Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
17. zář 2010

@lenkabu to prece vubec nevadi, aspon jsme se neco dozvedely! Je to verejna diskuse 😉 To je nejake zazracne belidlo, kdyz i barvy zachova 😀
@crawler No a co takhle zkusit jednou zustat doma, kdyz bude horsi pocasi a nebudes mit zadne pochuzky, at tolik nespi, bude urcite jist vic. Tohle se neda dlouho vydrzet. Jezis ja mam tak zlate dite, furt cekam, kdy se to zhorsi a kazdej mi vyhrozuje, ze to druhe mi to stonasobne vrati! No ale zas bude treba zdrave, doufam. Mne malej spal dlouho v kocarku, kdyz byl mensi, a pak mel jidlo rozhozene, ale tim, ze v noci spal, tak my prave meli hroznej problem s nepribiranim,a pak se dozvim, ze je tlustej 😀

andrea110409
17. zář 2010

@crawler to spaní přes den se mi zdá na tak velké dítě taky dost dlouhé a nebo my máme nespavce...tak dlouho by nespal ani v kočárku 🙂

baterka
17. zář 2010

@crawler no ořechy mi právě došly asi před třemi měsíci a tam, kde jsem je objednávala, tak nemají to výhodné velké balení. Ale byly super! Prala jsem v nich asi tři roky, ale já byla kancelářská krysa a tak žádné velké fleky,. jen propocené, z hospody a tak, ale vzaly to skvěle. Na manželovy montérky jsem brala většinou něco jiného... Pak jak došly, jsem najela na Ecover, jako prášek ještě docela dobrý..., ale tekutý byl dost k ničemu. A teď mi došel i ten (kupuju vždy jen trošku, malé balení, dokud se něco neosvědčí) no a tak jsem koukala na net na testy a ten Qualt mě dost zaujal - je fakt levný! A pere! Myslím, že s ořechama by mrkev zůstávala..., tak jsem zvědavá na Qualt - Marek je zatím plně kojený a ještě snad ty dva měsíce určitě bude... a pak postupně najedem na příkrmy. Se mi nechce... 😅
No a s Iškem vydrž, snad se Ti podaří jeho režim vrátit do normálních kolejí. Vím, že existuje knížka "Moje dítě špatně spí" nebo tak nějak a ta rávě řeší, když si dítě přehodí režim. Mamka ji preventivně půjčila v knihovně, ale já do ní moc nekoukala, Marek spí ukázkově

@andrea110409 já nakupuju buď vbavlnce.cz nebo na latkovepleny.cz. Oboje má kamenný krám (v Praze) a dobrý. Na diskusi o látkovkách hodně chválí anavy.cz , ale oni ještě ten web mají takový nedodělaný, spousty věcí tam nemají..., tak čekám, prý to má přibývat během měsíce. Já zvažuju, jak dál, páč používám vícevrstvé a na to PUL kalhotky a jak se Marek vrtí, už je to trochu boj ho do toho zašněrovat 😠 . Takže právě zvažuju ty Anavy na snaplu a přes to vlňáky 😵

baterka
17. zář 2010

jo holky co jen kojíte - jak dlouho vaše mimi pije na jedno kojení? Myslím minut, ne ml (nemám váhu, takže tohle netuším). Marek si hrozně zkrátil dobu kojení - pije jen tak 3-4 minutky a dost, navíc má hlad třeba až po 4-5 hodinách, dřív prso nechce (a nutit ho nebudu). Navíc v noci spí jak zabitý... Prostě ho nakojím kolem půl osmé, usíná v osm, devět, jí pak v pět, pak v půl deváté, pak v jednu, pak cca před pátou a pak zas před spaním, vlastně má jen pět kojení za den. Pročítala jsem kojeni.net a jsou tam maminy, co to mají podobně... Ale stejně, bojím se, aby nebyl dehydrovaný.. No suché rty nemá, fontanelka propadlá taky není, tak snad jo, ale copak mu můžou tři minuty co čtyři hodiny stačit? No, snad jo, ale jsem z toho trošku nervózní. Jiné řeší,. že jejich drobek pije co dvě hodiny a je u prsa půl hodinu, já to mám obráceně a nikdo nejsme spokojený 😨

zuzi82
autor
17. zář 2010

Dobré ránko,
Craw: já bych asi zkusila ho přes den nenechat tak spát. Má pak vyspáno a v noci už tolik nepotřebuje a naopak chce baštit. To Matěj přes den vypije 600 ml mlíčka a pak večer tak 180 ml kaše. A mlíko si dává po 150 ml. S kaší to zkus znova. U nás to trvalo tak týden, než si Matýsek zvyknul. Napřed jí vůbec nechtěl. Myslím, že mu vadila konzistence. Prostě najednou dostal něco, co neteklo jako mlíko. Začali jsme nemléčnou rýžovou bez příchuti a teď máme nemléčnou rýžovou s mrkví. Teď už si kaši vypije na jeden zátah a je spokojený. 🙂

@andrea110409 já taky žehlím pleny z obou stran (taky aby byli měkké) a vlastně všechno žehlím. Jen ty pidi věcinky už nežehlím naruby, jako poprvé. Flašky vyvářím tak jednou denně a vodu převařuju. Už ale nepoužíváme kojeneckou. Máme kamarády, kteří dělají na povodí Odry a od nich vím, že naše voda z kouhoutku má parametry jako kojenecká voda, takže stačí převařit. První čtyři měsíce jsem kojo vodu kupovala,ale teď už beru z vodovodu a kojo vozím jen k našim, kde nevím jaká je voda. A dobré stránky na příkrmy jsou www.kojeni.net. Je tam soubor ve wordu, kde je napsané, co a jak. 😉

jasekd
17. zář 2010

@baterka Ja myslim, ze kdyby mu neco chybelo, ze bude rvat... Ale taky se mi to zda malo. A Martinek teda na jidlo nebrecel, takze ja nevedela, ze mu to nestaci. Ale jestli pribejva a cura, tak asi v poho... Ja dokud kojila, tak teda dlouho,i pul hodiny, ale ja mela malo mlika a ty mas asi dost. Kdyby mel hlad, tak si asi vezme, kdyz mu nabidnes.

zuzi82
autor
17. zář 2010

@baterka Na předporodní kurzu nám říkali, že čím je mimi starší, tím se doba kojení zkracuje. U lahvičky to tak není, takže nakonec kojení zabere míň času než lahev. Myslím, že by řval, kdyby měl hlad. U novorozeňat je to trochu jinak.

@andrea110409 Mě Matěj přes den taky už tolik nespí. Většinou spí dopoledne tak hodinku a půl a odpoledne dvakrát po 45 minutkách. Takže myslím, že problém u Iška je v tom, že toho přes den hodně naspí a v noci se mu pak nechce. Asi bych se snažila ho zabavit a nenechat tolik spát. 😉

baterka
17. zář 2010

@jasekd díky, no právě jsem z toho volaká zmetená 😅 , Marek moc řvavý dítě není, je to takovej pohodář (až na vyjímky, ale to je spíš přetažený a tak) a tak nevím, zdaby si řekl..... Ale třeba dneska jsme jeli ráno na poštu a cestou zpátky už pobrekával, že má hlad a pak se napil -dokone pil asi pět minut! Tak snad jo. Čůrá hodně, přebalím určitě tak osm, devět plínek za den. To je výhoda látkovek 😵. K doktorovi jdu 30., což je ještě dva týdny, tak jsem zvědavá, zda něco přibere. Kojené děti přibírají ve skocích, ale snad bude v plusu. Hladově něvypadá. Jen se občas u kojení na konce rozčílí, mám asi moc mlíka - respektive silný spouštěcí reflex a ono ho štve, že mu to mléko pořád stříká, nestíhá to polykat... Asi si nemám na co stěžovat, jsem vděčná za to, že ho můžu kojit, kolik z vás by za to bylo rádo, že jo a já tu zas řeším nesmrtelnost chrousta asi.... Ale dík, začnu víc počítat ty plíny a uvidíme.
PS: kdy máš kontrolu s druhým prckem? Co NT?

jasekd
17. zář 2010

@baterka Kontrolu mam 22.9. a to by mohl byt ten NT, ne? Ja si to moc nepamatuju s Martinem, ale tak nejak se to dela, 12 tt? Ja vubec nevim, jak bych s papirovkama kontrolovala kolik cura, asi jen podle vahy a velikosti te pliny 😅 Marecka muze hodne mlika rozcilovat, kdyz ma ten GER, treba se mu to trochu vraci... Ja se snazila kojit,aby mel hlavicku vejs, proste "mladi" stravil Martin ve zvysene poloze furt, kojeni, kocarek, postylka, noseni...

verisek
17. zář 2010

ahoj holky,
craw: zkus se zeptat doktorky na prikrmy nebo na kasi, treba mu uz UM nestaci, to se muze stat driv nez v 6 mesicich, pokud mimi vypije okolo 1000ml mlicka a ma hlad tak se muze zacit driv
ja zatim NIkymu davam na noc jen kasi, napapa se v 8 a chrni az do 6, to dostane tak 100 mlicka a spime tak do 8, pres den mu davam tak po 4 hodkach 160ml

jasekd
17. zář 2010

Chudak @crawler 😅 A zrovna my, co tu ted piseme, mame ty spici deti. Fakt, zkus omezit to kocarkovani, je super, ze jste casto venku, ale asi bude fakt moc vyspalej a pak ma v noci energii. Pokud jsi ho dvala do kocaru jen nekam na balkon, aby byl od nej klid, tak te chapu, potrebovala ses ucit. Ted snad tolik uceni nemas, zabav ho pres den i treba doma a snad bude vic spat a ty taky. Co utaha a uspi, je vecerni koupani (nevim, jestli ma i problem s usinanim, nebo "jenom" s tim nocnim buzenim...

baterka
17. zář 2010

@jasekd jojo, taky kojím skoro nastojáka 😅 , ger je potvora... tak snad nestrádá!
na kontrolu a asi i NT (myslím, že se dělá mezi 11 a 13tt) moc držím palce, určitě bude vše ok, to je ve středu, viď?

andrea110409
17. zář 2010

Holky nechci nejak prudit, ale u těch látkovek jsou ty ceny svrchních kalhotek strašné ☹ Teď sem to udělala s tou papírovkou a uvidíme......trochu mě i vyděsila zmínka o škodlivém zahřívání varlat v papírovkách....tak to zase budu muset promyslet .

baterka
17. zář 2010

@andrea110409 to sice jo, ale dají se koupit na bazaru a stačí Ti vždy tak troje na jednu velikost, třeba Markovi vystačily XS do konce druhého měsíce, jedny XS má ještě doteď a S má už dva měsíce a ještě je minimálně měsíc dva mít bude. Záleží, jak je Šíma velký a kolik váží a taky jak rychle roste. Teď už tak neporoste, takže se náklady snižují - nebudeš muset tak často dokupovat 😉 . Já koupila ty své Bambino mi na mimibazaru, každé za 100,- Kč. Pak se prodávají ještě taky obyč (ty seženeš i v krámě) a stojí kolem 50,- nebo lepší Kikko, ty stojí kolem stovky. Mě nevyhivují (mám jedny), ale třebas vám padnou

jasekd
17. zář 2010

@baterka asi jo, ja jak jsem doma, kolikrat nevim, co je za den 😀

@andrea110409 zkus nejaky bazar... Mne to tak strasne neprijde, nevim, na jake jsi koukala znacky, ale mas je docela nadlouho, ne? Ja se musim priznat, ze ani nevim, kolik stoji balik normalnich plin 😅 Ja koupila akorat do porodnice Happy Bella newborn (a koupim zas), 1x Babylove a dostali jsme Pampers (zbyly mi, budou do porod.na druhe mimco) a ted mam ty Alany a to byl darek od kamosky k narozeni Martinka, takze ja ani nevim, kolik usetrim, kdyz je nekupuju. My jsme za pul roku spotrebovali 3 baliky plinek a u druheho to bude podle me jeste min, nebot uz vim, co a jak... S tou pamperskou pres to, to dela Evuss tady. Mne osobne se to nelibi, podle me se v tom bude strasne parit, navic jak dlouho chces tu papirovku "tocit"? Podle me to spojuje spis nevyhody obou stylu, mokro v latkovce a vedro a odpad z papiru, ale Evuss psala, ze jim to vyhovyje... Jenze jeji holcicka zas nema ty varlatka 😀 Koukam na stranky Haipa Daipa a nove PULky stoji 325 Kc... Plus teda nejake postovne 😒

jasekd
17. zář 2010

@baterka Ty obyc budou ale asi igelit neprodysnej nebo ne? Jinak podle me bohate staci dvoje... HD Ska na cca 3,5 mesicu, ted Mka a jeste mame velke rezervy...

jasekd
17. zář 2010

Jeste par tipu na usetreni penez: Extendor na bodycka, hlavne pro latkarky super, Martinek ma nektera bodycka od narozeni doted, nejdriv se zahrnovaly, pak byly akorat a ted jsou s extendorem a slouzi skoro pul roku 😀 Hadriky kupujem minimalne. A taky kupuju vlhceny ubrousky Babylove a ty se daj v pohode prat, ono to zni jako strasna socka, ale kdyz nejsou nejak jooo spinavy, peru je s plinama a drzej, aspon se z nich vypere ta chemie, ja mu s tim zadecek utru a v pohode,ale na rucicky a pusinku mi to vadilo, no a takhle jsou uz cisty a kdyz tak je navlhcim vodou, a neni mi jich lito, kdyz je mam vyhodit a setrim pliny (super na utirani pusy od prikrmu). Takze mam jeden balicek taky nadlouho... No a prikrmy varim doma, i kdyz se sebezaprenim, je mi u toho blbe 😝 a nebavi me to.

andrea110409
17. zář 2010

@jasekd Uvidime nejak to promyslim...ale namotivovalo me to a cely den je dneska v latkove a vypada spokojene🙂Papirove, ale nezavrhneme, hodne cestujeme a tam jsou pro mne nepostradatelne 😎

eriska
17. zář 2010

Ahojky, maminy,

člověk tu týden není a co vy nestihnete všechno probrat..sociální politikou počínaje a látkovkama konče..přiznám se, že jsem vás jen prolítla..

prášky, tak já lovelu a jsem spokojená, 5kg balík mám od porodu tomíka, čili půl roku a stál mě 300, na mrkvičku máme stará bodynka, takže s flíčkama počítám..a jinak vanish..dávám ho i teď a nic mu nedělá

baterka, u nás to je normoška, pít tak 3, 4 minutky..tomík už ví,kolik mu stačí a jestli pije na hlad nebo na žízeň..ale zase je fakt, že on baští max. po 2 hodinkách..myslím si, že když by to márovi nestačilo, nebo měl hlad, tak se hlásí častěji..uvidíš při další prohlídce, kolik přibere..my naposledy přibrali 40 dkg za měsíc..oni teď už tak rychle přibírat nebudou..

pražandy a crawler, autí je zatím v servisu, nevím, zda to do středy stihnou, v po máme volat

tý, jo, teď jsem byla zralá na odvežení do nemocnice. tomulka si hrál na posteli a slyším ty dávivý zvuky, tak za ním letím a on na druhým konci postele a rval si do pusy zapomenutou vatovou tyčinku..jsem ji nesla na vyhazov a položia ji tam..no děs..a málem jsme to narvali hlavou do dveří, jakou udělal otočku..tak nevím, co nás do třetice čeká 😖

andrea110409
17. zář 2010

Tak sem vymenila dneska uz treti latkovku 🙂
@eriska teda koukam taky pekny adrenalin 😒

baterka
17. zář 2010

@jasekd asi igelt, no, taky je Mára nenosí
já musím mít troje, bo zatím nemám tu pračku a peru jednou za tři čtyři dny 😉
babylove ubrousky taky peru, já mám ubrousky udělaný ze starých plen, co byli děravé, tak jsem je rozstříhala a zaobroubila, mám domácí vodičku (voda, olej, kapka citrónu) a super 😵 a jako socka? proč??? spíš ekoložka, ne?!!! 😵

baterka
17. zář 2010

@eriska ty jo, tak hlavně, že je v pořádku!!!
a asi máš recht, je to zdatný savec a vypije, kolik potřebuje, díky za uklidnění!

soniq
17. zář 2010

můžu se zeptat co to jsou za ubrousky od babylove, že se dají vyprát a to jsou jako jen ubrousky jako když máte vlhčený?
Asi jsu blbá že se tak ptám, ale mě dneska úplně hrabe, malej v noci zase špatně spal po očko, vrtěl se pořád, kopal do postýlky a když jsem si ho vzala do postele tak to bylo to stejný a ještě ten zoubek jak se mu řeže ven...takže dneska je šílenej i přes den ☹.

jasekd
17. zář 2010

@baterka A ty ty svrchnaky pokazdy peres? To ja teda ne, jen kdyz jsou pokadene, coz ted nejsou vubec, tak proste je peru, kdyz uz se mi zda, ze je ma dlouho. A neni to nejake jete, nesmrdi to. Ty ubrousky delam taky hlavne kvuli eko, ale nekomu to muze pripadat, jak kdyz prepiras hajzl papir 😀 Ta voda, olej a citron, to mas na Maruv zadek? A neva tam ten citron? Ja vim, ze nosej vodu s citronem v hospode k jidlu, co se ji rukama, ale ruce jsou neco jinyho nez mimci zadek... Ja pouzivala odvar z mesicku (v lekarne koupim mesickovy kvet) a ted spis jen vodu nebo rovnou sprchu...

baterka
17. zář 2010

@andrea110409 gratuluju k látkování 🙂 . No jak píše Jas, já bych taky do kombinace látkovka a papírovka nešla, přeci jen ty varlátka..., ale možná moc plašíme 😀

jasekd
17. zář 2010

@soniq na zoubky uz se taky tesim 😝 Martin zatim nic... Jo, jsou to vlhceny ubrousky, ja psala tu znacku jen proto, ze s jinejma znackama to nemam vyzkouseny a kdyby to nejaky jiny nevydrzely a rozcupovaly se vam v pracce, tak abyste mi nenadavaly 😀 Ale podle me to pujde se vsema...

jasekd
17. zář 2010

@baterka no mozna jo, ale Martin uz ma problemu s curanim a kulickama (dilatace, mocovod, fimoza, hydrokela, spermatokela) tolik, ze mu je nebudu jeste prehrejvat. Aby mu to jednou fachcilo, az to bude potrebovat nejen na curani 😀 Mam skoro pocit, ze v dobe, kdy se mu v tehotenstvi tohle ustroji tvorilo, jsem udelala nejakou chybu v zivotosprave, treba panaka, coz jsem teda neudelala, ale ma to tam takove divoke 😅 A co mi taky vadi na tech papirovkach, jak to nabyva na objemu, ze se mu tam ty kulicky a pindik strasne mackaj, kdezto latka, tak jak ji slozis, tak ji ma, naopak si ji spis skope ke svemu pohodli...

soniq
17. zář 2010

@jasekd aha, tak díky 🙂, to zkusím a uvidím jestli to vydrží :--)

jasekd
17. zář 2010

@soniq Ja zkusila nejdriv jeden a po jednom vyprani jsem je vyhodila, ale neni duvod, v podstate ted doma tocim jen ty preprane, ty v balicku mam na ven, a ani jeden jsem nemusela vyhodit kvuli opotrebeni, spis ze byl moc spinavej, tak se mi s tim nechtelo machat.

baterka
17. zář 2010

@jasekd no pokaždý ne, záleží, kolik vaječiny vyteče okolo gumiček. Často to jen otřu a nechám vyvětrat, ale tak za ty tři čtyři dny minimálně dvoje peru. Nevím, jak je na tom Martínek, ale Marek kadí i čtyřikrát denně 🙂, takže občas něco pustí i mimo plenku - to je těmi vícevrstvými - neobepínají tak nožičky - je to klasický sklad jako se čtvercovkama, takže to občas vyteče i mimo 😅 . V tomhle máš s HD výhodu. Chci jít do těch Anavy, ale ten web je naprd, navíc zatím nemají jednovelikostní na snapku, které bych chtěla, paní mi psala, že čekají na nového dodavatele materiálu, ze kterého to budou šít...., tak ještě počkám, A pak pořídím nějaké vlňáky, hrozně se mi líbí ty Disany...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru