Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

misakri
18. únor 2009

hihi děkuji.. to bylo foceno ve středu odpo a v pátek ráno se narodila.. 🙂

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - jinak koukám, že jsi se zmínila o 42. tt. to se malé na svět moc nechtělo, co?🙂 to už bych byla dost nervózní

misakri
18. únor 2009

jj, rodila jsem 10 dní po TP.. v pátek ráno jsme měla nastoupit na vyvolání a v noci mě to chytlo samo.. 😉

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

vy máte všechny taková hezká kulatá bříška. já mám spíš jen takové dva slévající se špeky. jako bych v pase nosila gumu 😖 ale třeba to malej ještě nějak napne 😀

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - vás nechala napínat do poslední chvíle🙂 a jak byla velká?

misakri
18. únor 2009

hihi, teď jsi to napsala tak hezky, že se musím smát.. 🙂 🙂
ještě to nějak napne.. 😵 😵
to víš, že jo.. jsi teprve 25tt.. budeš mít taky pupendo jak balonek.. 😉 🙂

misakri
18. únor 2009

a koukala jsme do albíčka a nemáš tam žádnou fotečku.. 😨 , jako myslím bříška nebo tak.. 🙂

misakri
18. únor 2009

já jsem teď před otěhotněním s niki dost přibrala do břicha.. jako fakt pneumatika.. a nechápu, že se mi to tak spravilo, vůbec už mi to není vidět.. 😉

misakri
18. únor 2009

miška měla 4500g a 52cm 😉

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - uvidíme🙂
no právě to je ten důvod. žádnou fotku bříška nemám, protože se stydím vystavovat tučinu. 😅
teda to byla malá pěkně rostlá🙂 si neumím představit, že bych dokázala dostat ven 4,5 kg. ještě coby prvorodička. tě obdivuju 🙂
koukala jsem, že máte jméno, ale pohlaví ještě jisté není. co když to bude klučík? taky bude Niki?🙂

misakri
18. únor 2009

ale jdi, prosím tě.. 😉
ty tučino 😅

kocicinka
18. únor 2009

Lasko manžel byl uplne v pohode, dokonce se i trochu zlobil, že jsem se před ním zakrývala, říkal, že je to normální, tak proč se tím nervím. Teď už vím, že zvládne vše a nebudu se před ním u porodu stydět, kdyby se mi tam stala nějaká nehoda. To auto až zas tak zaneřáděný nebylo, hlavně já- bunda, kalhoty. Co bylo v autě jsem pak utřela mokrým hadrem.

misakri
18. únor 2009

já měla nakonec císaře.. nechali mě rodit normálně, ale když ji začaly padat ozvy a došlo jim, že to asi nepůjde, tak mě brali na cisaře.. 😉
a jméno mám jen já, manželovi se nikol nelíbí.. říká ji vašku 😠 .. jsem zvědavá s čím příjde, jaké krááásné jméno vymyslí on.. 😝
a na KO jdu zítra, tak snad nám holčičku potvrdí.. i když mi dneska manžel navrhnul, že kdybychom se jako nechali překvapit, že jestli se teda trefili s tou holčičkou nebo ne.. a že už se na dalších KO nebudu ptát na pohlaví.. byla jsem proti, ale čím víc nad tím uvažuju, tak se mi to líbí.. ale nevím, jestli to vydržím.. 🙂

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - když to tak je, tak to řeknu🙂

kocicinka - to je fajn, že máš rozumného mužského.

misakri
18. únor 2009

kocicinka... tak to je fajn, jak to manžel vzal 😉

misakri
18. únor 2009

holky, já se pro dnešek rozloučím.. ještě musím prolítnout sprchu a asi zalehnu, je tady můj čas.. 😉
zítra zase nakouknu, zatím papa a pohlaďte bříška.. 🙂

kocicinka
18. únor 2009

Já vám tak závidím, že máte jasno ohledně jména... Mě máma dneska úplně zošklivila Jonáše a Mikuláše 😢 Takže jsme opět na začátku... Manžel je moje zlatíčko 🙂

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - aha, už jsem se lekla, že jsi to zvládla normálně. ale vždyť to už museli tak nějak odhadovat, že bude větší, je hrozné, že vás obě nechaly trápit. jsem pro přirozenost, ale když to nejde, tak to nejde.
Nikol je hezké jméno. ale samozřejmě ho vybíráte spolu, tak byste se měli nějak shodnout. mně manžel taky zavrhnul jména, která jsem měla přichystaná už od puberty🙂 ale nakonec jsme se dohodli. takže u nás taťka chtěl kluka, já holku, ale jméno pro kluka jsem navrhovala já a pro holku on. i když u holčičího jsem vzdorovala, nakonec jsem ustoupila, aby měl alespoň nějakou radost. i když to jsem napsala blbě, pohlaví je nedůležité, hlavně aby miminko bylo v pořádku a on by se z holčičky radoval stejně jako já teď z kluka.
takže Niki je jen tvůj pracovní název, ale pořád jste se na ničem neshodli🙂
jinak já bych to nevydržela, zvlášť, kdybych už byla nahlodaná předchozí kontrolou🙂 ale to už je na vás🙂

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

kocicinka - hele, na ostatní nedej. mému taťkovi se naše jména taky moc nezdála a mně to mrzelo, ale nakonec je to naše dítě a děda si už zvykl. každému se prostě líbí něco jiného a zavděčit všem se nemůžeš. ale ty s manželem jste rodiče, je to jen na vás. ostatní mohou vyjádřit názor, ale neměli by vás ovlivňovat. mně se Mikuláš moc líbí, byl jedním z mých favoritů, ale manžel ho nechtěl. Jonáš není moc častý, ale jednoho znám a všichni mu vždycky říkali, jaké má krásné neobvyklé jméno🙂 neboj, času máte ještě spoustu

bertica.h
19. únor 2009

Teda baby..vy tak neskoro chodievate spať?? 😕 😕 😀 😀

Čo sa týka mien..my sme veľmi chceli pre prvé dievčatko Nellu.
Moja mamina mi ju uprimne veľmi znechutila,dodnes mi to je luto,pretože sa nám to meno s manželom moc páčilo..Ona proste že jej kamarátka mala kozu Nelu a že to je také meno a tak..ja som vtedy strašne koli tomu plakávala.
že ona by jej tak ani nevedela povedať 😢 😢 😢
Tak sme sa rozhodli pre Viktoriu..aj to je prekrásne meno.Nelinku mám už znechutenu...bohužiaľ.

Inak dnes som zaplatila kočík a asi v pondelok bude doma 😅 😅
Skoro..ja viem..ale kedže kupujeme použitý,chcela som aby bol fakt dobrý..a ked som taký našla..nechcem viacej čakať

Prajem Vám všetkým pekný deň 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzik28
19. únor 2009

teda holčiny...tady se to večer nějak rozjíždí...teď jsem tu seděla aspoň půl hodinky, možná víc, než jsem vás dočetla. S tím jídlem musím jen souhlasit...ono se to vážně nedá. Snažím se aspoň trošku zbrzdit, ale marný boj. Chutě jsou prostě chutě a taky mám pořád hlad. Mám zatím navíc asi 5 kilo, ale jestli to takhle půjde dál a já se budu cpát jako malý chro chro, tak teda nevím kde se nám to zastaví. Ale hlavní je, aby bylo mimi ok...kila se určitě pak nějak shodí...

bertica.h
19. únor 2009

mohli by ste mi skusiť napísať čo také jete cez deN?
ja napr.

den začínam vačšinou corn flaskeskamis mliekom
potom neodolám vačšinou tatranke,občas jablko,banán.

obed napr.včera kurací rezen v cestíčku,zemiaky s petržl.vnatkou+rajčinovo+paprikový šalát
večera to isté.
a samozrejme po večeri..sladké🙂
štrudl asi 3krajčeky so šlahačkou nezdravou v spreyi.. 😅 😅
Určite som nezabudla na nejaké 3kocečky čokoládky,..teraz ma drží silno chuť na Delli pistáciovú..

Pijem len vodu.ale včera som si dala aj štavu s jablk,uplne výnimočne. 😅 😅

kolko toho zjete vy?stravujete sa oveľa zdravšie?? 😅 😅

kocicinka
19. únor 2009

Ahoooj, tak já co jím... vstávám většinou pozdě a tak i pozdě obědvám. Když je manžel v práci, tak si většinou na jídlo někam zajdu. Protože jak v těhu tak i v netěhu asi jediné co nemusím je maso, tak většinou obědvám v indické vegetariánské restauraci Govinda( občas u těch číňanů, ale to si pak vyčítám). Jinak taky docela často vařím. Mezi moje stálice patří lečo, fazolky na smetaně( ty miluju, posledně jsem jich spořádala kýbl), tofu se zeleninou, ryby. Občas- tak 1 za 14 dní upeču kuře s nádivkou, nebo koupím vepřovou roštěnku a udělám jí rozpečenou se sýrem( to budu vařit asi dnes, nějak se mi na to udělala chuť 😀 ). Často peču štrůdl, máme od mamky jablka a ořechy, tak abych je spotřebovala.

kocicinka
19. únor 2009

Ještě jsem zapoměla na večeře. Ty se větš. sestávají z polévky- kuřecí, zeleninová, bramboračka, česnečka... nebo dělám tvarohové pomazánky. Já si třeba často obložím chleba vajíčkem na tvrdo a na to dám plátky sýra. K tomu salát- šopský, ledový... Dneska to vidím na řecký salát tzaziky, protože musím spotřebovat okurky...
Joo a štrůdl si dávám bez šlehačky tedy. Piju čaje- rooibos, pro těhotné odLerosu, pro kojící, ovocné. Místo kafe piju bio špaldové nebo caro s mlíčkem. Často nakupuji bio potraviny Alnatura v DM. Uf 🙂

zuzik28
19. únor 2009

bertica...teda já nejím nějak extra zdravě...ale pořád si říkám, že začnu🙂 Ke snídani žádný corn flakesy, ale pořádnej chleba s máslem nebo sýrem a salámem nebo rohlík se salátem (hermelínovej miluju, ale ten se snažím teď spíš míň) Potom určitě svačina, to je většinou nějaký ovoce, to docela jím. Oběd většinou vařím, protože jsem pořád doma. Takže hodně polívky a k tomu normální klasický český jídla. Nějak si s tím hlavu nelámu, na co mám chuť si prostě uvařím. Včera jsem zrovna měla halušky s cibulkou a anglickou a klobáskou, zapečený se sýrem. Dneska dělám teda trošku dietnější kuřecí kousky s brokolicí ve smetanovo sýrové omáčce s těstovinama. Pak určitě další malá svačinka...to jo, většinou sladký 😀 to taky můžu, hodně peču kvůli manželovi, takže si vždycky kousek dám. A pokud není doma žádná udělaná buchtička tak šáhnu třeba po delise, perníku nebo jiné oplatce. No a k tomu tak obden kávička...piju bezkofejnovou, ale prý to zase tak moc nevadí...mám normálně dost nízký tlak.
No a večer co doma najdu, hlavně když je toho vagón🙂 Nebo co zbyde od oběda a tak. Snažím se taky docela zeleninu, ale že bych ji do sebe nějak extra cpala, se říct nedá. Včera jsem měla na večeři ale kupodivu ovocný salát...taky pořádnou kopu a pak mě ještě přepadla chuť na chipsy (protože to je taky pro mě delikatesa jak hrom) . Takže žádný moc zdravý jídlo to teda fakt není. Ale proč bych se zase na druhou stranu nějak omezovala, když takhle jím v podstatě pořád, jako i před těhu. A zatím mám všechny hodnoty, jako železo a takový ty blbosti, v pořádku...takže asi mimi nic nechybí.
Ale užívám taky teda těhu vitamíny.
Uf to je ale román🙂 já jdu na ty těstoviny...dobrou chuť všem

kocicinka
19. únor 2009

ještě jsem zapoměla na další důležíté stálice(škoda, že se nejde vrátit do příspěvku) : zeleninové rizoto a těstoviny se špenátem či rajčatovou omáčkou. Zítra bude asi smažený sýr. Vařím většinou rychlovky, protože se musím pořád učit, tak se snažím, aby to bylo alespoň trochu zdravé. Mrzí mě, že nejsem moc zdatná kuchařka( spíš teda vůbec). Jídla, která miluju, jako třeba zapečené těstoviny, francouzké brambory, koprovka, rajská prostě neumím udělat tak, abych si na nich pochutnala. Nedávná rajská chutnala pořád jako rozředěný protlak, ať jsem dělala co jsem dělala. Zuziku ty tvoje halušky mě teda dostaly, můžeš sem prosím hodit recept? To jsi měla svoje těsto, nebo jsi použila pytlíkové? A musíš na ně mít to speciální síto? Jak si je potom zapejkala?
Já těhu vitamíny nejím, jen jsem brala v 1. trimestru listovku. Tak si říkám, že jím vyváženě, tak snad by miminu nemělo nic chybět.Já si jdu dát obložený chleba vajíčkama a sýrem a pak vyrážím na nákup roštěnek. Taky miluju smetanovou veselou krávu, jsem schopná slupnout skoro celou krabičku na posezení 😅

zuzik28
19. únor 2009

kocicinka...tak ty halušky jsou úplně super lehký...nejsou z pytlíku, takže lepší. Nastrouháš si 3 střední brambory na tom jemným struhadle a k tomu přidáš jedno vajíčko a asi tak 200 g polohrubé mouky...ale to dělám spíš podle oka. Vše se zamíchá a mělo by to mít takovou konzistenci, aby se to dalo míchat, ale zase nebylo moc řídké. To spec. sítko si pořád chci koupit, ale zatím ho nemám. Tak to dělám tak, že si vždycky naberu velkou lžíci směsi a pak malou lžičkou prostě užibuju takový malý nočky rovnou do horké vody. Vařím podle toho jak to ochutnám....ale jsou tam syrové brambory, tak to chvíli nechej.
No a ten zbytek je taky moc jednoduchý. Nakrájím na pánev cibuli, anglickou slaninu, klidně i klobásku nebo obyčejnej párek (podle toho co zrovna doma je nebo podle chuti). Pořádně to vypražím a jen tak prostě v misce zamíchám s těma uvařenýma haluškama...dám na chvíli do trouby a zasypu strouhaným sýrem...delikatesa a taky celkem rychlovka. Ale klidně si kup těsto v prášku, to taky není špatný...občas to taky dělám
Jo a ještě jeden typ. Zkus si je udělat taky na sladko...jsou to v podstatě bramborový knedlíky. Hodím na ně trochu tvarohu a klidně obyčejnou marmeládu, trochu cukru a máslíčko...no a taky je to moc dobrý...to fakt doporučuju...nebo nějaký zavařený ovoce a tak různě...sákriš, mám na to takovou chuť 😀

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

bertica - no jo, jsme noční ptáci 😀
to mě mrzí, že jste si to jméno nechali takhle zprotivit.
já mít teď peníze pohromadě, tak kočárek taky kupuju okamžitě. ale musím jedno po druhém.

koukám, jak tady skoro všechny oproti mně jíte zdravě. já vstávám pozdě, takže první jídlo mívám mezi 12-14:00, buďto pečivo s něčím nebo rovnou teplý oběd, co přichystají naši (výhoda soužití s rodičema 😀 ). pokud musím vstávat brzy ráno, tak to vypadá obdobně - pečivo nebo cornflakes s jogurtem apod. odpoledne si dám třeba ovoce nebo nějaký mléčný výrobek, pak samozřejmě něco sladkého - a tím "něco" myslím pořádnou hromadu - a večeře u mě probíhá obdobně jako oběd. občas si dám druhou večeři v podobě kompotu nebo ovocného salátu. o víkendu bývá i nějaká ta buchtička🙂 když tak na to koukám, vypadá to žalostně. ale jsem na to navyklá a malému to stačí. sýry nejím, maximálně v nějaké pomazánce, kde ho necítím a vitamínky jsem nebrala. sice jsem chtěla, alespoň ze začátku, ale jak bylo zařizování a cestování kvůli svatbě, tak na ně nedošlo. pak už mi to přišlo zbytečné. u prvního těhu jsem je poctivě brala a stejně to nebylo k ničemu. raději si dopřeju ovoce a zeleninu. teď jsem si koupila žluté kiwi, psali, co všechno obsahuje, včetně hořčíku a listovky, ale chuťově nic moc. jen dobrý pocit, že malého tak úplně nešidím na potřebných látkách.
už bych zase ráda viděla, jak poporostl, protože kope solidně🙂 ty tři utz jsou fakt strašně málo a platit za speciální se mi nechce.
jinak bych řekla, že nejvíc se vidím v zuzik28 🙂

zuzik28
19. únor 2009

Holky pěkně se nám to tady zvrhává na moje oblíbené téma...JÍDLO 😀 Právě jsem dodělala manželovi zítra do práce na sváču chleby ve vajíčku, obložený salámem, tvrdým sýrem a okurkem...ten si pošmákne.
Láska s těma ultrazvukama je to vážně na prd...mě už teď čeká taky jen ten v tom 30. týdnu nebo tak nějak kolem. U mýho Dr. je každý další navíc za 300 kč, což se mi zdá teda celkem hodně, plus fotka za 80 kč. Sice mi nabídl na začátku, že mi může klidně dělat utz pokaždé...že to bude se slevou (2000 kč) za celou dobu, ale to je taky docela rozmar...Né, že bych pro prcka nechtěla to nejlepší, ale ty ceny jsou fakt drsný. Vím, že je zatím vše ok...tak zase tak potřebný to není...no ale vidět prcka pokaždý bych teda taky chtěla🙂 No musím to vydržet...za 2000 kč máme hromadu dalších určitě potřebnějších věcí.
Jak tak čtu o těch rodičích...asi se budeme muset nechat pozvat ke tchánům na oběd, ať nemusím o víkendu vařit🙂 Jo představte si, že tchýně se pustila s vervou do pletení. Minulý týden, když jsme tam byli tak mi ukazovala takový modrý svetřík s čepičkou a botičkama...fakt paráda...Dokonce tam měla jakousi miminko - panenku, a zkoušela čepičku na její hlavu, aby se trefila do velikosti🙂 Jo jo, musím říct, že mám fakt skvělý tchány...

andreahrbacova
19. únor 2009

Ahojky holky,mě dělají ultarzvuk pokaždé když jdu do poradny,ale taky bych nechtěla dávat 2000kč je pravda,že za to se může pořídit spoustu jiných věcí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru