Růstové problémy plodu. Máte zkušenost?

judy890
27. led 2022

Ahojky, jdu se k vám poradit… Jsem poprvé těhotná, v počátku těhotenství jsem prodělala covid, o těhotenství jsem nevěděla… První tři měsíce byly v pořádku. Pak přišel první screening. Obecně vyšel negativní, jenže vyšlo šíjove projasněni 3,6 mm. Doktorka hned ze tedy odběr plodové vody. Ten jsem podstoupila dnes. Dnes bylo šijove 4,3 ☹ Během ultrazvuku mi řekla, ze se ji jeví miminko obecně malé, zpoždění o týden. Jsem ve 14 tt… A také ze má malý hrudník, do kterého by se nemusely vlézt plíce a tudíž by bylo života neschopné. Sdělila, ze nám ihned napíše doporučení k potratů, pokud bychom chtěli. Výsledky amnio zatím nemáme. Co si o tom myslíte? Není to předčasný závěr? Mám jít na utz k nekomu dalšímu? Mate někdo podobnou zkušenost? Děkuji všem za reakci …..

klokanka31
27. led 2022

@judy890 Na potrat můžeš jít vždycky, já být tebou tak bych nespěchala...

emillyhk
27. led 2022

@judy890 Určitě bych počkala na výsledky z odběru plodové vody a mezitím bych se objednala na ultrazvuk ještě někam jinam. Nejhorší varianta je, že se podezření potvrdí. Ale před souhlasem k potratu bych chtěla znát názor ještě dalšího lékaře. Držím palce 🍀

jjasmina
27. led 2022

@judy890 rozhodně bych chtěla slyšet i jiný názor a počkat na výsledky

escapelle
27. led 2022

Mně se hlavně nelíbí,že by hned vypsala papír k ukončení těhotenství, když ještě nemá výsledky? Hrudník se jí zda menší,ale hned vynáší soudy o zivotaschopnosti? Šla bych určitě jinam.i kdyby o tom doktorka byla 100x přesvědčena, nemůže to podat jako hotovou věc když nemá všechny výsledky...
Moc držím pěsti 🍀

judy890
autor
27. led 2022

Objednala jsem se tedy ještě k dalšímu vyšetření k jinému lékaři a uvidíme, zda bude jeho názor stejný… Jsem z toho rozhozena, takové zprávy se neposlouchaji dobre..

riddle2
27. led 2022

@judy890 moc Vám držím palce, musi to byt hodne těžké. Souhlasim s ostatnimi ze bych chtela znat nazor nekoho dalsiho. Drzte se

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru