Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
15. zář 2010

@mandragora10
@crawler
@baterka ja tomu rodicaku nejak nerozumim, asi uz vecerni demence 😅 No kazdopadne vy budete zaslouzile matky a ja budu novy pobirac 😀 Vzdyt ja jim darovala jeden rok rodicaku! Ani to nebudu pocitat 😀 Jeste ze ja sla jednoznacne do dvoulete, to bych si teda nafackovala 😝 za tu 3letou.

@crawler Praxe na skole je jen denni, aspon u nas byla, mozna parkrat na zkousku by mohla byt nocni a pak nejaka praxe o prazdninach asi bude,ale skola by mela byt v tomhle v pohode, pokud mas denni hlidani. No to jsem na tebe zvedava, to tady budes na holky valit vedomosti, az budou cekat druhy, ja uz te teda potrebovat nebudu 😝 😀

@soniq o co jde v te reklame? Ja chci taky nejakou vatu 😀

@andrea110409 bych taky potrebovala ozivit, jenze to tak leda nekam vyjet a to uz teda nehrozi...

miselaniki
15. zář 2010

@mandragora10 - díky man, ty čípky neznám
@baterka - cvičení - no cvičíme na různé písničky a říkánky, paní používá hodně maňásky aby děti zaujala. Cvičíme na balónech - jakože hopsáme my maminky s dětmi na balónech a pak dáme děti na balóny bříškem. Pak na podložce motivujeme hračkou na obracení na bříško a necháme je chvíli pást ať trénují. Na konci tanečky a písničky. Třeba paní má říkánku kde dětem sevřeme ruce v pěst a pak postupně uvolňujeme prsty aby se to učily a tak🙂. Děti jsou spokojené zatím žádné neplakalo.

janinka22
16. zář 2010

@miselaniki mě by na sraz vyhovovala středa.. 😉 tak snad nám bude přát počasí

jasekd
16. zář 2010

@crawler Ty ses myslim ptala na ty fleky... Tak ten Dablik na skvrny z DMka funguje! Napatlala jsem to na ty zaprane mrkvove fleky (bodycko ze sekace, segra si toho nevsimla), a dala normalne vyprat, sice to vypadalo nejdriv, ze je to blbost, ale ted tam nejsou nebo jen malilinko, kdyz hledas... Bodycko je modre a barvu nepustilo. Stoji to sice 90 Kc takova mala lahvicka, ale funguje. Mne zlucovy mejdlo na mrkev nefunguje, jinak je dobry. Ten Dablik jsou ruzne druhy, tohle je na vino a ovoce...

crawler
16. zář 2010

@jasekd ahojky🙂 díky - do DM jezdíme, tak to koupím a i to žlučový mýdlo... - to používáte i na ty kakánky na látkovkách? nebo na co?

a k těm látkovkám? myslíte, že jsou lepší velikostní nebo jednovel.? já že Išek zatím roste jako z vody a já si netroufám odhadnout jaký bych měla kupovat, tak bych radši vzala ty univerzální...

soniq
16. zář 2010

@crawler já to žluč.mýdlo používám na skrvny od mrkve a tak...látkovky nepoužíváme 🙂tak nevím

jasekd
16. zář 2010

@soniq mne to na tu mrkev nezabira, ani na cerstvou moc ne, natoz na zaprane...
@crawler Zlucove mydlo zabira podle me tety i treba na spinave limecky u kosile atd, na pokadeny pliny taky dobre, jen ta mrkev... A stoji v DM asi 12 Kc. Ty pliny ja mam vyzkouseny jen ty Haipy a ty jsou jednovelikostni a opravdu zatim mu sedi krasne, maji vyborny strih, ta holcicka od kamosky je mela do dvou let. Tim, ze se zapinaji na tu sponku, tak to ma velky rozpeti, neni to limitovane patentkama nebo dylkou suchyho zipu. Mrkni na tu jejich stranku, jak jsem psala Evuss, tam je ta plina vyfocena, i skladani, a bude ti to jasne. Na latkovkach na diskusi holky strasne chvali ty Anavy, ty se taky delaji na tu sponku (ale maji i na patentky) a podle me jsou i jednovelikostni, ono je toho spoustu a ja mam opravdu zkusenost jen s jednim druhem. Ty jedny all in one mam ve velikosti M a ta druha by mela byt jednovelikostni, ale nejak tomu neverim, tam uz jsou patentky a tim, ze je to vse v jednom, tak mi pripada, ze to bude male... Urcite nedelat vybavu z all in one! Drahe a neprakticke...

soniq
16. zář 2010

@jasekd no, mě to zabírá tak nevím 🙂, vždycky tím pomažu ty fleky, nechám to působit a pak vyperu🙂. Nerozhoduje třeba i prací prášek jakej se používá nebo myslíš, že to jedno?

jasekd
16. zář 2010

@soniq To bude asi tim, protoze ja pouzivam eko prasky nebo Lovelu a ty perou hur nez treba ten Persil sensitive, to rika kazdej... Tak doufam, ze jsou ty prasky aspon opravdu eko. Ja s tim jinak problem nemam, az ted ta mrkev, a tu vyresi Dablik 😉 Ten teda nebude eko ani nahodou, ale zas ho pouziju jen obcas a malinko... Ty mas co za prasek?

soniq
16. zář 2010

tak to je fakt tím teda. No, já používám SA8 Baby, nevím jestli to znáš ale v obchodě se to normálně neprodává...má 2,5kg a už to mám půl roku a ještě na další půl rok mi to vydrží a to peru často¨🙂.Stojí sice 985 Kč ale když ti to vydrží zhruba na ten rok, tak to je paráda, aspoň teda pro mě s jsem s tím velice spokojená i s dalšíma výrobkama🙂 A ještě k tomu někdy přidám bělící prášek a to máš potom krásně bílý a ten používám i pro nás jako pro dospělý🙂.

jasekd
16. zář 2010

@soniq Tak na rok je to super cena! Ale to asi neni eko, ze?

evuss
16. zář 2010

Zdravíčko, tak já se přidávám k soniq. Taky máme SA8 a spokojenost, sice ještě mrkvičku nepereme, ale věřím, že to udělá hodně. A cena je taky krásná, když si člověk vezme jak dlouho mu to vydrží. A eko si myslím, že to je. Tohle je psáno přímo od výrobce: Povrchově aktivní činidla se rozloží na látky, které přirozeně existují v životním prostředí.
• Maximalizuje čisticí účinek a minimalizuje množství odpadů vypouštěných do životního prostředí.

baterka
16. zář 2010

čau, já si teď nechala přivézt z biokvalita.cz český eko prášek (má certifikát ekologicky šetrný výrobek - tj. je 100% biologicky odbouratelný) a je teda skvělý!!! Prala jsem s tím i manželovy montérky, prostě super! Jmenuje se Qualt excel a vyrábí ho malá firma v Rakovníku a teď nedávno absolutně vyhrál testy ekolog. pracích prášků na našem trhu a s přehledem porazil Ecover, Frosh a další a to jak v eko tak v účinnosti praní 😉 . Dělají i pro děti, tak jsem vzala větší pro nás a menší pro Marka 😔 a zatím oba super! tak zkuste mrknout, jsou fakt levný!

crawler
16. zář 2010

@baterka na to se taky kouknu😉 a co ten smutný smajlík u Marka? chybka? nebo je ještě protiva? Išek byl pěkně hnusnej v noci 😝

baterka
16. zář 2010

@crawler chybka, pardón 🙂, tak at Išek tuhle noc spinká!

andrea110409
16. zář 2010

Ahoj holky tak my už jsme druhej večer na rýžové kaši a zatim po ní vždycky spokoje ně usne...přes den ji ale nechce, zkoušela jsem ji dát v poledne a to jsem si jinakonec snědla sama 🙂 Jinak pozorně čtu vaši diskuzy o prášcích a něco z toho také zkusím protože mrkev nám zůstala na plíně taky jak jsem ji dala jako bryndák.

crawler
17. zář 2010

@baterka bohužel si Išek zcela otočil režim - už několikátý den přes den sní maximálně 200ml a zbytku mlíčka se dožaduje v noci 😔 😢 ...Nevím, jak se to stalo...Každopádně to takhle nejde - režim mu musíme vrátit tak, jak má být a proto dnešní noc jsem ho nakrmila jen 1x i když řval hlady, ale kdybych ho v noci zase krmila, tak by to bylo to stejný - přes den by nejedl a tak pořád dokola, takže v noci dostal 1x 120ml mlíčka a teď doufám, že si dá říct a bude přes den jíst - jinak se zblázním.... ☹

já jsem studovala webovky e-plenky a super. spolu s vašima informacema o plínkách už mi to začíná být jasný a už si začínám sumírovat jak a co 😉

a Ty jsi Bat prala v mýslových ořechách, že jo? a bylas spokojená? asi spíš ne, když jdeš ted do toho prášku, že?

crawler
17. zář 2010

@andrea110409 tak to je šíma šťastný mimi - nám kašěe vůbec nezabrala a tak ji už nedávám, ale zase začnu - jen co si spravíme režim. Jakou značku kaše mu dáváš?

andrea110409
17. zář 2010

@crawler Ahoj no tak koukám jakej je Išek filuta.....ale takhle mamku trápit nemůže to s ní pak nebude žádná sranda 😎 A s tou kaší, zatím sem sáhla po první co byla v lékárně a to Nestle Rýžová bez příchuti. Vzhledem k tomu mýmu aatopiku jsme na nemléčný a asi ještě dlouho budem. Hlavně se tím snažím vyhnout tomu strašnému Nutrilonu HA to je děsnej fujtajxl. Už sem se smířilal s tím že příkrmy budem dávat dřív dokonce jsem našla v letáku od Hippu krásnou tabulku jak ty příkrmy dávat během dne a měsíců. Postrádám totiž furt nějakej systém a snažím si to v hlavě srovnat protože se bojím aby Šíma neměl žízeň...nechce nic moc jiného pít než moje mlíko.

crawler
17. zář 2010

@andrea110409 no jo...ono s dětma, který jsou kojený pak obvykle bývá problém s příkrmama, protože mlíčko od maminky je prostě nej a oni milujou tu blízkost a pak baštit ze lžičky nebo lahvičky vůbec není ono...Išek to měl usnadněný tím, že jsem prakticky celou dobu kojila s dokrmem, tak je zvyklý...Jojo, hipp má krásný tabulky - já mám od nich i celou brožurku o stravování dětí - jsou tam i jaký ovoce a jak upravuje stoličku, apod. Kdybyste měly zájem, tak můžu nafotit a dát do alba...Ohledně žízně - oriantuj se podle počůraných plen a kdyby to bylo málo, tak Išek teda taky nerad pije, ale když už, tak mu chutná Jablečná šťáva Babylove z DM a tu mu ředím s kojo vodou tak, aby to bylo pořád hodně cítit po jablíčkách a je fakt, že se sice ze začátku šklebí, ale pak pije a pěkně mu to i pomáhá s kakáním, páč mrkev zase staví- tak to vyrovnáváme😉

Jinak Išek dnes dostane k obědu Brambor se špenátem a smetanou od Hippu, tak vám napíšu dojmy🙂 No a na plíně bude vedle oranžovaných fleků od mrkve ještě zzelená barva - no to bude batika 😀

andrea110409
17. zář 2010

@crawler určitě nafot, ono se to hodí 🙂 To my střídáme tuhé bobky s tekutýma tak se v tom člověk těžko vyzná. Co se týká plín tak my jsme ještě pořád na papírovkách....musim dojít koupit totiz větší vrchní kalhotky........a ty sajou kazdé jinak Hugys pojmou snad litr a i Pampers jsem měla zase pocit, že je měníme furt. Takže ta orientace je klamná. Ale kojim každou chvilku když jsme doma a u příkrmu mu dávám převařenou kojeneckou vodu ....používám ji i na zadělávání tý kaše. Ono já sem totiž asi magor protože převařuju všechnu vodu co mu dávám a vyvařuju i lahvičky na pití, žehlím plíny po dvou stránách ..............no prostě dělám si to rozhodně jednoduché 😀

andrea110409
17. zář 2010

Ahoj holky poprosím vás o nějaký DOBRÝ odkaz ohledně těch látkových plín pokud máte ....vím že jste o tom mluvili, ale trochu sem zamrzla a přiznám se že nestíhám úplně dočítat ☹ Děkuju 🙂

jasekd
17. zář 2010

@crawler mydlove orechy vyzkousene nemam, ale podle me ucinnost (hele ted mam fakt okno, ty jsi mladsi a humanitne zamerena, jsou tam 2 "n"?) prani bude spis nizsi, ja asi zkusim ten Qualt, jak pise Terka, uz jsem taky cetla, ze je to fakt kvalita. Mrknu na net. Ty orechy nekdo chvali, nekdo nadava... Hele, 200 ml najednou ve 4,5 mesicich je jako malo? Kolik papa jinak? To Martin i tedka nekdy da jen 150, vetsinou po ranu tech 200 a vecer, protoze uz u toho usina, tech 150 a musim ho nutit. Vazi 7,2 a meri 70 cm a sestra ve spitale mi rekla, ze je tlustej... Je zvykla na nemocne deti asi... To ovocne piticko je dobre. Zelena jde vyprat o moc lepe nez ta blba mrkev.

@andrea110409 tez prevaruju vodu, ono nikdy nevis, jak to skladovali, takze bakterie kdyztak znicis, podle me je to tak spravne, proc zbytecne riskovat, ono neco jineho je, ze si treba hraje doma na zemi, obcas neco olizne atd, a neco jineho je nejaka kontaminace ve flasce, na kterou treba svitilo slunce a valela se buhvi kde, to muze byt prusvih, ono pro koj. vodu jsou sice prisna pravidla, ale nemuzes spolehat, ze to kazdej dodrzuje... Flasky vyvarim a nekdy jen preleju varici vodou. Vyvarim cca 1-2x denne, krmim 5x denne a tocim 3 lahve. Dudlik taky obcas vyvarim, jinak oplachuju. Pliny zehlim teda po jedne strane, ale zehlim, a to i ty blinkaci i ctverce na prebalovani, kalhotkovky ne, ty se nesmi 😀 Ja zas chci, aby to mel jemnejsi a mekke, ne kvuli desinfekci. S tim pitim se nestresuj, kdyz kojis, je to v pohode. Navic neuziva zadne leky a je zdravy, teda doufam?, tak se nemas ceho bat, to piticko, jak pise Craw, je dobre, i ten muj capek ho chce, jenze ja moc nemuzu, mame limit ten Sumetrolim (posledni moc mu vysla pH 7, takze zrovna kysela neni, naopak to mel nad normu, norma je 5-6, tak obcas zhresime, on kazdej doktor ti rekne neco jineho, jeden zakaze i ovocnej caj, druhej povoli vse krome citrusu, muj tata rikal, abych to tak nehrotila, on je teda Dr pro dospely, ne pediatr. Proste udelala jsem urcitej kompromis, protoze uz jsem zacla i caj sladit a stejne ho moc nechtel a tohle piticko si rad da, neni tam pridany cukr, ale bohuzel je tam pridany vit.C, coz zase pro vase deti jen dobre. Ja kupuju od Hami, ale bude to podobne) Jinak varena mrkev stavi, ale syrova projima a predpokladam, ze stava je ze syrove, takze taky muzete davat... Ja teda vetsinou prikrm varim doma a vcera mel Martin poprve maso, to je teprve smrad, kdyz se pos... 😝

crawler
17. zář 2010

@andrea110409 andy - mě se líbí stránky e-plenky.cz - tam je to pěkně vysvětlené a fotečky, tak jukni🙂 já do toho určo jdu! 😉

crawler
17. zář 2010

@jasekd nenene...špatně jsi to pochopila - on vypije 200ml za celý den! např. - v 8,00 70ml, pak v 15.00 dalších 70ml a tak a to mu to ještě vyloženě nutím a on se vzteká 😢 a pak v noci se mi budí každé 2,5hodiny a chce jíst...prostě má přehozený den a noc☹ a vůbec nevím, jak se to stalo...

jasekd
17. zář 2010

@crawler Jezis, tak to je fakt strasne malo 😖 A celkove se dostane na tu svoji davku, co ma vypit? No to vubec nevim, co stim. Je normalni, ze se takhle male dite vzbudi na jidlo v noci, ale aby jedl jen v noci... Bych se na tohle zeptala doktorky. POdle me to, co jsi zkusila, je dobry pokus, uvidis, co dneska. A co dela pres den mezi jidlem? To je strasne dlouha pauza. To ve dne spi vic a v noci prudi? Co zkusit davat pres den casteji, treba i malinko, ale casteji? To je teda sovicka nebo spis upirek, takhle te vysavat, se divim, ze s udelala ty zkousky...

andrea110409
17. zář 2010

@crawler ono někde sem četla že se děti vždy po nějakém období dost mění a tak se to mohlo stát tím a zase se to uklidní.
Zkusila jsem teď dát látkovku v kombinaci s tou papírovkou a uvidime 🙂

lenkabu
17. zář 2010

Přidávám se k zastáncům SA8 🙂 je to eko,vyrábí se z kukuřičného škrobu, na nákup dražší ale vydrží děsně dlouho dává se toho dost málo,je to koncentrát. Sama to distribuuju takže koho by zajímalo něco bližšího o složení apod tak poskytnu 😉 Jinak existuje SA8 Baby kt.je vhodný i pro atopiky, a pak SA8 Preminum a SA8 Color.........já používám už ně obě děti SA8 Color a je to v pohodě,Baby ani nepotřebují 😉 A to bělidlo o kt.psala soniq přidávám ke všemu prádlu páč jsme používáním zjistili že nejenom bělí ale pomáhá i na zachování barev 😀

lenkabu
17. zář 2010

a omlouvám se já měla dojem žeje to diskuse o pracích prášcích když jsem nakoukla,koukám že není,sorry 😉

crawler
17. zář 2010

@jasekd já bez kafe nedám ani ráno - hrozně mě psychicky uklidní - jinak jsem tak utahaná, že bych žrala jen šokoládu, která by mě nabíjela rychlýma cukrama 😢 ...Jojo včetně noci vypije většinu 700-1000ml, což je myslím ok, protože jak víte, tak přibírá exkluzivně - noa je to asi tím, že papá pěkně v noci a nehýbe se a tak tlustínkuje🙂 Přes den je většinou v kočárku a spí klidně 4 hodiny v tahu...kdybych ho měla doma v postýlce, tak ne, ale venku v kočárku spí nááádherně...Dnes měl 100ml v 6,30 a 70ml 9,30, takže to snad bude dnes lepší, ale ta noc plná hladovýho řevu byla hrozná...:-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru