Jak v těhotenství zvládáte ty teplý dny?

hanulehanousek93
22. dub 2018

Zdravím vás všechny! Zajímalo by mě, jak v těhotenství zvládáte ty teplý dny? Když jdu na procházku tak mi stačí hoďka a je mi zle a to jsem vždy horko milovala a zvládala jsem být od poledne až do večera venku a slunit se. Máte to taky tak, že vám to teď nedělá dobře? Vím, že v těhu se nemá moc vystavovat slunci ale když mám vycházky přes den, tak je hic.

novamamina
22. dub 2018

@hanulehanousek93 mám dceru narozenou v září. Takže největší pupek jsem měla v létě. Na žadne procházky jsem nechodila, pze jsem měla vysoký tlak. Abych měla pohyb, tak jsem ráno když ještě nebyl parak sekala aspoň trávník. A přes den jsem byla zalezla v baráku, nebo naložená v bazénu.

hanulehanousek93
autor
22. dub 2018

@novamamina Já to čekám na konci srpna, takže to teda asi taky vidím jen na ranní procházky. A po těhu se to pak zase srovná?

vila_z_lesa
22. dub 2018

Mam zarijovou dceru a na velky prochazky jsem chodila brzo rano a pozde vecer, behem dne jsem pospavala, varila, bastila meloun a venovala se konickum, ted cekam v rijnu a k tomu jeste 18mesicni, ale vidim to stejne jako s prvnim tehu 🙂

novamamina
22. dub 2018

@hanulehanousek93 jasně že jo 🙂. Tlak se mi vrátil do normálu asi tři dny po porodu. A nebýt zánětu dělohy tak jsem byla do týdne ok. Přeji zdravé miminko a bezproblémové tehu a porod 🙂

barchen
22. dub 2018

@hanulehanousek93 První dítě je srpnové. Já teplo miluji, ještě v červenci jsem si opalovala nohy, chodila pěšky na nákup a normálně doma fungovala. Ale je pravda, že každý déšť nebo bouřka mi byla velice příjemná. Uvidím, jaké to bude toto léto, jelikož čekám další a s prvním trávíme hodně času venku a netuším jak to zvládnu když bude přes 30 stupňů. A po porodu mi pár měsíců bylo víc teplo než zima. Ještě o Vánocích jsem doma byla v triku a to moc netopíme a já jsem jinak normálně zimomřivá.

monaluza
22. dub 2018

Jsem spis chladnomilna, idealni venkovni teplota je pro mne do 25°C, obe tehotenstvi jsem leto protrpela, ale prezila 😉. Ven jsme chodili dopoledne, odpo jsme se uz drzeli doma...

slimacikmia
22. dub 2018

Ja som rodila v září 2015, teda keď boli v lete tie neznesiteľné 40°C horúčavy 3 týždne vkuse... to bol mazec. Jediná moja prechádzka bola z postele do sprchy a naspäť... ale občas sa dalo ísť skoro ráno, kým neboli tie paneláky a chodníky a cesty také rozpálené...

hanulehanousek93
autor
22. dub 2018

@novamamina děkuju 🙂

soleilll
22. dub 2018

@hanulehanousek93 Tomuhle říkáš teplý dny? Počkej na srpen! 😀 Navíc otoky ve 3. trimestru jsou top, teď je to čajíček. 🙂 Jde přece o nejkrásnější období v životě ženy!!!! 😀 Takže nohy do kýblu s vodou a zdržovat se v chladné místnosti... A hodně tekutin.

lstuchlova
22. dub 2018

Dělala jsem baristku (15 hodinové směny celý den na nohou + běhání po schodech) v 16. patře skleněné budovy - v zimě 30 stupňů, v létě téměř 50. Byla jsem tam do konce 7. měsíce a nějak jsem to zvládla 🙂

leymea
22. dub 2018

Syn je narozenej na konci srpna a musim rict, ze jsem to zvladala v pohode 🙂 samozrejme jsem se nevyvalovala na slunicku. V aute mi nefungovala klimatizace a to stalo za to 😀 jezdila jsem 2x denne do prace a zase zpet. Zadny otoky jsem nastesti nemela. Hodne mi zensky rikaly, ze treti trimestr pres leto je nejhorsi, coz i chapu, tak radsi opatrne a nic neprehanet 😉

evakaspar
22. dub 2018

Skvěle jsem teplomil 😊 miluji slunce atd... V chladných měsících umírám, nenávidím zimu. Mam již dva syny oba letňáky červenec, srpen u obou panovalo teplo již od dubna a v létě tropické teploty. Naprostá pohodička. Letos to bude doufám také tak. Žádný hnusný chlad. V srpnu čekáme holčičku 💗

swetlusska
23. dub 2018

Měla jsem mít dítě v listopadu, (narodil se ale už v září), ale ty vedra v létě jsem zvládala tak, že jsem si vycházky rozdělila napůl na dopol a pak napůl odpoledne, aby se dalo prostě být venku. Na slunce jsem nikdy nechodila, nemám to ráda, tak tam rozdíl nebyl, ale je fakt, že mě všechno unavovalo ještě víc.

petpokr
23. dub 2018

Ja mam momentalne asi 11 dni do porodu, cele tehu naprosta pohoda a jak ted zacaly ty tepla, tak trpim na otoky jako blazen, takze 3. trimestr prozit cely v horku v lete, tak me asi klepne, jsem rada, ze to mam za par;´)

hanulehanousek93
autor
23. dub 2018

@soleilll ano, teply ale ne horky ;)

katkatomaskova
23. dub 2018

Já začínám 28. týden, a taky jsem jako netěhotná zvládala takové to až brutální horko, přímé slunce bez problémů. Teď?? Stačí 25 na slunci a umírám... 😃 😃 😃 Dokud jsem na tom sluníčku v klidu, je to ještě dobré, ale pokud mám nějakou aktivitu (procházku, práci na zahrádce, i delší stání apod.), tak se prostě najednou objeví slabost, trošku mžitky před očima, chladně se opotím, spadne mi tlak... Pomůže tak na deset minut sednout, hodit se do klidu, napít se studené vody, a je to zase dobré. TP mám za polovinou července, a jsem fakt zvědavá, jak to dám do té doby... 😃 😃 😃 Zatím mě netrápí žádné otoky, tak aspoń že tak, ale bůh ví, co bude, až začnou fakt ty regulerní pařáky někdy v červnu... 😃 Jinak včera jsem si uhnala úžeh v kombinaci s úpalem, vrtala jsem se s pomocí rodiny v zahradě a i když mě každou chvíli zaháněli do stínu, měla jsem dost vody po ruce a na hlavě klobouk, stejně večer zazlobil žaludek, hlava, trošku zimnice... 😕 Jenže taky na mě nějaký dobrák buď v pátek, nebo v sobotu někde plivnul nějaký moribundus 😕 Mám rýmu, kašel, třeští mi palice, prostě luxus v tomhle hezkém počasí, a to se mi celou zimu podařilo zůstat zdravá a ušetřená chřipek, angín i byť jen nachlazení... 😕 Prostě musíme na sebe dávat pozor, těhulky 🙂 Nic nepřehánět

bonulinka
23. dub 2018

První dítě máme v červnu a to mi v těhotenství tepla nevadila, spíš pak po porodu bylo vedro zničující a dítě neustále přisáté...Druhé dítě v srpnu - v těch největších vedrech jsme chodili do lesa, ale jinak běžně 2x denně na hřišti až do posledního dne. U třetího dítěte jsem 3. trimestr prožívala v těch největších vedrech roku 2015. Zpočátku to šlo, ale pak už teplota v paneláku neklesala ani v noci, takže úlevu přinášel permanentně zapnutý větrák 🙂. Teď tedy čekáme opět v červnu a naopak vidím výhodu v tom, že nemusím řešit zavazování bot a shánění těh. oblečení. Vezmu si volné šaty a nazouváky a jsem v pohodě. Na přímé slunce ale cíleně nechodím.

hanulehanousek93
autor
23. dub 2018

@katkatomaskova jo přesně, taky je mi tak jak píšeš. Já měla taky už úžech v sobotu :-/ ale přešlo to ani ne za půl dne. Tak se brzy uzdravte 😉

nelam
23. dub 2018

S prvnim srpnatkem pohodicka,ted cekam druhe v zari a leto si sliznu opet naplno,jen uz me okolnosti lenosit nenechaji. Vecne vlajem nekde na hristich nebo po vyletech,radeji beru ohled na syna nez na sebe. Doma bychom se zblaznili oba...

bayt
23. dub 2018

@hanulehanousek93 Já jsem byla v osmým na dovolený, jeli jsme i k Mrtvýmu moři, kde bejvá čtyřicet stupňů. a chodili jsme i na tůry. Akorát jsem si hlídala, abych se nepřetáhla a pila hodně tekutin. Ale bylo mi moc dobře.

katkatomaskova
23. dub 2018

@hanulehanousek93 Chce to prostě trochu přihlédnout k tomu stavu, i když je člověk jinak fit a zdráv, a nic ho neomezuje 🙂 Děkuju, snad to bude odbyto dřív, než za týden... 🙂

ronja55
24. dub 2018

Syn je narozený na začátku října, tak ze jsem měla největší břicho přes ty vedra a úplně v pohodě. Fungovala jsem normálně. Máme hospodářství, tak ze každý den obstarat zvířata, chodila jsem na houby, na procházky. Ještě v 8 měsíci jezdila na koni. A to jsem měla fakt obří břicho. Syn měl přes 4 kg 🙂. Každý to prostě snáší jinak 🙂

katkatomaskova
24. dub 2018

@ronja55 Wow, tak to Vás vážně obdivuji! 🙂 Jízdu na koni v 8. měsíci bych si teda netroufla ani za mák... A je jasné, že zvířata se sama nenakrmí, někdo to dělat musí... :D

ronja55
24. dub 2018

@katkatomaskova v osmým jsem jezdila už jen v kroku 🙂, máme hodné koně, tak ze jsem se nebála. Do 6 měsíce jsem jezdila normálně, dokonce jsem byla v 5 měsíci na závodech 😃. Holt každý je jiný. Tři týdny po porodu už jsem byla zas v sedle....

biedronka10
24. dub 2018

Mam cervencovou dceru a posledni kveten a cerven byl strasny. Obecne nesnasim moc teplo a trpim na stridavy tlak. Hlavne v tehu mi treba vyskocil na 178/98 a pak spadl na 110/68. Ja vzdy neco porobila rano a pak byla cely den zalezla v baraku. Mela jsem kvuli tomu neschopenku, talze jsem mela rozdeleny i vychazky na 3 h. brzo rano a pak 3 h. navecer. Trpela jsem na bolesti pod brichem jak me mala uz tlacila a otekaly mne nohy. A prenaset v takovem hice je fakt luxus. Vyvolavali mi v 41+4 jinak bych se porodu sama nedockala.

hanulehanousek93
autor
25. dub 2018

Takže každý těhu je prostě jiný 🙂 já vám děkuju za vaše odpovědi. Utěšuje mě to, že to nebude trvat věčně a za to miminko nám to všem stojí 🙂

2hanah
25. dub 2018

@hanulehanousek93 Jo, jsem hrozně zadýchaná, buší mi srdce a je mi zle 😟

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru