Pohyby v těhu - mají být každý den?

ruzicka06
17. říj 2018

Ahoj. Snad můj dotaz nebude znít nějak hloupě...ale zažívám to poprvé, tak se ptám. Jsem 22+3 tt a něco přes týden cítím pohyby. No spíš se jedná o takové ,,šťouchnutí" vždy 🙂 Někdy to cítím třeba párkrát to minuty, někdy třeba jen 2x za celý den...jak kdy. No a mě zajímá, jestli bych ty pohyby měla cítit každý den jako? Někdy jsem trošku nervózní, když třeba celý den skoro nic necítím. Ale u mě jsou to asi teprv takový začáteční pohyby. Předpokládám, že čím déle žena těhu je, tím asi jsou pak pohyby silnější a častější že? Tak mě zajímají názory ostatních zkušenějších maminek, jak jste to měly vy. Děkuji předem všem za odpovědi!

jancabr
17. říj 2018

zatím buď v klidu, na tohle občasné šťouchnutí budeš brzy s láskou vzpomínat. Počkej až se ti v břiše vzbouří vetřelec a pohyby budou nejen cítit, ale i pořádně vidět 😀

priefi
17. říj 2018

@ruzicka06 ted jeste ne, ale ve 3.trimestru by mely byt kazdy den nekolikrat denne a ke konci by se minimalne 1 za hodinu mimi melo ozvat (aspon mirne prevalit).

lachtanice86
17. říj 2018

Co bych dala za stouchnuti. Jsem 36tt a už je to vetřelec a jen čekám kdy vyskočí a ta bolest konečně přejde. Tu kope do žeber nebo utlacuje močák

sudylichozrout
17. říj 2018

@lachtanice86 Jooo... kopance pod žebra si též pamatuji. Lahůdka! 😀

bayt
17. říj 2018

@ruzicka06 někdy jsem je celý den neměla....kor ke konci, jak už se tam skoro nevešel, tak to nebylo tolik cítit

ruzicka06
autor
17. říj 2018

@jancabr @priefi @lachtanice86 @bayt Díky za zkušenosti!

sona2018
17. říj 2018

@ruzicka06 ..ja citila prvni pohyby v 18. Tydnu😊..a od te doby je teda citim kazdy den vic a vic..

hanih
17. říj 2018

Kdysi jsem četla zajímavý článek o pohybech miminka. Něco si z toho ještě vybavím. Tak v bodech:
- Miminko se během dne hýbe často, ale většinou to matka nezaznamená, protože pohyby mohou být jen nepatrné a navíc matka je často zaměstnaná i něčím jiným, tak si nemusí všimnout.
- Pokud se matce zdá, že dlouho miminko necítí, má si lehnout a být v klidu. Během hodiny by měla několikrát cítit, jak se miminko hýbe.
- Pohyby jsou prý nejčastěji cítit, když je matka v klidu, protože chůze miminko uhoupává k spánku.
- Každé miminko se hýbe jinak často a jinak intenzivně. Matka by měla zpozornět v momentě, kdy náhle dojde v pohybech ke změně. např. když se miminko začne z ničeho nic zmítat, když předtím byly pohyby vždy klidné, nebo naopak když dlouho nic necítí, když předtím o sobě miminko dávalo pravidelně vědět.
- Nejvíc jsou pohyby cítit v 7. a 8. měsíci. Předtím je tlumí množství plodové vody a potom zas nemají pro pohyb tolik prostoru.
Jinak co se mě týká, já se mohla u starší dcery spolehnout na pravidelnou cestu vlakem do práce a z práce, to si u mě v břiše pořádala párty 😀

jade85
17. říj 2018

Já měla strašně klidný miminko, hýbal se fakt málo, pohyby jsem cítila hlavně večer, když už jsem ležela, ale žádný velký kopance to nikdy nebyly. Šetřil si energii na řádění venku 🙂

ariadna12
18. říj 2018

Ja mela placentu na predni stene a pohyby jsem citila mensi a mene. Ted je to jeste v pohode, ale pred porodem par mesicu bys je mela citit vicekrat denne kazdy den, at mas placentu kdekoli. Ja v tu dobu dva dny nic necitila a pak mi v Podoli dost vynadali, ze jsem neprisla, ze kdyz nic necitim, mam mazat do porodnice, at mne vysetri, nebot nemusi jit o nic, ale i muze jit diteti o zivot.

ariadna12
18. říj 2018

Nekomu rozhybe miminko v brise, kdyz se na kratkou dobu vsede predkloni (tak mi ho rozhybavali na monitorech pred porodem).

ruzicka06
autor
18. říj 2018

@hanih Díky moc za info 🙂

ruzicka06
autor
18. říj 2018

@jade85 Já vím, zatím je to asi ještě brzo u mě. Ale také to tak mám, že nejvíc cítím pohyb nějaký když večer v klidu ležím 🙂 V práci mám docela fofry, tak to ani nemusím zaznamenat.

ruzicka06
autor
18. říj 2018

@ariadna12 Jj, asi jsem chtěla jen uklidnit...jsem v 5. měsíci, takže je fakt, že se prcek teprve začíná projevovat 🙂 Ale jsem ráda za každý šťouchanec, aspoň o něm víme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru