Kdy jste v těhotenství začaly nakupovat výbavičku?

saphii
2. led 2019

Ahojky, kdy jste začali nakupovat vybavicku?😊 Pomalu mě to začíná chytat :D za týden začínám 5 měsíc. 😊

bayt
2. led 2019

V osmém měsíci...

terka555
2. led 2019

@saphii ja zacala okolo toho 5.-6.mesice😊

eldrag
2. led 2019

no , to už bych začala :D

konidana
2. led 2019

s nástupem na mateřskou :D (6 týdnů před tp)

bekyc
2. led 2019

v 6. měsíci, bylo to zrovna v období povánočních slev, klidně bych začala..

barmo
2. led 2019

já to nakupovala postupně od 4 měsíce. Za 1. z finančních důvodů, protože ta výbava komplet stojí dost peněz a upřímně si neumím představit to kupovat vše během jednoho měsíce třeba. A za 2. nesnáším něco dělat nebo shánět na poslední chvíli😅 a s rostoucím břichem to je vše těžší a těžší 😂

michaelllas
2. led 2019

Nakoupila jsem až v 8 měsíci, abych nezakřikla... Ale měla jsem už vše vybráno a stačilo jen objednat. Vybírala jsem už ale asi od 3 měsíce 😀

journals
2. led 2019

Řekla bych, že tak od 20. týdne. Skoro komplet výbavu jsem měla celkem brzy - během podzimu, snažila jsem se využívat různých velkých slevových akcí - Marianne dny, nákupy s maminkou atd. Ale jsem ráda, že nic nemusím řešit na poslední chvíli. Rodím za pár dní a tak jsem se snažila vyhnout vánočnímu chaosu. Klidně bych být tebou začala. Povánoční slevy jsou ideální 😀

jednaholkaa
2. led 2019

Ve slevach a akcich 🙂 Takze celkem brzo.. tak od 4 mesice. Ted mam mesic pred porodem uz klid a muzu se soutredit sama na sebe a pripravovat se na porod.

lachtanice86
2. led 2019

Při nástupu na penezitku 8tydnu před tp

makronka222
2. led 2019

Neco uz od 3m postupne

martinka_33
2. led 2019

V osmém měsíci, a to hen protože mě máma uháněla, že pořád nic nemam a stejně většinu vybírala máma, mně se nechtělo přemýšlet a ani jsem neměla tucha, co takový mimino potřebuje

hezz17
2. led 2019

Od 24.tt. protože od 20.týdne jsem ležela s klidným režimem, zkracující se hrdlo a časté tvrdnuti břicha. Nakonec plánovana sc ve 38+3. Ale chtěla jsem být připravena, protože jsem se bála toho, že skončím ve spitale a budu objednávat a organizovat něco přes telefon...🙂

ivuska1986
3. led 2019

Ahojky po 26.tydnu

kachnicka215
15. led 2019

Ahojky dámy, musím se také zeptat. Kdy je nejlepší kupovat kočárek? jsem v 6. měsíci a ráda bych měla alespoň tu největší finanční investici za sebou. Ale podle přítele je na něj ještě brzo. Takže se nemůžeme dohodnout.

terka555
15. led 2019

@kachnicka215 my koupili po 2.screeningu:)taky jsem chtela mit tu nejvetsi investici za sebou🙂

saphii
autor
16. led 2019

@kachnicka215 Jsem 5 měsíc a včera jsme si už byli pro kočárek 🙂 myslím ze to je jedno kdy se koupi aspoň o jednu starost méně. 🙂

jednaholkaa
16. led 2019

@saphii My ho koupili taky takhle brzy.. a jsem ted za to rada, posledni co bych chtela je resit kocar 🙂

puhelin
28. led 2019

Ja jsem vlastne moc veci nekupovala. Az pote, co se mala narodila, jsme podle potreby delali objednavky po netu, protoze se mi nikam nechtelo. Pred porodem jsem mela kocar, prebalovak, satek, balik plenek, vanicku, bepanthen, latkove pleny, finsky baby box a trochu obleceni na doma. Az po porodu jsme resili vic obleceni, protoze dcerka mela 46 cm a potrebovala nejmensi velikosti. Taky jsme predem nechteli znat pohlavi, to mi usetrilo utraceni za modylky. Po porodu jsem koupila jarni fusak, teple obleceni, obleceni bezne, podlozku do vanicky aplenky vel. xs.

veronicka89
28. led 2019

Kupovala jsem cokoliv od te doby co jsem vedela ze jsem tehotna ...kocarek i treba ve 4m myslim 😁😁😁

Jinak tim ze na terminy. Moc nejsem samozrejme ze i ke konci tehu jsem nemela vse 😁

karoczde
26. únor 2019

Já začala okolo 21 tt. Jen s pár vecičkama. .měla jsem radost z úspěšné kontroly🙂.
Teď za poslední týden jsem pořídila postylku, dudliky, zidlicku s nastavcem pro novorozence, koš na plenky (byl tu krásný bazar). A včera koupila kočárek🙂 (v 25 tt)
Ale rodina mi nakupovala různé věci skoro už od začátku, ještě dřív než jsem začala já samotná..;) 😀

karoczde
26. únor 2019

@kachnicka215 klidně ho kup..bůhví jestli ti za měsíc či dva bude do nákupů;)
Ka třeba vybírala kočárek osobně v prodejně a to by se mi tedy třeba později nechtělo.
Jako myslela jsem, že v prodejně vyberu, vše pozjistuju a vyzkouším jak se mi s ním manipuluje a pak ho objednám na netu-počítala jsem tudíž, že může trvat i 6 týdnů než dojde.. a hlavně člověk pak neví, jestli to náhodou na něj nepřijde dřív.
Nakonec jsme zajeli do výrobny, kde ten kočárek co jsem chtěla vyrábí-mají tam závodní prodejnu nebo jak to nazvat a koupili jsme ho tam. Vzali jsme si ten, co tam měli, tudíž byla i sleva (za vystavěnej kus). A celkově jsou tyto prodejny výhodnější jak ostatní obchody..

karoczde
26. únor 2019

Teď chybí už jen autosedacka (tu mám už vybranou, ale chci ji vidět ještě na živo, aby mi ukázali bezpečnou montáž do auta apod).
A pak se chci věnovat pouze vybírání pokojíčku🙂))

karoczde
26. únor 2019

@karoczde to jsem ještě já😀. Jinak ja než začala nakupovat tak jsem si spíš dávala penize stranou ..podařilo se mi asi od září nasetřit a teď bez problémů můžu najednou koupit kočárek, sedačku i pokojik..a přesto nebudu v mínusu🙂)

puhelin
26. únor 2019

@karoczde Take jsem to od zacatku tehotenstvi delaka. Beru z toho i ted - temer 2 roky po porodu.

karoczde
27. únor 2019

@puhelin ji je to asi tak nejlepší🙂

mishulka26
27. únor 2019

Pár věcí jsem koupila asi ve 4. měsíci, ale víc nakupovat jsem začala až po 20 tt po screeningu 😉 kočárek je vybraný objednávat ho budu za měsíc, měsíc trvá než přijde na prodejnu a až do porodu tam bude uskladněný vyzvedne ho někdo až budu v porodnici 😊 jen včera jsem objednala vajíčko, protože to co chci už je jen objednání a někde není vůbec tak abych zase nemusela za 2 měsíce vybírat jiné 😀

drep
28. únor 2019

4 týdny před porodem. Do posledního možného dne jsem pracovala, nejsem ten typ, co se s počůraným papírkem prohlásí za těhulku a s kyblíkem zmrzliny usedne na gauč a vstane až k porodu. A nechtěla jsem nakoupit kvanta zbytečností, což se povedlo (měla jsem kočár, autosedačku, postýlku, přebalovací podložku, pleny a hromadu poděděnýho oblečení, který stejně bylomojí žížalce velký). Vzhledem k tomu, že se dnes dá koupit skoro vše na netu s dodáním zítra, tak mi přijde rozumný moc nevyšilovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru