Cukr v moči v 35. tt, měly jste to taky tak?

mmkama
16. dub 2015

Ahoj holky,jsem ve 35.tt a na poslední kontrole mi doktorka zjistila cukr v moči na 3 křížky. Hladinu cukru v krvi mám normální,po snídani jsem měla 3,6.
OgTT mi dopadlo dobře, cukrovka se nepotvrdila. Tak nevím,proč tam je. Neměla jste to některá taky?

anina32
16. dub 2015

@mmkama Měla jsem těhotenskou cukrovku na inzulínu, teď mám normální cukrovku i když nejsem těhotná a cukr v moči jsem nikdy neměla. Podle mě je to buď náhoda, večer si snědla něco hodně sladkého nebohodně sacharidů a tohle je výsledek. Nebo máš těhotenskou cukrovku, kterou zpočátku nešlo poznat, ale teď ke konci těhu je normální že ta cukrovka hodně stoupá, takže asi by stálo zato zkusit glokometrem jaké mmáš hodnoty v krvi na lačno a po jídle... Co na to řekla tvoje doktorka?

mmkama
autor
16. dub 2015

@anina32 Právěže jsem večer nic sladkého nejedla,tak je mi to divný. Dr říkala,že je pro ni rozhodující hodnota v krvi,že se občas stává,že cukr utíká do moče. Příště mi vezme glykemii nalačno a kdyby se jí nelíbily výsledky,tak zopakujem ogtt,z čehož teda moc nadšená nejsem.... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru