Vypití plesnivého pití ve 22tt, může to ohrozit miminko?

123beruska
28. bře 2014

Maminky, vyskládávám nákup, a nechtělo se mi jít pro skleničku do kuchyně, tak jsem se rovnou napila z džusu Pfanner. Piju, a říkám si že má divnou chut. No potom mi to nedá jdu do kuchyně, a on fest plesnivý. Snažila jsem se hned vše vyzvracet, ale samozřejmě ne asi vše. Stalo se to někomu? Může se ta plísen a zkažení dostat k miminku? Člověk si vše hlídá, kupuje kvalitní potraviny, a potom tohle, bych se neviděla.

berenika39
28. bře 2014

Ne, ne, ne. Nic se nemohlo stát, hlavně si nic nevyčítej, nezvracej, dej si čokoládu a udělej si hezký večer. Jedna jediná křižovatka, kde čekáš na přechodu pro chodce na zelenou, je taková dávka , že by bylo škoda si kazit den jedním pokaženým lokem. Miminko je živené přes placentu, ono se nenapilo, neboj se , opravdu ne.

123beruska
autor
28. bře 2014

@berenika39 hrozně moc děkuji za uklidnění, no já vypila odhadem blbec tak 3 deci, manžel byli s dcerkou nakupovat, tak my chtěli "dopřát" nakoupili "kvalitní" potraviny a pití, a ono ejhle, prostě jsem měla chut, a pila a pila. ☹ Potom si říkám že je to divné pití, co my to koupili za druh, a tak jsem mrkna dovnitř a plesnivé, a po vylití pití do sklenice škoda mluvit. Jak jsem psala vyzvracela jsem co se dalo, až mě pálí v krku, no fakt bych se blbec neviděla, a brečím tu, aby se ta plísen nedostala k miminku a já ho nějak neohrozila.

berenika39
28. bře 2014

@123beruska tak nebul, nebo bude miminko potom smutný🙂. fakt ne, max ti může být špatně - ted už tedy asi ne, ale nic ohrožujícího se nestalo.

123beruska
autor
28. bře 2014

@berenika39 děkuji moc. Blbě mi nevadí, to je to nejmenší. 😉

llluckaaa
28. bře 2014

@123beruska Neblázni, maximálně se ti po tom udělá blbě, ale mimču se nic nestane 😉

123beruska
autor
28. bře 2014

@llluckaaa no Luci, jsem debil, s chutí to tak piju, takže jsem toho vypila dost. Já tu bulím, a manžel je z toho v ložnici ještě špatnější než já, že mi to koupil aby mi "dopřál" no. Já to jinak nepiju, piju hlavně vodu, ale tím že jsem nic nepřibrala spíš jsem dnes měla dokonce - 1 kg, tak jsem měla děsnou chut na džus. A ten tu bulím že se ta plísen dostane k miminku a přijdeme o něj ☹

llluckaaa
28. bře 2014

@123beruska Hlavně klid... Prostě jste si toho nevšimli, nikdo za to nemůže a zpátky to už nevrátíte. Mimčo je už silné a lecos vydrží, takže ho trochu plísně, která v tobě možná po tom blinkání zbyla, nemůže ublížit 😉 Jdi to zajíst něčím dobrým a přestaň bulet 🙂

123beruska
autor
28. bře 2014

@llluckaaa děkuji Luci, no snad mu nic neublíží. Hezký večer.

lucifereeek
29. bře 2014

neboj, určitě se nic nestalo, mě se tak povedlo v těhotenství sníst kus plesnivého chleba :(

majka43
29. bře 2014

@123beruska Taky jsem se asi v 10 týdnu napila v noci matonky a ráno jsem si všimla, že tam je kus plísně, jakoby vaty, nestalo se snad nic, ale co mě hodně sere, že jsem jí vylila a neposlala na nějaký rozbor.

brendamonique
31. bře 2014

@berenika39 To jsi napsala moc hezky, líp bych to nenapsala, ani nevysvětlila,absolutně souhlasím 🙂 Ať máme ty dětičky zdravé a šikovné 🙂

lucinacka
31. bře 2014

Neboj, přefiltruje se to přes tebe a pak ještě přes placentu. Víc mu může ublížit ten stres z toho, že jsi udělala něco špatně. Všechno se vychytat nedá a vem si, kolik je třeba kuřaček, které dítě udí denně a ještě záměrně a dobrovolně a děti mají zdravé! Příroda je na tohle připravená a k miminku se nic špatného nedostane, neboj...

hojda
31. bře 2014

Ve 22. týdnu už jsou všechny orgány vyvnuté a mmnko už jen roste, takže neboj.

kaaccka33
2. kvě 2015

Ahoj, včera jsem vypila trochu plesnivésho džusu. Ani se mi neptejte jak, protože bych si nakopala. Jsem ve 12 tt a mám strach, aby to nemělo na mimi vliv...

anniesfibis
22. kvě 2015

@kaaccka33 me se to stalo dnes...tak ve 12tt...hned jsem to vyzvracela,,ale plisen se do tela distala, to vyzvraceni moc nepomuze. Snad to, nemuze moc uskodit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru