Stravování se ve druhém trimestru

sister05
24. bře 2019

Ahoj, chtěla bych radu. Jsem ve 22.tydnu a nedokážu vše přinutit k jídlu. Dřív jsem do sebe aspoň ládovala ovoce, zeleninu, mléčné výrobky. Maso mi teď v těhotenství nechutná. Ale už tak týden nemám vůbec chuť k jídlu, spíš mne odpuzuje, když se podívám do plné lednice tak jen konstatuji,že tam nic k jídlu není. Nedokážu se přinutit. Nedělá mi problém nejíst celý den. Pitný režim taky nic moc, ale aspoň půl litru až litr do sebe dostanu. Mám obecně dost nadváhu, takže prcek asi furt má kde brát. Za celou dobu jsem přibrala asi 1kg. Ale ráda bych tento stravovací blok prolomila. Ptám se tedy, jak získat chuť k jídlu a nebo se motivovat aspoň zpět na tu zeleninu a ovoce? Děkuji. Nepotřebuji slyšet, že jsem např nezodpovědná nebo že kvůli prckovi musím. To vím. Proto řeším jak na to. Díky
P.s. klasické nevolnosti už nemám, jen asi ta vůně potravin mne odpuzuje. Při vaření nemůžu zůstat v kuchyni 😎

pipi_puncocha
24. bře 2019

A co nějaké ovocné šťávy? Třeba UGO si koupit, na to já mám chuť pořád a trochu to pokryje tekutiny i nějaké vitamíny a tak... pohyb nějaký máš? Aspoň procházky třeba, teď když je už hezky.

sister05
autor
24. bře 2019

@pipi_puncocha něco málo ano 👍

jancabr
24. bře 2019

Dítě si z tvého těla vezme co potřebuje, i když to zrovna nejíš. To je hodně na zvážení. Trpí zuby, kosti, nedostatkem tekutin ledviny. Ale to jistě víš. V prvním trimestru jsem také velmi málo jedla, v druhém se to trochu zlepšilo. Pokud jsem něco snědla, tak obvykle hranolky, kousek masa s výpekem, suchou rýži, samotný tvaroh nebo zakysanou smetanu. Čistou vodu jsem nezvládala. Takže jahodový, jablečný nebo meruňkový džus. Může to být jen chvilkový stav a za pár dní se to zlepší 😉🙂

leniczka23
24. bře 2019

@sister05 ja jsem 34tt a mam nahore 0.5kg😉 Na jidlo jsem taky nemela chut, ale mam doma kuchare a on vzdy vymyslel neco co bych si dala..nekdy jsem skoncila jen na grepu..dost casto hlavne v tom druhym trimestru salaty vseho druhu. Proste jsem si vymyslela noo.. Ale ani ted nemam vubec zadne chute a k jidlu se musim dost casto nutit..

marketa1218
24. bře 2019

@leniczka23 jak jsi to udělala? 😁

tercasv
24. bře 2019

Kvůli silným nevolnostem jsem zhubla 7kg, teď ve 34tt mám nahoře půl kila 🙂 V tom druhým trimestru jsem taky neměla na nic chuť, vše mi "smrdělo", ani teď nemusím moc maso. Zachránily mě pomeranče a mandarinky :D Snažila jsem se jíst aspoň něco, po malých kouskách. Hodně jsem jedla piškoty, rohlík se šunkou, brambory na loupačku s tvarohem a tvarohovou pomazánku (tvaroh, sůl, pepř, šunka). Postupem času se to zlepšilo 🙂

leniczka23
24. bře 2019

@marketa1218 prvni 3 mesice jsem problila takze jsem 5 kilo shodila a kdyz uz jsem je zacla nabirat tak mi prisli na tehu cukrovku takze dieta a uz mi vaha 2 mesice stoji..ted jsem jeste dostala zanet dutin tak mi to slo zas o pul.kila dolu..jako ja se nezlobim...krome toho briska nemam fakt nic nikde, jeste nohy mam hubenejsi😁 Byla by opravdu nadhera kdybych sla z porodnice se svoji vahou😊 Ale zanet dutin bych klidne vynechala.

marketa1218
24. bře 2019

@leniczka23 Aha, tak to já mám zase hrozně žravou už od začátku těhotenství. Teď jsem v 16tt a mám nahoře tři kila, taky to není úplná hrůza, ale ještě toho mám dost před sebou 😁 Ale jsem zase ráda, že mi je fakt dobře a můžu jíst úplně cokoliv.

leniczka23
24. bře 2019

@marketa1218 ja u prvniho jako tx a nabrala jsem 13kg a z toho jsem 10kg nechala v porodnici..takze taky pohoda😊
A uprimne mi bylo tak strasne zle na zacatku ze bych to vymenila za par kil s radosti..uz jsem i brecela zoufalstvim..fuj..
Tajze je dobre ze ti chutna a 3kg na skoro pulku tehu je nadhera😊 preji pohodovy zbytek tehu😊

makronka222
24. bře 2019

Dej si na co budes mit chut. Nut se pit alespon. Ono to prijde, ze se budes chtit pak nacpat...

marketa1218
24. bře 2019

@leniczka23 Děkuju ☺

sister05
autor
24. bře 2019

Děkuji všem za radu ❤👍👌

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru