Špatné výsledky plodové vody - DiGeorguv syndrom

grootik
13. črc 2018

Zdravim,

cely zivot mi lekari tvrdili ze nemuzu mit dite prirozenou cestou a ted jsem tehotna v 21tt.. Rozhodla jsem se mit dite i presto ze budu s miminkem sama. Otec s nama byt nechce. Vsechno probihalo ez komplikaci ani zadne zvraceni a prcek rozte jak ma.
Protoze uz mam vyssi vek tak jsem byla na odberu plodove vody... kdyz jsem si tam volala tak mi rekli ze je vse v poradku a ze mam prijit na kontrolu. Kdyz jsem prisla na kontrolu doktorka mi rekla ze mam nalez a to Digeorge a ze z´ten syndrom vzacny a ze je sance 20% ze se nejak projeví a ze se musim do tydne rozhodnout zda ukoncit ci ne. Vyvoje prcka je po spec ultrazvuku ucebnicovy... vse je v poradku..zadny roztep rtu, ani vada srdicka..nic...
Vubec nevim co mam delat jak se rozhodnout. Jsem v tom sama. je to ma nejspis jedina a posledni sance mit dite.. Protoze nemam s kym a tak tu sedim brecim do polstare a jsem znicena. Nikdo mi nechce rict jak by se rozhodl. Porad si rikam ze kdyz jsem dostala tu sanci tak proc se stalo tohle.?? Jeden lekar mi rekl ze kdyby mel uz nejake deti tak by do toho nesel...
Mate s timto nekdo zkusenost???? Diky

kristyn.g
14. črc 2018

@grootik moc tomu nerozumím, takže je šance 80% že miminko bude zdravé a 20% že by se nějak (nikdo neví jak) projevila ta nemoc? A miminko je momentálně bez závad a projevů... No v tvém případě je to zázrak a dar, a zvažovala bych pečlivě, přeci jen je mnohem větší šance na zdravé miminko.

martiina_k
15. črc 2018

To je strašně těžké rozhodování. Ač jsme měli k miminku cestu opravdu strastiplnou, věděla jsem, že kdyby se potvrdilo postižení, půjdeme na přerušení. Život s dítětem s postižením je opravdu náročný. Tady je nejhorší to, že zda se postižení projeví nebo ne, je 1:5 ve prospěch zdravého dítěte. Vůbec nevím, jak bychom se v tomto případě rozhodovali. V popisu jsou psané srdeční vady a rozštěpové vady.. to by se z UZ poznalo a evidentně to tam není. Problémy s imunitou a mentální retardaci poznáš až později, to ti nikdo z UZ neřekne. Když bych byla sama, bez partnera i bez rodiny, asi bych šla na přerušení, ale to jsou prostě spekulace, fakt nevím, jak bych se rozhodla.

hermanecka
15. črc 2018

@letadylkokane tim chci rict,ze budme rady za screeningy pokud se podari najit vady, kdy se maminka muze rozhodnout co a jak..a reci typu az postizene dite nam.ukazalo tu spravnou cestu apod tomu neverim

letadylkokane
15. črc 2018

@hermanecka ja bych sla na preruseni, kdybych vedela, ze cekam postizene dite. Ale pokud je ta pravdepodobnost 1:5 a navic UTZ neprokazalo rozstepy, tak bych to riskla. Asi by me vzal das, kdybych ukoncila a pak se pri vysetreni plodu zjistilo, ze byl zdravy. To bych nedala.

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sahrazad1
15. črc 2018

@sangina zakladatelko, tady paní má pravdu! Ztis se, poslechni své srdce, to je nejlepší rádce. Dítě už totiž máš, ne že ne, a nic na tom nezmění fakt, že se zatím nenarodilo! Dokážeš nechat ukončit život svého dítěte, které nosis pod srdcem? Na to si odpovez...

alexandrav_89
15. črc 2018

Holka doktoři říkali, že přirozenou cestou nemůžeš mít dítě. Doktoři říkali bla bla bla. Holka nech si svoje milované miminko. Dopadne to dobře, držím vám palce. Se vším se poperete a zvládnete to !!!!!

priefi
16. črc 2018

@hermanecka budme radi za screeningy? Autorka psala, ze screening naprosto ok, ze na plodovku sla preventivne kvuli vyssimu veku, kdyby na tu plodovku nesla, tak ted tohle neresi, protoze podle screeningu melo dite velkou pravdepodobnost byt naproto zdrave... tolik ke screeningum
@letadylkokane myslis, ze oni to matkam reknou? Sorry spletli jsme se, dite nakonec bylo naprosto zdrave? Nemyslim si. To by matka musela si zajistit sama pitvu, aby to bylo objektivni

zmrz_lina
16. črc 2018

Nikdo z nás, kdo máme zdravé děti, nemůže vědět, že se ve zdraví dožijí dospělosti. Že se u nich nějaká porucha imunity nebo mentální retardace neprojeví. Vzhledem k tomu, že riziko je 20 % a dosud byla všechna vyšetření v pořádku, bych na přerušení nešla. Protože pokud rozštěpy anj srdeční vady, které se s tímto syndromem pojí, na utz nebyly vidět, pak je podle mě pravděpodobnost projevení se problémů s imunitou nebo mentální zaostalostí skoro shodná s pravděpodobností, že se nějaké takové problemy projeví u miminka, jehož maminka nebyla v těhotenství takto vystresovana.

radula223
16. črc 2018

Přidám svůj příběh. Když jsem čekala druhého syna, screening špatný, pravděpodobnost postižení velká, následovala plodová, syn naprosto zdravý. Pak třetí synek, screening ukázkový, bez plodovky, narodil se zdravý. Pak postupně problémy s prospivanim, kolotoč doktorů, neschopnost diagnózy, až v Praze vyrkli, metabolická vada, neléčitelná, vrozená, neslučitelná se životem. Tomík odešel v sedmi měsících života. Je to geneticky podmíněné, momentálně neexistuje prenatální diagnostika. Pravděpodobnost výskytu 25 procent. Čekám syna číslo 4, Matýska, bojím se strašně, ale touha byla silnější. Rozhodnutí nakonec stejně zůstane jen na tobě, to ti nikdo neporadí, jak dál. Hodně stesti

priefi
16. črc 2018

@radula223 je mi to hrozne lito 😔

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
grootik
autor
19. črc 2018

Ahoj všem, moc děkuju za názory všech...
Po celou mem uvážení kdy jsem si o víkendu prošla doslova peklem ohledně rozhodovani tak jsem se rozhodla malého grootik nechat..
Možná pro nekoho je to divné ale když už jsem dostala šanci mít miminko a má se čile k světu jak mi naznačuje svými pohyby a ultrazvuk je v pořádku tak já mu věřím... nejspíš byla chyba číst si veškeré články...
Jeden doktor mi řekl že kdybych neměla věk kdy se provádí plodovka tak to ani nevím jen se zbytečně stresuju...
Jasně že se bojím a budu mít strach pokaždé kdy půjdu na kontrolu ale věřím mu a věřím že bude v pořádku...a kupodivu za mem rozhodnutí stojí i otec miminka. Tak snad jsme si to už vybrali a už si to budu jen užívat...
Holky díky moc všem

letadylkokane
19. črc 2018

@grootik jsem moc rada, ze jsi nam napsala. A jsem rada, ze ses rozhodla takto. Drzim moc palce, at je vse ok.

priefi
19. črc 2018

@grootik jsem za Tebe a to malicke rada 😍 myslim, ze to je dobra volba ❤ drzim pesti, at je malicke naprosto v poradku! A je krasne, ze i otec se nakonec o malicke zajima. Treba bude mit i zajem se k Vam vratit?

klea81
19. črc 2018

budu ti držet pěsti ;o)

knuffel
19. črc 2018

Pozde, ale prece, rozhodla ses spravne, jednu zenu s touto diagnozou znam osobne, urcite nebudes litovat sveho rozhodnuti!!!!

leilinka1234
19. črc 2018

Diskuzi jsem sledovala. Gratuluji k pozitivnímu rozhodnutí a držím palce, aby bylo všechno v pořádku. Mohla bys pak napsat, po tom 30tt, jak říkal doktor, že bude úplně jasno, jak to dopadlo? Věřím tomu, že je to zdravé a krásné miminko, tak bych pak ráda slyšela, že to tak opravdu je 🙂

knuffel
19. črc 2018

A mrzi me, ze jsem si diskuze nevsimla driv, urcite bych Te hodne premlouvala, aby sis malou nechala.

knuffel
19. črc 2018

Budes nejstastnejsi mama pod sluncem, ver mi 😉

radula223
19. črc 2018

Držím palce🤗, dej pak vědet

wawwaw
19. črc 2018

@grootik držím pesticky, ať je vše v poradku!!! Doufám, že u vás vyhraje těch 80% a budete mít zdravé miminko. Prosím pak dejte vědět...a užívejte těhotenství 🙂

grootik
autor
20. črc 2018

@knuffel A co? Jaká jsou jsou následky?

knuffel
20. črc 2018

@grootik Je to asi souhrn ruznych zdravotnich komplikaci, pri kontaktu si vsimnes horsi vyslovnosti, na prvni pohled ale nepoznas nic... Myslim, ze ty zdravotni komplikace resili hlavne v detstvi. Ted chodi normalne do prace, je sobestacna ve vsem, cestuje... 👍

petrusew
20. črc 2018

@grootik Ahoj, v první řadě bych ti chtěla říct, že nic není ztraceno a je dobře, že jsi se rozhodla tak, jak jsi se rozhodla. Chtěla bych tě navézt na stránky šťastného úsměvu. Tam najdeš informace a kontakty na rodiny, které mají děti s tímto syndromem. I já mám chlapečka se syndromem/sekvencí. Jinou, ale i její součástí jsou různé přidružené komplikace a zdravotní překážky. Maty má 3,5roku a má pierre robinovu sekvenci/syndrom , nebylo a není to lehké a jednoduché, ale stojí to za to. Je to úžasné a pohodové dítě plné chuti do života a radosti z něj. Náš příběh od prvních dní je tady na MK. Věř, že bude dobře, protože spousta komplikací u vaší vady jde zjistit již v prenatálním věku. Držím ti palce a kdyby sis potřebovala někdy popovídat, neváhej se mi ozvat.

petrusew
20. črc 2018

Myslím si, že nejvíce informací o tom, co vás čeká najdeš a zjistíš od rodin, které tyto děti doma mají. Neváhej je kontaktovat, budeš připravená a hlavně budeš vědět, že v tom nejsi sama.

grootik
autor
23. pro 2018

@knuffel zdravím, mohla by jste mi poslat kontakt na tu maminku? Syn je v pořádku jen má povisle oční víčko a prý je to tou diagnózou. Snad to bude to. Ale i tak, kdyby náhodou. Syn je kromě očička v pořádku a má se cíle k světu.

grootik
autor
23. pro 2018

@petrusew zdravím, mohli by jsme si psát třeba na mail?

grootik
autor
23. pro 2018

Zdravím všechny, předem děkuji za podporu.
Syn se narodil váhou 4,3 a hned od narození je velmi sledován. v pořádku bez závažných komplikací. Měl zánět očička které neotviral a teď lékaři zjistili že má povisle oční víčko což se teď musí léčit. Ocicko je ale zcela v pořádku. Doufám že je to jen to co bude muset řešit. Jinak je to hodný miminko a krásné prospívá. Máme vynikající pediatricku která syna hodně sleduje a chodíme na kontrolu 2xtydne

priefi
23. pro 2018

@grootik to jsou skvele zpravy! Drzim pesti at je chlapecek zdravy a dela jen radost 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru