První screening - špatné výsledky, lze je ověřit dříve než v 16. týdnu?

maty22
25. říj 2018

Ahoj maminky, rada bych se zeptala na vas nazor, nebo alespon nejakou podporu ci zkusenost, krom partnera nemam moc s kym tyto veci probrat... mam vysledky prvniho screeningu a bohuzel nedopadlo to uplne dobre, ale dle toho co jsem zde procetla jsou i horsi vysledky...

CRL 75 mm, NT 1,5 mm.. HCG 66,7 IU/I - 1,731 mom, PAPPA 1,190 IU/I- 0,393, trizomie 21 je 1:277... ostatni trizonie v poradku ... spontalni porod pred 34. Tydnem 1:138...

Pravdepodobnost na ds je 1:277 co by nebylo tak hrozne ale ani idealni, ale doktor upozornoval i na spatne hcg a papp, bohuzel moc nevim co to pro me znamena...
Kazdopadne mi doporucil dalsi testy v 16 tydnu a odber plodove vody, ale to je pro me aktualne 3 tydny cekani na testy a pak min mesic na vysledky... jelikoz jsme s partnerem sto procentne rozhodnuti postizene dite si neponechat, jsem ochotna plodovou vodu podstoupit i pres rizika, ale v pripade ukonceni (nedej boze) mi to pripada jako hrozne dlouha doba a tehotenstvi se dostane do pokrocile faze, coz je nehumalni pro potrat a rizikovejsi pro me a nasledne otehotneni...☹ nema nekdo nejake zkusenosti nebo doporuceni? Vim ze pravdepodobnost neni extra vysoka, ale nezdrave dite se mize narodit i pri dobrych vysledkach, proto me to rozladilo... plus bych se chtela zeptat zda rozumim rizikum odberu plodove vody- vim ze je riziko potratu, ale je mozne, ze by dite bylo zdrave, oni udelali odber-vysledky by byli tedy dobre, ale dite by bylo tim odberem nasledne poskozeno..? Dekuji

vita_
4. led 2019

@lucy031 Ahoj, vidím, že píšeš, že jsi ze severní Moravy ... mě taky vyšla při screeningu blbě krev, hned druhý den jsem volala do Fetmedu Olomouc, jestli by mi udělali cfDNA testy a vzali mě hned, nevím, jestli kvůli tomu, že sem byla v telefonu asi vyplašená, ale do 2 hodin jsem měla po testech a po 8 dnech jsem měla výsledky. Ještě před testama mi udělala docentka kontrolní UTZ (bo na prvním jsem byla ve fakultce, kde byli naprosto neschopní), naměřila vše, co potřebovala a říkala, že jsem sice v šedé zóně, ale jinak je vše ok, ale pro jistotu a když chceme tak test z krve udělá ... no a teď se mi v postýlce mrská 4 měsíční zdravý syn!

lucy031
9. led 2019

@vita_ Já se dívala i na tu Olomouc, ale nakonec jdu do Brna. Sestry tam jsou prý děsné, ale pan doktor je kapacita, tak to rozhodlo a i jiné maminky ho chválily. Říkali, že ty testy dělají v pondělky a pátky a já tam volala ve čtvrtek 3.1. Je to na nic, když jsou ty volna☹

vita_
9. led 2019

@lucy031 Pana doktora v Brně neznám, ale docentka v Olmu zaváděla tento screening v ČR, takže ví o čem mluví, proto jsem ji doporučovala ;) Tak přeji pevné nervy a dobré výsledky

lucy031
10. led 2019

@vita_ Děkuji 🙂, už aby to bylo všechno za mnou🙏

priefi
12. led 2019

Jen aktualni info, ja byla v sede zone, diky krve 1:504 po utz se to sice zlepsilo na 1:706, avsak triple v integraci se screeningem nas z sede zony vyhodily, velky uzt ve 20tt ok a ted mam doma zdraveho 2tydenniho chlapecka. Vse dopadlo dobre. Drzim pesti, at i u Vas vse dopadne dobre

lucy031
14. led 2019

@priefi 1:504 a 1:706 není špatný výsledek. Do 1:300 bych se tím vůbec nezabývala. Nevím jestli ty testy v 1. trimestru jsou vůbec k něčemu dobré. Zavedla bych v 10. týdnu neinvazivní genetické testy a byl by klid pro všechny. Stejně průměrný věk matek roste, tak z toho dělají akorát byznys.

priefi
14. led 2019

@lucy031 neni spatny, ale i tak strasili a zaradili do sede zony a kolecko po dr.bylo zarucene. Kdybych byla starsi, tak je vysledek zase o hodne horsi, protoze vek by zase zvysil riziko.

lucy031
15. led 2019

Tak jsem byla v Brně. Už chápu ty veselé maminky, ty se těší, jelikož mají všechny výsledky dobré, tak jsou blahem bez sebe. Byla jsem tam sama ☹ přítel musel už do práce, byl se mnou 2 týdny a pak už musel. 😢
Nejdřív jsem šla na ultrazvuk, pan doktor byl příjemný a řekl hned na začátku, že jestli bude špatný, tak by nemělo cenu dělat ten test, že bych měla jít na plodovku.
Nakonec dopadl krásně, doktor prozkoumal úplně každou část tělíčka. Nosní kůstku, měřil nožku, koukal na páteř, na hlavičku, na její profil, srdíčko, měřil tlukot. Miminko se hýbalo a bylo velmi živé (asi díky čokoládovým bonbónem)🙂
Řekl, že je dobře, že jsem přišla a že by mě na invazivní odběr neposlal a že si mám jen počkat na testy jak dopadnou, ale že věří, že budou o.k.
Celkem se mi ulevilo, ale dnes je úterý a budu čekat týden, což mě opět stresuje🙄
Navíc přítel říkal své mamce aby nikde nic neříkala a ona se o tom baví úplně všude! Je to největší drbna co znám! O těhotenství jsem chtěla říct až po všech testech a ona to roztubuje i lidem, které nesnáším.
Máme stejnou obvodní lékařku a ještě jsem u ní nebyla, ta drbna ji to vyslepičila! Bože mě to stresuje, husa všechno vykdáká. Je to moje osobní věc, která mě navíc momentálně trápí a ona z mé dělohy udělala veřejnou drbárnu!
Jsme se rozhodli, že už ji nic nového neřekneme. Už jednou vyslepičila mé nejlepší kamarádce, že mě požádala o ruku, chtěla jsem se pochlubit sama a teď tohle! Nemám výsledky a strašně mě stresuje, že všichni to vědí a někteří že i čekám na testy!
Sice se mi omluvila, ale fakt ji nic neřeknu. Už ji nic neřeknu, je mi fuk, že to je babička. Jinak přítel řekl o testech své sestře, takže slepice k slepici sedí (sestra to řekla mamce a to pustila do světa).

priefi
15. led 2019

@lucy031 drzim pesti, at testy jsou ok. Platila jsi za ne, anebo hradi ZP?

lucy031
16. led 2019

@priefi Platila, moje pojišťovna to neproplácí. Ještě jsem si doplatila 2000 za rozšířené testy na další vady. Akorát mi brali dnes další zkumavku.
Děkuji moc🙂, jsou to fakt nervy, navíc když tchýni jede pusa a vykládá to všude kudy chodí☹

priefi
17. led 2019

@lucy031 no tchyne... co dodat... tchyne... jen pro pobaveni, na tch jsou jen 3 slova tchyne, tchan a tchor 😉

lucy031
18. led 2019

@priefi 😀😀

lucy031
23. led 2019

Tak dneska mi řekli, že miminko je v pořádku👶😍 Akorát výsledky pošlou mojí doktorce, že to bude chlapeček mi řekl už i doktor, tak mi to jen potvrdili. Jsem konečně klidná, ale čekat 4 týdny je fakt hrůza. Takže super 😎🍹👏

kittyy17
23. led 2019

@lucy031 gratuluji, tchýni hoď za hlavu a konečně se začni těšit na miminko. Dobře si tyto krušné chvilky zapamatuj, až budeš nevyspaná, a kluk se naučí pokoušet trpělivost :D

lucy031
25. led 2019

@kittyy17 Však jo, i když bude řvát tak se budu smát😘 mějte se všechny holky a děkuji za podporu. Ještě, že takové stránky existují.Navzájem se podporujeme❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru