Poslíčci. Pociťovaly jste mezi nimi výraznější pohyby miminka?

maaaadlaaaaa
4. bře 2021

Ahoj, jsem 39+5 a cca od 21h mám poslíčky. Zajímá mě jestli jste mezi nimi pociťovaly výraznější pohyby miminka. Je mi jasné, že jí to není příjemné a asi si taky hledá polohu jak se tam srovnat, ale překvapilo mě to a ráda bych se zeptala, zda je to normální a nemusím se obávat. Jsou to takové pohyby jakoby se tam snažila natočit líp a pak je zase v klidu. Nikde o tom nemůžu najít ani zmínku. 🙂 A zajímalo by mě jestli při pravých kontrakcích je to také. Jsem prvorodička, tak se předem omlouvám, jestli je to hloupý dotaz.

leniczka23
4. bře 2021

Ne, ani u jednoho si nevybavuju pohyby při kontrakcich. Ne nijak víc oproti běžným pohybům.

krtcice
4. bře 2021

Syn byl v poloze příčné, hlavička napravo, zadeček nalevo. Hrozil císař. No a díky posíčkům se natočil tak, jak je to správně, hlavičkou dolů. Takže já byla jedině ráda 😀 no ale to jeho točení byl masakr. Dost to bolelo jak už byl velký a neměl místo.

maaaadlaaaaa
autor
4. bře 2021

Během noci mi odešla zátka s krví a jela jsem proto do porodnice do poradny. Na monitoru to na akci moc nevypadalo , ale při kontrole zjistili, že už mám branku 2cm. Mohla jsem odjet domů, ikdyž řekli že se asi ještě dnes uvidíme. 🙂 Takže ležím nonstop ve vaně a snažím se to nějak vydychávat, ikdyz je to brutální bolest a někdy me to donutí si ulevit nahlas.

janety32
4. bře 2021

Já jsem 38+5 a taky jsem zrovna měla noc s intenzivníma poslama a mimčo při tom úplně řádilo, takže to skoro navazovalo na tvrdnutí dělohy...

me_druhe_ja
4. bře 2021

Já jsem při porodních kontrakcich pohyby necitila vůbec. Jen bolest. :D

mourovatakocka
4. bře 2021

@maaaadlaaaaa Tak jak teď ❤️?

maaaadlaaaaa
autor
4. bře 2021

@mourovatakocka Jsem ještě doma a bolesti mám mi přijde nepravidelné, teď pár posledních po 6 minutách. Porad si myslím, že jsou to spis poslicci a ne kontrakce.

me_druhe_ja
4. bře 2021

@maaaadlaaaaa Bacha na to - já teď podruhé taky furt nevěřila, že už jsou to ty správné kontrakce, do porodnice jsme vyjeli ve 20:45, příjem 21:15 a malá byla venku 21:48. 😀 málem jsem rodila v autě. 😀

vladienka
4. bře 2021

@maaaadlaaaaa jaj, toto mi cele ale neznie ako poslicci 😁

janety32
4. bře 2021

a naopak to nic být nemusí, to je těžko poznat no - já měla ty poslíčky hezky pravidelné - po 3-4min a to dost dlouho, vana na ně nepomohla, naopak je zvýraznila, a teď i při druhém těhotenství byly ty bolesti ještě výraznější než u prvního - a nic, prostě poslíčci a ráno akorát bolavé břicho a bedra, a nevyspalá já...

maaaadlaaaaa
autor
4. bře 2021

@vladienka nestraste mě, teď mi to ustava a není to intenzivnější. 🙂 Nicméně už jsem domluvena, že kolem 4h raději vyjedu at si mě nechají tam a netrápím se tu doma a neřeším o půlnoci odvoz

mourovatakocka
4. bře 2021

@maaaadlaaaaa Jsem napjatá jako struna. Ono se říká, že to člověk přece pozná, já to nějak věděla u dcery, ale teď podruhé je to všechno úplně jiné... Doufám v další aktuality 🙂

maaaadlaaaaa
autor
5. bře 2021

@vladienka tak hlásím, že po 10h nepravidelných kontrakci a 11h opravdových se malá narodila nakonec císařem. 🥰😊

maaaadlaaaaa
autor
5. bře 2021

Do porodnice jsem vyjela po dvou hodinách kontraci po 6 minutách, ale porod se rozjížděl hodně pomalu a ke konci už jsem mezi kontracemi usinala a byla dost mimo a vyčerpaná.

vladienka
5. bře 2021

@maaaadlaaaaa blahozelam, tak ste to zvladla! Prajem rychle zotavenie aby ste si mohla uzivat miminka ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru