• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Velká váha miminka - vyvolání porodu, máte zkušenost?

18. září 2012 
Ahoj holky,ráda bych znala Váš názor. Jsem v 37+3 tt a před dvěma týdny měla naše malá 2,380 kg. Mám těhotenskou cukrovku, a tudíž byla s touto váhou úplně v normálnu, bála jsem se, že bude mít moc.Tak jsem se uklidnila a ted na poslední kontrole přibrala o celé kilo. Dost jsem se vyděsila. Doktorka mi řekla, že mám jet do porodnice a že to vypadá i na vyvolávaný porod kvůli té váze.Docela mě vystrašila. A já jsem z toho taky špatná, že opravdu tak rychle mimi přibralo.Ted se bojím, jak to půjde s tou váhou dál.Máte s tím některá taky zkušenost?Díky za radu
31. srp 2012 ve 12:08  •  čeká miminko, termín má v červnu 2018 (14. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarahladynka No, já bych za prvé odhadu váhy podle utz. vůbec nevěřila :grinning: . Za druhé mě vyplašili podobně, ale pro změnu tím, že malý za poslední týden hrozně zhubnul, navážili mu ve 38.tt ztěží 2 kg. Při zátěžovém testu mi praskla voda, takže mi porod vyvolali... a malý měl 2,65 kg... kdyby ho nechali ty dva týdny, tak měl normálně 3 kg. Plašili naprosto zbytečně :rolling_eyes: . Navíc já měla porodní váhu v termínu 2,2 kg, tak nemohli čekat obra.
31. srp 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já rodila 3x, vždy po termínu. 2x se to spustilo samo, ale pomáhali pak oxitocinem. 1x kompletně vyvolávali tabletou(10 dní po termínu). Vždy byl velký odhad hmotnosti dítěte a nikoho nenapadlo, aby mi kvůli tomu porod vyvolávali dřív. Nikdy jsem neměla těhotenskou cukrovku. Děti nakonec měli 4kg, 4,5kg a 4,2kg...Přeji krásný porod.
31. srp 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poslední odhad mého syna byl 3250 g a měl přesně 4000 takže bych odhadu vůbec nevěřila.
31. srp 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odhad tak 3,80, syn měl nakonec 2890gramů - takže bych taky nevěřila. Odhadl to přesně až doktor při příjmu, který řekl, že 2,80, čímž naštval manžela, prý: "tak málo?" Kdyby ho měl vytlačit on, tak by mluvil jinak :angry:
31. srp 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarahladynka mě kvůli váze vyvolávali den před termínem.... :wink: :wink:
31. srp 2012 ve 13:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla 35+1 odhad 3600g:grinning: a dr to vůbec nevzrušovalo (k mé veliké nevoli - už jsem to vážně chtěla mít za sebou) a řekla mi, že velké miminko má právo být v břiše úplně stejně jako to malé 40týdnů a že nevidí nejmenší důvod těhu jakkoli ukončovat či urychlovat (to už jsem byla 37. tt když jsem se s ní o tom bavila) na UTZ 38+6 už byl odhad 4500g a i tak by to nikoho tolik nezajímalo - nebýt vysokého tlaku, kvůli kterému se porod 39+2 vyvolal, jsem snad ještě přenášela - Jiřík měl nakonec 4700g. Dle mého názoru tě prostě nechají do termínu a pak, pokud by bylo mimčo jó velké, tak případně buď udělají císaře, nebo vyvolají - ale v termínu, nebo mírně po něm.
31. srp 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Teda to byl pořádnej macek :slight_smile: Já měla oba kluky také po termínu.První měl 4160g a u druhého jsem se bála téže výše váhy,ale velmi mile mě překvapil.Nahnali mě do porodnice 4 dny po termínu,že se malý málo hýbe.No a tam jsem ještě ztrávila další 3 dny (nechápu proč) a pořád jsem jen ležela na monitoru.Žádné vyvolání se nechystalo.Večer na mě pak přišli opět slabé bolesti,tak mi dali injekci na uklidnění (prý abych se vyspala na ráno,že už začnou vyvolávat),no a paradoxně mě to ta injekce rozjela.Malej byl se vším všudy za dvě hodiny venku.3750g a jak říkala asistentka "porod snů" :grinning:
31. srp 2012 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vikirobi jé tak to jsi mi udělala radost - já se docela bojím druhého porodu - prý s podobným odhadem váhy u mě jedině už císař - což se mi moc nechce.... tak vítám, když tu píšeš, že druhé mimčo bylo menší - většinou je to spíš naopak :confounded:
31. srp 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Bylo menší a i krásně se rodilo :slight_smile: Já měla taky strach,protože v jednu chvíly hodně přibral,až jsem to v TP měla zvírazněné fixem :slight_smile:,ale asi se špatně měřilo :slight_smile:
31. srp 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vikirobi no já jsem měla 4320g a má mladší ségra jen něco přes 3kg - a mamka jí porodila v porodnici na WC, protože pořád čekala na ty nejhorší bolesti - netušila, že už rodí:slight_smile: takže já právě doufám v něco podobného - že budu mít malinkatou holčičku:slight_smile:
31. srp 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky díky za příspěvky, já se právě bojím té vyšší váhy, já jsem měla 2,70 a tak jsem čekala, že i moje mimi bude malinké a snad i porod jednodušší.Tak snad už mi moc nepřibere ..
31. srp 2012 v 18:39  •  čeká miminko, termín má v červnu 2018 (14. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarahladynka Určitě nebuď nervozní - jednak se odhad může mýlit (jak tu psaly přede mnou) a jednak je normální, že miminko v posledních týdnech přibírá rychle a nerovnoměrně, takže třeba do příští kontroly nemusí přibrat nic.
Jinak obtížnost porodu nesouvisí s váhou miminka, ale s obvodem jeho hlavičky - ta je pevná, tvrdá a musí se protlačit ven. Tělíčko je měkčí a ohebné, takže prostě následuje hlavičku.
A navíc, je prokázáno, že čím vyšší porodní váhu děti mají, tím mají snazší start do života a jsou napřed před svými menšími vrstevníky. Tak buď ráda :slight_smile:
31. srp 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hamma Děkuji moc za podporu, uvidím na další kontrole. Budu hledat tedy pozitiva, tak jak píšeš, a snad to dobře dopadne.Doktoři snad už budou vědět co dělat...
31. srp 2012 v 19:13  •  čeká miminko, termín má v červnu 2018 (14. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
odhady jsou podle uz podle mě orientační, určitě bych se hned neděsila....je to vždy plus minus.....mě se sekla lékařka o půl kila....navíc, jestli budeš mít velké mimi, můžou ti udělat císaře....ale to by jsi musela mít malou pánev apod....známá rodila i 4kg mimi a v pohodě to dala....a má dnes nádhrnou roční holčičku :slight_smile:

takže klid.....
1. zář 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mě v den porodu odhadli váhu na max 3,5 kg a nakonec měl malý skoro 4 kila, dali mi vyvolávačku (10 dní jsem přenášela, nebylo to kvůli váze malého) a porod byl rychlý bez jakéhokoliv epiduralu a podobně a zvládla jsem to v pohodě, jeden steh. Takže je to opravdu hodně individuální a hlavně se neboj ničeho co stejně neovlivníš.
1. zář 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarahladynka Já jsem rodila vyvolávačkou protože jsem přenášela, ne pro velikost miminka, vyvolávali mi porod na konci 42tt a po narození měl malý 3850g 50cm a já měřím 161cm moje břichovypadalo jako bych tam měla dva ne jednoho a nikdo nic takového něřešil. Týden před porodem mi dělali UZ a odhadovali že nebude mít ani 3000g a to teda čuměli jak se narodil. Rodila jsem 16hodin a bez epidurálu a přez vše mám na porod nádherné vzpomínky,ale nebudu lhát že to nebolí a že je to brnkačka, není a o to víc jsem na sebe hrdá jak jsem to zvládla i bez řvaní, prostě to byl můj nejkrásnější a neopakovatelný zážitek. tšila jsem se na druhý porod co mně čeká, jenže miminko protestuje a nehodlá se otočit, jsem ve 35tt a je pořád hlavičkou nahoru a pan doktor říkal že už se asi ani neotočí, není v ideální poloze ani pro porod koncem pánevní a taky by to nešlo i z důvodu že vypadá že bude velký jako jeho bráška a taky pro mé potíže s páteří.
10. zář 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarahladynka já měla odhad váhy pár hodin před porodem asi 3900g a malá měla 3240g :grinning: porod mi vyvolávali kvůli opakovaným líným monitorům, měli podezření na hypoxii plodu. Ve 14:45 mi zavedli čtvrtku tablety do čípku, za další hodinu mi při vyšetření praskla voda a v 17:45 byla malá venku :slight_smile:
15. zář 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
v nedeli ráno na UZ mi Dr. řekl,že malá ma 3kg + - něco málo,...trefil se,...rodila jsem v pondělí po pul noci a malá mela 3060g.
15. zář 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katerinanov to jsme na tom byli podobně, odhad den před porodem 3300 gramů a skutečnost 4050 :sweat_smile:
15. zář 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 No přesně tak, v pondělí byl odhad na utz 3,5kg a ve středu se Tomík narodil - 4,5kg :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ve 35.týdnu měl syn odhad 2200g,porodní váha byla 4100g- dcerka měla 1750g a porodní váha byla 3800
17. zář 2012 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarahladynka těhu cukrovku jsem neměla,syna mi dle nich vyvolávali 1den po TP (podle mě 8dní po tp-vím kdy sme ho upekli a po porodu i odpovídal 42tt) každopádně mi bylo ve čt řečeno ať počítám s tím,že syn bude mít nejmíň 4kg,ale spíš bude mít 4,5kg...syn se narodil v pondělí a vážil 3,91kg :grinning:
Jo porod mi kompletně vyvolali (na mou žádost) a nakonec měl syn malinko větší hlavičku (37cm) tak sme šli cs.
18. zář 2012 v 06:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek