Opět krev po vysazení Utrogestanu. Stalo se vám?

veronika9595
12. pro 2020

Ahoj, potřebuji trochu uklidnit, také jste po vysazení Utrogestanu zlehka zakrvácely? Já ukončila užívání asi před 4 dny a včera večer se objevila jasně červená krev na papíře. Nebylo jí úplně málo, ale ani to nebylo nic hrozného, vložka potom už čistá. Brala jsem Utroš dva týdny protože jsem špinila a zlehka krvácela. Teď jsem ve 13. Týdnu. V podbřišku v tu chvíli zlehka “křeče” podobné jako při menstruaci ale ne nijak bolestivé. Od té doby nic. Nechci nijak plašit, ale znáte to, červík v hlavě trochu hlodá. Ve čtvrtek mě čeká velký UTZ, takže kdyby bylo něco špatně tak se to v ten den už určitě ukáže, ale i tak 5 dni je spousta času na přemýšlení 😅

vitezove
12. pro 2020

Musím říct, že to by klidně mohl být důvod k panice. Možná bych si utroš zase nasadila a volala doktorovi.

veronika9595
autor
12. pro 2020

@vitezove no já ještě doplním info, když jsem krvácela poprvé a Dr mi ten Utrogestan nasadil, tak mi řekl že mám kdykoliv přijet nebo zavolat kdyby se mi něco nezdálo. Takže když se to stalo včera, tak jsem bez váhání jela se nechat zkontrolovat. Byl tam ovšem jiný Dr a ačkoliv nebyl nijak hrubý, tak mi stručně řekl, že jsem tam vůbec neměla jezdit, že ikdyby to byl potrat tak s tím on stejně nic neudělá a že ikdyž teď na ultrazvuku bude teď vše vypadat OK, tak prostě neví co bude zítra. Vím že má pravdu, takže to tak i beru, ale na druhou stranu mi řekl pravý opak toho co mi řekl jeho kolega. Ten mi řekl že je lepší to vždy zkontrolovat a mám kdykoliv přijet. Udělali mi v tom akorát pěkný guláš, protože při první příhodě jsem se vyloženě ptala zda je to normální a zda to mám příště řešit, a podruhé jsem odjela s pocitem že jsem blb že je vůbec otravuju a že vlastně ikdyž tam koukne a plod je živý tak dnes už živý být nemusí ... proto mě napadlo se nakonec zeptat i zde zda se to někomu už stalo... no a nechtěla jsem to ani původně psát že jsem byla u lékaře aby se tu na mě všichni nesesypali že doktory otravuji s takovou blbostí, protože si fakt připadám jak blbec že jsem tam jela 😏

vitezove
12. pro 2020

@veronika9595 já si ale nemyslím, že je to blbost. Pokud ti už napsal utrogestan, tak měl důvod. Pokles hormonů může potrat způsobit. Tzn, že když by se ale utroš nevysadil, tak se to třeba stát nemusí. Toho druhého doktora bych poslala někam. Ano, pokud by se potrat už rozjel, tak se s tím v brzkém stádiu těhotenství nic neudělá. Ale když by krev znamenala třeba pokles hormonu, tím pádem by se to dalo vyřešit znovu nasazením utroše nebo něčeho jiného. Také se může stát, že je něco špatně - co vyřeší třeba jen klid na lůžku. A když budeš třeba týden, 14 dní ležet, tak se vše spraví a bude to ok. Ale když ne, tak může dojít k potratu. Prostě ta rizika tam jsou. Každopádně bych se sledovala, byla na sebe opatrná, hodně ležet, odpočívat. A možná bych si pro jistotu ten utroš znovu nasadila. Případně ascorutin. A pak uvidíš co ve čtvrtek doktor. http://www.porodnice.cz/poradny/utrogestan-pokr...

merope
13. pro 2020

@veronika9595 Jak jsi ten utrogestan vysazovala? Já tuším ve 14 dnech postupně (brala jsem zpočátku tuším 2-0-2 nebo možná i 2-2-2 a ak jsem to postupně stahovala o tabletu až na nulu - asi 14 dní). Pokud jsi to vysadila ze dne na den, tak mi to skoro přijde moc rychlý.

A určitě nejsi blázen, že jsi se nechala zkontrolovat. Může tam být hematom, cokoli. Ano, kolem 13tt se utrogestan už vysazuje, protože tělo postupně má jiné hormony, ale nějak tělo to taky dělá postupně.

veronika9595
autor
13. pro 2020

@merope brala jsem 0-0-2 a vysadila jsem naráz 🤔 dělat to postupně mne nenapadlo no, ale teď už je to stejně asi jedno, nasazovat zpět po 5 dnech už by asi nemělo smysl 😕
@vitezove já si tohle vše vždy myslela taky, a víceméně si to pořád myslím, ale co doktor to jiný názor a tenhle na rovinu řekl že žádné léky stejně nepomohou... takže si pak člověk může jen vybrat ze seznamu názorů čemu bude věřit 😣
Jinak díky oběma, měla jsem strach že se tu do mne rýpalky pustí jako do ostatních v jiných fórech že si někdo dovoluje chodit k dr s banalitama atd, tak jsem zde radši opatrná co píšu 😅
Od toho dne se zdá být vše už v pořádku, takže budu doufat že to byla jen nějaká žilka a nic z dělohy 🙏 naštěstí jdu v ten čtvrtek, takže nebudu čekat dlouho. Ty kontroly s měsíčním rozestupem jsou fakt o nervy v době kdy ještě nejsou cítit pohyby a prostě se nic neví 🙈 zvažovala jsem ten domácí Angel sounds, ale zase mi to přijde jako vyhozené peníze když je to jen na těch pár týdnů a pak už to budu cítit sama 🤷🏻‍♀️

zuzita15
13. pro 2020

@veronika9595 ja taky brala utrogestan 0-0-2 a vysadila naraz. Ja ho teda brala jen na spineni a po vysazeni uz jsem nezaspinila. Nicmene svagrova krvacela snad do 5. mesice, nejdriv hematom, pak uz ani nevedeli, z ceho krvaci. Synovci uz jsou 2 roky a je v pohode ☺️ Z druheho doktora si nic nedelej, byl to blb. Jasne, ze kdyby to byl potrat, tak s tim nic neudela, ale uklidnit te alespon v tu chvili, ze je vse v poradku, to by mu zily neroztrhalo. On je tam pro tebe, ne ty pro nej.

merope
13. pro 2020

@veronika9595 K angel sounds - ono tě to taky může pěkně znejistět a zase tolik nezjistíš. A třeba já když byla v nemocnici, tak sice sestry měly něco jako angel sounds, ale já chodila na sesternu na monitor, protože už nikoho nebavilo hledat, jak si zrovna ten můj drobek ustlal 😀

ada22
13. pro 2020

No angel soundtrack umi taky pěkně vystresovat, když zrovna prcka nemůžeš najít. Jinak zkus ascuritin tím nic nezkazís.

monilee
13. pro 2020

@veronika9595 Určite zájdi k dr na kontrolu, jednorázové zakrvácanie nemusí nič znamenať, ale pre kľud v duši. Predpokladám, že ti Utrogestan nechá dlhšie

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru