Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
20. led 2010

jinak evuss: to je nějaká spešl postýlka? takovou jsem ještě neviděla 😅 , ale je pěkná 😉 my máme dřevěnou modrou (švagr ji natíral, páč čekali kluka no a páč my nevíme a modrou máme ádi, tak to tak necháme🙂 a to je prostě jako ta vaše zadní část - jako ta ohrádka s nastavitelným dnem, ale ta část co je v popředí slouží jak?

evuss
20. led 2010

Craw: Tak jak má být ta placenta taky nevím, ale řikala mi, že ju máme trochu níž, ale do porodních cest nezasahuje takže v poho. Jinak ta postýlka je asi třicet let stará, ikdyž na to moc nevypadá.A je fakt, že já taky takovou nikde neviděla, jen takový ty klasiky. Ta zadní část (ohrádka) je místo na spaní, bohužel to nejde polohovat, dřív to šlo, ale někam se zatoulali kolíky takže to nebudu řešit a nechám to dole, zkoušela jsem to s méďem a není to tak hrozný, takže to přežiju 🙂 No a ta druhá část je: nahoře přebalovák a dole odkládací místo, třeba na plínky nebo na hračky a tak. Takhle to slouží když je mímo malý a až je pak velký tak se ten přebalovák oddělá tím se zvětší spací plocha a zůstane tam průlez ven. Takže v tom mímo může spát hodně dlouho, navíc se z toho dá udělat klasická postel, oddělají se šprušle a přední a zadní strana a je to klasická postel s délkou 180cm. Ségra v tom spala do 8 nebo 9 let 😀

t.kosticka
21. led 2010

Ahoj holky, včera jsem se tu neukázala, tak musím reagovat postupně:

😀

Craw: ... díky za pochvalu bříška, ale není to v mé moci, ono to nějak tak samo 😀
... pupík mi nevylézá, spíš se tak moc napíná jeho hrana, že to dělá takový "kopeček", nebo jak to říct.
... Já Tě taky chválím za další zvládnutou zkoušku!!!!!! 🙂 v Tvém podání to vypadá, jak brnkačka
... když se placenta "usídlí" dole =v porodních cestách, tak je pak na místě císař a je to rizikové i ohledně
sexu, musí být prostě opatrná...normální je mít, vzadu nebo po stranách...

Holky, máme na Kladně 2 speciálky na těhu módu, tak já tam zkusím zajít v sobotu kvůli té Anitě.

Andy: to mě taky mrzí s tou cukrovkou. Ale to nic extra vážného neznamená,ne?!

Evuss: Vaše stavba postýlky je fakt vtipná...a taky se přidávám ke craw, co je to za typ postýlky???

t.kosticka
21. led 2010

Jo, děvčata, zapomněla jsem se pochlubit, že jsme zase s manželem nakupovali 😅

Nafotím o víkend...jak máme většinu doma neutrální výbavičku, tak teď jsme se pustili vyloženě do holčičích střihů a barev...balerínky, mašle do vlasů, 2tepláčky, džínové šatičky, 3 bodýčka s kytičkama 😵 😵
no nádhera!!!

A dnes bych chtěla na netu sehnatnějaký e-shop s dupačkama, ty vyloženě klasické dupačky na doma nemám ani jedny.
Chtěla bych úplně jednoduché, levné, fakt na doma...doma máme šuplík jen oblečků na parádu na návštěvy a tak 😀

Poradíte mi nějaký online obchod, kde mají výběr a levno?

janinka22
21. led 2010

Dobré ránko, holky.

Andy, já myslím že to nebude tak horký jak to vypadá, hlavně klííííd a žádnej stres! Uvidíš že doktoři si s tím hravě poradí, proto se ty testy dělají 😉

Jinak holky mě už pupík trochu vylízá... jsem nečekala ani, protože nějak velký bříško zatím nemám.. je to srandovní 😀

Můžete mi prosím někdo osvětlit jak je to s dovolenou, když jde ženská na mateřskou - na kolik dní má nárok ze zákona a tak.. jestli se to může vybrat i před nástupem na mateřskou nebo až mezi mateřskou a rodičovským?? Jsem dotazovala naší účetní, ale moc moudrá z toho nejsem teda.. když nebudu mít prý odpracováno v tomto roce 60 dnů - což určitě neplánuju, to bych musela být tak 3 měsíce v práci do konce března - tak za každých odprac. 21 dnů mám nárok na 1/12... takže dejme domu když odpracuju 2 měsíce - 2x21 dnů, tak mám nárok na 3/12 z 20 dnů dovolené, tzn. 3 dny dovolené???? Mě to prostě přijde divný ☹

janinka22
21. led 2010

Tery a vadí ti už nošené věci? Jestli ne, tak bych ty dupačky koupila na bazárku, třeba i tady, nebo na mimibazaru, protože tak to vyjde nejlevněji. Co mám obkouknutý ty e-shopy, tak to nic zrovna levnýho není..

t.kosticka
21. led 2010

Jani, ty 3dny - to je divný ... hezky to vysvětlovala evejka v tý dizkuzi "na úplném začátku"...

počkej, zkusím to najít a znovu si to přečtu...
obnošené mi nevadí, jelikož ty mrňata to stejně ani obnosit nestihnou...klidně i bazarky, ale zase když jich chci koupit víc kusu, tak mi právě přijde nepraktický objednávat to u těch inzerentů jednotlivě každý kus od někoho jiného...

t.kosticka
21. led 2010

1.část:
tak jani, mateřská dovolená se bere jako odpracovaná část roku...takže máš nárok-aby se to hezky počítalo- pokud ti končí MD na konci září na 9/12 roční dovolený...počkej, vyhledávám dál

t.kosticka
21. led 2010

2.část :
dovolená jde vybrat celá před nástupem na MD, ale zaměstnavatel s tím musí souhlasit

t.kosticka
21. led 2010

3.část:
jeho povinnost je, pokud s tím nesouhlasí, dát ti ji( nebo proplatit) po skončení MD = před nástupem na rodičovskou

t.kosticka
21. led 2010

Od EVEJKY!!:
Dle cit. předpisu náleží zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.
Pracovní neschopnost se pro účely nároku na dovolenou na zotavenou za výkon práce nepovažuje. Nepracoval-li zaměstnanec pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, krátí se mu dovolená za prvých 100 takto zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§223 zákoníku práce). Doba mateřské dovolené se považuje za výkon práce, doba rodičovské dovolené nikoliv. Jestliže svého zaměstnavatele požádáte před ukončením mateřské dovolené o čerpání dovolené na zotavenou v návaznosti na mateřskou dovolenou(doporučuji písemně), zaměstnavatel je této žádosti povinen vyhovět (§217 odst. 5, zákoník práce) Výhodný je tento postup v tom, že dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem rodičovské dovolené, nelze z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit (§ 223 odst. 1, zákoník práce). Což znamená, že byste měla v tomto případě nárok na celou dovolenou za rok 2010 v plné délce, v jaké jí poskytuje zaměstnavatel.

t.kosticka
21. led 2010

A ještě dodatek od EVEJKY:

😉 Teri,jinak,pokud by sis chtěla vybrat celou dovolenou tzn,jak píšeš 20 dní před porodem,musíš mít odpracováno za kalendářní rok min. 60 dní...no,je to podle zákoníka práce,praxe většinou bývá jiná a shovívavější,záleží na domluvě s vedením jinak jestli Tě čekají odměny ke konci roku,popř. 13.platy,doporučuji to vybrat před porodem,neboť se to vypočítává z posledního čtvrtletí a to vychází na "finančně vydatnějsí"

evejka
21. led 2010

Ahoj holky🙂tééééda jsem slavná a už se tu cituju 😀 Jani,kdybys to potřebovala konkrétně na Tvůj model,písni mi do IP a spočítáme to...opravdu záleží na zaměstnavateli...já budu nejspíš do konce března v práci,ale mezi tím si nějakou dovo brát budu a až mi skončí mateřská,tak si nechám proplatit zbytek současně s rodičovským příspěvkem.

janinka22
21. led 2010

Tery, jasně to chápu, že se ti to nechce kupovat po kusech.. já si odsud z bazárku objednala přes jednu paní celý balík věcí (vel. 0-6 měsíců), je toho 40 ks a budu mít asi vystaráno 😀 takže chce spíš vychytat ty co toho prodávají po více kusech 😉

Díky moc za ten vícuc od Evejky,já jsem si myslela že se to už probíralo! Jsi hodná 🙂 takže jestli to chápu do těch min. odpracovaných dnů se počítá i doba mateřské jo? 😲 tak to jsem netušila.. já jsem myslela právě že bych si vybrala dovču před nástupem na MD,abych nebyla dlouho na nemocenské, ale nevím jestli by to tak šlo,tak to právě zkouším ověřovat.. To je děs, v těchto věcech vůbec nemám přehled 😒 nezbude mi nic jinýho než naší účetní důvěřovat..

janinka22
21. led 2010

jééé ahoj evi, tak to je fajn,že ses tu ukázala,tak já ti to písnu do IP...díky moc 🙂

mandragora10
21. led 2010

Ahoj holky,

co se dovolene tyce, tak pracuju jako personalistka, takze vam muzu rict, jak se v praxi aplikuje zakonik prace. Pokud se se zamestnavatelem nedohodnes jinak, napr. ze ti dovoli vybrat si celou dovolenou uz pred nastupem na MD, tak mas narok vybrat si pred nastupem na MD pomernou cast....kdyz budes pracovat do konce brezna a mas narok na 3/12(1/4) dovolene....takze jestli mas 20 dnu, tak by jsi mela narok na 5 dnu dovolene. O zbytek dovolene je pak nejvyhodnejsi pozadat pred tim, nez ti skonci MD. Aby jsi si pred nastupem na RD vybrala zbylou dovolenou a pak nastoupila na RD. Pokud by jsi nepozadala o dovolenou pred RD, tak by se ti narok na dovolenou v danem kalendarnim roce kratil o dny na MD.

t.kosticka
21. led 2010

No vida, kolik tu máme expertů...o nás laiky je tady dobře postaráno 😀 😀

eriska
21. led 2010

Ahoj holky, tak dneska jsme měli "bouřlivou" noc..pořád dokola se mi zdálo, že se přítel opil, řídil a naboural, tak jsem se budila a když jsem usnula, tak se mi ten sen zdál znova.. 😢 hrůza..jak se spalo vám?

craw, gratuluju ke zkouškám..zase máš něco z krku, ještě ti toho zbývá hodně? jinak já do toho mamáče zkusím zavolat, protože jsem tam psala mejla asi před 14 dny a oni neodepsali, ale třeba budeš mít větší štěstí..jj, sice jsem si říkala, že na to šátkování nepůjdu, že mi to ukážou holky z plaváčku, ale když bys šla, tak to můžeme aspoň omrknout..hlavně chci jít toho 3.2. na přípravu na porod a pak 17.2. do porodnice..a snad na obojí ukecám i přítele..uvidíme..ráda bych, aby šel..

teri, já si dupky objednávala tady na bazarku od jedné paní, prodávala toho hodně a za krásné penízky, takže za 700 i s poštovným máme plnou tašku věcí..a krásných, bez žmolečků, bez flíčků..takže toho nijak nelituji..kouknu do poštu a pošlu ti odkaz..

evejka
21. led 2010

No však 😀

mandragora10
21. led 2010

No mne se ted taky v noci spi docela spatne...uz zase dokazu hned usnout, kdyz jdu v noci na WC, mimco ani moc nekope (no musi nekdy spat, kdyz je akcni pres den), ale zdaji se mi silene sny uz ve spojeni s miminkem. Zrovna dneska mi spadlo miminko nejdriv v loznici na zem, nastetsi ani moc nebrecelo - ale byl to hrozny sok, pak mi vubec neslo kojit, tak melo mimco hrozny hlad a ja pak behala po meste a patrala po tom, cim se vlastne miminka prikrmuji (vsude v obchodech meli vyzivu az od 3 mesicu a nasemu bylo jen par dnu). Jsem pak vzdycky rada, ze se probudim 🙂

eriska
21. led 2010

man, to věřím..mně se teda naštěstí špatný sny o miminku nezdají..vlastně, žádný sny o miminku se mi nezdají..ale asi radši žádný, než špatný..co se skutečnosti týče, tak když jsem hlídala sestřenku, tak mi z postele spadla, z takové té dost vysoké a byla ještě mimčo, ale nic se jí nestalo..a kojení, toho se dosti bojím..strašně ráda bych kojila, ale nevím, nevím, jak to s těma mýma bradavkama mrňousek zvládne..musí se holt poprat už od malička..jinak třeba já se bojím i toho, aby se mi nezačal dusit, co bych pak dělala? snad nějaká mateřský pud kdyžtak zasáhne..

zuzi82
autor
21. led 2010

Dobré ránko,
já dnes spala jako zabitá. Už dva dny žehlím a včera jsem byla dost unavená. Večer jsme byli v divadle, takže jsem šla spát až v 11, ale krásně jsem se vyspala. V noci jsem byla vzhůru jen jednou, takže paráda.
K těm oblečkům, taky jsem uvažovala o koupi nějakého balíčku 0-6 měsíců třeba, ale už jsem nějaké věci pokoupila, a teď pořád váhám, jestli toho nemám málo, nebo naopak moc. Můžete mi třeba napsat kolik máte různých kalhot (dupaček, polodupaček, tepláčků) třeba ve vel. 56 a 62 a taky kolik máte triček s krátkým a dlouhým rukávem (i bodynka). Tady na nějaké diskusi jsem četla, že jedna mamina točila na začátku asi jen tři bodyčka, ale to se mi zdá extrémně málo. Nechci prát co dva dny. I tak bude dost jiných starostí. Tak zkuste napsat, jak na tom jste, ať to můžeme trochu porovnat. Díky

t.kosticka
21. led 2010

Eri, tak to dneska bylo něco asi fakt ve vzduchu, protože mě se zase zdál katastrofickej sen o požáru, jak jsem se furt vracela kvůli nějakým věcem, který nesměj uhořet a pak jsem se nemohla dostat ven...
Moc děkuju za tip!!!!!

t.kosticka
21. led 2010

zuzi, já se držím od všeho( i od každé velikosti) 4 kusy ...možná je to moc, ale pak je lepší mít větší zásobu a nemusíš prát každý den...

evuss
21. led 2010

Dobré ráno holky, tak co se týče spaní tak spím jak mimino a na sny si taky naštěstí nemůžu moc stěžovat. A co se týče výbavičky, tak mi díky dědění máme od všecho min. 10ks, ale to je toho opravdu hodně a je mi jasný, že půlku neunosíme, ale zase si říkám, lepší než málo 😀

t.kosticka
21. led 2010

evuss, to se strašně máte, my nemáme od koho dědit, když už se někdo vzdáleně najde, po kom by to šlo, tak je to kluk 😨

eriska
21. led 2010

zuzi, tak já co se nové výbavičky týče máme:
vel. 56
1 bodyčko bez rukávů, 1 s kr. rukávem a 5x s dl. rukávem
3 dupačky, 2 kalhoty
1 overálek na spinkání
pak máme do porodky žluté dupky, body dl. rukáv, čepičku, rukavičky, botičky a takový teploučký chlupatý kabátek, když by byla jó velká zima, tak mám ještě bavlnou kombinézku

vel. 62
4x tričko, 1 body bez rukávů, 4x body (3x dl. rukáv, 1x krátký)
4x overálek na spinkání
2x kabátek
1x tepláčky
5x dupačky
a pak mám 3 kompletky, bílé dupky + kabátek, modré dupky + body, zelené dupky+ kabátek+body..ale velikost je tak různá, je tam napsáno 56, ale je to větší a nebo tam je 68 a je to menší..takže uvidíme, podle toho, jak porosteme..

jinak, co se obnošeného, zděděného oblečka týče, tak toho je stráááášně moc...to ani vypsat nemůžu..ale ještě dvě pračky a bude to vypráno, tak pak tu haldu nafotím..myslela jsem, že toho dost z těch poděděných věcí vyházím, ale vypadají docela pěkně a na doma nám tu službu udělají..a taky si něco nechám u mamky, u babičky, u přítelových rodičů, ať s sebou pokaždé nemusíme tahat půl skříně..já si totiž pamatuju, jak mrňouskové od tety blinkaly, jak se pokaly a bylo to všude, takže na každou vycházku a návštěvu s sebou brala třeba jedno body a dupky navíc..a taky nehodlám každý den prát..takže radši více..a když je to zadarmo, tak proč si to nenechat..

zuzi82
autor
21. led 2010

Díky holky, my to máme jako Terka, taky nemáme po kom dědit, takže to tak celkem musím řešit. My třeba máme tak po osmi věcičkách s krátkým rukávkem, s dlouhým máme na léto jen čtyři, ale to myslím bude stačit, kdyžtak na krátký rukáv hodíme mikču, osm nějakých tepláčků, nebo dupaček a na noc máme od každé velikosti 3 overalky.

janinka22
21. led 2010

Tak mě se spí docela dobře, akrorát dneska to bylo trhaný spaní, páč manža nemohl spát, tak mě pořád budil, jak se přetáčel, dokonce i vstával z postele a tak.. ale jinak bych měla spaní dobrý

zuzi, já myslím že to každej bude mít trošku jinak ty kusy oblečení. Protože taky záleží jestli budeš mít všechny druhy oblečení pro mimča nebo ne. Já jsem si udělala takový seznam: 6-8 body, 6-8 dupaček, 2 košilky, kabátek, mikinku, kraťásky, látkové botičky, 2 čepičky, 4x ponožky. No a uvidíme, přijde mi ten balík oblečení, tak uvidím co tam bude.. Tohle je tak zhruba.. a tyto počty bych viděla ve velikostech 56-68.

t.kosticka
21. led 2010

to je fakt strašně těžký dopředu odhadnout, no?! 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru