Ve 14tt jsem ještě nic nepřibrala, je to normální?

monikacejkova
15. pro 2013

Ahoj holky, je nekdo kdo ve 4 mesici jeste nic nepribral? A kolika zacnu nabirat

lenkalenulka
15. pro 2013

To nevadi😉 ja u prvniho tehu zhubla do konce ctrveteho mesice 4 kg a pak behem jednoho mesice nahore 5 kg a koncila jsrm +23 kg takze to neres🙂 a ted jsem v 16. Tydnu a mam nahore 1,7 kg pokazde to je jine a to jsem ted mela dva mesice nevolnosti a nechutenstvi... a u toho prvniho jsem naopak ty ctyri mesice jedla utopence, kysane zeli, tlacenku s octem apod🙂 tak si z toho nic nedelej vlastne odted ti mimi bude rust velkym tempem a uz to bude i videt😉

ivis
15. pro 2013

neboj to začne a pak si budeš říkat, doufám že už nic nepřiberu 😀

pisisvori
15. pro 2013

já jsem první 1kg přibrala taky až někdy ve 12-13tt a nakonec jsme měla +18kg. Někdo první 3 měsíce i hubne, někdo přibere třeba jen 5kg a vše je v pořádku. Buď úplně v klidu🙂

vendy01
15. pro 2013

Ja mam nahore asi pul kila,zalezi jak se najim🙂 Taky bych to vubec neresila. Minule jsem zhubla na zacatku 4 kg a nabirat jsem zacala az ve 20tt. Ono to prijde😉

hedusska
15. pro 2013

jsem 18tt a mám 1kg nahoře..🙂 bud v klidu

sacvi
15. pro 2013

Já čekám dvojčátka a břicho už mám mega a až tedˇ v 21tt jsem přibrala jedno kilo 🙂

lucifereeek
15. pro 2013

já měla ve 14tt ještě -2kg, přibírat jsem začala až po 22tt

prcekverunka
15. pro 2013

Moni, já jsem se ve 14tt vdávala a měla jsem jen +1kg, už jsem z toho byla nervózní, proč nepřibírám. Teď jsem ve 31tt, mám +10kg a děsím se toho, kolik ještě přiberu. Takže tím se vůbec nestresuj. mimčo si vezme od Tebe, co potřebuje 🙂

ratatooy
15. pro 2013

tak u prvniho sem začala přibirat začatkem 8mesice a celkem 12kg a ted u druhyho sem přibirala od začatku celkem 15kg

jitule77
16. pro 2013

já nezvracela, špatně mi nebylo..a stejně jsem první půlkilo přibrala až někdy v 22tt..teď už mám nahoře dvě a půl kila..a doufám, že se přes Vánoce moc nerozežeru...mám z dřívějška zásoby, ze kterých bych nakrmila i paterčata...🙂 Bez obav, je to běžné...

andelka
16. pro 2013

Nemusí se přibírat hned zpočátku, někdo naopak i hubne (hlavně když jsou nevolnosti)..já u prvního měla první kilo navíc navážené na poradně ve 22tt (hned po vánocích 😀 ) a pak to celkem bylo do 40tt 7,5kg a u druhého jsem začala přibírat po 16tt.a končila v 39tt s 11kg nahoře.

klaire22
16. pro 2013

neboj, to přijde. Mě bylo do konce 4 měsíce pořád zle, takže jsem i s váhou šla dolů, ale od konce pátého měsíce jsem začala pomalu nabírat.

suzanna123
16. pro 2013

já za celé těhotenství přibrala snad 7 kilo a břicho mi začalo trošku růst až v 5. měsíci. Možná to bylo i tím, že jsem si hodně hlídala, abych pravidelně jedla a taky co jím. Říkala jsem si tenkrát, že to nebudu řešit (protože normálně jsem jedla míň - klidně jsem vynechala snídani nebo oběd nebo obojí 🙂), hlavně, aby malá dostávala to nejlepší. A možná i díky tomu se mi vyhnuly těhotenské chutě. Anebo to tak prostě bylo dáno 🙂

broskvicka21
16. pro 2013

Já jsem možná tak do toho 4. měsíce jen hubla. Za celé těhotenství jsem přibrala 7kg a vše nechala v porodnici. Po porodu jsem vážila míň než před otěhotněním a to u obou dětí. Bohužel jsem to zase nabrala. :o( Na to, že jsem málo přibrala tak Honzík měl porodní váhu 3800g a Julinka 3480g. :o) Pokud se daří miminku tak je to o.k.

hanule123
16. pro 2013

Já měla před otěhotněním 65 kg. Potom silné nevolnosti cca do 18tt - propad na 56 kg. Až když mi nebylo tak špatně a mohla jsem jíst alespoň trochu normálně, začalo to stoupat. Teď jsem 31tt a mám 66 kg...Takže u každé je to opravdu jiné. Tím bych se nestresovala 🙂 Nějaká maminka přibere málo, druhá více. Ale tak jako tak to tělo si stejně bude dělat co bude chtít, takže hlavně se neomezovat. Já byla omezená těmi nevolnostmi ( někdy jsem zvládla jen 1 přesnídávku a kousíček rohlíku denně, někdy ani to ne) a výčitky svědomí, že miminku nedávám co by potřebovalo, byly hrozné....Takže i kdybys měla přibrat 30 kg nebo třeba jen 5, má to tak být 😉 Hlavě si pořádně maž bříško, boky a stehna, kdyby náhodou šla váha rychle nahoru, aby se ti neudělaly jizvičky 😉

martina_z
16. pro 2013

Naprosto normalni...taky jsem jeste nepribrala a doktor nic nerikal. Hubena nejsem, jsem naopak na konci tabulek normalni vahy. S prvnim, kdyz jsem mela na zacatku lehkou nadvahu, jsem zacala pribirat az v 16tt a 0,5kg-1kg za mesic. Hlavne jist pravidelne a pestrou stravu, teda jestli uz muzes jist 🙂 O nevolnostech a nechutenstvi vim take svoje.

kozinka3
16. pro 2013

Já jsem 31tt a mám nahoře 1kg 🙂 pokud je vše v pořádku není proč plašit 🙂

saminomimino
16. pro 2013

na to není žádná tabulka,někdo kdo otěhu a má 100kg nemůže prostě nabýrat mílovými kroky a nejvíce nabere před koncem těhu hlavně váhu miminka,někdo ,jako já,s podváhou ,nabírá ze startu jedno kilo za druhým aby tělo mělo vůbec z čeho žít,takže 7 kg nahoře v 5 měsíci..
Každý organismus je jiný,ve 4 měsíci zpravidla nepřibere ještě nikdo nic nebo kolem 2 kil,ale záleží na tom zda taky někdo z kraje zvracel a na organismu vůbec,že si přibrala moc nebo nepřibbrala nic,nemusí znamenat nic špatného

1velrybka
16. pro 2013

Když jsem byla 14+4, měla jsem o půl kila méně než na první kontrole, která byla v 7. tt. A když jsem byla přesně na konci 17. tt, měla jsem přesně o 3 kila víc než ve 14+4. Teď na konci 25. tt jsem celkem přibrala 7,5 kg od toho 7. tt.

leni84
16. pro 2013

Je to normální! 🙂 A buď ráda, že zatím nepřibíráš, aspoň s největší pravděpodobností nebudeš jako sud na konci těhotenství..😉 Já jsem první kilo přibrala až mezi 19 a 20 týdnem, a pak už to šlo rychleji..Nakonec jsem šla rodit s váhou +11,5 kg..Moje kamarádka, která rodila pár týdnů po mně, přibrala za celé těhotenství jen 7 kg..Je to hodně individuální, ale věř, že čím míň tím líp..

lorca
16. pro 2013

Je to normální, buď ráda. Já jsem 18.týden a mám -2kg, můžou za to nevolnosti v prvním trimestru, teď teprve jde váha pomaličku nahoru. Doufám, že zůstane u toho pomaličku a nebude to pak nabíhat rychlostí blesku. Zatím nemám ani moc bříško. Je to vidět, jen když mám vysloveně obtažené tričko. Na bříško už se ale moc těším 🙂

larac
16. pro 2013

Já první jen hubla a hubla a přibírat jsem začala až v páté měsíci. Pokud máš vyvážený příjem potravin, o nic nejde a vše je v pořádku.

hellenkaa
1. dub 2014

Já jsem v 16. týdnu a zatím jsem zhubla 5 kilo...:D Takže asi tak, ale doktoři říkají, že pokud mám nechutenství a jím míň, než dřív, nic se neděje, myslím, že během měsíce to přijde :D

mirisekc
9. dub 2014

Já jsem 23 tt a přibírat jsem začla až pred týdnem... mam nahoře zatim 2kg. Není kam spěchat, ono to přijde 🙂

whatty
9. dub 2014

já jsem teď v 21 tt mám o 3 kg míň a nepřibrala sem zatím ani půl kila,tak se neboj pokud mimi prospívá tak jak má nebála bych se.... 😉

231087z
14. kvě 2014

ahoj ja sem 15tt a vubec nemuzu pribrat mam porad 50 neni to nic zavazneho ze sem nepribrala ani deko?spis sem v prnim trimestru schodila

baffiny
14. kvě 2014

já začala až v pátém přibírat... ve čtvrtém jsem dokonce kilo zhubla, z toho zvracení 🙂

domca89
14. kvě 2014

Vůbec se nestresuj. Já jsem na konci 16tt a dokonce jsem o kilo lehčí než na začátku, takže za to buď zatím ráda. 😉 Určitě to přijde.

missveru
14. kvě 2014

To je strašně individuální, to ti tady opravdu nikdo neřekne :D Já jsem třeba od minulé poradny zhubla jedno kilo a dostala vynadáno od sestry... ale miminko je v pořádku. Nevím, proč hubnu, už jím normálně, nezvracím. Každý to má jinak.

maudn
14. kvě 2014

bud ráda já to ted musím pracně hubnout🙂)), zkus víc papat a sledovat, jíš zdravě nebo si třeba i dáš čokošku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru