Odběr plodové vody Brno-Veveří

kamiiisek
17. črc 2018

Ahoj, je tu někdo kdo byl na odběru plodové vody kvůli riziku Downova syndromu? Jak vyšetření probíhá už mi dr řekla ale kdyby mi někdo napsal své pocity byla bych ráda. A ještě mám dotaz ohledně ceny, dr říkala že se připlácí pouze za urychlení výsledků,ale na netu píšou že se platí za vyšetření 1900,- nevíte jak to je?

zuzan88
17. črc 2018

@kamiiisek ahojky, a jdeš přímo na plodovku nebo na placentu?

kamiiisek
autor
17. črc 2018

@zuzan88 ahoj, primo na plodovku

zuzan88
17. črc 2018

@kamiiisek já sem byla taky po prvním screeningu, ale na odběru placenty.

pintule01
17. črc 2018

@kamiiisek Ahoj,nic to není,je to spíš nepříjemné,odběr se dělá pomocí utz,aby neublížili miminku a pokud jde o výsledky na downa,tak ty jsou obvykle do druhého dne a nic jsem neplatila.

kamiiisek
autor
17. črc 2018

@pintule01 ahoj dekuji, uklidnila jsi me 🙂 a jak dlouho musi byt klidovy rezim? Jde mi o to ze mam doma 1,5r staryho raubire a nedovedu si predstavit ze me necha v klidu odpocivat :D

pintule01
17. črc 2018

@kamiiisek v den odběru určitě klidovej režim,ať třeba zůstane doma partner,nebo pomůže babička...
Říkají aspoň 3 dny,mě ale bylo fajn,tak jsem pak už normálně fungovala,jen malého moc nezvedej no,pro svůj klid

luciferek9
18. črc 2018

ahoj, byla jsem v dubnu taky mi vyšel down 1:80ti, pokud můžu poradit tak se najez a zavodni, já měla blbý čas skoro v poledne nervama jsem lítala furt na záchod a JAK JSEM se odvodnila po zákroku asi 3 min na to jsem omdlela , ale to byla moje blbost. výsledek byl do 2-3 dnů, vše dopadlo dobře. nepříjemný je když jehlu vytahují, ale neboj to zvládneš. Hlavně nepodceňovat doprovod at s někým jdeš. Držím pěsti 🙂

lucy1994
18. črc 2018

Ahoj, já na tom byla na konci června. Najez se, pij, ať ti není špatně. Určitě měj doprovod, mně tam vezl tchán, manžel byl doma s malým. Řeknu ti, měla jsem z odběru příšerný strach, bylo mi fakt hrozně, zle z nervů z toho všeho, fuj. A nakonec jsem ani pomalu odběr necítila. Jsou tam moc hodní, uklidní tě a je to rychlé. Prvně miminko zkontrolují, pak hledají nejlepší místo pro odběr a při odběru miminko stále nespouští z očí na ultrazvuku. Vpich jsem necítila vůbec, pak jen vteřinovou bodavou bolest, ale mírnou, že jsem ji sotva postřehla. A pak mě upozornily na to, že mohu pociťovat trošku tlak, já necítila vůbec nic. A to jsem fakt posera :D Pak vše ještě jednou zkontrolovali, předepsali magnesko, zakázali pohlavní styk na 14 dní, 2-3 dny klidový režim a nic netahat. Po příjezdu domů jsem co nejvíc ležela, manžel jen ohřál těstoviny s omáčkou a s malým jsem si hrála prostě v posteli. Druhý den byl manžel v práci, tak jsem se musela o malého postarat se vším všudy, pak si ho vzala na chvíli tchýně. Při každé možnosti jsem ležela, o víkendu jsem se i vyprdla na větší úklid (utírání prachu, vysávání, vytírání..), jen od 3. dne jsem už umývala nádobí a něco rychlého uvařila. Ale vše opatrně jako stoletá babička :D
Za odběr neplatíš nic, jen kdyby si chtěla vědět ty výsledky hned ten den na tři nejzákladnější vady nebo pět vad za 3 500kč nebo tak nějak. Já radši čekala ty dva týdny.. hrozný :( Ale naštěstí dopadlo vše v pořádku. Tak držím palce, ať to u tebe dopadne také tak! A odběru se opravdu neboj, já po té zkušenosti už bych se tak nenervovala, fakt to nebolelo.

zuzan88
18. črc 2018

Ženy proč ste byly všechny na odběr plodové vody a já placenty?🤔

petuliee
18. črc 2018

já byla na plodovce na veveří 2x (ve 3ruznych těhotenství) jedno dopadlo špatně a druhé mame zdravýho kluka neplatila sem nic, v obou připadech mi volali vecer ze predbezné výsledky jsou v pořádku/ že mam dojít další den k Panu Dr Vlašínovi na kontrolní UTZ že je to špatné.Odběr jako takový v pohode. akorát pak klidnější režim, drž se

lucy1994
18. črc 2018

@zuzan88 Já už byla myslím ve 14.tt, když mi gyndařka volala, že finální výsledky z NT screeningu dopadly špatně i přes dobrý UTZ. Takže by se asi odběr placenty nestihl, dělá se právě do 14.tt, nevím. Doktorka mi ho ani nenabízela, rovnou mě poslala do Brna na odběr plodovky v 17.tt. A někoho posílají na odběr placenty při velikém riziku vady (např. 1:5 a tak) a někdo při menším riziku raději posílá na odběr plodovky, který je údajně o trochu bezpečnější než odběr placenty.

kamiiisek
autor
18. črc 2018

@luciferek9 děkuju 🙂 doufám že všechno dopadne dobře.. Jdu "až" v pondělí a už teď mám nervy na dranc..

kamiiisek
autor
18. črc 2018

@lucy1994 Já mám právě taky děsnej strach, už jen ta představa že vše nemusí být v pořádku.. No když mi to dr říkala, odcházela sem s pláčem. A to mě uklidnovala tím že utz je v pořádku ale že mi vylítla nějaká hodnota krve která pak ty testy na downa ovlivňuje ☹ jinak se mnou jede jako doprovod manžel, syn bude u babičky. Jen je problém že musím cestu tam i zpět odřídit sama. Máme to nějakých 80km... A klidový režil nevím jak dodržím :D syn je pěkný torpédo a pravý mamánek 🙂 a všichni musí být jak na potvoru v práci a hlídat nikdo nemůže..

lucy1994
18. črc 2018

@kamiiisek Já se hrozně bála toho vpichu, přeci jen není to hezká představa takové velké jehly do břicha. Ale toho se opravdu bát nemusíš, nakonec to opravdu nebolí. Ale při odběru jsem se bála hýbat i očima. :D
Ten strach plně chápu, také jsem to dost obrečela, vím, jak ti je! :( A mně také vyšel UTZ v pořádku, jen krev úplně špatně (nízký papp a vysoké hcg = riziko 1:190). Ty máš co špatně? A jaké bylo šíjové projasnění? Bála jsem se strašně, blbě spala, často na to myslela, na nic jsem neměla náladu, na samotný odběr jsem musela čekat tři týdny - je to na psychiku fakt naprd. :(
Koukala jsem, že si z okolí Žďáru, já bydlím za Novým Městem, takže jsme taky museli jet kus. Manžel nemá řidičák? Řídit asi můžeš, ale jeď opatrně, pomalu, vyhýbej se dírám, vyhni se prostě nějakým otřesům. Po odběru jde manžel do práce? Měla by si opravdu co nejvíce polehávat, zkus syna nějak zabavit na posteli, donést tam hračky, plyšáky, knížky, malujte, pusť mu klidně chvilku nějaké pohádky/písničky.. a po práci ti někdo může přijít chvilku pomoct, ne? :/

kamiiisek
autor
18. črc 2018

@lucy1994 Já tam u toho vpichu asi manželovi rozdrtím ruku :D a ten až tu jehlu uvidí tak mi omdlí :D Chlap sice řidičák má ale má teď zdravotní problémy takže řídit nesmí.. Tak pojedem pomalu a s přestávkama.. Mě říkala šíjové projasnění myslím 2,0 a riziko mám 1:180. No a popravdě co mám v krvi špatně ani nevím, úplně se mi to vykouřilo z hlavy jak sem sem o všem přemýšlela.. Ale moje krev je celkově k ničemu, mám leidena, takže si musím ředit krev a i to prý mohlo hodit falešný výsledek... Chlap si nakonec vydupal na pondělí a úterý dovču tak je to dobrý 🙂 a ve středu už malýho snad nějak přesvědčím k lenošení 🙂 už aby to bylo za mnou, tohle zažít nepřeju opravdu nikomu..

lucy1994
18. črc 2018

@kamiiisek Já mohla drtit leda tak jen tričko :D Ať se kouká na tebe a ne na jehlu :D A opravdu se neboj, já se tam z toho taky málem po.... a zbytečně jsem strachovala. Jen tam nejeď o hladu, fakt se najez, i když to bude těžký, já to do sebe také musela cpat, měla jsem sevřený žaludek.
To máš vše v pořádku, takže neboj, mně genetička před odběrem řekla, že si myslí, že to bude v pořádku a naštěstí měla pravdu! A ty nemáš s sebou výsledky? Já tam jela s žádankou a i s papírem s výsledkama.
Tak to je super, že bude ty dva dny s vámi doma! A třetí den to nepřeháněj, opravdu radši spolu s malým vymyslete klidnější aktivity, však on to chvíli vydrží! 🙂

zuzan88
19. črc 2018

@lucy1994 měla sem malé procento rizika, nikdo mi na výběr nedal... Akorát se mě zeptala, jestli to podstoupit chci nebo nee... Na odběr plodové vody bych musela pak čekat další asi 3 tydny. Myslím si, ale že je to dost podobné.

lucy1994
19. črc 2018

@zuzan88 Záleží jak který doktor no, mně to právě ani nenabízela, asi by se to ani nestihlo. A právě jsem musela čekat ty tři týdny no :( Jo, odběr je v podstatě stejný, jen odeberou kus placenty a ne plodovku. Jen teda ta placenta může prodělat jakýsi šok a přestat fungovat, proti tomu už nikdo asi nic moc nezmůže, toho bych se osobně asi bála. Podrážděnou dělohu trošku zklidníš hořčíkem a klidem, ale placentu nijak :/ No nebudeme to rozebírat, takové zážitky nejsou hezké.. bylo by nejlepší, kdyby žádná žena na žádné takové odběry nemusela 🙂

kamiiisek
autor
19. črc 2018

@lucy1994 děkuju 🙂 určiťe se najím, já když mám nervy tak jím jak kdybych nejedla měsíc.. Možná proto mám teď v 15tt břicho jako sem měla poprvé až po 20tt :D.. Papíry sebou mám ale nějak sem neměla sílu to zkoumat, ale večer na to asi mrknu co je špatně.. Budu věřit tomu že všechno bude dobrý. Jinak myslím že si dáme s Matýskem maraton pohádek z postele pěkněvse zmrzlinou a čokoládou 🙂🙂 tomu snad neodolá ani on 🙂

lucy1994
19. črc 2018

@kamiiisek To asi nebude tím, já měla pupek už v 8.tt snad a v 15.tt také jak balón, teď jsem 20.tt a těhotenský pupek je víc než zřejmý, přibírám rychle a ani nechci vidět, jak bude veliký bříško ve 3. trimestu 😀 A to jsem hubeňour :D Tak snad to poleze i jinam než jen do bříška, takhle jsem to měla u syna a na mojí drobné postavě a malé výšce to vypadalo asi poněkud zvláštně 😀 Při 2. těhotenství prý děloha roste rychleji 🙂
Myslím, že možná budeme mít hodně podobné výsledky, když to riziko máš 1:180 a já měla 1:190 🙂 Bude to dobré, naději máš vleikou, já tomu také nevěřila, ale teď už vím, že jsem se opravdu bála zbytečně, tak bych ti chtěla "pomoct", aby si prostě věděla, že se nemusíš nějak stresovat! 🙂
No teda, to vám budu zívidět i já, to já bych takhle asi syna neudržela, i kdyby tam byla ta zmrzlina 😀 😀 Ten musí hlavně furt mluvit, je strašně ukecanej, u pohádky vydrží jen chvíli 😀 Ale dětské klasické písničky na internetu (hlavně ty anglické teda), u toho by snad vydržel věčnost 😀 A celý den si je prozpěvuje, i před spaním, bude to asi zpěvák :D

kamiiisek
autor
22. črc 2018

@lucy1994 no já sem při prvním těhu přibrala 18kg a 11kg mi zůstalo i ten rok a půl po porodu :D před tím sem byla taky jak tyčka :D doufám že tentokrát moc nepřiberu a když už tak že se to po porodu zase rychle vypaří :D no vidíš to jak máš šikovnýho kluka 🙂🙂 matýsek zatím říká pár slov jinak mluví svou hatmatilkou ale pro změnu nezpívá ale vždy když slyší hudbu tak tancuje :D moc ti děkuju za pomoc 🙂 sem hned klidnější🙂 i když úplně dobrý to bude až budu znát výsledky 🙂

lucy1994
22. črc 2018

@kamiiisek Já i přes hubenou postavu se synem přibrala 12kg a teď ve 21.tt už mám 5kg nahoře, tak jsem zvědavá, kolik to udělá celkově a byla bych ráda, kdyby mi po porodu nějaké to kilo navíc zůstalo 😀 Ale jelikož budeme běhat okolo dvou dětí, asi zhubneme 😀
On se rozmluví, většinou to u dětí chvilku trvá, Jiřík je na tohle šikovný a zase je méně šikovný na jiné věci, tak to prostě je 🙂 Navíc je to i povahou, je prostě ukecanej, no, asi po mně :D já s ním mluvila v podstatě neustále, až mě skoro pusa bolela :D a asi to mělo na něj vliv a hlavně má takovou potřebu se prostě dorozumět.. povaha to asi taky dost ovlivňuje 🙂
To je jasný, to chápu :( Takže zítra moc moc držím pěsti! A pak povinně odpočívat! Budeš si připlácet na rychlé výsledky? Dej pak vědět! Ale myslím, že bude určitě vše v pořádku 🙂

kamiiisek
autor
23. črc 2018

@lucy1994 no se dvěma dětma už to bude asi o něčem jiným no 🙂 to už se asi jen tak nezastavíme 🙂 no povaha asi sehraje hodně 🙂 u nás je ukecaný hlavně tatínek :D jenže ten na něj jen žvatlá a dělaj hlouposti 🙂🙂 a já už to mám dnes za sebou a hrůza teda.. Sestry a doktorky byli opravdu příjemný..měla sem tam být na 12:30 a vzali mě až ve 14:15 takže sem z toho byla pořádně nervozní..samotný odběr nebyl tak hrozný, ale mimi se nám na utz vůbec nechtělo ukázat ☹ takže víme prd a výsledky až za 14 dní 🙂

petuliee
23. črc 2018

holky běhám kolem 3 (1rok, 4 a 5let) a jediny tak svaly na nohách... :D není čas :D ale je fakt že já měla 47kilo ted mám 54 (157cm) a jediny co tak stehna a neposílený břicho-.--- a držím palce na výsledky @kamiiisek

lucy1994
25. črc 2018

@kamiiisek No u nás je tatínek právě skoro furt potichu, takže je pak jasné, po kom je jiřík tak ukecanej 😀 S tím žvatláním ať to radši nepřehání, manžel taky měl tendenci na něj žvatlat, tak jsem ho několikrát požádala, aby to nedělal, jinak pak nebude malej hezky mluvit - a fakt to pomáhá, syn víceméně mluví fakt krásně a i těžší slova se snaží vyslovovat zřetelně, i když samozřejmě prostě ještě neumí "ř" apod., ale snaží se a to je hlavní 🙂 Takže žádné žvatlání a šišlání! :D
Já tam měla být hned na 8, přijela jsem někdy po půl 8 a v 8:15 už jsem byla nějak na odběru, i když lidí tam bylo teda fakt moc. Čas čekání bohužel neovlivníš no, těch ženských a těhotných tam je opradu hodně a čas objednání je jen orientační, nikdo dopředu neví, co bude a jak rychle to půjde nebo zda se neobjeví někde nějaká komplikace :( A výsledky třeba budou i dřív, už bych to zkusila tak za těch 10 dní od odběru, na stránkách píší 12-14 dní, ale může být i dřív. U mně tam bohužel zrovna v tom čase byly svátky, takže u mně šance na dřívější výsledky nebyla :( Přeji pevné nervy čekání, je to fakt hrozný :( Ale věřím, že bude vše v pořádku 🙂 A jak se dnes cítíš, všechno v pohodě? Magnésko také bereš?

kamiiisek
autor
25. črc 2018

@lucy1994 no jo když tatínek má svou hlavu 😉 máťa umí říct bumbí, ham, papů, čičí, papa, máma, táta a tím to zatím končí :D ale ř říkat umí, to kolikrát lítá a u toho jede pořád jen řřřřřř :D no já se budu pro jistotu dívat každý den, mě to nedá prostě.. Magnezko beru 😉 a cítím se všelijak..včera mi nateklo trochu místo vpichu a strašně to svědilo, břicho občas bolí a hlavně se mi motá hlava..to vedro k tomu moc nepřidává ☹ nejvíc mě mrzí že nemůžu syna pořádně pomuchlat 😉 a ani ho pochovat ☹ na druhou stranu se včera poprvé ozvalo poklepáním miminko a dnes ho cítím každou chvilku 🙂

kamiiisek
autor
25. črc 2018

@petuliee děkuju 🙂

lucy1994
26. črc 2018

@kamiiisek Tak toho umí říct docela dost! 🙂 To mě mrzí, že s tím máš takové problémy, já o tom vpichu teda vůbec nevěděla, jen mě sem tam někde "bodlo", ale jinak to šlo, vpich jsem pomalu ani nemohla najít. To vedro mi taky nedělá dobře, hodně mě z toho bolí hlava, takže to je fakt :( Tak s ním dělej jen tuli, nemusíš ho hned chovat 🙂 Já s Juráškem také dělám hlavně jen tuli a nechovám, on už je pro mě prostě těžkej no :D A teď jak jsem těhotná, tak kor bych ho nechtěla tahat.. :(
To chápu, také jsem kontrolovala výsledky každý den několikrát, i přes ty svátky jsem to zkoušela, co kdyby náhodou.. jen teda nevím, jak ti napsali to heslo, ale mně ho napsali s mezerou AMC (a několik čísel) a já teda to zkoušela pak psát vše dohromady i zvlášť, ale nakonec platilo to helso, kdy se to napsalo vše dohromady, takže to mně trošku zblblo, proč mi to psali s mezerou 😀

kamiiisek
autor
26. črc 2018

@lucy1994 no to my se tulíme 🙂 ale tak dvacetkrát za den se musí prostě pochovat :D od narození je to strašně kontaktní dítě 🙂 navíc máme ještě nedodělaný schody u baráku, takže tam je jenom jeden velkej schod, tak když jdem na zahradu na písek, tak ho musím tak napůl snést :D no mě to heslo napsali taky s mezerou ale chlap mi říkal ať to radši zkouším i bez mezery 🙂 tak mohli aspon říct jak to psát.. Trubky jedny..

lucy1994
30. črc 2018

@kamiiisek Jo, to Jiřík taky, ale musela jsem ho pak později raději naučit na tulení, protože jsem ho prostě už jen tak neunesla a věděla jsem, že bychom chtěli druhé miminko, tak aby to pak nebyl problém, protože 17kg tahat několikrát za den by bylo trošku "nebezpečné" asi :D
To teda jo, nechápu, proč to teda píšou s tou mezerou :/ Já si právě říkala, jak jsem "hloupá", že to zkouším i jak blbec bez mezery a pak jsem teda dost čučela, když nakonec výsledky byly opravdu až po hesle bez mezery :D
Utíká ti to aspoň? Za pár dní už možná výsledky budou, možná i teď v pátek, doufám, že i u vás to bude vše v pořádku! 🙂 Pohlaví z plodovky si necháš říct?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru