Kdy jste začaly cítit pohyby?

xcassiopea
22. bře 2018

Zdravím, chtěla jsem se zeptat odkdy jste cítili pohyby. Jsem v 16tém týdnu s dvojčaty a zdá se mi že už je cítím, je to možné?

lstuchlova
22. bře 2018

Jistá jsem si byla v 18. týdnu, ale "něco" jsem cítila i trochu dřív, takže to možné asi je 🙂

xcassiopea
autor
22. bře 2018

tak to něco asi vypadá jako pohyby, jak často by se měli ozývat? Je potřeba to nějak hlídat?

lstuchlova
22. bře 2018

@xcassiopea Ze začátku nepravidelně, třeba je nemusíš cítit i dva dny...

monib66
22. bře 2018

V 5m 🙂

prcekverunka
22. bře 2018

@xcassiopea Je to možné. Ono hodně záleží, jak jsou miminka akční. Tím, že jsou dvě, mají míň místa, tak je to dost pravděpodobné 🙂 Já jsem první i druhé těhotenství cítila pohyby v 17tt. Teď u třetího až ve 22tt. Ale to je zřejmě tím, že mám teď placentu na přední stěně.

vanea
22. bře 2018

v 19tt =) bylo to jako "tik" ve svalu, takové cuknutí, vlnky...=) od té doby jsem cítila tak obden, někdy dva dny nic...a po tom 23tt už to bylo každý den

nikaak
22. bře 2018

U první dcery 17tt. Teď jsem 15tt a včera jsem poprvé prcka cítila 🙂 ale musela jsem se hodně soustředit, není to ještě takové to pořádne kopání :D ale je pravda že jsem hubenour a placentu mám bokem, takže proto to má asi každý jinak 🙂

lstuchlova
22. bře 2018

@prcekverunka Já měla taky placentu vepředu a cítila jsem brzo 🙂

mamitom
22. bře 2018

První mimi okolo 17tt a placenta byla vzadu, teď je placenta vepředu a cítila jsem od 16tt. Takže to možné určitě je 😁

xcassiopea
autor
22. bře 2018

Moc děkuji, tři dny zpátky to bylo poprvé, říkala jsem si, že to můžou být větry nebo pohyby střev, a dnes znovu a už na obou stranách, tak hurá, podle posledního ultrazvuku jsou dost akční, tak super, díky moc

2hanah
22. bře 2018

@xcassiopea První dítě ve 14.týdnu poprvé, když jsem se zvláštně pohnula, pak tak nějak postupně nepravidelně s většíma pauzama to postupně přicházelo a teď se třetím miminkem jsem přesvědčená, že to bylo poprvé už ve 12.týdnu, ikdyž mi spousta lidí tady bude psát, že to není možné, tak já jsem si tím jistá, pak od tohoto jen tak malinko jednou za čas a od 14.týdne už mi dělalo miminko bouličky v podbřišku, takže vím o něm fakt brzo.

dominikarusch
22. bře 2018

Já od 17teho tydne citila takové pichlave bublinky.. Nejdřív jsem tomu moc nevenovala pozornost, protože mi tchyně tvrdila, ze jsou to organy a streva.. Pak mi gynekolog potvrdil, ze o streva fakt nejde, ale že zacinaji pohyby 😂.. Od té doby co jsem se na to zaměřila cítím takové boulicky

carmenz
22. bře 2018

S dvojcaty si myslim,ze ano...ja mam placentu vpredu a v cca 18-19 tt jsem citila nepravidelne tukanecky.

olga_
22. bře 2018

Já také čekám dvojčata, doma už mám 3,5letého raracha a cítila jsem pohyby a měla boule na břiše už od 13. týdne, takže jo, je to opravdu možné a s dvojčaty rozhodně 👶👶

ssluniiii
23. bře 2018

V 18. týdnu

prcekverunka
23. bře 2018

@lstuchlova Asi hodně záleží, kde přesně je uložená placenta a jak tam leží mimčo. Mně placenta evidentně ty pohyby hodně tlumila. Cítila jsem něco už i dřív, ale rozhodně jsem nebyla schopná s jistotou říct, že jsou to opravdu pohyby. A to je třetí těhotenství. U obou předchozích jsem cítila pohyby s jistotou v 17tt.

kachnifu
27. bře 2018

@xcassiopea já s dvojčaty cítila koncem 15.tt...i máme fotku jak se v 16.tt otáčeli..

marii90
27. bře 2018

Na jistotu v 19.tt, driv jsem si nebyla jista na 100%. Zezacatku jsem to nijak nehlidala, jak mel dost mista, tak to bylo vazne nahodile a spis zalezelo na moji poloze ☺ Ale ted uz mame svoje ritualy, kdy mi chce vykopnout zuby a ja ho za to simram na nozicce 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru