Ledňátka 2019

tsasenka
8. kvě 2018

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂

laola
17. únor 2019

Ahoj holky,

@ange_de_la_morte, sakryš, to jste měli podobnou noc jako my. Byli jsme vzhůru skoro po hodině a pak pecka od tří do šesti... naštěstí teda moc neplakal, jen když nemohl chytit pořádně prso nebo už mu možná nic neteklo. Takže taky usnout na rukách, s modlitbou přendat do postýlky, pak zase vyndat a pokus č. 2

fly80
17. únor 2019

Koukám holky, že máme všechny veselo doma 😂 U nás včera byl krásný den, klídek. Obě holky hodné. Ale dneska pecka. Ráno se vzbudila starší a jak se prvně napila, že je jí nějak divně a ficela na záchod a pozvracela se. Od té doby, cokoliv snědla, vyzvracela. Takže piškoty nic, rýže s mrkví taky nic. Ještě sem jela koupit Coca colu a tu taky zvrací. Jen vodu udrží. Alespoň že tak. A ještě má takový průjem, že se mi pokadila 🙄 Ale je hodná. Aby ležela, vyfasovala tablet a je v klidu. Já se děsím, aby to nechytla Rozka. Je už od oběda nějaká neklidná. Nevrací, nebreci, ale nemůže spát. Když usne u prsa, tak na pár minut a pak zase mele ruckama. Vidím na ní, že by moc chtěla chrnet, ale nejde jí to. Chjo 🙄
@laola koukala sem, jak si pěkně sepsala porod. A manžel to měl tedy akorát 😉 a v podstatě přišel až do nejlepšího 😂

laola
17. únor 2019

@fly80 jejda, to mě mrzí, že je malé špatně ☹ snad to bude jen nějaká jednodenka... Rozka je snad chráněna kojením (se tím teda uklidňuju, bo u nás jsou na střídačku nemocní všichni už měsíc...) No na posrani.
Jj, bidak se z toho elegantně vyvlekl 😂 Holka, jak já myslela na tebe a ten tvůj rychloporod😂

veselaopicka
17. únor 2019

@fly80 no veselo... jak sem si tak rikala ze nam krasne spi... tak zacina vecer stavkovat. Najedena prebalena odrihnuta.. ale usne u me jak ji prendam tak otevreny oci. Dneska rano jsem si ji dala do postele ze nakojim a obe jsme u toho usnuli a zbudili se za hodinu a pul..

priefi
17. únor 2019

@fly80 to je mi lito, snad bude Tve holcicce brzo lip.
@laola Miky bohuzel chytnul bacila od syna nebo manzela a ryma ho pekne potrapila a to je vyhradne kojeny, ja to nechytla, nemela jsem protilatky a diky tomu ani Miky

bemo
17. únor 2019

@ange_de_la_morte teda, diky moc. To jsi mě tedy doslova dostala a hodně potěšila. I já jsem z dětí někdy hodně hotová. Ale jsem prostě kliďas a čím jsem starší tím méně věcí řeším a tím míň se nimi trápím. Jsme zdraví a to je pro mě naprosto zásadní. Když mi onemocní všechny děti, tak někdy brečím taky. A když jsme doma sami, tak to na mě taky padne a štve mě všechno. Ale to k mateřství patří, kor teď v 6tinedělí. Nejsi robot a je normální že je člověk prostě vyčerpaný. Přeji ti aby jsi měla možnost odpočinku.

bemo
17. únor 2019

Tak konečně mám fotku se všemi dětmi 😀

fly80
17. únor 2019

@laola taky doufám že zítra bude líp. Zatím to nevypadá. Malá sice nechce spát, ale nezvraci... ťuk ťuk ale velká, to je šílený. Ještě ke zvracení má srajdu a bolí jí prdka. To bude zazivna noc 🙄 Já mám pocit, že u mě ta rychlost byla ovlivněna psychikou. Už při první kontrakci sem si říkala, že musím být uvolněná a pořád říkala malé, ať rychle vyleze a povedlo se 😂
@priefi díky, snad zítra bude líp 😉
@bemo ježiš, to jsou milackove 😍

malecek
17. únor 2019

@bemo vy jste úžasní 😍

malecek
17. únor 2019

@priefi už mám doma tu odsávačku hlenu a Ada se jí boji 🙈🙈

halasovci007
18. únor 2019

@bemo ukazuji manzelovi foto vasi uzasne rodiny a rikam,ze obdivuji,ze mate pet deti..On se zamysli,chvili kouka na foto a rika "ja vidim sest deti" 😂😂😂 rikam,ze ta uprostred je maminka 😂😂😂😂😂 je videt,ze porad vypadas skvele a mlade a zvladas s gracii tolik ratolesti - fakt klobouk domu 😉 jste nadherna rodina..

pe_tu_ss_ka
18. únor 2019

@bemo to je super fotka, moc Vám to sluší.. Chvíli jsem tě hledala, vypadáš jak jejich ségra, neřekla bych, že máš za sebou pět porodů 😮

ange_de_la_morte
18. únor 2019

@fly80 : jee chudinka, tak ať je brzo líp, ty virozy to je peklo, snad to Rozka nechytí

ange_de_la_morte
18. únor 2019

@veselaopicka : já už si nad ránem taky stěhuju Klárku k sobě do postele, protože jak píšeš - u kojení usne ale jak přesunu do postýlky tak to dítě snad má nějaké čidlo a hned otevřené oči a můžu být sebeopatrnější při přesunu a jakmile zpozoruje že je v postýlce tak spustí kňourání které se vystupňuje ve vzteklý řev

@bemo : ta fotka je moc krásná, klidně zvětšit doma na zeď 🙂 a fakt nevypadáš jako jejich matka 😀 ... já jsem povahou spíše nervák, ale hodně mně sklidnil už první syn, jestli mně něco mateřství naučilo tak trpělivosti, ale někdy to prostě nedávám, možná i ty hormony se mnou ještě cloumají ... dneska byla noc lepší - sice byla Klárka vzhůru co hodinu ale hned u prsa zase usla takže to je ta lepší možnost 🙂 mně i napadlo jestli už nemůže mít první spurt ( dneska má 18 dní)

halasovci007
18. únor 2019

@fly80 at je mala brzo zdrava, to je des teto řádí 😣

krisatko
18. únor 2019

Holky já už byla včera zoufalá, malá byla s asi dvěma 15 minutovýma přestávkama "napíchnutá" na mě od 17:30 do 22:00 a furt se vztekala, pouštěla, mlátila rukama nohama, přitom když jsem prso zmáčkla, mlíko normálně teklo. v těch 10 už jsem to fakt nedávala, aji sme se poštěkali s chlapem (on nebyl od 3 doma takže nevedel jak já už jsem prostě bezradná a zkoušela vážně všechno) .. Tak jsem sáhla na železnou zásobu a rozmrazila. U flašky 3x usla po odejmutí taky řvala takže zpátky napít a až o půlnoci konečně spokojeně usnula.... Co to zas bylo za erupce netuším.

veselaopicka
18. únor 2019

@ange_de_la_morte no ja sem prisla na to ze kdyz ji natahnu hraci hracku s tou klasickou znamou melodii tak u toho usne vetsinou. Takze nakojim dam do kosiku pres den pustim a za chvili spi. Jen vecer je to horsi. Zrovna ted je u me v posteli a ja mam cas aspon se scivilizovat a mozna nasnidat

malecek
18. únor 2019

@krisatko u nás byla taková sobota, ale naopak dopoledne a odpoledne, nespal od osmi od rána a jen furt prso, usnul na dvacet minut o půl jedné jen cestou k našim a pak až ve čtyři vytuhnul , vzbudil se o půl osmé na pití a měl se koupat ale to jsme museli odpískat, protože znovu usnul a vzbudil se až o půl jedenácté. A celá noc byla v klidu.

lindikova
18. únor 2019

@bemo ÚŽASNÁ!!!!

ange_de_la_morte
18. únor 2019

@veselaopicka : my máme jakéhosi jednorožce s dětskou ukolébavkou ale funguje jen když u toho někdo houpe :/ ... dopoledne jsem ji uspala v kočáru a spala venku asi hodinu a půl, tak jsem alespoň stihla udělat oběd a chvilku jsme si kreslili se starším ... jinak prostě kočárek, nebo šátek jinak musí být na rukách, sama nezaspala ještě ani jednou

fly80
18. únor 2019

@krisatko ty jo, fakt erupce. u nás skoro to samé. u prsa asi od tří odpoledne ale fakt snad co 15 minut. a to trvalo do půl desáté. tak sem taky vytáhla příkrm a prd. ona prostě lahvičku neveme. takže zase prso a dokola. ale zase na druhou stranu. jak usnula, tak chrněla do pěti 🙂

priefi
18. únor 2019

@bemo krasna fotka 😍
@malecek musis pomalinku a seznamovat. Kdyz tak pouze zkus bez podtlaku, Miky musi mit na podtlak naladu, jinak mi rve.

veselaopicka
18. únor 2019

@ange_de_la_morte o tom satku taky premejslim.. my se chystame ven dneska jenze zo bude docela opruz protoze kocarek je ve sklepe musim ho po schodech vytahnout nahoru nechat na chotbe kde uz nikdo neprojde jit do bytu pro malou a doufam ze tam ten kocar bude.. no uplne naprd. Zlatej barak a zahrada na todle.

krisatko
18. únor 2019

@veselaopicka to každopádně, já malou obleču v pokojíku, domem přijdu do místnosti kde je kočárek, obleču se, vystrcim malou na dvůr obuju se a mužem jít 😀

malecek
18. únor 2019

Holky já taky přemýšlím o šátku nebo spíše nosítku. Dneska jsem neudělala vůbec nic jak jsem furt u malého, jen houpatko zabralo když jsem vařila. Ale venku v kočárku to spí jak zabitý asi ho začnu dávat na terasu , ale musím koupit chůvičku.

lindikova
18. únor 2019

@malecek já jsem včera objednala tulu ftg. Tak jsem zvedava.

journals
18. únor 2019

@malecek šátkovací typ asi moc nebudu, ale jak jsem původně o nosítku moc nepřemýšlela (ne takto brzo - spíš až na léto na výlety), tak už po nějakém taky pokukuju 😀 zatím mám vybrané ergobaby. Mám pocit, že s malým teď doma nic neudělám :-/

krisatko
18. únor 2019

@malecek já mám formu aplikaci tablet/telefón a spokojenost. Vyšlo to na 199, k dětskému zařízení se může připojit libovolný počet rodičovských zařízení, jen je teda potřeba WiFi nebo data.

krisatko
18. únor 2019

@journals já taky. Až do včerejší hádky s chlapem mě to trápilo, dneska jsem si řekla "tak je tu hold bordel no" a celý den skákala jak malá pískala a měly jsme to i bez revu. Dokonce vydržela i tak dlouho že jsem se mohla v klidu naobědvat

journals
18. únor 2019

Otázka do pranice - budete nechávat očkovat proti rotavirům? V pátek jdeme na prohlídku a měla bych se vyjádřit. Spíš jsem asi pro neočkování (v tomto případě). Co vy, budete očkovat proti rotavirům?