Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
12. led 2010

Ahojky,
tak jsem vás dočetla, ale už ani nevím, na co všechno jsem chtěla reagovat.
1) ten polštář vypadá zajímavě, takže ho asi koupím
2) vaničku dostanu, ale nevím, jak přesně vypadá, až bude mimčo větší, chci začít koupat ve velké vaně
3) matraci budu kupovat kokosovo-pohankovou za 650
Dnes jsem měla taky jít na cukrovku, na polikliniku. Řekli, že tam mám být mezi půl sedmou a půl desátou a že to trvá tak dvě hodiny a když jsem tam v sedm došla, tak mi sestřička řekla, že už mě nevezme, protože kdo nepříde přesně o půl sedmé, tak má smůlu, takže jdu až první týden v únoru. Jaksi jsem to nepochopila. Proč mi teda do telefonu neřekli, že tam musím být hned na půl sedmou, prostě bych vstala o půl hodinky dřív a bylo by, že?

zuzi82
autor
12. led 2010

A ještě jsem zapomněla. Jani, mám vybranou úplně stejnou postýlku, jen bez toho šuplíku dole a v tmavé barvě. To vyřezávání na ní mi příjde kouzelné. Už to naše mimi v ní vidím.

evuss
12. led 2010

Katy díky za odkaz.Nevím jestli ty rozměry budou sedět, ale je dobrý vědět, že dělají i něco takovýho.

katy007
12. led 2010

Evus: jinak kdyby nesedělo tak jim zkus zavolat seženou, mě třeba budou dělat "obleček" na koš, stejný jako budu mít samu do kočárku a ještě od nich kupuji kus tátky na proutěný koš na hračky ala Nanán co budeme s mamkou tvořit 😉 a nemají s tím problém.

crawler
12. led 2010

ahojky holky🙂,

my dědíme 2 postýlky - novorozeneckou, kterou máme přímo z porodnice - je na kolečkách a vydrží tak do 4-6 měsíců (možná víc) a pak klasickou postýlku, ale to právě taky musím prozkoumat v jakém stavu je ta matrace, i když naposledy v ní spal synovec, který teď oslavil 5 let, tak to není tak dávno...

katy: já teda žádný spešl polštář kupovat nebudu - budu mít kojící, který se používá i pro děti - právě proti tomu překulení na bříško a jinak spávají miminka bez polštáře...

man: to máš dělohu fakt nízko, ale když je to v normě, tak v pohodě - já ji měla už před 7 týdny 2cm nad pupíkem - teď už ji mám pod žebrama a proto se mi už docela špatně dýchá - teda v určitých polohách...každá jsme holt jiná🙂

Holky, kdy nám vyleze pupík? Já si právě myslela, že ho vytlačí ta děloha a tak jsem měla za to, že už ho budu mít dávno venku, ale zatím nic🙂 Co myslíte?

eriska
12. led 2010

Ahoj těhulky,
tak jsem se vrátila z knihovny, další porce knížek vyfasovaná, ačkoliv neměli ty, co mi tu psala katy, takže jsem napůjčovala jiný..dokud můžu, tak budu číst..pak už si dlouho nepočtu☹

katy, zase tolik filmků nemáme, ale t🙂

k postýlce, my ji taky podědíme, matrace je stará 11 let, ale koupíme novou..četla jsem, že pro každé miminko by měla být nová..a jakou, asi s tou kokosovou vrstvou..máme je i my a bezvadně se na nich spí..a koukala jsem v jysku a v bab a mají kolem 600..

vaničku taky podědíme, tu po nás, bílou, ta už je nepoužtelná, koupají se v ní děti na zahradě, ale po tetě, bude mít modou, takovou akorát..já velkou nechci, protože ji budu nosit na koupání do ložnice, je tam teplíčko a budeme to mít kousek k přebalováku..a taky, co vím, tak u nás se prckové koupali brzo ve vaně..a od 6. týdnů nejdýl mám domluvený s holkama z plaváčku, že mi ukáží, jak potápět prcka a budeme plavat ve vaně, takže kvůli měsíci novou kupovat nebudu..navíc, už se oba s přítelem těšíme, jak se budeme společně s mimískem koupat🙂 jinak, holky, kdo by měl zájem, tak mám vaničky dvě, jednu mi koupila ségra v domění, že žádnou nemáme, tak jsem jí to zaplatila, ale budu ji prodávat..tak kdo by chtěl, za 100 prodám🙂 je světle modrá a má vnitřek tvarovaný, takže lehátko se do ní nemusí pořizovat

já jdu na utz ve 30tt, jsem už objednaná na 28.1. a už se moooc těším..na kontrolu jdu příští týden a to se taky těším..pořád mi tvrdne bříško, tak se dr. hned zeptám

craw, kdy nám vyleze pupík nevím, ale jsem ráda, že dosud nevylezl..mně se to nelíbí..zatím mi stačí, že mi chlupatí břicho😀 a hlavně, že roste a to každý den víc a víc☹

eriska
12. led 2010

no, jinak, co se týče toho polštářku, tak my pořizovat taky nebudeme, ze začátku bude mrňous stejně v zavinovačce a to se nikam nepřekulí, a pak, když bude větší, tak stejnou službu udělá i klasický polštářek🙂 ale jinak je to určo dobrá věc😉

holky, dobrou chuť vám přeju, já si jdu ohřát brokolicovou polívečku a půjdu připravit nějakou dobrotku z kuřecího masíčka, přijde nám taťka na oběd a brokolí ho neuctíme😀

crawler
12. led 2010

eri: taky mám břicho chlupatý jako gorilka🙂 já jsem spíš zvědavá, zda to nebude nepříjemný - ten pupík venku...:-/
a na utz jdeš zase do G-medu? já se objednám zase tam 🙂

co budete mít holky k obídku? my dnes budeme mít kuskus s rozinkama, skořicí a grankem, trošku másla a medu na to a je to paráda ;-D

eriska
12. led 2010

craw, zase jdu do g-medu, já se objednávala už v prosinci..nechci jít jinam, jsem tam spokojená a oba dr. jsou fakt profesionálové, kteří jezdí školit mimo ČR a sami se jezdí školit do ameriky, takže jim věřím a nechce se mi jít jinam, když už tady vím, jak to chodí..a navíc, musela bych jít do chrudimi do nemocnice, a teď, když zase začínají lítat bacily, tak v tom g-medu je to pohoda..jinak, radši se už objednej, protože jak jsem tam byla já v tom prosinci, tak už objednávali na leden a měli docela plno..
panečku, kus kus, tak to by pro mě nebylo..ikdyž tam jsou ty jalíčka a rozinky, ale tohle mě nijak nechytlo 😅

zuzi82
autor
12. led 2010

Já bříško niijak extrémně chlupaté nemám, ale zato pupík už mi pomalu leze. Vždycky jsem ho měla hodně hluboký a teď už je tam jenom malá jamka, tak možná za chvíli bude venku.
Na obídek budu mít těstovinky s krůtím masíčkem a omáčkou. Mňam, mňam. Už mám hlad, tak se moc těším.

eriska
12. led 2010

zuzi, to mně taky nijak extrémě nechupatí, ale předtím jsem tam ty chloupky neměla a teď začínají takové světloučké rašit😀 a asi tři černý od pupíku dolů, ale to si dělám sama, páč je vždycky, když jdu k dr., nebo na utz zastřihnu😀

miselaniki
12. led 2010

Ahoj holky,

hlásím se po kontrole, čípek lepší, zatím pořád ležet ale naštěstí stačí doma. Hrozně se mi ulevilo, vypadá, že ten klid a magnézko zabralo. Až vás dočtu napíšu víc a dám i konečne ty fotky do albíčka.

katy007
12. led 2010

Mě zatím pupík neleze a doufám, že ani nevyleze 😉

mandragora10
12. led 2010

Tak ja jsem si byla ve fitku trosku si zacvicit, vhledem k tomu, ze jsem po dalsim odberu na cukrovku mela jen banan, po hodine me tak ukrutne krcelo v brise, ze jsem musela jet domu 🙂
K obedu mam ryzi a kureci maso se zeleninou ala cina, mc dobroucke to je 🙂
Pupik mi teda taky neleze a doufam, ze vubec nevyleze...taky se mi to moc nelibi. Brisko mam porad nizko, nejsirsi obvod bricha mam porad jeste pod pupikem, takze stale vypadam spis tluste nez tehotne ☹ Jsem zvedava, jestli se to jeste nejak vylepsi a deloha se zvedne nebo proste budu mit bricho porad nizko. Jinak ho mam ale pekne spicate, takze to na kluka vypada i dle tvaru bricha 🙂

andrea110409
12. led 2010

Ahoj holky tak já mam vanicku i kýbl a upřímně jsem zvědavá co se mrňousoví bude líbit🙂 Jako kojící polštář použiju nějaký větší normální. Co se týká knížek tak jsem vyznavačkou Agaty Christi a teď mám rozečtenou Harisovou, která napsala Čokoládu.

katy007
12. led 2010

Eri: tak co sis nakonec půjčila? Mam¨ka teď čete to o té Africe a říkala, že hodně dobré, že se od toho nemůže odtrhnout tak jsme zvědavá až uděláme výměnu knih 😅

Jinak jsme s holkami z OV probrala ty matrace a 3 mají pro své děti ty kokosovo - pohankové a moc spokojené tak jdu taky do ní, přeci nebudu šetřit na kvalitní matraci a spánku dítěte? Sama mám kvalitní matraci tak bude mít i prcek kvalitní.

eriska
12. led 2010

katy, nakonec jsem vybrala zase nějaký ten svůj románek od smallove, remarqua - říše snů gam, a od marqueze těch 100 roků samoty..myčka jede, takže se do toho asi za chvíli začtu🙂 už jen čekám, kdy dorazí přítel na obídek a dávám mu tak 10 minut a jdu baštit..už mám fakt hlad🙂

jinak, tu madraci, taky si myslím, že je lepší kvalitnější, protože jak mi bylo řečeno, v té dřevěné postýlce může mimčo chrupkat třeba do 4 let, když se mu v ní líbí, tak mu nebudu ničit zádička už od malička..jak píše katy, taky spíme na kvalitních, tak ať se mrňouskovi taky spinka dobře..

man, tak já teď někde četla, že když jsou vypracovaný břišní svaly, takže bříško tolik neroste, protože mu to nedovolují..já bych byla ráda, mít takové bříško jako ty🙂 co se dělohy týče, mimískovi to tak stačí, tak bych to neřešila..mně nejvíce roste podbřiše, jak ležím, tak výrazně tyčí vzhůru, ale vrchní břuch mám pocit, že je pořád stejný..on se teda ten náš miláček nejraději rozvaluje pěkně dole, nejlépe na moč. měchýři..to se mu moooc líbí😀

mis, to je dobře, že kontrola je v pořádku, tak až budeš mít čásek, taky přihoď pupík do albíčka, ať se pokocháme😉

an, jééé, tak koukám, že jsi taky bříško přihodila..hezky ti roste😉

ivet6
12. led 2010

Ahoj 🙂

děkuji za ty poplatky u lékaře, díky tomu se můj "stres 😀" ráno omezil jen na to, že vynechaly 3 autobusy a já to měla tipťop 😝

Jo a máme potvrzenýho klučíka 😵

ps: jak holky pořešíte výbavu kočárku? Jsou potřeba peřinky, nebo to už se nedělá a používá se jen fusáček a dečkaa pod hlavičku plínka??? Nebo jak to teďka frčí? 🙂

crawler
12. led 2010

ivet: chceš do naší diskuzní tabulky? aby bylo zase o kluka víc ;-D koukni se do mého alba a písni mi údaje, co potřebuju, jestli chceš😀

co se týče výbavy kočárku, tak ten náš má takovou měkkou vložku jakoby matračku, takže na ni dám přebalovací podložku, aby náhodou nedošlu k pročůrání a na to dečku nebo plínu nebo ručník či něco takového 🙂 a mimi do fusáčku až na zimu - předpokládám, že na konci dubna už nebude taková zima - natož tvému, když má termín až o dost dýl 😉

ivet6
12. led 2010

craw: hotovoo 😀

andrea110409
12. led 2010

Eriska:jo jo už jsem se k tomu dokopala🙂 mis: že by pověra o úplňku byla pravdivá?🙂 Hlavně že je to lepší a vy můžete být doma. Ivet:gratuluju ke klukovi a koukám jak ta tabulka čínského mudrce neodpovídá🙂 Kus kus s medem teda holky vy my děláte chutě. Já měla něco fuj maďarskýho u nás v závodní jídelně. Byla jsem taky dneska u doktorky a mám předepsanou rehabilitaci na záda. Poslední dobou mě děsně bolí hrudní páteř a tak doufám že to zabere. Zakázany mám taky smetanova jídla protože to vypadá že mám stlačeny žaludek a žlučník a tělíčko si pak s tím neumí poradit. Včera jsem k večeři měla rohlíky s cikánkou a ty nám chutnají moc🙂.

ivet6
12. led 2010

andrej: jakej čínskej mudrc 😅

andrea110409
12. led 2010

Ivet: myslím že tu tabulku má craw v albu. Podle věku se dalo předpovědět co se nám narodí, ale nějak to nesedí🙂

baterka
12. led 2010

ahoj matky 😀 ! Jak se vede?
Stihla jsem Vás letem světem pročíst, tedy, to je informací!
1) Markéze mám moc ráda, ale teď nějak na čtení není moc kdy, spíš sleduju katalogy na dlažby, záclony, podlahy, topení, bojlery a tak...., prostě stavba v plném proudu - tedy, až zs dovolí počasí.
2) my budeme mít koupací kyblík, půjčený od kámošky. U rodičů jsem našla na půdě starou dětskou smaltovou vaničku, vypadá nádherně, ale ne oc bezpečně, taj ještě uvidím....
3) postýlku už máme, už jen matraci - jdu taky do pohanky s kokosem, se ví 🙂! A mantinel právě vyšívám, až jej dodělám, pochlubím se v albu 🙂.
4) břicho chlupaté nemám, naštěstí. A strie zatím taky ne, jsem zvědavá, zda to vydrží!

Dneska jsem byla na kontrole, mimi je ok, nějak jstem přestala pebírat, dokonce jsem oproti minulé kontrole 1/2 kila zhubla, ale doktor mě ujistil, že mimi je tasemnice 🙂 a vezme si co bude chtít ze mě, takže ok! Takže mám nakonec jen 4 kg nahoře, to zatím docela jde. Taky mě objednal na cukrovku, jdu na to 29.1., se mi vůbec nechce, nemám teď v těhotenství vůbc chuť na sladké (proto taky asi moc nepřibírám) a tohle je prý jak cumel, tak jsem zvědavá, zda nevrhnu ... 😀!

crawler
12. led 2010

je to s těma chlapečkama sranda!!!😀 ale hlavně, že máme zdravá prťata🙂

Kostičko: ty už nám brzy sdělíš, zda XX nebo XY, že? 🙂

a ještě Katy a máme to všechno 😉

a pak ještě pár překvapení, která se dozvíme až v dubnu🙂 Už se moc těším až založíme poporodní diskuzi a budme si sdělovat dojmy z kojení, výchovy, hubnutí poporodních kil a tak🙂))

Dnes mám 99dní do termínu - jůůj to to letí !!!

verisek
12. led 2010

ahoj holky, tak my jsme byli dnes na 3D a je to fakt zazitek, moc hezky, mame DVD a par fotek, prcek sice nic moc nepredvedl, ale dokonce jsme videli, ze se usmal.. 🙂

evuss
13. led 2010

Dobré ráno holky,

Katy díky za rady poptám se 🙂

Jinak my máme pupík už venku ☹ Přes den to teda není tak hrozný, ale večer to je nejhorší... A uplně nejhorší je jak mi o něj šourá pyžamo. Huj, nemám ráda když mi na něj někdo šahá za normálních okolností a teď jak je venku tak je to o to hnusnější. Chlupatý ho máme taky, ale spíš jen tak lehce, ale zase černýma chloupkama 🙂

Ivet gratulace ke klukovi!

Veri tak se pochlub 3D snímečkem 🙂

janinka22
13. led 2010

Hezké ráno 🙂
Tak mi včera přišlo objednané zboží - zase nějaké oblečky pro malýho,ponožky - je to tak rozkošný jak je to malušenký všecko 😀 rychlozavinovačka,látkový pleny a kojící polštář - jsem čekala že bude vypadat jinak teda,ale budiž.. Chtěla jsem to blejsknout,ale manža si vzal do práce foťák a včera ho tam nechal... tak jsem to rovnou už poskládala do skříně. Do konce týdne má přijít postýlka,tak jsem zvědavá a těším se na ni 🙂

veri,tak to je fajn,určitě si hoď do albíčka fotečku nějakou,ať se taky pokocháme 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru