby. Jak už tu někdo psal, stejně není mimčo jen na zelenince, ale dál dostává mlíčko, takže bys stejně musela něco odstříkat. Ještě je varianta, koupit nějaké menší balení umělého mlíčka a mamka by ten jeden den vařila. Ale nechat to jen na mrkvičce nemůžeš. 😉

zuzi82
autor
11. srp 2010

@soniq Naprosto s tebou souhlasím. Matěj byl kojený týden (teda spíš hladový) a taky mě to pořád mrzí. Ale nic nenadělám. Kdybych mohla tak kojím do jednoho roku. 😅

crawler
11. srp 2010

@soniq no stále bydlíme v bytě s tchýní - je to větší 2+1, ale asi Ti je jasné, jaké je takové soužití, takže hledáme hledáme - chceme starší RD a rekonstruovat ho...

crawler
11. srp 2010

@evuss a překlenovák má cca jaký úrok? já bych doporučovala odstříkat, páč tak jako tak musí za den vypít dejme tomu 500ml mlíčka, tak bys musel akoupit UM a to už máš lepší začít ted střádat své MM 😉

crawler
11. srp 2010

@evuss a nezapomen na ten jeden den odsávačku a pořádně odsávat, jinak Ti strašně klesne tvroba mlíčka, pak bys přijela domů a malá by ti vysela na prsu pořád než by tě zase rozkojila a mimo jiné by ti hrozilo zatvrdnutí mlíčka - mě zatvrdlo po 5 hodinách, co mě malý neodcucl 😅

soniq
11. srp 2010

@zuzi82 jj, malej taky byl kojenej ale přitom řval že měl hlad a k tomu ještě bolesti bříška....ségra má 10ti měsíční holčičku a má už 4 zoubky a říkala že to už bolí to kojení, dává ji už i kašočky atd ale ještě ji sem tam nakojí ale prej bude pmalu přestávat....

soniq
11. srp 2010

@crawler jj, tak to si dokážu představit, tak přeji úspěné hledání 🙂

jasekd
11. srp 2010

@crawler Ahoj, to jsem rada ze te tu vidim, ze jste to prezili. Ja s kojenim taky definit. koncim, rano opet jen cca 30ml.. Takze to asi prestane uplne, ze nebude potreba, aby to vycuc, nastesti neni na prsu zavislej a usina broucek sam. Jinak my mame 1+1, ale zase bez tchyne, no a taky samo chceme baracek, ale zatim nic vhodneho nebylo.
@zuzi82 tohle znam, byla jsem 3 dny v Praze u tety a taky Martinovi trvalo asi 2 dny, nez si zvykl, ze nema servis non stop, ze proste nakojimj a pak namicham mliko a musi 5 min pockat 😀
@evuss urcite jak radi holky, odstrikej do zasoby, at ji to babi da. Mozna jeste ani na mrkvi nebude, nebo jen malo, a mliko z flasky je pro hlidace nejjednodussi. Vzdyt kolik Viky bude?
@soniq ja kojila plne mesic, ale podle toho to vypadalo, za ten mesic se dostal jen na porodni vahu, pak jsem prikrmovala, ale myho mlika bylo dost, urcite ze zacatku vetsina mlika, no ale zatimco Martinek chcce vic a vic, mlika jsem mela furt stejne a ted se zskoro ztratilo, myslela jsem ze ze stresu, no ale mozna bude jiny duvod... Takze dneskem koncim. Jinak cca pred dvema mesici jsem treba rano nakojila i 180 ml nekdy, az se poblil z precpani, no apak cim dal min a ted jsem na tech 30ti.

verisek
11. srp 2010

ahoj holky,
jdu vas jen vsechny pozdravit, prolitla jsem co jste zatim napsali
evuss: pokud budes v te dobe kojit tak si odsaj co nejvic mlika a zmraz, pak to jen babca ohreje a da ji to, to je asi nejlepsi reseni
craw: poradim ti vychytavku na nocni krmeni, ja si nanosim lahvicky k posteli, nez jdu spat tak si prevarim do termosky vodu a vemu kojeneckou studenou zvlast
takze kdyz se malej rano probudi, tak vemu lahvicku, naleju vodu z termosky a podle toho jak je tepla doleju kojeneckou studenou, prcnu tam z davkovace UM, zastercham, nakrmim a chrime dal 😉
protoze to chozeni do kuchyne uz me pekne s....
jinak jsem se divala, ze jste resili prikrmy, mne doktorka rikala, ze sice muzu zacit pomalu koncem 4 mesice, ale ze neni kam spechat, pokud mu mliko staci, takze uvidim podle prcka
jinak my nakonec letime na Mallorcu do Palmy na 5 dni, tak jsem zvedava, jak to vsichni zvladnem 🙂

evuss
11. srp 2010

Děkuji za názory jen jste mě utvrdili. Takže si dám k posteli skleničku a v noci nebo nad ránem budu odstříkávat to je toho nejvíc 🙂 A jinak s sebou si v tom říjnu taky budu muset něco vzít, jak píše craw jinak byhc asi zešílela, stačí mi občas 8hodinovej spánek bez krmení a pak ležím a ani pohnout se nemůžu jak su nalitá 🙂

@crawler na ten úrok se zeptám, to má v merku manža. Jinak teda obdivuju, my bydlíme zatím s našima v docela velkým RD, ale i tak se těším na svoje. Takže klobouk dolů.

@verisek teda na mallorcu.. Tak to si pořádně užijet. A kdy valíte?

janinka22
11. srp 2010

Ahoj holky,

tak Adámek má dnes konečně lepší náladu,snad to nezakřiknu! I venku byl docela hodnej a to byl víc vzhůru než spal..teď spinká,tak se snad v klidu naobědvám,už mám hlad,ale oběd zatím v troubě.. 😒

@evuss připojuju se k názoru že bude jednodušší odstříkat,protože s příkrmama ještě nebudete tak zaběhlý a když se jedná o celý den,tak stejně bude potřeba i mlíčko 😉

@verisek páni,tak to ti fakt závidím,taky bych si někam vyrazila takhle 🙂 a to jako letíte i s malým jo?? 😕 to bych asi nedala..bych měla strach s tak malinkým..ale snad to bude v pohodě a užijete se to 😉

soniq
11. srp 2010

@janinka22 tak kluci si to asi vyměnili bo co, malej je nějakej protivnej od rána, pořád by chtěl abych jsem si s ním hrála atd, ale doufám, že za chvíli usne, už je to jeho doba a já bych jsem se taky ráda naobědvala.🙂
@verisek Mallorcu ti upřímně závidím, ale to asi všichni 🙂, hlavně si to tam pěkně užijte.

baterka
11. srp 2010

ahoj holky,
vrátila jsem se s Markem z kyčlí, je to v pohodě 😉 , tak mám radost.
jak vás tady tak čtu, tak jsem fakt ráda za kojení a minimálně do půl roku nehodlám žádné příkrmy dávat (tedy pokud bude mlíko Makovi stačit!), protože on je spokojenej a je to taaaaaak jednoduchý - žádná příprava, sterilizace a tak. A je to kdekoliv, ať jsme doma nebo venku. Hlavně na baráčku je to k nezaplacení, tam není skoro nic - mám tam jen natáhlou vodu z hadice a dvouplotýnkovej plynovej vařič 😎 , takže diufám, že mlíka bude dost a bude Márovi stačit.
My to teď máme dost divoký, jak se postupně stěhujem na sever do baráčku, Marek končí u místní doktorky a zaregistrovala jsem ho u jednoho doktora n severu, ale nevím, jak to bude s očkováním, Markovi už jsou 3 m a měl by dostat tu hexa ..., ale co, není kam spěchat, na severu budu příští týden. Kamarádka doktorka mě ujišťovala, že čím později jsou děti očkovaný na cokoli, tím líp pro ně, takže nespěchám.
Jak očkování zvládají ti vaši broučci?

crawler
11. srp 2010

@jasekd přesně tak to vypadalo i u mě s tím kojem...takže já jsem to vzdala cca před 5 dny - na začátku se mi prsa nalily 4x za den, dnes jen 1x čili problém s odstavením nulový ...opravdu to je velká úleva - však uvidíš, jak z tebe spadne kus stresu😉 já strašně toužila plně kojit a kojit tak do roka...realita je jiná, ale nemá cenu to hrotit, byl to stres, momentálně si říkám, že je s podivem, že jsem to vydržela tak dlouho, takže klobouk dolů před tebou😉 já teda dormuju už od Iškova 3.týdne, takže už jsem dospěla tak daleko, že už mě svědomí nedostihne - mám ho čistý... tak snad se nám oběma podaří kojit druhý mimi 😉 kdy plánujete začít snažení? 😉
@verisek tak to si moc užijte!😉 Išek horka nesnáší, tak my bysme do teplého kraje mohli max na jaře 😀

mercedesse
11. srp 2010

Ahojky holky hodím sem kopii z druhýho témátka, napsat znovu bych to asi nezvládla 😀
.. tak jsem se dostala k netu až teď. Kontorla byla v pohodě, srdíčko tlouklo jak divý a spodek v pořádku. Co se týká tý cukrovky, tak nakonec mám zvýšenou tu hodnotu po 1 hod a po dvou už naprosto v pořádku. Sice mě pošle na tu diabetologii, ale když jsem se ptala, jestli je to nějak vážný, tak z ní vylezlo, že by nejradši tyhle testy vůbec nedělala, protože teď vychází každá třetí mamina takhle stejně pozitivní a vlastně to nic moc neříká. Kdyby byl prej nějakej problém, tak by na to přišli z moče, co dělaj každou kontrolu. Takže sice nejím sladký, teď jsem nakoupila bílý jogurty a sýry a šunku, abych měla co snídat a nevadilo to, ale jinak se zatím nic moc neděje. Jo a když jsem na tu diabetologii volala, tak mi řekli, že maj dovolenou až do 20.8. a pak si mám zavolat, takže taky žádnej stres. Takže to že držím trochu dietku mi vlastně ani nikdo nenakázal, dělám to jen tak, protože to nechci riskovat. Takže mám v podstatě radost, že to určitě není tak moc hrozný.
Joo a konečně mi přišel obrovskej balík s 2x povlečením na postýlku včetně zavinovaček a kapsářu (11ti dílná sada), přebalovací podložkou a spacáčkem a je to krásný, až složím postýlku, tak vyfotím načinčaný.
Takže dneska vlastně super den 😀 😀 😀

baterka
11. srp 2010

@mercedesse no vidíš!!! To je skvělá zpráva!!!! A menší dietka ještě nikoho nezabila, ale kdyby se Ti podlamovala kolena tak s sebou nos čokošku jako First aid 🙂!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru