Tvrdnutí břicha 23. tt. Vyrazit nebo ještě počkat?

katanovobran
25. dub 2022

Ahoj holky,mam dotaz včera jsem byla cely den na nohou pekla sem vařila domacnost znáte to cítila sem přes den jak je břicho takové jinaci,večer sem si lehla a co chvíli mi břicho tvrdlo,do Toho mě Bolel kříž a takhle dokola asi do 3 do rána,od rána mi tvrdlo břicho tak 2x můj doktor je tam od 14:00 a tak se ptám mám vyrazit nebo ještě počkat ? Minuly týden sem tam byla kvůli kvasinkam a teď zSe po týdnu toho nechci vypadat za blázna

emillyhk
25. dub 2022

@katanovobran Mě při námaze taky tvrdlo břicho, dr. mi předepsala Magnosolv. A samozřejmě se v rámci možností nepřepínat. Pokud to jde, natáhni se, odpočívej. I při péči o domácnost si dělej pauzy. A pokud to jde, deleguj něco na partnera 😉

katanovobran
autor
25. dub 2022

@emillyhk no já prave nevim zda nemám raději zajít k tomu doktorovi,abych si pak něco nevycitala sem těhotná poprvé a tak je strašně těžké nějaké situace vyhodnotit 😊

emillyhk
25. dub 2022

@katanovobran Klidně se tam zajdi ukázat. V těhotenství platí lepší 100x zbytečně, než něco zanedbat. Koukne na tebe a třeba ti rovnou napíše ten hořčík 😊

katanovobran
autor
25. dub 2022

@emillyhk ano vím,tak se tím řídím ale byla sem tam zrovna minuly týden s kvasinkami tak doufám ze si neřeknou co sem ten blázen leze každý týden 😀

jjasmina
25. dub 2022

@katanovobran já bych šla k dr pro jistotu

katanovobran
autor
25. dub 2022

@jjasmina já tam zajdu radši 🙏🏻 Nerada bych pak něčeho litovala

pajav
25. dub 2022

Jsem 20tt a břicho mi tvrdne už pár týdnů, beru Magnerot 2x týdně.

emillyhk
25. dub 2022

@katanovobran Za blázna tě mít nebudou, oni jsou doktoři v těhotenství takový chápavější 😉 Já byla na gyndě opravdu hodně (byla jsem na rizikovém), ale i tak mi po každé návštěvě opakovala, že kdyby se mi cokoli nezdálo, tak k ní, mimo ordinační hodiny na pohotovost.

sanyy22
25. dub 2022

@katanovobran já to furt oddalovala , a nakonec jsem kvůli tvrdnutí skončila v nemocnici na kapackach

lenka27
25. dub 2022

Já měla tvrdnutí od 20. týdne u obou těhotenství, brala jsem Magnesium, trochu se mi tím tvrdnutím zkrátil čípek, ale nakonec jsem obě děti rodila v termínu, ale raději bych zavolala MUDR a poradila se, protože některé věci v těhotenství neradno zanedbat

grelen
27. dub 2022

@katanovobran Pokud jsi z toho nervozni tak lepsi se tam urcite objednat na konzultaci. Ale pro tvuj klid, mne tvrdlo bricho od 20tt u dvou tehotenstvi ze tri uplne brutalne, brala jsem jen horcik asi do 36tt a u obou jsem prenasela, jedno dokonce museli vyvolavat.

bigbig
27. dub 2022

Pro klid duše si zajdi. Ale pravděpodobně to bude v pořádku. Zvolni, vezmi si hořčík. Mě u obou těhotenství tvrdlo břicho třeba dvacetkrát za den cca od 18tt. Rodila jsem 40+2 a 38+3. Nejvíc pomáhá odpočinek.

elledh
29. dub 2022

@katanovobran já bych určitě zašla na gyndu. U prvního těhu jsem si s tvrdnutim břicha docela "užila", ale myslela jsem si, že je to normální. Bylo to horší a horší, nakonec jsem měla křeče 90%času. No když jsem byla na kontrole u doktora, už i zkrácený čípek, otevřená na 2-3cm a hrozba předčasného porodu. Dostala jsem 2x denně magnosolv, do toho ještě nějaké léky proti křečím, myslím No spa, a co jsem docházela na hematologii, tak ještě injekce na ředění krve. Každopádně to pak byla velká úleva od křečí, i když nepřešly úplně. Vše to tedy dobře dopadlo a syna jsem nakonec rodila v 38tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru