Jsem těhotná, otec dítěte je student

veronikagg
22. srp 2017

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Mě bude 22 v říjnu jsme v 19.Týdnu a termin máme 21.ledna 2018.
Otec dítěte je 17letý chlapec. Začal pracovat na HPP kdyz jsem otěhotněla. Rozešli jsme se, a on končí v práci s tim, že od 1.9. nastupuje opět do školy. Vim, že potom maji vyživovací povinnost jeho rodiče, kdyz on nebude mít z čeho platit. Ale chtějí testy otcovství. Jak tuhle situaci řešit? Jsem z toho nějaká špatná, nečekala jsem, že to dopadne nakonec takhle. ☹ Díky za každou radu.

nita1984
22. srp 2017

Nechat udělat testy otcovství, případně zadat výživné soudně.

veronikagg
autor
22. srp 2017

@nita1984 takže čekat až porodím, a poté soudně dat testy otcovství a výživné?

anitttaa
22. srp 2017

myslím že ano, ale nejlepší bude, když se zeptáš právníka - třeba někoho známého co bude ochoten poradit bezplatně, nebo ještě pohledat podobné případy na internetu, jsou různé právní poradny online a tak. V nejhorším placená konzultace odborníkem na rodin.právo.
A neboj...to je život...dnes jsou chlapi takoví...bude líp

nita1984
22. srp 2017

@veronikagg přesně tak. Pokud se nedohodnete mimosoudne, tak asi moc jiných možností není

radkan91
22. srp 2017

@veronikagg Urcite je možnost poradit se na městských úřadech na odboru sociálních věcí, případně bývá na městských úřadech také bezplatný právník,ke kterému je potřeba se objednat...

veronikagg
autor
22. srp 2017

@anitttaa děkuji. Budu se muset zeptat na úřadě no. 🙂 Mě spíše zajímalo, jestli tu někdo nemá nebo neřeší podobnou situaci.. Je to těžký a složitý... Dost mě to mrzí. Ale hold budu muset bojovat.

dvork
22. srp 2017

@veronikagg O výživné je možné žádat ještě před porodem dítěte na základě předběžného opatření, je také možné žádat o výživné přímo pro neprovdanou matku, viz třeba tady: http://www.pravnilinka.cz/soud-muze-urcit-vyziv...
Po narození miminka se určí otcovství, ale všechno by bylo nejlepší začát řešit na základě porady s právníkem, jak tu píší ostatní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru