Svědění kůže ve 2. trimestru

jednaajedna
4. lis 2017

Ahoj holky, máte některá zkušenosti se svěděním kůže?
Jsem ve 22 tt a trvá to asi týden; nemám žádné pupínky, nic, jen mě teda BRUTÁLNĚ svědí především horní polovina těla (s napínáním kůže a tvorbou strií to nebude mít souvislost)...v noci se budím a drápu se, hlavně dekolt a břicho pod prsy...si připadám jak ňáká divoká šelma... 🐱
je to mazec, v pondělí se chystám k doktorovi, Na netu jsem našla možnou souvislost s poruchou jater...ach jo. Díky za Vaše reakce.
Snad se do pondělí nerozdrápu 😖 😖

martiniquest
4. lis 2017

Nechci strašit, ale šla bych OKAMŽITĚ k doktorovi. Kamarádka měla stejný problém a zjistili jí intrahepatální cholestázu a tuším ve 30tt udělali CS.

sassanca
4. lis 2017

Mne se to objevilo naštěstí až v 38 tydnu. Cholestaza. Takže urcite rychle k doktorovi.

jednaajedna
autor
4. lis 2017

@sassanca A jaké byly tvoje příznaky?
"Jenom" to svědění?

ariadna12
4. lis 2017

Mne brutalne svedelo cele telo, nejvic nohy, ruce, ale v podstate vsude, hlavne v noci. Jaterni krevni testy byly v pohode. Mazala jsem se kremy jako blazen, ale svedelo to furt. Kdybys mela tmavsi moc a byla treba nazloutla, mohl by to byt problem s jatry. Radsi bych zasla za lekarem, at ti udela nebo posle na jaterni testy.

lenkas1982
4. lis 2017

Cholestáza se objevuje zpravidla až ve 3. trimestru, tohle je na ni ještě brzy, ale pro jistotu si k doktorovi dojdi.

sassanca
4. lis 2017

@jednaajedna jen svědění na rukách a nohách. jeste ten den mi nabrali krev a volali, ze jaterní testy jsou v poradku. A druhy den mi volali, ze jaterní sice Ok, ale žlučové kyseliny mam moc vysoké. Ty si taky nech nabrat. Dostala jsem prášky, na par dni me hospitalizovali. Dostala jsem dietu a výsledky se zlepšily. I tak se rozhodly porod vyvolat o tyden dřív. (Naštěstí je malá předběhla 😀 )

jednaajedna
autor
4. lis 2017

Díky všem. Doufám, že to spraví nějaké tablety...a nemocnici se vyhnu obloukem 🙂

dreva
4. lis 2017

Ahoj, mela jsem svedeni taky. Zadne pupinky atp. ani divna moc, jak tu nekdo pise. Zaclo v prubehu druheho trimestru, dlooouho jsem to ignorovala, mazala se vsim moznym, ledove sprchy... s tim, ze proste nejaka tehotenska obtiz. Nekdy ve 32. nebo 33. tydnu uz jsem si myslela, ze se z toho zblaznim, nejhorsi to bylo v noci. Tak jsem se konecne dokopala k doktorce, vysly mi spatne jaterni testy. Vzhledem k tydnu tehotenstvi uz me gynekolozka predala do poradny v porodnici, at se rozhodnou. Tam to teda moc nikoho nevzrusovalo 🙂 Dostala jsem nejake prasky s tim, ze kdyz se to nebude zhorsovat, tak me nechaji aspon do 38. a uvidi se. Normalne jsem byla doma. No ve 36. se princezna sama rozhodla vyrazit na svet, vlastne nejlepsi moznost. Ale doted mam za to, ze to bylo kvuli tem jatrum, ze uz ji tam nebylo fajn. Po porodu svedeni hned prestalo, jeste jsem dobirala nejakou dobu leky a hlidali me, ale to uz byla pohoda 🙂
Hlavu vzhuru, ale k doktorovi urcite 🙂

jednaajedna
autor
5. lis 2017

@dreva Ano, takhle nějak bych si to představovala. A tak to i bude! Díky 🙂

bluekobylka
5. lis 2017

@jednaajedna Ja to. mela presme tak! K mudr urcite zajdi vezme krev, ale u me bylo vse ok, take to bylo cca v tomto tydnu a opatreni bylo vysadit sprch gely avivaze a mazat se jen excipialem cca za tyden se to zlepsilo. Hlavne to chce prestat pouzivat tu parfemovanou kosmetiku a prat v baby gelu

puresin
5. lis 2017

@jednaajedna K doktorovi! Muze to byt od jater, coz je horsi pro Tebe, dieta, ale zadne drama. Ale muze to byt taky nadlimit zlucovych kyselin a to je hrozny PRU.ER pro mimco! Mela jsem to a mala hned sla ven, nepodcen to prosim. A na testy na ty kyseliny se primo zeptej, nedelaji je bezne a vsude, ja na ne prisla az pres sto znamych a jezdeni sem tam. Promin, ze takhle strasim, ale jak jsem to zazila, doted me ta predstava mrtve dcerky v noci desi...

rikatoka
5. lis 2017

@jednaajedna tak doktroce to určitě řekněte, ale nemusí to být hned tak dramatické. Já to měla taky a bylo to jen svědění kůže 😀 Je to způsobeno vyplavováním nějakého hormonu. Mě svědilo břicho a prsa, celé těhotenství.

jednaajedna
autor
5. lis 2017

@puresin
@rikatoka
A to je právě to...každá jsme jiná a příznaky jedné nemusí znamenat totéž u druhé...každopádně něco je s mým tělem v nepořádku. Zítra budu chytřejší. Díky za zkušenosti, holky! ❤

sonik8721
5. lis 2017

Mě svedila kůže celý 3.trimestr, ve dne v noci, nemohla jsem kvůli tomu pomalu ani v klidu sedět....jaterky jsem měla naštěstí v pohodě 😉 někdo to tak prostě má s muže to být i psychické, ale k mudr urco dojdi.

jitkadavidekterka
2. led 2018

Ahoj holky dnes jsem se prihlasila a hned mi bleskla vase diskuze do oci...jsem v 21tt. svedi me telo od zacatku druhého mesice,sla jsem na kožní a dostala jsem masticku,vysusena kuze,koupani jen vodou...prestalo to ale ted zase tyden svedeni...ale tam kde se poskrabu se objevi pak pupinek.chtela jsem jit opet na kozni,ale zitra jdu na genetiku tak to tak asi oznamim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru