Váha plodu vyšší než odpovídá týdmu

strasidelko
25. kvě 2019

Ahojky všem. Před třemi dny jsem byla na uzt na běžné prohlídce a dr řekl ze má 160g a to jsem na začátku 17tydne. Není to moc?
Beru vitaminy Gs mamavit. Někde jsem četla ze se po něm rodí větší děti. Je to pravda? A nebo ultrazvuk je cca orientační?
Děkuji všem. Přeji hezky večer.

garfulka78
25. kvě 2019

@strasidelko Podle toho co jsem sledovala v tehotenstvi, tak je to naprosto ok. https://www.tehotenstvi.cz/17-tyden-tehotenstvi

jankol
25. kvě 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@strasidelko UTZ je orientační, i když jak píšete po vitamínech můžou být větší miminka proto se nedoporučuje brát je cele těhotenství.

barulina
25. kvě 2019

Ja brala mamavit. Dcerka mela skoro 4kg. Ale ultrazvuk ze dne pprodu mi uvedl vahu 3200g. Necerila bych az tak moc ultrazvuk v tomto

puhelin
25. kvě 2019

Ne nadarmo se rika, ze tyhle mamavity, femibiony apod. na plod funguji jako kyprici prasek.

daggg
25. kvě 2019

My byli na kontrole minulé úterý a teď ve čtvrtek... Minulé úterý nam doktorka řekla, ze je malý o týden větší a má 1500g... Pak jsme byli ve Fakultní nemocnici a tam nám rekli, ze je o skoro týden menší a má 1889 (32+2) Ono taky asi co doktor a ultrazvuk to názor.. Takže bych to brala orientačně a rozhodně bych si nelámala hlavu už teď, jestli bude prcek větší, či menší..

viiny
25. kvě 2019

Na vitamíny bych to vůbec neházela, první těhotenství jsem brala Femibion a dcera 48cm a 3010g. Teď jsem brala Femibion a přešla jsem na Mama z DM a dvojčata jsou dle utz taky menší. A váha mi prijde úplně normální, vůbec nad tím nepřemýšlejte 🙂

strasidelko
autor
26. kvě 2019

@jankol a jak dlouho je dobre ty vitaminy brát do kolukateho týdne? A mám pak přejít jen třeba na kys listovou?

kkk612
26. kvě 2019

@strasidelko já teda beru cele těhotenství nosifol a yarilo a mimco mělo teď na kontrole ve 31. tt jen 1,5 kg (odhad při porodu asi 3 kg) .Je to na spodní hranici normalnosti, takže si opravdu nemyslím, že po vitamínech mimčo nakyne. Jde spis o hlavně genetiku a tělesné dispozice matky.

verace81
26. kvě 2019

Při 1. těhotenství jsem brala kys. listovou a pak od Walmarku a syn měl 3500g V 2. těhotenství jsem taky něco brala dcera 3930g a při 3. jsem brala jen tu kys. listovou v 36 týdnu na ultrazvuku odhad 2500g mala se narodila 3000g, kdyby prý byla v termínu tak bude mít 4000-4500g. Ten ultrazvuk je fakt jen odhad

stef9328
26. kvě 2019

Ja brala u obou tehu femibion,bez prestavek,az do konce tehotenstvi a jedna mela 2760g a dduha 3010g. Takze si nemyslim,ze vitaminy maji vliv na vahu.
@strasidelko

gruyerre
26. kvě 2019

@strasidelko Vitaminy na to moc velký vliv nemají. Trochu třeba jo, ale nic závratného. Určitě je fajn je brát celé těhotenství, pokud nemáš fakt vyváženou stravu. Jestli máš v jídle všeho dostatek, tak je klidně vysaď. Důležité jsou hlavně ze začátku. Největší vliv na velikost plodu má genetika. Já jsem velká a mam velkeho muže, tak máme veliké děti. Moje sestra je menší a má menšího muže, tak mají deti (donošené) málo přes 2kg i s vitamíny po celé těhotenství. Samozřejmě může být výjimka, když se projeví geny od někoho vzdálenějšího. Jinak 160g je úplně v pořádku a navíc, je to jen odhad.

strasidelko
autor
26. kvě 2019

@gruyerre Aha. Děkuji všem za odpovědi. To jste mne uklidnili. Nechtěla bych velké dítě při mých 160cm a 50kg.

Ale já i přítel jsme měli přes tři kila při narození. Tak snad také bude mít normální váhu. 😊

m_tina
26. kvě 2019

na vitaminy bych to nehazela, jedla sem je cele tehotenstvi a syn mel 3,08kg a ted je taky jim a miminko je na spodni hranici grafu a spis resime, ze nepribira a je male... spis bych se podivala na genetiku, jak byli velci po porodu maminka a tatinek, jak moc je doktor zkuseny v odhadech a plno dalsich zdravotnich veci... utz je vzdycky odhad a jde hodne o jeho kvalitu a sikovnost lekare! rika se, ze to je plis minus 500g 🙂 u nas treba odhady celkem umi, syna mi naposledy odhadli na cca 2,95 a za tyden a pul se narodil s 3,08 🙂 ted treba mi 1 dr namerila 1950 a za 3 dny jina na stejnem utz o 300g vic, takze neplasit zbytecne a pokid to neresi dr, neni treba se znepokojovat 🙂

puhelin
26. kvě 2019

@strasidelko Ja jsem brala kys. listovou jen do 10tt, pak uz nic. Kdyz si uvarite pestrou stravu, pujdete na to prirozeneji.

julielim
26. kvě 2019

@strasidelko já vitamíny brala jen v prvním trimestru a většinu jich vyzvracela :D dcera se narodila v termínu s 3,73kg. Já mam stejnou výšku i váhu jako ty :D chlapa mam teda velkýho, ale při narození neměl ani 3kg, narodil se o 14 dní dřív. Ale buď v klidu, přestože malá neměla úplně malou porodní váhu, byla venku na pár zatlačení, taková rychlovka :D gyndař s dětským si dělali srandu, že pak pujdou spolu na oběd. Doktoři přišli v 11:40 a 11:49 byla malá na světě. A ten oběd ve 12 fakt stihli :D

malinkaelinka
26. kvě 2019

Odhady na ultrazvuku mohou být dost nepřesné, nelamala bych si s tím hlavu. A co se týče vitamínů - tak je to logické, pokud má tělo všeho dostatek a může si dovolí investovat vše do miminka, tak to bude pěkně prospivat a může být větší. Proč se lidé za poslední století tolik zvětšili? Mnohem lepší výživou, není hlad (tedy jak kde, že). Proto fetacky kuracky, alkoholicky atd.rodi malá miminka - nedávají mu to, co potřebuje anebo se tam ty látky nedostanou... Já neberu těhotenské vitamíny, ale svoje, které beru dlouhodobě + si hlídám pestrou stravu se vším potřebným a nehodlám toho nechat, tělo musí být silné na porod a připravené na kojení, radši budu rodit větší dítě než mít oslabené a těhotenstvím vyčerpané a unavené tělo

julielim
26. kvě 2019

@malinkaelinka přidala bych, že malá miminka ještě rodí maminky, které celé těhotenství prozvrací nebo mají nějaké zdravotní problémy. Jinak s tebou souhlasím. Děti a celkově lidi se prostě zvětšujou a samozřejmě, že to začíná u miminek v břiše.

jannym
26. kvě 2019

Taky bych to na vitaminy nesvalovala první jsem brala cele tehu a dcera 4,060 a u syna jen listovou a 4,240 takže holt někdo z nas má velké děti a někdo zas malé a ultrazvuk je orientační a čím větší minci tím větší odchylka u dcery mi dělali ULZ před porodem odhad 3.6kg +- 200g

astyna88
27. kvě 2019

Ja brala vit taky, syn v 37.tt mel jen 2,5kg. To se uz vyvratilo,ze vit zpusobuji vyssi hmotnost deti. Jen treba horcik uspava delohu,tak by se mel nejak kolem 37.tt prestat brat 😀 160 gr v pohode,muj mel ve 20.tt 220 gr dle teh prukazky.

astyna88
27. kvě 2019

@strasidelko

Kyselina listova hlavne prvni trimestr. To je snad takovy zaklad,pak to uz smysl nema. Ale je to jen placebo, ktere vychazi z toho,ze africanky,ktere jedly hodne zeleneho,nerodily deti s rozstepy. Takze asi tak...

gabtom11
11. čer 2019

@strasidelko ahoj, ja zacinam 17tt a mimco melo na poslednim uktrazvuku 180g. Podle lekaru naprosto v norme. 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru