Pohyby miminka po dotyku přestanou. Čím to je?

veruspv
16. říj 2022

Ahoj holky, jsem tehotna poprve a plna obav,jestli je vse v poradku a zda peci o miminko zvladnu.
Jsem ve 20.tydnu,uz pomalu citim pohyby miminka (tatinek jeste ne). Kdykoliv se miminko pohne a ja si dam ruku na brisko,abych mimco citila,tak pohyby ustanou. Nevim,jestli to prckovi vadi nebo ho naopak dotyky uklidni? Omlouvam se,jestli je to hloupy dotaz. Na miminko se moc tesime,ale nechci mu nejak ublizit a jsem ze vseho vyplasena a neustale se o miminko bojim. Dekuji za vase rady a nazory.

vladuskav34
16. říj 2022

@veruspv ahoj já jdem teď 27tt ale když jsem byla ve 20tt tak jsem to měla stejné miminko jsem cítila ale když sem položila ruku na břicho tak se přestalo hýbat. Poprve kdy jsem cítila i na dotek přez břicho bylo kolem 24tt a manžel to poprvé ucítil asi před 14dni.
Takže se určitě není čeho bát.

veruspv
autor
16. říj 2022

@vladuskav34 dekuju za uklidneni. Jak rikam,jsem prvorodicka a miminko jsme si dlouho prali,jsem takova plasanda,aby bylo vse v poradku 🙂

uzivatelkapetra
16. říj 2022

Mám to stejně v 22tt s druhým dítětem. Zkus si představit jak 400g tvoreček má kopnout do tvé těžké silné ruky...asi žádná sranda ne?
Neboj se nic, ještě si toho užiješ.

klokanka31
16. říj 2022

@veruspv Je to normální 🙂 a neboj, pořádných kopanců do ruky se ještě dočkáš 😊

elfka21
16. říj 2022

@veruspv mám to stejně, teda teď už jsem 30+, tak už mě do ruky kope, ale když tam dá ruku tatínek, tak málokdy. A já bych tak ráda, aby si to taky užil. 😄🤷‍♀️

kitycat
16. říj 2022

Som 35tt a vzdy ked poviem chlapovi, aby dal ruku na brucho, ze kope, tak prestane 🤣🤣

V 20tt som ja zacala len pocitovat bublinky, este sa nacitis az az. Aj ja cakam prve.

ekou
18. říj 2022

Joo a nejlepsi jsou kopance do zeber :D

jako_mala_holka
18. říj 2022

Neboj, to přijde, mě to dneska i trochu bolelo, jak mě kopal a já chtěla spát 😄 31tt a mám malého příčně
Jinak taky kolikrát když kope kope, já dám ruku, tak je najednou klid 😁

uzivatelkapetra
18. říj 2022

@kitycat jak půjdeš spát spi odkrytá a řekni mu ať se dívá, malý mi dělal diskotéky sotva jsem usnula, prý mi skákalo celé břicho, nevím, mě to nevzbudilo 😁

veru181
18. říj 2022

@ekou Mně zase něco vyvádí u močového měchýře 😀 Jsou to teprve ty první pohyby ve 21. týdnu, ale hrozně to lechtá 😀

ekou
18. říj 2022

@veru181 zebra prijdou ;) ono se to presune

lucieevita
18. říj 2022

@veruspv určitě spíš cítí, jeee maminka a vnímá vaší ruku a uklidňuje se a soustředí na ní 😉

veruspv
autor
19. říj 2022

@lucieevita to bych si moc prala 🙂 snad to tak bude 🙂 nerada bych prcka stvala uz v brisku,na to bude dost casu v puberte 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru