Jaká má být max. hodnota glykemie nalačno?

jarpa111
19. pro 2019

Dobrý den, jaká má být max.hodnota lačně glykémie z krve? Doktor mi to bral spolu s krevním obrazem, v příkazce mám 5,1 a nic mi k tomu neřekl. Dekuji

petulapal
19. pro 2019

Na lačno do 5,3

flameska13
19. pro 2019

@jarpa111 Dobrý den , na lačno u těhotných musí být hodnota max 5,1 já měla 5,33 A musela jsem na dva kontrolní odběry jestli je vše v pořádku. Takže máte vše v pořádku kdyby jste měla problém tak by to s vami řešil dal. 😉 Hodně štěstí.

jarpa111
autor
19. pro 2019

@flameska13 já totiž našla někde že to je do 5,1 v pohodě a nekde, že 5,1 a víc už je na překontrolováni. A vy jste ty dva kontrolní měla už v pohodě? Dekuji

fandysek_1
19. pro 2019

@jarpa111 mela jsem 5,1 a už jsem chodila do dia poradny. Tvůj lékař by měl nechat udělat kontrolní odběr a podle toho se pak řídit.

leniczka23
20. pro 2019

@jarpa111 5.1 je hranicni, mel by pocitat s tim ze s postupujicim tehotenstvim to bude rust, takze za me lepsi udelat kontrolni odber nebo nejlepe poslat do DIA poradny.

flameska13
20. pro 2019

@jarpa111 ano naštěstí jsem měla ty dva kontrolní odběry v pořádku. U zdravého člověka může být glykemie na lačno až 5,6 , ale u těhotných 5,1 . Takže si myslím, že se nemáte čeho obávat. Kdyby bylo neco špatně tak by vám to určitě doktor řekl. Přeji hodně štěstí. 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru