Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dieta v těhotenství kvůli velkému přibírání. Máte zkušenost?

Jsem těhotnáVáha v těhotenstvíTěhotenská cukrovkaTěhotenství30. týden těhotenstvíPřibírání v těhotenstvíCukr
barborka1996
24. únor 2020

Ahooj 👋 chtěla bych se jen zeptat, zda-li vám také některé nařídili v těhotenství dietu? Jsem 30 týden. Cukrovku nemám, naopak mi řekli, že cukr mám celkem i dost nízký. Než jsem otěhotněla měla jsem necelých 60 kg, cca tak 58kg, 168cm. No a teď mám 75kg. Vím, že je to dost, ale znám dost žen, které přibraly i víc a žádná dieta. Tak mě jen zajímá, jestli taky někomu takhle nařídili dietu, kdo nebyl vyloženě obézní, než otěhotněl? 🤔 To něco vím, že doktoři doporučují dietu. Děkuji za odpovědi.😊

areh
24. únor 2020

@barborka1996 tak záleží jak jíš doteď. Jestli stačí jen vyřadit tučná a sladká jídla a nápoje a přidat zeleninu, případně upravit množství. Nebo jestli je problém jinde. Zatím jsi přibrala asi 17 kg a ještě 1/4 máš před sebou. Někdo přibere třeba 30 kg a po porodu to lehce shodí, někomu to trvá... Zkus napsat jak se stravuješ, pak se to dá nějak analyzovat

barborka1996
autor
24. únor 2020

@areh no tak lhala bych, kdybych řekla, že větší chuť na sladké jsem neměla a nemám.😀 Ale jinak se stravuji celý život tak nějak jako úplně běžný člověk řekla bych. Jako žádná vyloženě zdravá strava to nebyla a ani není. Klasicky snídaně třeba jogurt, nějaká svačina, oběd cokoliv.. Omáčky, těstoviny, prostě to, co navařím i pro manžela. Svačina, večeře, samozřejmě během dne dne ovoce, přiznám se, že zelenině jsem nikdy moc nedala jako syrové, neuvařené.. Ale teď mi vloženě sestra nařídila, že sladké úplně vyřadit, ovoce jen dopoledne, zeleninu odpoledne, jen světle maso a ryby, přílohy minimálně, a pečivo jen tmavé. Tak mě jen zajímalo, jestli to někomu tak nařídili také. 😊 Moje mamča přibrala u obou těhotenství taky přes 20kg,ale během chvíle to měla dole, takže se modlím, že to bude v rodině a shodim to taky rychle. 😀

lida9
24. únor 2020

v prvnim tehu jsem zacinala na 55kg a koncila s 30kg navic... zadny z doktoru se nikdy nepozastavil a neresil... takze klid, vsak on to clovek zase po tehu shodi...

barborka1996
autor
24. únor 2020

@lida9 mě právě toto překvapilo, jako sekla jsem se a opravdu se snažím jist to, co sestra řekla. Ale přijde mi, že je akorát rýpavá.😀 Každý mi teď říká, prď na to prosím tě, někdo přibere za celý těhotenství 5kg a někdo hold 20, 30kg no. Malej se má dobře, roste jak má, žádný jiný problémy nemám. Hlavně doktorka mi neřekla ani popel, ale sestra jen furt rýpe. No uvidím, co řekne na další kontrole, když tu stravu teď budu dodržovat. 😀

krupka3
24. únor 2020

Tvoje vaha pred otehotnenim byla idealni. Za tehotenstvi bys tedy mela pribrat kolem 13kg, coz je fyziologicky pribytek (plod, deloha, krev, prsa, voda, atd.). Co priberes navic jsou uz nejaka kila navic. Ovsem zadny extrem to u tebe neni. Dietu bych urcite nedrzela, max zacala jist zdraveji a vynechala vetsi mnozstvi sladkeho.

te_reza
24. únor 2020

Ať jde do řiti, já přibrala 20 a nikdo neřekl půl slova. Nejkrásnější žrací období 😂

ovecka14
24. únor 2020

Neřešila bych to. Když nemáš cukrovku tak se nestresuj. V prvním těhu jsem nabrala 25 kg, ve druhém 30kg a vždy jsem to shodila... Teď jsem ve 20tt nahoře mám zatím jen 8kg tak zatím že všech těhu nejmíň ale kdo ví kam se vyšplhám. A fakt jsem si z toho nikdy nic nedělala.

zelenoockaa
24. únor 2020

To ti řekl sám doktor? Ony sestry jsou mnohdy přehnaně akční.

aneta15
24. únor 2020

@barborka1996 já s prvním přibrala 32 kg s druhým 26 kg. Nikdo to neřešil. Dostala jsem se na svoji původní váhu do půl roka.

werumka
24. únor 2020

@barborka1996 ahoj, někdy paradoxně prave ty nízké glykemie při testu mohou za velké pribirani. Organismus některých lidi vylučuje víc inzulinu, než je potřeba k tomu, aby zpracoval jídlo, které zrovna sníš. A pokud si das neco sladkého, tak ještě víc. Řeší se to opravdu dietou, kterou mají diabetici - vynechat sladké a rozložit sacharidy. Jist dost tuku a bílkovin. Tohle opatření vedou k tomu, ze inzulinu se nevylučuje moc, glykemie nekolisaji a nebudeš pribirat (inzulin je růstový hormon, který zapříčiňuje pribirani, pokud je ho nadbytek). Chrání to i miminko, které časté poklesy glykemie matky musí také korigovat.

barborka1996
autor
24. únor 2020

@werumka tak to jsem vůbec nevěděla, moc díky za info. 😊

barborka1996
autor
24. únor 2020

@zelenoockaa doktorka právě neřekla vůbec nic, jen sestra.

uzulka
24. únor 2020

Když jsem otěhotněla měla jsem 58kg na 168 cm, rodit jsem šla se 70 kg 😊údajně idealni, když se nabere hodně je to velká zátěž pro tělo

zelenoockaa
24. únor 2020

@barborka1996 no tak to ignoruj. Sestra nemá co ordinovat dietu. Jako necpat se od rána do večera sladkým ale na nějakou dietu bych se jim vykašlala. (30tt +6kg)

amazonkajanik
24. únor 2020

Mě v 5.měsíci vynadali,že jsem půl kila zhubla (nervy),a pak to letělo nahoru.začínala jsem na 54kg a rodila s váhou 78kg a nikdo neřekl, že se mám zmírnit v jídle. Od porodu je to přes 8 měsíců a mám 68 😣😁

mamca27
25. únor 2020

@barborka1996 ahoj buď v klidu jsem 36 tt a mám skoro 20kg na hoře. Sestra ani doktor mi nic neříkaly poslední 2 dny ujíždím těžce na sladké teď za týden jsem pribrala 2 kg 😂😂😂😂 myslím že držet dietu je zbytečný, to si necháme až po porodu. Ono když naberes víc než podle tabulky tak se nic neděje každá jsme jiná a každá to má jinak. Má kamarádka má poloviční brisko než já nabrala jen půlku co já a má větší mimčo než já a rodí o měsíc déle. Buď v klidu užívej si to. Já teď moc ne užívám jelikož už je to těžké pro tělo záda nohy zatím neotekaji ale ponožky dávají zabrat 😂😂😂😂 přeji ať je vše v pohodě a ted váhu neřeš, ja. Ji taky přestala řešit, od. Doby kdy si nevidím na Julku 😂😂😂, začnu řešit po porodu.

petranaty
26. únor 2020

Ahoj 🙂 já mám 170cm , před otěhotněním cca58,59kg . Teď začínám 36tt a naposledy na kontrole jsem vážila 71 kg :D už je to asi dva týdny a od té doby jsem se nevazila ale počítám že jsem přibrala tak 2 kg ( vážím se jen u Dr ) celý život jím zdravě ...sportu jsem měla dost , jenže jsem od začátku na rizikovém a to bude asi tím ,že nemám skoro žádný pohyb . Sestra ani doktor mi nic neříkají ....ale je pravda ,že si taky říkám jak vysoko ta váha vyleze a zda je to ještě "zdravé" ...

andrea93133
26. únor 2020

Jestli nemáš těhotenskou cukrovku nebo jiný zdravotní problém, tak bych se na to vyprdla velebnosti.. Já měla před těhotenstvim 53 kg/173 cm, před porodem 78 kg a nikdo to neřešil, naopak mi říkali že mi to sluší, že konečně vypadám normálně, ne jak anorektička 😂 no po sestinedeli 60kg a teď, dva a půl měsíce po porodu už jsem zase na svoji váze 😉 ale je fakt že mi malá dává celkem zabrat teda 😂😂

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru