Kdy jste praly a žehlily vybavení pro miminko?

kate1992
29. bře 2023

V jakém měsíci jste stím začali? praní a žehlení oblečku a povlečení na postýlku? 🙂 Děkuji za vaše názory.ja jsem dneškem v 6.měsíci a 12dní,a asi je ještě brzo ještě vyčkám😁

konidana
29. bře 2023

@kate1992 já až po nástupu na mateřskou do tý doby jsem skoro nic neřešila. Jen postýlku od tchyně a kočárek od kamarádky

lucina90
29. bře 2023

Tak v cca 8.měsíci 🙂

lenerka1
29. bře 2023

@kate1992 Většinou tak měsíc před termínem, u třetího kapku dřív, protože Dr strašil, že se zkracuje čípek, tak abych byla připravená.

klokanka31
29. bře 2023

@kate1992 Já nějak 7-8 měsíc, už si nepamatuju 🤔

nikkigingerbread
29. bře 2023

Ja mela TP v pulce srpna a vse jsem mela nachystane tak v kvetnu :D a diky bohu za to, stat pak v tech vedrech a s pupkem u zehliciho prkna, ne diky :D nehlede na to, ze uz jsem pak sotva stala 😂

krisstina93
29. bře 2023

Tak měsíc před termínem. Zbytečně se ti na to bude ctvrt roku prasit.

eviicka
29. bře 2023

Také až po 30tt. Mladší byl na začátku července, takže až se udělalo teplo (nemám sušičku). Jinak mladší syn byl větší, takže jsem po příchodu z porodnice většinu 56 věcí jen shrnula pryč a šla prát 62 ať mu mám co dát 😀.

me_druhe_ja
29. bře 2023

Prala jsem v září, protože bylo ještě teplo a sušila jsem na sluníčku. Rodila jsem v listopadu. Nežehlila jsem nikdy nic, zbytečný..

merope
29. bře 2023

Já si říkala, že do 35tt kdyby byl porod, tak stejně budu případně doma a dítě na neonatologii. To jsem netušila, že můžu taky skončit na 10 dní v nemocnici po porodu - a že 36tt se už pouští domů a od 35tt se pak k dítěti nastupuje na intermediál. Ještě že když už jsem měla problémy, tak jsem je ukecala a na týden mě pustili kolem 30-31tt domů a já vše aspoň naházela do pračky. Věci jsme "dělaly" s mamkou až po porodu (byl 32+6tt, já ale dost vyřízená po císaři, takže jsem spíše ležela než dělala) - postýlku, kolíbku, oblečení do skříňky a podobně. Nastupovala jsem až po víkendu (ač jsem mohla v pátek) a i tak to pak mamka s tátou a chlapem dodělávali a já už byla v zpátky porodnici. Ze zkušeností - praní a podobně určitě kolem 28-30tt aspoň nějakého základu. A aspoň něco maličko vyžehlit a mít nachystané.

kryany
29. bře 2023

Po nastupu na materskou🙂

emily228
29. bře 2023

Nezehlila jsem, a prat jsem začala když jsem nastoupila na mateřskou.

zmrzlinka
29. bře 2023

@kate1992 v 7.mesici a kočár jsem měla od 5. měsíce v obýváku 😁😜Ale postýlku manžel koupil a složil tři týdny před termínem.

beruska97
29. bře 2023

Už v 7 měsíci, ještě že tak, porodila jsem o měsíc dřív takže už bylo vše hezky nachystáno, krom postýlky, tu skládal manžel když se malej narodil 🤣

lvl16
29. bře 2023

Jsem teď 29tt, včera jsem vyprala a psychicky se připravují na žehlení 🙂.

ester_ka
29. bře 2023

Cca 26.tt...pak budu unavená víc a víc,tak už mám aspoň něco hotovo😁

kakba
29. bře 2023

U 1.ditete asi 35.tt driv jsem doma snad ani nic nemela.U 2.jsem mela.par veci vypranych a zbygek snad az po porodu. Nebyl proate cas.😀😀

martinka_33
29. bře 2023

U třetího jsem to nestihla 😅 Malá se drze narodila pouhé 4 dny po termínu a pouhych 18 dní po nastěhování do nového. Oblečky lovil novopečený tatínek v krabicích 😀

veronikaopava
29. bře 2023

@kate1992 já jsem poverciva, takže u prvního někdy začátek ledna,rodila jsem 25.1. A u druhého jsem nestihala ,takže, týden před porodem😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru