Hořčík, musí se ke konci těhotenství vysadit?

denisamaz
18. pro 2016

Ahojte holky, ted jsem se dozvedela ze ke konci tehotenstvi by se mel vysadit horcik. Jsem ted 40+6 a vubec jsem to nevedela. Muze to byt i tim horcikem ze se nic nedeje..?

verunka_korunka
18. pro 2016

@denisamaz asi může, hořčík se dává aby zastavoval kontrakce a děložní stahy

verunka_korunka
18. pro 2016

Jo ale nevím jestli ho nemáš třeba na něco jiného... Nevím proč ho bereš, to bys měla probrat se svým lékařem.

lv
18. pro 2016

Já ho brala hodně, 6tbl denně, do 36tt, pak už ne, nanmožná doporučení lékaře, možná ti práci/stahy dělohy opravdu tlumí.

pajulenka
18. pro 2016

taky beru magnosol, ale teď mi dr. říkal do 36.t a pak už vysadit

nikolavod
18. pro 2016

Taky jsem brala magnosolv a doktorka říkala, ať ho pomalu vysadím, říkala mi to, jak jsem byla 36+2.

denisamaz
autor
18. pro 2016

Hmm tak to jsem asi v kasi...

verunka_korunka
18. pro 2016

@denisamaz v kaši ne, určitě ráno zavolej lékaři. Já teda měla silné dávky hořčíku a vyvolaný předčasný porod, takže ve čtvrtek jsem ještě měla plný hořčík, v pátek rozhodli rodit, praskli vodu, dali tabletu na vyvolání ale až v sobotu oxitocin a Hamilton těm stahum pomohl. Ale nejspíš to bylo tím extrémně předčasným porodem. Ty máš myslím do vyvolání ještě týden 😉 určitě to dáš i dřív 😉

23363
18. pro 2016

Já taky jedla hořčík až do konce... 🙂 porod sice vyvolávaný, ale šlo to...

denisamaz
autor
19. pro 2016

@verunka_korunka no ja se divall ze jsem brala pomerne nizke davky horciku. U dospeleho cloveka se bere denne 300 az 400 mg na den a u tehotnych 450 mg a ja brala jen 240 mg na den. Takze to snad bude ok..

kaja2016
19. pro 2016

@denisamaz hele me dr. v poradne rekla, ze jeste zadna zenska kvuli tomu, ze brala horcik nerodila pozdeji. Tak nevim, ja ji verim, vypadala rozumne. Brala jsem ho do konce, rodila jsem 40+0.

denisamaz
autor
19. pro 2016

@kaja2016 moc dekuji za uklidneni... 🙂

kaja2016
20. pro 2016

@denisamaz Neni zac, me chytaly az do konce tehotenstvi v noci krece do nohy, bez horciku to neslo...tak at jste oba s miminkem zdravi a spokojeni🙂

alcar
20. pro 2016

Ja brala kvuli tlaku magnesko az do konce. Jeste i v porodnici mi ho davali v infuzi, aby mi srazli tlak a zaroven vyvolavali porod. Myslim, ze to az takovy vliv na kontrakce nema. Ale samozrejme, pokud jsi ho mela kvuli tvrdnuti bricha, tak by se mel vysadit ve 36.tt.

hejtereza
22. pro 2016

beru 6tabl denně od 16tt co mám velmi časté tvrdnutí. Vysazuje se měsíc před termínem, aby dělha u porodu nebyla líná❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru