Je lepší odběr plodové vody nebo choriových klků?

no_title
9. únor 2024

Zdravím,
Bohužel nás v těhotenství potkala nemilá komplikace, miminko má omfalokélu (výhřez střevních klíček do pupečníku). 25% dětí s touto vadou má zároveň i genetickou vadu, takže nám u prvotrimestrálního screeningu vyšlo vysoké riziko Edwardsova syndromu a Pataův syndrom.
Chcou nás poslat na invazivní vyšetření a můžu si vybrat jestli plodová voda nebo odběr z placenty (chl. Klky).
Já popravdě nevím. Jestli je v tom nějaký rozdíl co se týče třeba bolestivosti zákroku, jestli má něco z toho vyšší riziko pro dítě. Přiznám se že té plodovky se trochu bojím, protože miminko je opravdu velmi aktivní a nesnáší ultrazvuk, u každého ultrazvuku tam hodně skáče a bojím se aby se nenapíchlo na jehlu. Na druhé straně rýpání do placenty asi taky není úplně bez rizika.

nikolite
9. únor 2024

Já byla na plodovce. Kvůli špatné poloze placenty by klky nešly bezpečně odebrat. Původně jsem chtěla raději klky. Hlavní důvod byl že se to dělá v nižším TT. Tím pádem jsou i výsledky dříve , ale nevím v kterém jsi TT. Možná pro tebe v tomto rozdíl už není.

no_title
autor
9. únor 2024

@nikolite teď jsem ve 14 týdnu (podle utz), příští týden ve středu kdy mě to čeká budu někde na pomezí 14 a 15. týdne, pokud by se to bralo podle poslední menstruace tak budu ve 14 týdnu příští týden

nikolite
9. únor 2024

V tom případě to pro tebe už není směrodatné kritérium . Plodovka se bere 15-16 tt. Klky mi nabídli už ve 12tt

hvezdicka09
9. únor 2024

@no_title mě brali kluky u obou tehotenstvi, je to jen trochu nepříjemné, žádná hrůza, bez komplikaci. Preji dobre výsledky ❤️🍀

lentilkah
9. únor 2024

Mam za sebou klky i plodovku a klky za me byly trochu vic neprijemne, ale oboji se da v pohode zvladnout. Mensi riziko potratu je tusim u plodovky.
Drzim palce.

rickym
9. únor 2024

Já byla tedy na plodovce, vyšla nám velká pravděpodobnost Edwards syndromu. Ale utz jsme měli v pořádku, proto jsem vyčkavala do toho 16tt. Ale být tebou, asi bych nečekala a šla na klky. Budu moc držet pěsti 🍀❤️

4formy
9. únor 2024

Nemuzes jit na neinvazivni NIPT?? Je to bez rizika pouze z krve byla jsem na tom

lentilkah
9. únor 2024

@4formy V tomhle pripade si myslim, ze uz je jistejsi proklepnout komplet chromozomy, prece jen krevni test neodhali vsechno. A v pripade pozitivity by stejne musela na plodovku.

martina0888
10. únor 2024

@4formy Nám bylo řečeno, že pokud je vada vidět na ultrazvuku, tak NIPT nejsou vhodné. Je potřeba zjistit karyotyp.

martina0888
10. únor 2024

@no_title V září jsme taky řešili omfalokélu. Naše miminko mělo ve vaku také játra, takže vada neslučitelná se životem a skončilo to revizí ve 13. týdnu🥲

lenkalubina
10. únor 2024

Byla jsem na odběr choriovych klku a vše bez problémů. Výsledky do druhého dne 😉přeji ať vše dobře dopadne 🍀

petulapal
10. únor 2024

Také jsem řešila omfalokelu, byla jsem na odběru klků, dalo se to vydržet. Naše malá měla ve vaku i játra a žaludek. Nakonec jsem šla na přerušení v 19tt. Držím palce ať vše dobře dopadne 🤍

adelanovakova93
12. únor 2024

Ja bych hlasovala pro amnio. Moje geneticka mi doporucila pockat na amnio, pry se zjisti vice a je to o neco malo bezpecnejsi. Drzim palce. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru