Klíště ve 20.tt. Máte s tím zkušenost?

andulenka23
4. zář 2019

Dobrý den, dnes jsem začala 20tt a ráno jsem si vytahovala klíště. Nejdřív jsem začala klasicky panikarit, poté klíště vytáhla. Bylo malé, takže nebylo dlouho prisate, misto jsem vydesinfikovala a budu sledovat. Máte některá zkušenosti s klíštětem v těhotenství?

nita1984
4. zář 2019

@andulenka23 také jsem měla někdy kolem 20tt. Volala jsem na gyndu, místo jen sledovat. Není důvod k žádné panice. Kdyby se objevila borelioza, nasadí ATB, která se mohou v těhotenství. Teď už s tím stejně nic neudělaš

ajja87
4. zář 2019

@andulenka23 taky jsem měla, už si teda nepamatuji v kolikatem týdnů,ale asi taky tak přibližně v polovině.jem prostě sledovat.jinak dnes už mám tříletý dítko, takže se fakt nic neděje

cilkat
4. zář 2019

V klidu, klíšťat si za rok vytáhnu několik, včetně let, kdy jsem byla těhotná. Proti encefalitidě jsem teda očkovaná, i když už mám přeočkování propadlé, ale proti borelioze se očkovat nedá, že, a nikdy žádný problém.

gruyerre
4. zář 2019

@andulenka23 proč jsi začala panikařit? Postup v těhotenství je úplně stejný jako kdykoliv jindy, jak píšeš, sledovat, při příznacích, které by mohly znamenat boreliozu i při absenci fleku k doktoru (flek se udělá pouze v cca 50% případů)

andulenka23
autor
4. zář 2019

@gruyerre klíště jsem neměla od dětství takže jsem se docela lekla ze zrovna ted 🤷🏻‍♀️ celkově všechno ted vic prozivam 😂

aneta15
6. zář 2019

@andulenka23 já jsem měla smůlu a boreliozu jsem měla. Přeléčili mě klasicky ale nedostatečně. Je úplně jedno jestli si těhotná nebo ne, v ČR boreliozu léčit neumějí nebo nechtějí. Řěším to už několik let a pořád nejsem v pořádku. Léčím se na soukromé klinice a nechala jsem testovat i děti. Ty jsou v pořádku. Každopádně bych se sledovala, flek se Ti udělat vůbec nemusí, kdyby jsi měla příznaky chřipky, bolely Tě klouby, hned bych mazala k doktorovi. Ovšem ještě musíš najít doktora, který boreliozu nezlehčuje a bere ji vážně a to se mě ještě nepodařilo. Letos jsem měla už 9 klíšťat a nová nákaza neproběhla. To moje osudové bylo jedno a po strašně dlouhé době. Myslím, že panika není na místě ale každopadně bych to zas úplně nepodceňovala.

krasna_neznama86
6. zář 2019

Ja mela v minulem tehotenstvi, hned na zacatku. Byla jsem u prakticke, nabrala mi krev (flek jsem nemela), vyslo to pozitivne... Pak mi krev nabirala znovu, ale drahy testy a ty to dikybohu vyvratily...
Jsem ockovana, z klistat mam fobii...

krasna_neznama86
6. zář 2019

Mam skvelou praktickou, takze mi tu krev nabrala preventivne po 3 tydnech od klistete... Rikala, ze v tehu se atb davaji, popr.pokud bych byla bez priznaku, lze lecbu odlozit, na gynde mi to dr potvrdil...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru