Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
2. pro 2009

srdicko se kontroluje kolem 20 tt jestli se dobre vyviji atd, ja jdu 15.12, urcite by to ho mela taky zkontrolovat, moje doktorka na to posila na spec. ultrazvuk

miselaniki
2. pro 2009

craw: mně tam posílají kvůli tomu, že jsem odmítla tu amniocentézu, nevím jak je jinde zvykem. Mně to napsala ta genetička do zprávy, že to dporučuje a tím pádem mně tam gyndař poslal.

andrea110409
2. pro 2009

Tak jak je prcek velký netušíme, fascinovaně jsme koukali a tohle nás ani nenapadlo. Na konci jsme se pani doktorky ptali co to bude a ona hned rekla chlapeček. Upřímně jsem to tušila protože to v jednu chvíli bylo dost vidět 😉 Když ho začala pani doktorka prohlížet tak si tam v klidu vegetil s rukou pod hlavou. Pak ho začala pani doktorka děsně prohánět a to se mu moc nelíbilo 😎. Nakonec mě bolelo celý břicho a mrňous si stejně dal ruce před obličej a bylo hotovo. 🙂

miselaniki
2. pro 2009

Jo tak andy náš prcek ležel tváří zabořenou do mého močáku takže jsme ho přemlouvali aby se otočil🙂. Jo měříme 25 cm a vážíme 300g. Je to s nimi sranda🙂

andrea110409
2. pro 2009

mis:taky tě pani doktorka tak dloubala alby ho přemluvila ? Nejlepší, že našemu prckovi to ani moc nevadilo. Jako by se k němu to přemlouvání ani nevadilo 😉 Jinak tam má prťous docela veget ještě pořád má docela dost místa a je roztomilej už teď, naprostej drahoušek. Dneska jsem taky byla na masáži a masérka mi řikala jak přišla o dvě miminka a dneska má dva krásné kluky 🙂

verisek
2. pro 2009

25 cm, paaaani, ja to ted nejak nesleduju, porad si myslim, ze tam mam jeste takovou fazolku a ono ne e 😀 uz se taky tesim az ho zase uvidim prcka, ale zatim o sobe neda vedet

verisek
2. pro 2009

jinak ten nas byl pokazdej natocenej tak, ze nebylo nic videt, stacilo do neho parkrat stouchnou a hned se otocil, vubec jsem netusila co jsou schopni v tom brisku vyvadet, kopal, maval rukama, pak si je daval pred oblicej 🙂

miselaniki
2. pro 2009

No andy dloubal se doktor, už jsem byla i ráda, že zkontroloval ten obličej. Ale je pravda, že viděl hezky záda, ono si nevybereš, prcek si postaví hlavu co my s tím naděláme🙂.
Veri: taky sem byla překvapená, že vlastně už jenom jednou tolik asi doroste, ale hlavně že teď bude přibírat mi vysvětloval doktor. Veri už si se objednávala na to 3D? Já bych tam chtěla volat zítra tak jsem zvědavá co mi dají za termín, taky bych chtěla na to Veveří.

andrea110409
2. pro 2009

Ještě se zeptám holky na intimní věc....bolí vás taky prsa ? Mě ještě jo vždycky to má různou intenzitu, ale nemůžu říct že by úplně nebolely nikdy. 😒

soniq
2. pro 2009

Ahoj holky, tak koukám, že tady je samej kluk, to není ani možný...vždyť ti naši chlapáci nebudou mít žádnou nevěstu? 😀
A ti co maj nějaké problémy držím pěstičky, ať je vše OK 😉.
Dneska jsem byla v poradně a nelíbil se doktorce můj vysokej tlak a taky čípek....mám změněné rakovinové buňky na čípku, nevím přesně co to znamená, ale moje mamka umřela na rakovinu spodku tak budu sledována. Byla jsem ještě i na UZ rychlím, zkontrolovat tu hlavinku jestli je vše OK, ale Kubík se tam mlel a ještě na nás dělal tytyty prstíkem 😀. Mám se i objednat na těhotenskou cukrovku. Jo a jinak prcek ve 21 týdnu váží 405g, si myslím, že to je malej macek trochu ne?

verisek
2. pro 2009

jeste ne, jdu na tam na 15.12 na ultrazvuk na srdicko, tak se objednam, asi to necham po vanocich, aby tam uz byl hezky videt
jinak me prsa bolela dost na zacatku, hodne se mi zvetsila, asi tak o 2 cisla, mela jsem tam 00 nic, tak je to ted fajn 🙂 mohly by tak zustat..

soniq
2. pro 2009

Andrea: prsa mě boleli, ale ted je to lepší, spíš mě svědí, to je možná horší než když bolí, aspoň pro mě 🙂

evuss
3. pro 2009

Ahoj holky, tak především tfuj tfuj tfuj, všem co mají nějakej ten problémek, určitě bude vše ok. To my zatím ťuk,ťuk,ťuk v pohodě, akorát jsem měla min. týden na kontrole nízkej tlak, ale nijak to na sobě nepociťuju takže poho. Mě taky bolela prsa hlavně na začátku teď to ani nepozoruju, ale jak píše Soniq tak svědění, to jo. A nejen prsa, ale i břicho. Někdy si připadám jak prašivá 😀

Jinak ten náš mrňous sebou šije o 106, začíná to být pěkně pravidelně, tak z něj mám radost. Ale sem tam si liška podšitá lehne tak jaksi na jednu stranu a pěkně mě tlačí na něco vevnitř. Včera jsem ju přemlouvala ať si lehne na druhou stranu no a paličák si sice lehl na druhou stranu, ale do té samé polohy, takže mě pro změnu tlačila na druhé straně 😠 Su zvědavá co se z nej vyklube, takhle si se mnou zahrávat.... Ale je to krásný. Včera jsem měla mezi kolenama overal a posilovala a najednou prcek začal taky tak sem přestala dala si ruku na břicho a přestal taky, tak jsem zas začala a on taky, zase sem dala ruku na břicho a klid a takhle sme si "hráli" docela dlouho než mě to přestalo bavit 😀 No prostě to bude asi pěknej vykutálenej darebáček 😀 Ale hrozně se na něj těším!

Vykládáte si s nima? Já skoro furt, až si kolikrát říkám, že jestli mě někdo poslouchá nebo jde za mnou tak si musí myslet, že sem se zcvokla 😀

katy007
3. pro 2009

Ahoj holky,
tak u nás to vypadá teď zase na holčičku 9.12. jdu k dr. na poradnu bude mi dělat UTZ tak se zeptám co vidí ona, aby bylo jasno. Jinak P. chtěl taky kluka, prvně byl šok jak slyšel holčička, protože dříve říkali, že to vypadá na kluka, ale doma už mluvil v žens. rodě a celou rodinu obvolával, aby se pochlubil. Sice chlapi chtějí kluky, aby se nimi mohli blbnout, ale z holčiček jsou více naměkko a připosmolení! Předvečerem u nás byl P. kolega i s dcerkou a vyloženě jsem z něj cítila jak se chlubí vidíte jakou máme šikovnou princeznu? A byla moc šikovná a hezká.

Na srdíčku už jsme byli a je to super slyšet tlouci srdíčko, vidět průřezy žílami, plíce, apod. no vždy si vzpomenu na mamku jak za ní nic takového nebylo, někdy si říkám, že bych ji taky sebou vzala, že by hleděla co jsou za technologie a možnosti!

eriska
3. pro 2009

ahoj holky,
panecku, to tady mam uz prechlapeckovano😀 holky, mocinky gratuluju k zdravim klucinum🙂 co se tyce nas, tak my spise chteli holcicku, ale jak pise man, pritel byl po utz docela prekvapeny, pak obdivoval, jak uz byl krasne videt pindik a asi po dvou dnech mi oznamil, ze teda jako premyslel a ze ten kluk je asi lepsi😉 ja si rikam, ze az to bude pubertak a bude litat po diskotekach, tak o nej strach sice bude, ale ne tak velky, jako o holku..a jestli bude po tatinkovi, tak se fakt neztrati😀

my jsme na tom s kopanim stejne, taky o 106, ale je to lump, jakmile si nekdo prilozi ruku na brisko, aby to ozkousel, tak on prestane, takze kdyz vecer usinam, parkrat pohladim a usnu..co provadi v noci netusim..to spim jako parez a nic me nevzbudi..

me bolelo bricho hlavne v leze, nejvice v noci, kdyz jsem se otocila, tak jsem to citila...a porad citim..dr. rikal, ze by to mela do tydne prejit..a kdyz ne, tak at jim dal ty rozpustne vitaminy..tak jsem rada, ze jdeme toho 17. na utz, ze se presvedcime, ze je mimisek v poradku..holku, fakt nevim, z ceho to stahovani vznika, na to jsem se neptala, jen na to, jestli to mrnouskovi muze nejak ublizit a moc me uklidnilo, kdyz rekl, ze ne..ja uz na cteni na netu nejakych info kaslu, pak se tim jen stresuju...tlak mam u dr. vysokej, ale doma ho mam kolem 120, takze pohoda..ta moc uz byla pak taky v poradku..

mandragora10
3. pro 2009

ahoj holky,

nas chlapecek je taky slusny kopalek....spi prevazne dopoledne, kolem obeda se vzbudi a pak zlehka zacne odpoledne a vrchol ma mezi 18:00 - 23:00. To se tam porad prevaluje, kope a sermuje rucickama...strasne bych to chtela videt 🙂 Obcas, kdyz se vzbudim v noici, tak je vetsiou take vzhuru. Tak doufam, ze se mu rezim zmeni az bude na svete 🙂

Tak na sebe davejte vsechny pozor, hlavne pozor, az zacne naledi!

ivet6
3. pro 2009

ahoj holky,

chci se zeptat, byli s Vámi Vaši chlapi na někdy na UZ? Berete je tam? 😎 Nebo chtěj sami od sebe?? 😅

eriska
3. pro 2009

ivet, ahojky,
se mnou pritel byl na utz pokazde (krome toho prvniho, na potvrzeni tehu) a pokazde se moc tesi..bych dostala, nechat ho doma..je to super zazitek, tak proc si ho nechavat pro sebe🙂

mandragora10
3. pro 2009

Ahoj Ivet,

ja byla na prvnich dvou sama (potvrzeni tehu a vyvojove vady ve 14. tydnu), ve 20. tydnu uz jsem ho vzala, byl z toho nadsenej, chtel tam a priste pujde urcite zase 🙂

ivet6
3. pro 2009

Ahá,

no já to tomu mýmu nabízela, ať jde teď 18.12. taky se podívat, protože já sem z toho měla hroznej zážitek, když sem viděla mimina hýbat se a on se pořád cuká, že neví, že uvidí, a že ho uvidí na fotce přece - přitom se taky na miminko těší, tak nechápu co vyvádí 😒 ....

...nevim, jestli ho mám přemlouvat, nebo ho nechat bejt 😝

mandragora10
3. pro 2009

Ja bych ho zkusila premlouvat.....pritel mi po ultrazvuku rekl, ze to bylo uzasny, tisickrat lepsi nez na fotce, videl rucicky, nozicky, pater, organy...prislo mu to strasne zajimavy...no a kdyz nam rekli jeste pohlavi, to teprve 🙂

eriska
3. pro 2009

ivet, tak ja v tomhle byla rozhodnuta, nechat to na nem.jestli se mu tam v zadnem pripade nechce, tak bych asi nepremlouvala, ale jestli je trosku nalomeny, ze by mozna sel, tak bych ho zkousela ukecat..aspon na jednou 😉 rekni, ze nazivo je to neco uplne jineho, nez na fotce.u nas to pritel navrh sam a nemohl se dockat..ted jsem se ho ptala, jestli pujde s nami i jen na vyfoceni a on ze jo, ze si to nenecha ujit..bych rekla, ze se citi dulezitejsi, zapojenejsi..preci jen, brisko pohladi, promluvi, opusinkuje, ale nic neciti (nas mrnous si nechava kopanecky pro maminku, na okolni ruce prdi 😀) takze diky utz ho vidi a je to fakt krasny..ale uvidis..u nas v tom 13tt, tak to byl nejkrasnejsi utz..to bylo toho hodne videt, ted uz je videt, ze ma mimisek min mista..a co, uz mate vymyslena jmena?

tak by me zajimalo, jak se zuzi bydli v novem hnizdecku🙂 kdypak se nam ta holka ozve 😵

ivet6
3. pro 2009

díky holky,

já to ještě jednou zkusim, ale jen tak jakože bych byla ráda, ale že je to na něm . . . já nevim, on se asi jako táta ještě necítí, jelikož na mě absolutně není nic vidět 😠 Ale přitom ve jménu má jasno - bude to Štěpán a nic jinýho nepřipadá v úvahu 😉 - přála bych mu holčičku 😀 😀

andrea110409
3. pro 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem poprve pochopila co to znamená být na sebe opatrná. Šla jsem do schodů a zakopla, naštěstí jsem ale padla jen na ruce a celkově to ustála, ale co vám budu vykládat zatmělo se mi. 😖

miselaniki
3. pro 2009

No andy naštěstí, že si dopadla na ruce. Já když jsem padala na ten zadek tak jsem jenom říkala kruci, kruci a modlila jsem se abych spadla když už tak jenom na ten zadek.

andrea110409
3. pro 2009

mis: hlavne,ale tohle člověk prostě neovlivní. Nijak sem nechvátala, dokonce jsem si nesla k snidani loupak takže jsme byla maximálně spokojená 🙂 No prostě nemehlo. Jo a jinak holky začínám se hrozně zakulacovat, tenhle víkend pošlu fotku 😉 Mrňous asi začal budovat dvojdomek nebo nevim 😉

mandragora10
4. pro 2009

Dobre rano holky,

konecne patek....pro nas, zatim jeste pracujici, je to ten nejlepsi pracovni den v tydnu 🙂
Holciny, s tim padanim...davejte na sebe pozor!!! Taky mam z toho hruzu az bude naledi, ale je fakt, ze nesikovne spadnout se da treba i ze schodu. Tak musime byt opatrnejsi.
Me uz pomalu, ale jiste chyta nakupovaci manie a chtela bych mit co nejdriv vsechno pro mimco nakoupene. Uz mame vybrany kocarek, v nedeli se na nej jedeme podivat a kdyz se nam bude libit, hned ho vezmeme. Nebude novy, ale snad to nase mimco prezije. Postylku a povleceni uz mam taky vyhlidnute a myslim, ze v lednu uz to taky koupime. No a pak uz jen vyresit prebalovani v nasem mini bytecku a mini koupelne a to nejdulezitejsi bude pripraveno. 🙂 Ale stejne to neni takova zabava jako kdyz se vybira obleceni. Jsem rada, ze zijeme v dnesni dobe, kdy je takovy vyber a na miminka si nemusime vecicky plest a sit, aby meli trosku neco jineho nez nabizi obchody.
Tak hezky den.

eriska
4. pro 2009

dobre ranko, kocky,

man, verim, ze jsi rada, ze je patek..pro me to je den, jako kazdy jiny, kor ted, kdyz musim odpocivat..je pravda, ze jak zacnu neco delat, tak me brisiko pak boli, takze fakt jen klidovy rezim a do toho me dnes boli hlava, takze super predvanocni nalada..man, a jaky kocik mate vybrany? tys psala o jane? urco to mimi prezije, tomu bude jedno, v cem bude jezdit, hlavne, ze to bude houpat😉 ja mam postylku u babicky na pude po sestrenicich a po bratrancich, sice ji je uz 11 let, ale je jako nova, protoze oni vetsinou spali s rodicema v postelich, tak proc bych kupovala novou, dokonce jsem nasla i povleceni od tety, a jedno s kralickama po mne🙂 ale novy koupime, s tim mantinelem, to se mi libi..preci jen, mam z toho naseho obriho bafana respekt, tak at nema tak jednodchy pristup do postylky 🙄 my jsme ted koupelnu predelali, uz chybi jen skrinka s umyvadlem a zapojit pracku, je teda mensi nez predtim, takze to koupani budeme muset vymyslet, ale ja chci koupat v te male vanicce a tu si dam na zidle vedle prebalovaciho pultu, abych mimi nenosila pres cely byt a pak bude uz malinkato vetsi a to se bude koupat s nami a bude leto..v zime to bude horsi 😖 jinak, kam dame prebalovaci pult, tak to taky nevim..chtela jsem do loznici, ale prostor to nedovoluje, jen postylku, takze prebalovak dame do pokojiku, ale kam..asi musime vyhodit stul s pc, dat ho do obyvaku a misto nej prebalovak..uvidime..
si nahaty, ja neupletu, max. uhackuju retizek😀 a co se siti tyce, jsem rada, ze si zkratim kalhoty a zasiju knofliky😀 ale ta nakupovaci manie, tak tu mam taky, bych nakupovala hned..ted jsem mela narozky a hadejte, kdo dostal nejvice darku? no, jo mrnous, nejaky tricka, kabatek, dupajdy, rukavicky, cepicku a smetanovou decku s medvidkama..a ja dostala tehu cajik..takhle dobre se prdola ma uz ted..🙂 vcera jsem prekecala segru, abych s ni mohla na nakup a uplne jsem se zasnila nad malinkatyma riflickama, kosili a veste a ona mi rika, prosim te, nic si nekupuj, jsem ti vybrala neco jinyho😀

tak pracujici, at vam to v praci rychle utece

soniq
4. pro 2009

Dobré ránko holky, já taky mám hrůzu z toho, že až bude náledí tak sebou pěkně švihnu na zem 🙂, ale opatrná můžu být jak chci a klidně se to může stát. Tak doufám, že zimu a náledí nějak přežijem 🙂 .
No Kubík taky kope, někdy si říkám, že kdyby měl v bříšku balon tak tam snad hraje i fotbal.
Holky, taky jste objednání na těhu cukrovku?

katy007
4. pro 2009

Ahoj holky,
copak se to tu děje s tím padáním? Holky dávej¨te pozor, já zatím nic, klepu na dřevo, ale až bude náledí (doufám, že nebude) budu chodit reaději jak připosmolená než hbitě šmarovat.

Soniq: taky mě to v prosinci čeká, ještě nevím kdy na poradnu jdu 9.12. tak mi jistě už řekne termín.

Já bych taky už nejraději vše měla doma, ale kočárek bude koupen jako poslední jsme pověrčivý. Jinak já mám velký dětský pokoj tak budeme nakupovat i nábytek a čančat. Už mám vybranou nádhernou 10 dílkou sadu do postýlky, stejnou sadu mi našijí i na košík pro mimčo už jsme se s nimi domluvila a stejný bude i závěs. Jéééééééé já se už tak těším až budeme malovat na zeď zvířatka, apod. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru