Pořídit si pejska před mimčem nebo po?

sandram123
20. čer 2017

Ahojte,

mám takový zapeklitý dotaz.
Jsem ve druhém trimestru, v šestém měsíci, za měsíc a kousek jdu na mateřskou dovolenou. Před týdnem mi umřel pejskej, na kterého jsem byla dosti fixovaná. Řešíme teď s manželem otázku, zda si pořídit nového pejska. Nyní bydlíme v paneláku, na konci roku nebo po novém roce se budeme stěhovat do řadovky se zahrádkou 15m2.
Manžel je každý den do 19 hod v práci (krom víkendů), já jsem 300 km od rodiny, mám tu pár kamarádek, se kterými se vídávám občas. Je mi hrozný smutno a cítím se sama. Teď se naskytuje otázka, jít opět do pejska, jít do jeho koupi před mimčem, nebo počkat zda budu zvládat mimčo a pak si jej teprve pořídit.
Jako výhodu vidím, že teď můžu pejska za tři měsíce tzv. ,,vypiplat", zároveň budu mít nějakou aktivitu, jako nevýhodu vidím s příchodem mimča, zda si na sebe s pejskem zvyknou, zda na něj pak budu mít čas + zmíněné stěhování.
Měla jsem fenku maltézáčka, uvažujeme o něčem větším, přátelském, možná retrívr.
Moc prosím o radu, pokud máte někdo takovou zkušenost.
DĚKUJI MOC!

sandram123
autor
22. čer 2017

@jerrynenka
máš pravdu, nevím co velký pes obnáší, (přesto to byl vždy můj sen) a asi je to zkrátka blbost, byla jsme zvyklá dát malého psa do přenosné tašky a šla jsem, s finanční stránkou je to taky fakt, dovolená, tak je ta je úplně v háji vzhledem k tomu, že bydlíme 300 km od rodičů, takže jedině drahý psí hotel, ale určitě bych nikdy neudělala to, že bych dala psa pryč.
Každopádně ano, opravdu vidím více záporů a budu se s tím muset asi smířit a raději vyčkat, nakonec zjistím, že mě to dítě tak naplňuje a pejsek mi neschází.
Jsem smutná, že to tak blbě vyšlo, svojí Sallynce jsem slibovala, jak za necelé dva měsíce končím v práci a už budeme spolu celé dny..a zkrátka to nevyšlo 😢 nedá se nic dělat...je to tak.

vanea
22. čer 2017

Ahoj, příspěvky jsem tady nečetla, ale vyjádřím se k úvodnímu =) za mně rozhodně až později, určitě ne takhle krátce před narozením či po narození...se psem se musíš sžít, musíte si na sebe zvyknout, musíš ho pořádně vychovat...nejdůležitější vztahové i výchovné kroky se dělají takto ze začátku a ty zatím vůbec nemůžeš vědět, jak náročný prcek bude a jestli vůbec budeš mít sílu a energii k tomu všemu ještě trénovat a venčit štěně/neznámého psa, doma si s ním hrát, když bys měla spát, zatímco odpočívá i miminko..a to nemluvím o tom, že to může být zrovna nějaký problémový kousek a bude potřeba se fakt věnovat jemu..my si kupovali před 3 lety RR a teprve teď se uklidnil a díky bohu za to =) sice nikdy nic neničil a pod., ale vychovat ho nám dalo dost velkou fušku, takže teprve teď má ideální čas pro to, aby přivítal nějakého prcka...dřív bych z toho zešílela, kdybych si měla představit, že do toho budu ještě obstarávat novorozence...už tak jsem se štěníkem chodila co dvě hoďky ven, ve dne v noci...( na plenu nesměl, to je proti mému přesvědčení, takže jsme lítali výtahem nahoru dolů 🙂 ) už tak jsem byla dost vyřízená, prcek je daleko větší záhul...nech si to sednout, neplánuj teď žádné zbrklosti, kterých bys pak mohla litovat (jakože se novému pejskovi dost nevěnujete a podobně) a užívej si těhu a následně mateřství ;) a až se všechno uklidní, budete mít zajeté pravidla a nějaký časový harmonogram, tak uvidíš, jestli se ti tam vchází dost "místa" pro nového psího kamaráda ;)

jerrynenka
22. čer 2017

@sandram123 pokud jsi pejskař nevydržíš, pes prostě k rodině patří!! smutno ti bude i za 10 let... jinak pokud je to tvůj sen, vyčkej a splň si ho pak na tu zahradu, nebudeš mít starosti jestli zvládneš prcka, stěhování apod. a zamiluješ se tak, že ti nějaké přizpůsobování dovolené apod. nepřijde... bude to prostě člen rodiny i přes to že bude jen venku a ne v domě...

kecalka2
22. čer 2017

Některé útulky nabízejí i venčení jejich pejsků.Co zkusit zabavit čas takto?Spojíš příjemné s užitečným.Pejska si pořídíš až budete v domečku a budeš mít víc času.Jak tu některé holky psaly,nejhorší pro mě bylo šestinedělí.Od tří měsíců prcka to bylo jen a jen lepší.Neumím si představit v paneláku chodit venčit psa,dávat se po porodu dohromady a ještě se starat o malé miminko.Nehledě na to,že to bude stále štěně takže loužičky a podobná překvápaka budou trvat i když se miminko narodí.Takhle ho vypustíš na zahradu,když nebudeš mít čas dělat procházku a máš to vyřešené

pataja
22. čer 2017

@sandram123
Neboj se, dovolená se dá zvládnout i se psem. Sice teď jezdíme po Čechách, ale zkrátka se psem a příští rok se psem a dítětem. Lidi kolem mají plnou pusu řečí, že už nemám psa venčit a nemám chodit na cvičák. Ale člověk vše musí brát s rezervou. Chodíme na cvičák stále a zvládla jsem jako těhotná se psem 4 kratší dogtrekové závody. Vždy jsem měla jezevčíky - fenky a najednou křížence ridgebacka a bulíka a psa. Ale dá se, všechno se dá. Máš manžela, taky na to nebudeš sama. Když bude tahat u kočárku, řešila bych to pásem a přichytila bych si psa k pasu. Vše se dá, rozhodnutí bude vždy na tobě 😀

normalnimatka
22. čer 2017

určitě pořídit až po mimču...z mnoha důvodů. vůbec nevíš, jak tě to moc bude zaměstnávat a třeba to soužití nebude úplně ok i se psem..sama jsem občas u rodičů hlídala psa sama s děckem, a po pár dnech mě to neskutečně sralo...jsou to takový kraviny, ale fakt mě to už vyčerpávalo, třeba že na uspávání děcka jsem potřebovala úplný ticho, a pes nevydržel bejt zavřenej v jný místnosti, tak tam štěkal, a když jsem ho vypustila k nám do pokoje, tak zas furt šmajdal po místnosti, takže byl taky furt slyšet..no a další věci:D.. další věc je psova žárlivost..jakmile se ti to narodí, tak se nudit určitě nebudeš:D navíc si myslim, že je pak pěkný si pořídit psa, když už maj děti trochu rozum, že z toho maj sami radost a tak🙂

aakashaa
22. čer 2017

My pořídili štěně, když byly Jéňovi necelý 2 roky, teď je Fidovi 6 měsíců. Prudí se navzájem, ale syn byl od malička zvyklej na psy u tchýně, jen Fidouš je trochu divočák (teriér no...), tak občas je řev, ale nechávám je, ať si to srovnaj sami. Máme dům se zahradou, takže občas stačí, když ho vypustim na zahradu a procházku můžu odložit na později. V bytě bych to asi nedala. A k miminku štěně taky ne.

jirufova
28. čer 2017

My si jeli pro 2měsíční štěndo a pár dní na to jsem zjistila, že čekáme mimi..no když si vezmu, jak probíhaly ty první dva měsíce, tak jsem ráda, že jsme to stihli takhle "brzy", původně jsme měli mít štěně až někdy o prázdninách, ale teď si nedovedu představit, že bych byla pomalu ve 3. trimestru a do toho se starala o štěně...takhle jsme zvládli aspoň základy cvičáku apod. Takže za mě hlasuji pro variantu počkat...;)

lenisek35
28. čer 2017

Šla bych do to ještě před, líp si navykne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru