Blížící se porod, malý se ještě nepřetočil. Měl někdo stejně?

zeynepka21
6. únor 2024

Dobrý den, blížim se na 7 měsíc těhotenství, a byla jsem dnes u doktorky a můj malej se mi pořád neotočil hlavičkou dolu😏paní doktorka řekla že ještě se uvidí ale že si nemyslí že by se otočil, měl někdo prosím stejný případ ? 😏💙

lencaa11
6. únor 2024

@zeynepka21 to je času dost ještě je na to mimco se může kdykoliv ještě otočit ☘️☘️

alice180
6. únor 2024

@zeynepka21 jo taky mi bylo tenkrát řečeno, že se neotoci. No a neotocila. Šla ven císařem a ještě o měsíc dřív no.

sanyy22
6. únor 2024

@zeynepka21 mě to taky říkal doktor snad pokaždé, ale neotočil se, já vlastně ani nechtěla aby se malý otočil 😁 já se strašně moc bála rodit normálně, já se toho bála jak čert kříže.

krisstina93
6. únor 2024

Mas hromadu času, mě se mala otočila dva týdny před porodem. V 7. Měsíci tam ještě měla party a točila se každý den jinak :D

fraubecko
6. únor 2024

Otocila se mi tyden pred porodem do spravne polohy. 🙂

klaruskaholubinka
6. únor 2024

Mě obě dvě holky ve 32 otočné nebyli a ve 36 byli hlavičkou dolů. Ještě je času dost, neboj.

andelka
6. únor 2024

Nejmladší se otočil krátce před 36 TT až.

zeynepka21
autor
6. únor 2024

@zeynepka21 děkuji vám všem za odpovědi ☘️

leilinka1234
6. únor 2024

Mladší dcerka se otočila někdy mezi 34-37tt 🙂 na kontrole prdkou dolů, na další už pěkně otočená. A ani jsem si toho nevšimla 🙂

lokesa
6. únor 2024

To je času. 😉 Druhé dítě se otočilo v 37. týdnu.

alice180
6. únor 2024

No mně to říkala doktorka celkem brzo u prvního, že už tam prostě není místo. Teď u druhýho mi říkala, že když je to druhý těhotenství, že se tam pořád ještě může točit, protože to první už tam udělalo jakoby místo. Naopak říkala, že doufá že nebude vymyslet a zůstane fakt už hlavou dolů.

ee.liska
6. únor 2024

Ano, mé třetí miminko bylo od začátku zadečkem dolů 🙂 Brala jsem to tak, že prostě měl důvod 🙂

rebe
6. únor 2024

Mně se malá otočila a když jsem z toho měla radost, doktor mě sjel, že má mraky času se ještě otočit. Neřeš to.

pavca1982
6. únor 2024

Já měla syna do 36tt.hlavičkou dolů. Potom se otočil a hlavu nacpal pod moje levé žebro.Už tak zůstal a narodil se obráceně. 😉 Ještě máš čas určitě se otočí.

maxulekapcule
7. únor 2024

Já jsem měla cestovatele, na každé kontrole na gynde hlavou dolů, a na každé kontrole v nemocnici ( chodila jsem kvůli průtokum ) hlavou nahoru. Tři dny před porodem hlava nahoře. Přijatá k CS, hlava dole 🤣 takže to si asi nevyvereš

trilien
7. únor 2024

@zeynepka21 mne sa dcéra otočila prvý krát hlavou dolu niekedy na prelome 36-37tt a otáčala sa odvtedy veselo hore-dole aj 2x denne.🤦🏻‍♀️ Bola drobná a mala veľa miesta. Moja Dr tvrdila, že takéto mimino je kandidát na SC. Pri registrácii v pôrodnici mi iregistrujuca Dr. vravela, že nemá absolútne žiaden zmysel riešiť, ako je aktualne dcéra otočená, že to budú riešiť pri prijme a na základe toho bude navrhnutý další postup. 🤷🏻‍♀️

ivetav91
9. únor 2024

@zeynepka21 mě se mimčo točí co 14 dní 🙂) opravdu je brzy ... finální polohu zaujme tak 34 tt.. někdy i později ☺️👌

vonrataj
9. únor 2024

Mi se malá taky nepřetočila, respektive otočila se max do příčky. Zkoušela jsem všechno neinvazivní….nic nepomohlo - spinning babies, odblokování u gyn. fyzio, domlouvání, dokonce jsem zkoušela i onu baterku. Zevní obrat mi promeškal můj Dr. Nakonec jsme domluvili císaře. Byla jsem otevřená jít i do porodu KP. Skrze tu příčku by to stejně nešlo/nevyšlo. Nakonec mi praskla voda před termínem sekce a malá šla ven akutní sekcí. Doporučuju sepsat si porodní plán i pro případ sekce. Nejdůležitější je stejně naladit se na miminko🩷🫶🏻

domza
9. únor 2024

Ještě je čas. Mě tedy u třetího těhotenství (takže už dost asi vše vytahané) otočila malá dva dny před termínem zadkem dolu. V den termínu jsem šla na kontrolu a nemohli ji na ozvech najit tak zjistili, ze tam sedí. Premlouvali mě ze prý ji v pohode porodim i zadkem napřed ale měla celkem velký vahovy odhad, tak jsem šla na pretoceni a vše dopadlo na výbornou 🙂 malá se narodila hlavičkou napřed asi nějakých 12 hodin od pretoceni takže to stihla u přesně v termínu 🙂 takže ono to proste nějak dopadne a v 7 měsíci má miminko ještě opravdu dost místa na telocvik

oveckaluky
9. únor 2024

Nejstarší dcera, narozená 3 dny po TP. Celou dobu ukázkově hlavou dolů, ještě v pondělí v poslední poradně. Ve středu (opravdu jen dva dny poté) při příjmu k porodu poloha KP nožkou... a to měla 3800 g, žádný drobek, a necítila jsem NIC. Takže opravdu se může otočit do poslední chvíle. 😉

kubesovaadelka
9. únor 2024

@zeynepka21 taky, ještě v osmým byla hlavičkou nahoru, pak se otočila a dobrý, naopak kamarádka měla celou dobu krásně připravené miminko hlavičkou dolů, na kontrole v den termínu ok, ruptyboty, udělal kontrmelec, rozrodila se den po kontrole a malej byl napříč, takže to skončilo císařem. Oni ty miminka se vrtí furt. Já malé po tom osmým měsíci " domlouvala a ukazovala cestu" skrz bříško kam se má otočit a fungovalo to nebo spíš náhoda 🤷😁

anonymmm88
10. únor 2024

Byla jsem u dr v 35+6 a malej koncem panevnim. Říkal že na porod to nevypadá a ma čas se otočit. Za 2 dny mi praskla voda a císař.

maarp
10. únor 2024

Me se obe deti ve 28./ 29. tydnu otocily hlavou nahoru a uz tak bohuzel zustaly, rodila jsem 2x cisarem...pozdeji jsem zjistila, ze to bylo nejspis vadou patere a ze nejspis nemely jinou moznost...rikala jsem si,ze to nejak dopadne...zpetne si rikam,ze jsem mohla treba zkusit nejake cviky, tehotenskou jogu nebo neco takoveho,abych ty zada trochu protahla a treba by se neco zmenilo. Kazdopadne mam nacteno ze se deti nekdy otocily tyden pred porodem,nebo i tesne pred nim apod...nejlepe clovek udela kdyz se nestresuje,miminko to udela jak nejlip to jde,pozna samo jak se tam ma otocit aby mi bylo dobre❤

lvl16
10. únor 2024

@zeynepka21 Dcera se mi otočila ve 38tt. A docela mi udělala čáru přes rozpočet, protože už jsem se smířila a vlastně i těšila na sekci :D. Ale nakonec to bylo super.

pampelina18
10. únor 2024

Ještě je brzo, dítě se klidně otočí i týden před porodem...

lucka662006
10. únor 2024

Ve 35. týdnu mi už naplánovali císaře, protože se malá neotočila. Kdyby se otočila, na císaře bych tedy nešla. Prý se jich po 36.až 37. týdnu již otočí minimum. Ale opravdu se už neotočila. Dnes si myslím, že se neotočila, protože mi doktorka celé těhotenství předepisovala magnesium. Měla také velkou hlavičku. Císař byl celkem v pohodě, ale poté jsem rodila ještě jednou, přirozeně, a bylo to celkově milejší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru