Vysazení Utrogestanu v 16. tt. Máte podobnou zkušenost?

mermaids
28. črc 2022

Ahojky chtěla jsem se zeptat ohledně vysazení Progesteronu. Doposud jsem si zaváděla 200mg - 3x denně do 16tt . Doktorka mi řekla že mám vysadit ze dne na den jak mi to výjde ale já radši zmenšila dávku že poslední tři dny jsem brala jednu tabletu denně aby to nebylo pro tělo takový šok. Přece jen nebyli to malé dávky. Podstupovala jsem IVF a tohle byl poslední pokus KET který se povedl. Chci se zeptat zda má někdo podobnou zkušenost? Psychika je mrcha, člověk se bojí že po vysazení se může něco pokazit atd. Mě hned po vysazení přestali bolet prsa ale nastoupily menší nevolnosti v autě. Už jsem prodělala jeden zamlklý potrat v 6tt tak to člověk v sobě furt má že se může něco pokazit.

kelerub
28. črc 2022

@mermaids taky jsem se po vysazení bála, že se může něco pokazit. A stejně jako ty jsem si snižovala dávky. Dr. mě upozornil, že můžu zašpinit, ale kdyby cokoliv, tak ať přijdu. Po úplném vysazení se žádná změna neudála, nešpinila jsem a zbytek těhotenství probíhal ukázkově.

izzylka
28. črc 2022

@mermaids normálně jsem vysadila... Pár problémů ustalo, jako právě velká bolest prsou... Pravděpodobně to dělal ale ten utrogestan a ne samotné těhu 🤷 přeci jen to byly hormony...

mermaids
autor
28. črc 2022

@kelerub tak uvidíme 🙂 snad to tedy bude v pohodě

mermaids
autor
28. črc 2022

@izzylka je to zajímavé , já si myslela že právě to má v těhotenství takhle být a ono prd :D

europa00
28. črc 2022

@mermaids vůbec se neboj miminko má dávno už funkční placentu- už skoro měsíc, beres to zbytečně dlouho… progesteron se bere jen pro jistotu a není ani nutný po ivf pokud jsi měla vložení do vlastního cYklu, s vlastním progesteronem, pokud ne - stací do toho 12 týdne brát. Pak se případně nasazuje progesteron až v případě zkracování čípku ale to se té určitě teď netýká . Nejlépe tělo zbytečně nezazezuj hormony pokud to není třeba neboj vše bude v pořádku 👌👌👌👌

mermaids
autor
29. črc 2022

@europa00 děkuju za uklidnění už je to třetí den od vysazení a teda včera jsem měla pěknou depku ani nevím z čeho ( hormony jsou svině :D) snažím se na to nemyslet a koukat po výbavičce :D ale je to hrozný člověk se snaží tak dlouho a pak si to obavama ani neužije.....

daisymaminka
29. črc 2022

@mermaids V prvním těhu, též po IVF, jsem dostala pokyny vysazovat postupně a vysazovala jsem asi týden. Byla jsem stejně vyplašená. Teď v druhém těhu jsem dostala pokyny ve 12tt vysadit a hotovo, ale stejně to tak neudělám a budu zase vysazovat postupně.

mermaids
autor
29. črc 2022

@daisymaminka jasný no oni každýmu řeknou něco jiného , nejhorší je to jak občas poboliva břicho tak si říkám to je dobře nebo špatně 😅je to jak při MS. Jediný co mě uklidňuje je angelsound že aspoň poslouchám. Vždycky jsem byla natura že si z ničeho nic nedělám atd ale časem se člověk po těch zkušenostech se vším změní .....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru