Odběr plodové vody. Byla jste některá?

pilsenfan81
19. bře 2020

Holky zdravím Vás. Byli jste některá na odběru plodové vody? Já byla na 1.screeninku ve 13.tydnu ultrazvuk v poradku nosní kustka byla. Pak mi volali, ze musím na odběr plody riziko Downova syndromu je 1:249. Nejdřív jsem byla hotova pak mě sestra uklidnovala, ze je to časté. Tak nevím bojím se

hasara33
19. bře 2020

@pilsenfan81 ahoj, ano byla jsem, riziko DS 1:90 🙂 zákrok byl za ani ne 5 minut hotový a bolelo to jen trochu.... dodržovala jsem klidový režim, tedy 3 dny jsem jen ležela a chodila akorát na záchod a do sprchy a pak cca 14 dní jen to nejnutnější a spíš jsem odpočívala a šetřila se 🙂 výsledky byly hned druhý den

pilsenfan81
autor
19. bře 2020

@hasara33 a jak to dopadlo? No já když mi volali z genetiky byla jsem úplně vyrizena řekla mi, ze je to 1:249 mám byt v klidu

hasara33
19. bře 2020

@pilsenfan81 dcera je zdravá 🙂 nemá žádnou vadu 🙂 kdybych se měla rozhodovat znovu tak bych šla 😉 jinak přeji hodně štěstí aby to dobře dopadlo 🤗

pilsenfan81
autor
19. bře 2020

@hasara33 dekuji moc moc 1:249 je snad mala pravděpodobnost.

hasara33
19. bře 2020

@pilsenfan81 nevím tedy ještě kam na genetiku půjdeš, já byla v Plzni a dali mi na výběr plodovku nebo krevní testy, který sice nemají žádné riziko, ale stojí 12 000 a musíš čekat na výsledky tři týdny a kdyby náhodou nedopadly dobře tak stejně se té plodovce nevyhneš, pro mě byla plodovka jasná volba hlavně kvůli rychlosti výsledků, protože jinak bych byla tři týdny ve stresu což by miminko rozhodně nesvědčilo

pilsenfan81
autor
19. bře 2020

@hasara33 v Plzni Cernice. Já čekat 3 týdny další nechci. Pokud by nedopadlo stejně plodovka

hasara33
19. bře 2020

@pilsenfan81 jojo tak to je stejné jako já 😉 udělají rodinnou anamnézu potom hodně podrobný UTZ a na základě toho se můžeš rozhodnout 😉 věřím ale, že vše dobře dopadne ☺️

samara95
19. bře 2020

Ahojky já taky byla na odběru v Brně.. měli jsme to 1:295 , bolí to jen chvilku a pak už nic necítíš jen to trošku tlačí a pak přesně jak se psalo pár dní klidový režim nezvedat nic těžkého... Doktorka i sestřička odváděli konverzaci od výkonu abych na to nemyslela.. výsledky nám volali hned ten den tak jsem byla hned klidnější že je vše v pořádku a nemuseli jsme čekat těch 14dni. dcera je zdravá ...přeju hodně štěstí určitě to dopadne dobře.😉

jironymou
19. bře 2020

Já 1:123...nemela jsem jinou moznost.Byla jsem uz v 6tem mesici (jestli se nemylim - ani uz na krev jsem nemohla).Dcera ma 2,5 roku a je zdrava a krasna.Nebolelo to vubec.A cekalo nas tam v cekarne minimalne 30 zenskych.

pilsenfan81
autor
19. bře 2020

@samara95 tak to jsi měla celkem smůlu prý se chodí když je vyšší než 1:300. No moc dekuji říkám si 1:249 je dobrý číslo sestřička mě uklidňovala ať se nedesim, ze je to prý celkem běžné a dnes volala 4. Poradim se ještě z gynekolozkou, ale asi lepší vedet než si to pak vycitat

pilsenfan81
autor
19. bře 2020

@jironymou a kde jsi byla jestli se mužů zeptat? Prý je to běžné, ale člověka to vyřeší. No nosni kustku má ultrazvuk taky vše krasne tabulkove

makronka222
19. bře 2020

Byla jsem v Gennetu. Probehlo vse v pohode. O starsi se staral prisel, ja 5 dni jen lezela a chodila na wc. Prvni den byl asi nejhorsi, co se tyce psychiky. Pak dobry. Mela jsem riziko 2 možných vad a asi 1:190

pilsenfan81
autor
19. bře 2020

@makronka222 jj pokud budu vedet, ze je to v poradku budu psychicky v pohodě. Rikaji klidový režim

jironymou
19. bře 2020

@pilsenfan81 Hradec Králové

kaja2016
19. bře 2020

@pilsenfan81 Toto riziko je hodne caste a znamena, ze jedna matka ze 249 to ditko s ds opravdu ceka. Vzhledem ke svym zkusenostem se uz na nejakou pravdepodobnost nespoleham. Cekala jsem dvojcatka, vse ok, spatna krev a vek, riziko jako ty, tez me vsichni uklidnovali, ze to byva casto vcetne doktoru. Na amnio jsem ale sla a jedno dvojcatko ditko ds melo. Na tech amnio jsem v ramci tohoto tehotenstvi byla 3x!!!!! 1x u kazdeho dvojcete a pak jeste jednou uz jen u jednoho pro 100% rozliseni plodu. Riziko jedineho amnia dvojcat, ze potratis je asi 1:200. Takze vyssi nez puvodni riziko downova syndromu. A ja do toho sla. A sla jsem i do redukce plodu, kde je sance potraceni celeho tehotnestvi 1:10. Takze totalni psycho. A pak tu mas maminky, ktere meli riziko na ds 1:6 a nebylo to. Takze tak. Racionalne si zvaz, jestli bys zvladla celozivotni peci o detatko a pak i dospeleho s ds a dokazala jej milovat. Take zvaz, ze nekteri lide s ds jsou velice samostantni a povahove prijemni a nekteri jsou velmi agresivni a nebo dokonce i celozivotni lezaci. To je dalsi takove riziko, ten syndrom.je hodne ruznorody. A dale si rekni, co je pro tebe horsi, porodit mrtve miminko at uz zdrave nebo ne a nebo mit dite s ds. Drzim to palecky at se rozhodnes tak, abys s tim byla spokoje a a dokazala se a tim rozhodnutim vyrovnat, at uz to dopadne jakkoliv. ❤❤❤❤

kaja2016
19. bře 2020

@pilsenfan81 Jinak vis, ze na to amnio nemusis? Jsou i nejake ne uplne 100% testy a jsou i maminky, co to proste nechaji byt. Cest je mnoho.-)

pilsenfan81
autor
20. bře 2020

@kaja2016 já přemýšlím ze nepujdu vůbec

barmil
20. bře 2020

@pilsenfan81 napsala jsem sz

kaja2016
21. bře 2020

@pilsenfan81 Samozrejme to tak muzes udelat. Clovem musi dat na svou intuici, drzim vam obema palecky. Jenom te chci upozornit, ze i kdyz ti dopadnou dalsi screeningy v poradku, tak to prezto muze byt DS. Bohuzel se to stava. Ale pokud to mas tak, ze detatko s DS nenk strasak, tak bych do toho urcite sla. Amnio je pak ubytecne riziko.

haaaluska
21. bře 2020

@pilsenfan81 ahoj prožívala som teraz to iste.Krv špatně mi vyšla a riziko DS 1:279.Ten den mi brali krv na trisomy test za skoro 10 tisíc aj so zistenim pohlavia a v stredu mi volali že je test negativní a čekáme holčičku.NT sme mali 1.51 mm a nosní kustku neviem či ma malá ale asi ano. Dr to do papierov nezapisal ani sa o nej nezmienil .Keď som sa prebrala zo soku že down volala som mu o tu kustku a že už to je jedno že som urobila to najlepšie s tou krvou.

jane46
21. bře 2020

Byla jsem u obou deti. Z duvodu nemoci v rodine. V Plzni. Cely zakrok bez problemu, pak si me chlap odvezl "az do postele" (poprve jsme si i zaplatili soukromou sanitku, abychom netrajdali mhd, busem a u nas do kopce, nemeli jsme auto). Doma 3 dny jen na WC. Tyden klid. Chlap podruhe mel i OCR, abych se nemusela starat o 1,5 syna.
Vysledky predbezne volali hned. Obe deti v poradku.
Sla bych do toho znova.
P.S. Obe deti zvedave a pri zakroku ucpavaly tu jehlu (mekkou, ohebnou)

misath17
21. bře 2020

Já měla 1:300 a poslali mě do sanusu a tam nabidli buď odběr plodové vody nebo vyšetření z Dna z krve,tam mimo jiné i poznají na 100 procent jaké je pohlaví.

pilsenfan81
autor
23. bře 2020

@jane46 Cernice? Já pravé nevím holky co byly mi rikaji ať jdu. Pak s tím x lidi strasi

jane46
23. bře 2020

@pilsenfan81 Ano tam. Za me to % potratu zvysuji ty maminky, co nedrzi ty 3 dny a normalne funguji. Nam i doktor a i primar, co s nami delal tu anamnezu, rikal, ze opravdu jen na WC a jen lezet. Pri prvnim jsem mela i nemocenskou na tyden a to v praci jen sedim u PC. Zakrok neboli, clovek si jen uzije dlouhy ultrazvuk, kdy doktor vsechno zkontroluje a prohledne miminko.

adenka84
23. bře 2020

Ahoj byla jsem na odběru u obou dcer poprvé ve 27 letech podruhé ve 30 letech. Nic hrozného to není. Je to rychlé. Miminko před i po důkladně pomocí UTZ prohlédnou. Výsledek mi volali hned druhý den ráno. Pokud budeš chtít znát pohlaví prozradí ti i to. Je důležité po odběru 3 dny být v klidu.
Byla jsem na amniocintéze na genetice v Plzni u Lošanů.
Držím palečky..

pilsenfan81
autor
23. bře 2020

@jane46 určitě budu lezet no já kvůli CV viru musela zůstat doma na 100%

sonnn
3. dub 2020

já měla I.trim. ultrazvuk dobrý, ale pak z kombinovaného testu pozitivní výsledek DS 1:40 :/ , do plodovky se mi nechtělo, tak jsem si zaplatila na genetice Harmony test z krve, stál 10000 Kč, výsledky do týdne (posílá se do laboratoří v USA) a výsledek negativní, po poradě s dr. už dál neřeším, prý ty triple testy bývají falešně pozitivní, pak se v tom bez nervů vyznej... kdyby ten Harmony vyšel pozitivní, tak bych do amnia šla (jako poslední možnost), ale když to jde i neinvazivně tak proč toho nevyužít

pilsenfan81
autor
6. dub 2020

@jane46 ahoj prosím dotaz v Vernicich jsi zákrok platila pak na pojišťovnu?

jane46
6. dub 2020

@pilsenfan81 Neplatila jsem nic 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru