Přibírání v těhotenství. Jde to nějak zastavit?

kristina1505
9. únor 2022

Ahoj holky , potřebuju radu 🙏🏻
Jsem v 25 tt a už mam nahoře 20 kg , mam s toho deprese jelikož jsem před tehotenstvim pěkné zhubla. Byla to opravdu dřina dostat se z 85 kg na 65 , no jen co sem otěhotněla kg šli rychle nahoru . Pravdou je že jsem začala takhle moc nabírat když mi začali nevolnosti , měla jsem potřebu furt něco jist to mi hrozne pomáhalo a nezveacela jsem tolik takže už hned s kraje jsem měla 10 kg nahoře, prej zo muže byt i tím Ze jsem přestala kourit no fakt nevim 😫ted už nevolnosti nemam a snažím se jist zdrave no už mam dalších 10 kg nahoře , prosim vás jde to nějak zastavit to pribirani ? Popřípadě má , nebo měl to nějak stejne jako já ? Za jak dlouho se vám povedlo zhubnout ??

rebekabebe
9. únor 2022

@kristina1505 já teda přibrala v těhotenství 15 kg a musím říct ze ikdyz jsem skoro vůbec několika pac to neslo do konce sestinedeli bylo vše pric

natysnovec
9. únor 2022

Ja dohromady v obou tehu pribrala okolo 60 kg. A to u druheho jsem se hlidala jako dost 🤷🏼‍♀️sileny.

pampeliska1313
9. únor 2022

Jsou tabulky, jestli je vaše přibírání v normě. Já přibrala asi 10-15kg, ale taky jsem byla podle tabulek obézní před otěhotněním, pak přišli na těhotenskou cukrovku. Každopádně, jen jsem odrodila, tak jsem v porodnici nechala deset kilo, ani nevim jak.) Teď bych se tím netrapila, i když se to lehce řekne, pokud nepůjdete císařem, tak můžete začít relativně brzo po porodu cvičit.🙂 rozhodně bych ale teď ani v kojení nedržela diety a neomezovala se, nemyslím tím rvát se vším možným, ale jíst dobře a dostatečně.)

martulka88
9. únor 2022

@kristina1505 V prvním těhotenství jsem přibrala 10kg a ve druhém 3kg. Vždy na začátku z nevolností jsem zhubla 4kg. A nepřibírám díky tomu, že mám cukrovku a tím pádem fakt nejím žádné prasárny celé těhotenství.

jjasmina
9. únor 2022

Přibrala jsem 22 kg, k porodu jsem šla s 98 a shodila na 65, jde to. ale s mírou nou, extremni diety při kojení nejdou k sobě

lenulen
9. únor 2022

@kristina1505 asi bych se tim v tehotenstvi netrapila, chodte na prochazky, jezte zdrave a pokud priberete i pres to, tak to tak proste bude 🙂 mam za sebou tri tehotenstvi, u kluku jsem na zacatku temer nepribrala a ke konci 3-5 kilo za mesic. U dcery jsem v prvni pulce pribrala 20 kilo, bylo mi strasne spatne, i pri jidle, ale kdyz jsem se nenajedla, zvracela jsem. Ke konci jsem temer nepribrala. Posledni mesic dokonce zhubla 1,5 kila, nejspis voda. Ve vsech trech tehotenstvich jsem pribrala 25-30 kg. Na hubnuti budete mit casu dost 😉

krisstina93
9. únor 2022

Ja třeba u synů nabrala málo (kolem 8-10kg), ze začátku mi bylo hodně zle a spíš sem hubla. U holky sem nabrala 19kg, takže jednou tolik co u kluků, ale většina byla voda a taky sem pokaždé prakticky vše nechala v porodnici, u holky jsem teď 2 týdny po porodu a víceméně je vše pryč, těhotenství je na mě poznat leda z trochu povysle kůže na břiše, ale i to se den ode dne zlepšuje. Ovlivnit to přibrání ale asi moc nejde, většinou ty rychlé skoky dělá voda a to je hormonálně, to dietou nebo pohybem moc neovlivnis.

kristina1505
autor
9. únor 2022

@natysnovec a povedlo se vám to vše zhubnout ??

kristina1505
autor
9. únor 2022

@lenulen dekuji za odpověď , trochu jste mne uklidnila , za jak dlouho se vám povedlo zhubnout po porodu ?? Myslím si totiž , ze jelikož mam už ted 20 kg nahoru v 25 tt tak do porodu to bude 30 kg

aneta3222
9. únor 2022

@kristina1505 já měla 85kg v těhotenství +25kg k porodu 100kg po porodu to spadlo na 90kg momentálně něco přes 100kg

natysnovec
9. únor 2022

@kristina1505 no kez by🤣🤣

12misulkq
9. únor 2022

@kristina1505 já nabrala nějakých 13 kg, 9 kg jsem nechala v porodnici q zbylí 4byly do dvou týdnu pryč.každá to má jinak. A to jsem většinu přibrala na konci do 7 měsíce jsem měla jen 2 kg na hore a to sem nezvracela. Myslím ze každá to má jinak a teď s tím moc neudelas. Tělo proste děla co potřebuje

nikivm
9. únor 2022

@kristina1505 mě doktor tituloval rekordmankou. 20 kg jsem měla nahoře lusknutím prstu. Pořád jenom strašil vysokým tlakem, odloučením placenty a kdoví čím ještě. Nenechal si vysvětlit, že když člověk denně běhá, cvičí, plave, chodí do sauny a v jediném okamžiku tohle všechno hodí za hlavu a vymění za ledničku, musí se to někde projevit. Od 6 měsíce jsem nepřibrala téměř nic. I v těhotenství jsem se snažila mít pohyb, ale vůbec se to nedalo srovnat. Když jsem se po porodu rozhodla zhubnout a začít cvičit, zjistila jsem další těhotenství. Teď jsem ve 28 týdnu a osobní váze se vyhýbám. Mám pohyb, zdravou stravu a víc udělat nemůžu. Takže jestli přiberu 3 nebo 20 kg, je na přírodě. Každá to má jinak. Ale těm štíhlým maminkám s rozkošným bříškem trochu závidím

sorboni30
9. únor 2022

@kristina1505 ahoj, kasli na vahu.. ja mam nahore taky pres 20kg a neresim to..
Zhubnes po porodu. Ted je hlavni zda jsi zdravá i miminko. Ja jsem 28tt a mam nahore 24kg.
Prostě jsemse pribrala hodne v prvnim trimestru.. neresim to a ty bys taky nemela.
Jak se narodi miminko, zacnes chodit vic na procházky z kocarkem, zdrava strava a vse poleti dolu.
Ja po dvojcatech pribrala podobne a slo vse dole.
Chce to vůli a mit se ráda jaka jsi.
Vem si, ze tvuj muz ma behem roku dve varianty zeny 😉😀 Mel stihlou a ted baculku.
Vyzkousi si a rekne ti co mu vic vyhovuje 😀 tak pak zacnes podle toho jist a fungovat..
Muj si v tom hovi, ze me ma na nekolik zpusobu 😀 Takze bud v klidu.. a klidne pak napis kdyz ti to nepujde 🙌

terkync
9. únor 2022

Ahojky, pokud nemas těhotenskou cukrovku, horsi tlak atd tak to doktori ani vetsinou neresi. Spis bych rekla ze to dava couda kloubum, srdci a celkove se clovek neciti fit. U syna sem pribrala 30 kg. Dvakrat sem musela na test na cukrovku. Na konci sestinedeli sem mela o 20kg mene.

lenulen
9. únor 2022

@kristina1505 po klucich jsem zhubla, kdyz mel mladsi rok (maji mezi sebou rok a pul, tak po starsim jsem nestihla). Ted ma dcera rok a ja bohuzel misto hubnuti pribiram, ale behem prvniho pul roku sla vaha dolu, mela jsem uz jen 8 kg navic. Bohuzel prestala v noci dobre spat a ja se pres den dopuju sladkym, ale to taky jednoho dne prejde 🙂

kristina1505
autor
9. únor 2022

Dekuji všem , citim se lépe 😊

ferda90
10. únor 2022

@kristina1505 ahoj, v těhotenství jsem přibrala 15 kg. Váha před otěhotněním byla 56 kg. Asi 4 měsíce po porodu jsem měla nahoře cca 4 kila a do roka jsem na váze 53 kg. Před těhotenstvím jsem chodila do fitka, chodila jsem i v těhotenství pokud to šlo, pak byl covid a už se chodit nedalo,ale cvičila jsme doma jógu až skoro do úplného konce těhotenství. Jedla jsem zdravě, hýbala se, chodila i do práce. Sladké jsem skoro nejedla, místo toho ovoce. Sestřička na gynde mě i pochválila, že jsem přibrala, tak akorát. Syn když se narodil vážil 3830 g, ale přenášela jsme 11 dní. Mám třeba kamarádky, které když byly těhotné, tak jídlo ani pohyb neřešily prostě. Já jsme osobně víc dohlížela na jídlo, jedla víc zeleniny a ovoce a nepřecpávala se. Žádné chutě, jak se v těhotenství o nich mluví jsem neměla (já si myslím, že to je v hlavě). Upřímně, asi žádná z nás nechce v těhotenství nabrat třeba 30 kg, horko těžko to pak jde dolů. Švagrová, která žije ve Francii, tak u nich ji třeba lékař kontroloval váhu docela pravidelně. Párkrát ji i upozornil, že dost přibírá a že by si měla hlídat jídelníček o kvůli tomu, aby syn nebyl moc velký.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru