Ležení na břiše - 2. trimestr. Co myslíte?

4. dub 2021

Holky, jsem trošku nervózní. Přítel mi dnes masíroval záda, strašně mě bolí v kříži. Lehla jsem si u toho na břicho, ale měla jsem pod ním peřinu, takže jsem úplně celou váhou neležela na bříšku, ale bylo spíše zavrtané v měkkém. Nicméně i tak tam nějaký "tlak" byl. Zhruba na hoďku jsem usnula, když jsem se pak probudila, tak mě chvíli břicho bolelo - jakoby tlačilo, jak když máte něco přeležené. Pak to přešlo. Mám ale strach, aby se mimču něco nestalo :( Když jsem trošku zatřásla s bříškem, tak se malý normálně ozval, párkrát kopnul, ale i tak mám strach. Co myslíte?

lv
4. dub 2021

Masirovat te může, když ležíš na boku, tak mi to delali na rehabilitaci. Mimi je v děloze dobře chráněné, nicméně kdyby tě to bolelo dál, zajed se nechat zkontrolovat

autor
4. dub 2021

@lv Ono už to nebolí, to do několika minut hned přešlo. Na boku ležet nemohu, to se mimču nelíbí. 😅

lv
4. dub 2021

Nelíbí? Ke konci budeš na boku pravděpodobně pořád, na zádech se může špatně dýchat, utlačuje se horní dutá žíla, je lepší být a spát na levém boku. Kolikátý jsi týden?

autor
4. dub 2021

@lv Jsem 26.tt, a když si lehnu na bok, tak mě malý nepříjemně kope. Takže spávám na zádech.

lv
4. dub 2021

Mohlo dojít trošku k podráždění a tvrdnuti, raději už na bricho nelehat

autor
4. dub 2021

@lv Břicho zatím netvrdne, malej se hýbe, tak se zatím nebudu tedy stresovat 🙂

nita1984
4. dub 2021

Já spím na břiše ještě teď 37tt 😂 tělo si řekne, co je on a co není 😉 ležením na břiše miminku určitě neublížíš

autor
4. dub 2021

@nita1984 Tak to jsi mě uklidnila :D 🙂

lenerka1
4. dub 2021

@lv Mimčo si fakt řekne, malé se na boku taky nelíbilo až do porodu, takže spánek jen na zádech, občas se dala přemluvit na pravý bok, ale levý byl pro mě tabu, kopala do mě dokud jsem se neotočila.

autor
5. dub 2021

Jsem docela nervózní, holky. Včera se malý hýbal, ale dnes spíš nic než moc. Břichem jsem musela zatřást 3x, aby alespoň trochu kopnul. Myslíte, že na to to včerejší ležení mělo vlilv? Nebo prostě to je jen jeden ze dnů, kdy má "pauzu"? Asi bych to tak nehrotila, ale tím, že jsem ho včera "přilehla" (:D), tak mám docela strach...

drakenn
5. dub 2021

Spala jsem na svém megabrise do porodu! A děti zdravé, takže klid

pampeliska1313
8. dub 2021

Byla bych v klidu. 🙂 Jsem 27tt, spim na břiše doteď ( na boku, je jedno jaká strana, mě dost bolí kyčle a budí mě to a na zádech se mi pravidelně zdají noční můry.) a max mám podloženou nohu. A prcek je jeden den “línej” a skoro necítím pohyby a pak si to třeba další dva dny zase užiju a jak mám ruku na břiše, už mi nadskakuje.:D Myslím, že to na ty pohyby vliv nemá.🙂 Dokud Vás to nebolí, netvrdne břicho a nevim co, tak si myslím, že dobrý.🙂 Ale ta ”aktivita/neaktivita” člověka občas vyděsí a pak se bojíme, aby za to nemohlo bůh ví co.🙂

evelynpraha
25. srp 2023

Ahoj, jak to dopadlo? Dnes jsem cca 20 minut lezela na brise (25. tt) a pak jsem nasla, ze lezeni na brise muze poskodit plod. ☹

autor
25. srp 2023

@evelynpraha Malý se narodil naprosto zdravý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru