Podpořte mě, že nejsem jediná, kdo se ve 2. trimestru necítí fit a plná energie

utrikocku
1. dub 2021

Ahoj holky, jsem ve 21. týdnu, takže brzy se přesunu do 6. měsíce, pocitově snad do 8. měsíce. Je to moje první těhotenství, přibrala jsem asi jen 3 kg, ale bříškem vypadám na víc. Měla jsem teď nějaké stresy... Ale sotva se valím, courám se, jsem ráda, když ujdu 6 tisíc kroků a něco udělám doma. Mám pocit, že mě "tam dole" po nějaké aktivitě nebo procházce tlačí. Do práce nechodím naštěstí, jsem na rizikovém těhotenství. Ráda bych byla aktivnější, říkám si, "těhotenství není nemoc". Nebo mi v hlavě znějí úryvky, jak je 2. trimestr nej, jak ženy ani nevědí, že jsou těhotné, příval energie atd. Tak si říkám, jestli je to v pořádku (zdravotně), že to mám jinak...

lv
1. dub 2021

Je to tak, těch co jsou super-fit-bezva období je pomálu. Píšeš, že jsi na rizikovém, takže ne zcela zdravotně v pořádku. Dej si víc odpočinku, bude ti lépe.

utrikocku
autor
1. dub 2021

@lv snažím se poslouchat své tělo, ale někdy mi přijde, že snad méně dělat nemohu. Ty procházky 6 tisíc to jsou ty top dny 🙂

carameels
1. dub 2021

Měla jsem to úplně stejně, neboj, je to “normální” 🙂 Nedokázala jsem ani uvařit oběd. Všechno mě bolelo (také jsem na rizikovém). Paradoxně se cítím nejlépe teď v 9. měsíci. Pořád něco dělám, lítám, chodím na procházky... Mám energii na rozdávání. Ve druhém trimestru jsem musela prakticky jen ležet, bylo to šílené, pak jsem nebyla schopna ani dojít do obchodu 100 metrů.
Teď mám cca 14 dní do termínů, šlapu kopce, nutím furt manžela chodit na procházky 😃 Protože se mi chce, občas mám pocit, že tolik síly jsem neměla ani jako netěhotná.

klokanka31
1. dub 2021

@utrikocku Pokud jsi na rizikovém, tak nemůžeš po sobě chtít velké výkony 😉 neboj, bude zas určitě líp.

utrikocku
autor
1. dub 2021

@carameels ani nevíš, jak Ti děkuji za tento komentář! Hodně mě to povzbudilo. Měla jsem možná už trochu úzkost, jestli je tohle vlastně "zdravotně" v pořádku nebo, jak to říct 🙂 Jinak jsem moc ráda, že jsem těhotná, jako "mentálně" si to užívám. Na poslední kontrole vše v pořádku, jen mám placentu blízko vnitřní brance na zadní stěně. Tak doufám, že se to zase promění pocitově k lepšímu, trošku jsem vyděsila sama sebe, že mám před sebou ještě půlku těhotenství a jak to bude vypadat třeba za měsíc...

klokanka31
1. dub 2021

@carameels To je fajn že hodně chodíš, prý to jsou pak plusové body k porodu 🙂

carameels
1. dub 2021

@utrikocku Úplně Ti rozumím. Já tu z toho brečela, že jako haha, kde je to super období, jak každý tvrdí. Přišla jsem si zoufalá, k ničemu, bez energie. A jak každý říká, že nejhorší je poslední měsíc, tak u mě se to opravdu zlomilo 🙏🏻 Jasně, přijdu si jak velryba, ale velryba, co je schopna ujít ještě ve slušném tempu i 6 km. Pokud jsou kontroly v pořádku, vůbec se nestresuj. Důležité je, že je miminko v pořádku. Určitě se to ještě zlomí a pak bude ještě čas na nějaké procházky 🙂 Hlavně se teď nepřepínej a nestresuj kvůli tomu. Každé tělo je jiné.

carameels
1. dub 2021

@klokanka31 No bohužel jsem začala až od 36. týdne. Hrozil mi předčasný porod a hospitalizace, pokud nebudu odpočívat. Ale teď se snažím chodit a hýbat, právěže jsem nechtěla jít k porodu z “gauče”. A beztak budu ještě přenášet 😃

bbarshaa
1. dub 2021

🙂 Jsem 24+1 a taky nemůžu říct, ze bych tedy byla fit... Sice se hýbat snažím, na procházky chodím i sem tam cvicim, ale jak mám nějaký hektičtější den, jsem úplně KO. A to jsem vedla hodně aktivní život a sportovala, jsem teď tedy doma na homeoffice, takže nemusí vstavat v půl šesté ráno a mám fakt pohodu oproti normálnímu zaprahu... A neumím si upřímně představit, že se zase dostanu do normálního koloběhu, jsme hodně unavená, ufunena a bolí mě dost záda. Takže bych určitě neřekla, že jsem fit a cítím se skvěle. 😉

emillyhk
1. dub 2021

@utrikocku Měla jsem to stejně - na rizikovém jsem byla téměř od začátku kvůli nevolnostem, které mě provázely i skoro celý druhý trimestr. K tomu dieta kvůli GDM (od 14.TT), celé dny jsem byla unavená, v noci nemohla spát... I cesta do obchodu 100m mě vyčerpala, že jsem si musela jít lehnout. Vařila jsem na etapy - pokrájet suroviny, pauza na odpočinek, začít vařit, pauza, dovařit... Úklid jen to nejnutnější. Nevzpomínám na to ráda... Přešlo to ve třetím trimestru a poslední měsíc byl vyloženě super 😊 Sice jsem kvůli bříšku taky nic moc neudělala, ale bylo mi dobře 🙏😄 Jinak celkově jsem přibrala 6kg 😊

misina321
1. dub 2021

Taky nemůžu říct, že bych byla fit 😂 Od začátku dost útrapy. Nejdřív velké nevolnosti, pak pálení žáhy, mega zadýchávání po 10 krocích následované celkovou slabostí i blítím. Teď ve 3.trimestru totálně oteklý nos, bez kapek nemůžu dýchat, všechno v břiše mám utlačovaný, i plíce. Mám problém se spánkem. Udělat dřep znamená pak 5 minut sedět na židli a chytat dech.
Vůbec jsem toto nečekala, měla jsem recenze, jak je to krásné období a jak si to mám užívat 😂 Buď ty lidi z hormonů zapomněli nebo měli štěstí a nic jim nebylo. Lidi těhotný přede mnou mi taky přišli v pohodě. Tak já si připadám jak úplná lemra, ale prostě i stát u kuchyňské linky je pro mě nadlidský úkol. Nechápu to, představovala jsem si to, že bude vše stejné, jak normálně a jen mi bude růst břicho. Nemohla jsem se více mýlit 😂 Jako když čtu, jak někdo chodí ještě v 7. měsíci běhat apod. tak to je mimo moje chápání🤷‍♀️ Toto je zatím spímoje nejhorší období v životě 😂 Už se těším, až bude miminko na světě a moje tělo se srovná. I když po těch 9 měsících téměř jen ležení a sezení to bude asi něco, dostat se trochu do formy 🙈

emillyhk
2. dub 2021

@misina321 Na ten ucpaný nos bych málem zapomněla. To se máš první dny po porodu na co těšit 😉😂 Já měla k tomu plnému nosu ještě zalehlé uši, skoro celé těhotenství několik hodin denně.
Na řeči, že těhotenství je nejkrásnější období jsem byla těžce alergická 😄 Jediný kdo opatrně připustil, že být těhotná je na prd, byla moje mamča. A taky jsem si připadala jako děsná lemra. Naštěstí manžel s tím byl v pohodě 😊🙏

netopejr
2. dub 2021

Mne je prakticky cely tehotenstvi blbe. Pokud primo nebliju, je mi na bliti. Taky tu a tam omdlim nebo skoro, jak mi dite přitlačit cevu v brise. Kolisavy tlak. Protože jsem uz parkrat fakt omdlela , a hezky rychle, tak jsem taky nemohla moc ridit auto. Bo tam je stlacene bricho. Takze jen v nouzi nejvyssi a jen kratickou trasu. Ale kdyz pesky to taky neslo a sedet v mhd taky ne, si nevyberes, ale omdlit zavolantem je nejhorsi varianta. Ze zacatku je mi blbe, protoze hormony. Zaludek na vode, nebo rovnou bliju. Boli me vsecko a hlavne nohy, protoze hormony, mam to tak i u MS. Jak kdyby mi nepatrily, jsou divne a moc neposlouchaj. Nemuzu stat, protoze bricho je tezke, boli me zada, nohy maji utlacene cevy, potrebuju si aspon sednout. Nemuzu sedet, protoze stlačené bricho. Dela se mi.spatne a chce se mi zvracet. Nebo fakt bezim. Kdyz lezim, jedine na boku, ale jedine na levém, jinak se pobliju. (Zvláštní, mam nemocny zakudek, a pro ten je i pro me za normalniho stavu odlehcujii poloha na pravém boku). Ienze na tom boku, co ležím, me boli strašně kycel. Neda se to moc vydrzet. Otocim se na druhy, blila bych. Tak zpatky. Nebo kam?
Kdyz je nad 18;stupňů, blila bych z horka. Byt tehotna ted, bliju, jakmile ucitim ten smrad z respiratoru. A chodit nekde s rouskou nebo respiratorem? Vsechny vas pobliju!
Super je taky chodit porad curat, co 15 minut pote, co vylezu z domu hledat keř. 🙄 Vstavat 2x za noc pze wc. V jednom teh. 3x za noc. Si clověk neodpocine.
K tomu tehotenske budicky,kdy se vzbudim ve 2-3 hod v noci, pze curat, ale pak za nic na svete nejde spat, i kdyz je clovek straslive unaveny. Pak hlad, musi se najist, jinak se poblije. A.neusne. Usne kol 6., takže rano, je totalni zombie.

S prvním jsem.chodila do prace, nevím, jak jsem to vydrzela. Tehotenstvi neni nemoc. Rikala moje matka cely svuj zivot.S druhym jsem si sugerovaka, ze to bude ok, bude mi dobre, nechodim uz do ty prace..... Tak sem kazdy den chodila na procházku, protoze se to prece s dítětem musi. Každý den ven. Nerada na to vzpominam, celou dobu mi bylo strasne spatne, nikdy se to nerozchodilo. V tretim teh.jsem si tohle odpustila a kombinovala to se zahradou, nekdy jsme prostě nesli. Ta uleva! Přijatelne mi bylo jen, kdyz jsem si lehla. Nebylo mi na bliti, ulevilo se cevnimu oběhu, noham, vsemu. Kdyz jsem byla na navsteve, take tam jsem si lehla.
Nebylo mi u vsech blbe nonstop. Nekdy jsem taky treba 3 dny zavarovala. Pamatuju si dodnes, jak strašně me pak bolely nohy, pocit otoků k prasknuti - vizuálně videt nebylo nic, ale ta bolest!

V jednom teh.mu bylo koncem uz celkem dobre (na moje poměry), a pak jsem zacka v 38 tt zvracet. Tak jsem ocekavala brzký porod, telo se cisti..... No, to jo, blila jsen takhle bezduvodne dalsi skoro, nez se mimi narodilo. Mezitim tak na gauči ležet. S nekym na vychazku, kdyz navíc bylo leto a vedro? Ani omylem!

Ve všech případech bliju tak, že se davim, mam slzy v ocich a protoze brisni svěrae sevřou vsechno, tak se taky pocuram. Takze nestaci doběhnout k mise a tam se zhroutit. Ne. Na tu se musi sednout a do ruky kyblik.

Neustála zacpa. Ze všech dobrych rad jak na ni bych se akorat poblila (psylium, lnene seminko aj) Hemeroidy. Tem pomaha se po každé velke jit osprchovat, protože zadne zbytky onde a studená voda tomu udela sama o sobe dobre, cevy se stáhnou. Jinak je to privatni svedive peklo.

Taky jsem byla tehotna s kamaradkou stejne. Kazda 3.teh. Ona rikala, jak ji v tomhle teh.je strasne spatne. Byly jsem s detmi venku. Ja se plouzila, ona byla jak na vylete, lítala za detma, prostě jak kdyby nebyla těhotna. Ja chtěla uz domu, ona jeste byt venku. Ja uz jsem nemohla, ona si dala skoro trilete dite za krk, kdyz bylo unavene a sla normalne.... ja se opirala o kocar a myslela, ze se zhroutim. Jí bylo podle jejich slov dost blbe (neni hypochondr ani si nevynucuje pozornost), mne bylo z meho pohledu celkem dobre (holt na moje poměry). A to je přesně ta relativita.

Uklid? Ani ne. Podstatné je dat detem jidlo a prebalit je. Hlavně z bobků. A u toho se zase poblijes. Nebo pote, coto udelas. Uvarit oběd, pze bez toho jsem i ja uplne mimo. Uklidit muze vecer tatinek. U mne je to o "prezit".
Porodem se mi vzdy vyrazne ulevilo. Krásný sestinedeli, člověku je dobre, vyspi se. Neblije. Nechodí 2x, 3x za noc na wc.

Jo a ty porody muzou byt úplně super i takhle z gauce. Neni pravidlo, ze kdo maka a kmita, rodi hlaece atp. Ja jsem byla lemra vzdy a porody isem mela vsecky krásný. Některý rychly, některý dlouhý, ale vsecko jsem naprosto v pohodě udychala, toho se neboj. Ja si teda vytvorila podminky pro opravdh prirozeny porod, a to se mi velice vyolatilo. Jako treba me dat na zada, tak se pobliju nebo omdlim. Něco v te poloze delat, ani omylem. A chtit po me takhle monitory, to nevim, co by nastalo.

Jooo, nejkrásnější období v životě zeny. Mne to prijde vzdycky jak takovy "zamrazenej" rok (s pripoctenim sestinedeli, kdy se toho taky moc neda fyzicky).; Kdyz Pan Buh da a člověk ma pak v náručí zdravé dítě, stalo to za to. V opačném prioade bych se asi zhroutila.

Ale porad si pískam: fyziologické těhotenství bez jakychkoli potizi a hrozeb. Jen matka odepsanå. Nehrozily mi predcasne porody, nekrvacela jsem, nemusela jsem lezet v nemocnici!!. To by bylo peklo, ty kratke postele, casto prolezele, jidlo malo casto a takove, ktere bych treba zrovna vyblila a absence toho, na co má člověk chut anebo co jedine je schopen pozrit. Absence ledu do piti. Coly. Ou je. Takze si vcelku vubec nestezuju.
Jo a taky vzpominam na zeny ze statku. Porody v cervenci. Mohla ona rict, ze na to pole nepujde delat? Nemohla! A neobstarat dobytek taky nejde. Nechápu, nechapu.

Tehotenstvi neni nemoc. Neni. V jednom jsem ale nemocna fakt byla. Dost. Prijela matka pomoct s malyma detma. Rikala.mi, kdy a kam si mam nemam lehnout, kam si mam toho kojence položit na te posteli.... 🙄 Bože! Davam si ho tak, abych ho nevzbudila, az polezu za 15 minut zase curat. Proc mi proboha v mem dome rika, na kterou postel si mam lehnout? Nenechala me spat. Porad po mne neco chtela. Porad rikala, ze tehotenstvi neni nemoc. Ano, byla jsem těhotna. Ale k tomu jsem byla opravdu i nemocná!

Takze at je Ti dobře, krasnej porod a nadherne zdrave miminko!

misina321
2. dub 2021

@emillyhk Takže se to po porodu ještě zhorší nebo co? Já si zas představuji že porodím a za tři dny mi bude už dobře 😂😂😂

emillyhk
2. dub 2021

@misina321 Dobře bude, neboj 😄 Ale já asi týden smrkala co v těhotenství nešlo... No fuj to bylo 😂😂 Ale díky bohu za to, konečně jsem si nepřipadala jako když mluvím pod vodou 🙏

koordinatorka_odboje
2. dub 2021

myslím, že bys měla přestat poslouchat kecy typu "těhotenství není nemoc, proč neběháš maratony?" ale řídit se svým tělem.

alilali
2. dub 2021

@utrikocku Cítím se jak sud, verlyba, vše mě bolí, a v mém okolí to mají všechny stejné.

ancess
2. dub 2021

Zrovna včera jsem si stěžovala muži, že když nemám celodenní podrakový stav, začne mě pálit žáha tak, že zvracím. Když nezvracím, tak trpím nechutenstvím. Já která ráda vařím už dva měsíce nenakupuji a nevařím. Když by mohlo být vše ok, migréna od krční páteře. Neustálá únava, nechuť se hýbat. Šíleně mě bolí žebra při sezení delším jak pět minut. Do toho bolavá prsa, včerejší zjištění, že jsem právě vyrostla ze sportovní podprsenky. Obchody zavřené, online nakupovací loterie s doručením nejdříve příští čtvrtek....Ou jé, nejkrásnější čas v životě ženy jsem si představovala úplně jinak.
Jo, a ještě zadychavaní, večer plný nos, který nejde vysmrkat. Nespavost v noci, zato spaní dopoledne

snehi
4. kvě 2021

Tak já tě také podpořím. Čtvrté těhu a je mi nejhůř, co kdy bylo.Od šestého týdne ležím. Nejdřív velký hematom teď 19tt vcestná placenta. Tak do 14tt mi bylo špatně pořád. Nezvracela jsem, ale bylo mi blbě ve dne v noci. Pak chvíli trochu klid a teď zase znovu. Líp mi je pouze když ležím a to někdy ani nic nechci, čumím do blba. Taky mne pořád bolí hlava a dutiny v nose. Kdyby to bylo mé první těhu, tak fakt nevím. Jsem sportovkyně a teď jsem ráda, že tu obejdu rybník. Denně se motivuju tím, te už skoro půlka. U mě tedy ano neb mám rodit 36tt. A že se dočkáme miminka, ale je to náročné někdy prostě...a pokaždé jiné...

kopretina12345
10. kvě 2021

Ahoj holky, jswm momentálně 18+4. Ráno seběhnu pověsit prádlo ven plná energie i zpět nahoru ze 3 patra, ale odpoledne, jak by přeplo a lapám po dechu, když jdu zpět se suchým prádlem. To samé u odpolední (večerní) procházky. Musím jít pomalu jinak jswm hned zadýchaná. Znáte to?

emillyhk
10. kvě 2021

@kopretina12345 Mě dělalo problém přejít silnici do obchodu pro pečivo 😂 Tam jsem došla v pohodě, zpátky to trvalo dvakrát tak dlouho...

snehi
10. kvě 2021

@ancess jj, ja taky spim dopo, to je nejkrasnejsi cast dne😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru