32+5 a velká váha miminka. Máte zkušenost? A jaké byly odhady v tomto týdnu u vás?

17. únor 2022

Ahoj, na poslední kontrole ve 32+5 mi paní doktorko řekla, ze ma maly strašně velké bříško a váha ji vychází na 2200g a nějaké drobné. Pry mam vynechat všechny sladkost, ovoce, i sladké pití, pokud nechci malého obra. Mam hrozný strach, ze maly bude strašně velký a bude mit na příkladu nějaké zdravotní problémy, když ma velké bříšku. Na sladkém jsem závislá, takže to bude opravdu hodně těžké. Máte někdo zkušenost? Jak jste měli odhady v tomto týdnu a jaka byla váha po porodu? Děkuji

jannym
19. únor 2022

Obe moje deti mely v den porodu pres 4 kila, pri prvnim jsem byla na zdrave strave a u druheho na bezne,u prvniho 3 hodiny pred porodem odhad 3,6 kg (s odchylkou +-200g), u nas v rodine se rodi velka miminka

autor
20. únor 2022

@ferda90 tak ja mam zakázané i ovoce, takze to nejak budu muset vydržet.

@chlapecektehu tyo, v tomto týdnu není přeci možné mít přes 3kg 🤔.

@kris_kubko tyo, no mám strach, ze bude moc velký. Sladké už jsem vysadila.. Co se týče, sladkosti, čokolád.. Dam si jen cereálie, ty jsou také sladší, ale ja nic jiného po ránu nesnim. Jojo, straší dost 🙈.

@luckawm ono, jak kdy no, nekdy se trefí nekdy ne.. To. Člověk zjistí, az se prcek narodí.. Ja právě nechci rodit, když bude mít 4kg a víc, tak uvidíme, co mi pak řeknou.

@sonisek 🙈🙈🙈

@kecupka66 nooo, toho se právě bojím.. Aby mi to ke konci neřekli naopak.. Zr bude mít třeba 3kg, nechali me rodit a nakonec měl přes 4kg a ja neměla nakonec akutního císaře.. To by mi švihlo.

@marimanta tyo mazec... Tak o hlavě mi nic neříkala.

@janina228 uvidíme no, bojím se dost 🙈

@eithelwing kezby byk spíš dlouhý, me tvrdí ale, zr je tlustý.. Tak uvidíme. 😊😊

@avital uvidíme no.. Děkuji 🙈🙈

@tasimia to je super 😊😊

@beruska132 tak ja to mam právě všechno tím sladkým nejspíš.

autor
20. únor 2022

@jannym tak u nás v rodině měl velkou váhu pouze můj brácha... 4100g a par drobných ale nebyl tlustý.. Byl hubený a dlouhý a jediný, kdo měl tolik kilo... Ze strany přítele všichni malý... Takže za to nejspíš můžu ja tím sladkým.

chrystyanna
20. únor 2022

Jsem se kvůli tobě koukla i do aplikace těhotenství ,která píše 33 tt 2 kg, takže o kolik je to tobě dítě obří? Když odhad váhy se muže lišit o 200 g plus/minus?
Jako lehce omezit sladkosti můžeš, ale hrotit stavu ve vodě nebo ovoce (s mírou), bych nedělala.
Mě doktor váhu neříkal, jen si ji zapsal.
A když vezmu, že se občas, seknou i o půl kila, tak jsem mohla jít rodit s odhadem 2.9 i 3.80(syn měl 3300 plus nějaké drobný, co odešli se smolkou)

janina228
20. únor 2022

No ale já si fakt nemyslím, že by za to mohla strava.. já se cpala (doslova) sladkým a děti měly úplně normální váhu. Já teda ne,ale děti jo😄..Otázka je, jaký vliv na velikost dítěte (samozřejmě krom cukrovky) můžou mít například doplňky stravy, vitamíny.. tenhle názor jsem taky někde slyšela,ale nevím jestli je nějaká studie nebo tak🤔

autor
21. únor 2022

@chrystyanna tak, co koukám na ostatní, tak v tomto týdnu nemají ještě ani 2kg, tak jsem na to zvědavá 😀

@janina228 kdo ví, me říka doktorka, ze i moje strava.. Jinak uz doplňky stravy dlouho neberu právě, aby nebyl velký ale brala jsem do nedávná... Ted beru jen železo a magnezko.

janina228
21. únor 2022

Tomu bych věřila při diagnostikované cukrovce,ale pokud jsi měla OGTT v pořádku, tak nevím.. no každopádně - stáhnout sladký klidně můžeš, to určitě není nic proti ničemu 😉.. pro klid duše bych začala od 35-36tt nějakou přípravu na porod (ať už třeba aniball nebo maliník) a jestli chceš trochu uklidnit, tak pro mě porod většího dítěte byl víc v klidu a rychlejší 🙂

chlapecektehu
21. únor 2022

Věř mi že to možný je malej měl myslím 3300g a celkově mi všichni říkali že bude trochu větší a taky že měl přes 4kg

cherie24
21. únor 2022

Ono by možná bylo lepší tyhle váhové odhady vůbec nedělat. Akorát to ženu stresuje. Když jsem byla na pokoji, tak tam se mnou byla holčina, poměrně drobná, prvorodička, odhad neměla, nikdo to neřešil a porodila miminko 4100 absolutně bez poranění. Ale říkala, že vědět jak bude velká, tak by rodit nechtěla a byla by strachy bez sebe. Druhá tam měla holčičku 2700 a rozervaná byla ve vnitř i venku. O váze to vůbec není 😉 Jsem ve skupině, kde hodně žen rodilo císařem s tím, že miminko bylo údajně hodně velké a nevešlo by se do porodních cest a ony pak porodily ještě větší a přirozeně. Je to z velké části o nastavení v hlavě.

marimanta
21. únor 2022

@cherie24 jo! U druhého porodu jsem netušila, syn měl 4150 a jsem si jistá, že bych byla mrtvá hrůzou 🙈 Ale i s odhadem jsem se snažila myslet pozitivně (když jsem zvládla syna, zvládnu i dalšího, ten měl ještě o 150g víc). A šlo to rychle a bez poranění 😊

autor
22. únor 2022

@janina228 tak ja začala s masáží hráze, jen nevím, jestli to dělám dobře, ale tak aspon něco a malinik už mam objednán.. Jinak velké dítě rodit nechci 😀😀

@chlapecektehu tak to je mazec

@cherie24 to je také pravda no.. Kdybych nevěděla odhad, tak neřeším.. Ale doktorka to hlídá a ted pry bude měřit pokaždé no.

levandule_k
22. únor 2022

Záleží asi jak jsi velká ty, já jsem docela malá, nicméně tady vidíš, že se dá porodit i dítě přeš 4 kg, což mě třeba uklidňuje.

autor
22. únor 2022

@levandule_k ja jsem taky hodně malá právě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru