Hostit rodinnou party ve 31. týdnu. Je to rozumné?

lestoc
11. kvě 2020

Potřebovala bych poradit, jestli nejsem příliš uzkostlivá prvorodička. Manžel bude mít za pár týdnů 40. narozeniny a jako každý rok, i tentokrát chce domů pozvat příbuzné na víkendovou oslavu. 5 dětí a 4 dospělí znamená, že v našem mrňavém domečku nebude kouska klidu, přestože děcka spí třeba na zahradě ve stanu. Navíc, i když mi slibuje, že se nebudu muset o nic starat, určitě mi to nedá, a stejně se budu víceméně kolem hostů točit, než aby mi někdo cizí hospodařil v domácnosti. V minulých letech to bylo fajn, ale byla jsem ráda, když v neděli odpoledne všichni odjeli a já si mohla hodit nohy nahoru.. Vůbec si nedokážu představit, jak na tom ve 31.tydnu budu fyzicky. Navíc mám už teď takový hnízdící instinkt: to je moje doupě připravené pro mimco a nikdo mi sem nelezte. Manželovi se to ovšem moc nelíbí. Myslíte, že je rozumné takovou akci hostit? Budu toho schopná? Jak jste se v tomhle období citily vy?

petrasipkova1
11. kvě 2020

Pokud je ti nějak blbě, tak to přece manžel vidí ne ? Na oslavu chystám den dva dopředu , manžel griluje, každý něco donese, máme jednorázové nádobí, proste pohoda, ale jako kvůli těhotenství pokud je bezproblémové neoslavit narozeniny 3 měsíce před porodem? Vždyť se chodí normálně do práce, jasné někdo je unavený, ale tak si sednu a budu sedět, litat muže a měl by chlap.

leilinka1234
11. kvě 2020

Já bych z toho takový drama nedělala 🙂 samozřejmě, pokud máš rizikové těhotenství, tak je to asi něco jiného, ale i tak bych, já osobně, asi manželovi v oslavě nebránila. Jen by se staral on 🙂

pabka
11. kvě 2020

@lestoc 4 dospěly a 5 děti je u nás běžná malá návštěva, takže já osobně bych manželovi takovou oslavu dopřála, zvlášť, když by ji chtěl. Cely víkend by mi možná přišel dlouhý, povlekat všem postele, připravovat snídaně, oběd, večeře... ale naše rodinná oslava čítá přes 25 lidi a to je teprve mazec. Zkusila bych si co nejvíc ulehčit - objednat občerstvení, dort atd., ale manželovi bych ji nerozmlouvala.

lestoc
autor
11. kvě 2020

Díky moc všem! Nejde o to, že bych nezvládla zorganizovat jedno pěkný odpoledne/večer. Spíš mi vadí je mít doma od pátku do neděle. Absence soukromí celý víkend zaručena, máme v podstatě průchozí 3+1. A já samozřejmě v pátek odpo z práce, v pondělí do práce. Fyzický výkon mi nevadí, spíš ten společenský.

malenka3
11. kvě 2020

@lestoc tohle bych nechtěla ani netěhotná 🙈 zkuste najít s mužem kompromis, myslím, že hezká oslava se dá udělat i bez nutnosti víkendu v čoudu.

pabka
11. kvě 2020

@lestoc taky jako malenka, spaní u nás většího počtu lidi já moc nemusím.. ani bez těhotenství

mimco
11. kvě 2020

@lestoc aha,tak to bych nechtěla, max 1 den....
Ale celý víkend dělat full servis, díky, to fakt ne 🤪

eva267
11. kvě 2020

Tak já budu za tu opatrnou. Ve 31.tydnu jsme s manželem zpracovávali 10 kg hub do mrazáku. Takže žádný stres z obskakování návštěvy. Jen prostě 4 hodiny v kuchyni. Cítila jsem, že jsem dost unavená, ale už zbývala trocha. Chtěla jsem to dokončit (to je přesně to Nedalo mi to). V noci mi praskla voda a týden na to musel malý ven. Budu si už navždy vyčítat, že mi to nedalo. Syn je v pořádku, ale byla jsem s ním měsíc v nemocnici a nepodařilo se mi kojit. Z porodu mám trauma. Nedá se říct, jestli by se to stalo i tak. V hlavě už to ale navždy budu mít. Takže za mě, opéct maso venku na grilu, popřát a poslat všechny domů.

marti89
11. kvě 2020

Vzhledem k tomu, že jsem rodila předčasně a vím, co to obnáší za starosti a péči o nedonošence (syn 34. týden), bych se trochu bála - některé z dětí může mít nemoc, která by mohla být problém (a většinou se to zjistí až později) a způsobit i předčasný porod (což ostatně i ten stres kolem oslavy). Asi bych se rozhodovala podle počtu hostů a jak se v danou chvíli budeš cítit, manžel by měl pochopit, i kdyby se oslava posunula třeba na léto po porodu, až se s mrňouskem doma v klidu sžijete. To nechci vypadat jako nějaká cíťa, já připravila necelých 14 dní po návratu z porodnice oslavu pro 45 lidí a zvládla jsem to v pohodě i s úklidem. Já si bohužel těhotenství neužila, velkou část jsem problila, neteře sem přitáhly neštovice a teď pátou nemoc, po předčasném jsem byla s malým 3 týdny v nemocnici a teď mi hrozí zase předčasný..

somalicats
11. kvě 2020

Celý víkend bych v tak malém domku tolik lidí fakt nechtěla. Co kompromis - buď ráno přijedou, večer odjedou, přes den oslava, nebo si pronajmout nějaký objekt na tu oslavu, nejlíp s full-servisem? Jestli to je za pár týdnů, tak by to už nemusel být problém, a Ty by ses nemusela stresovat s tolika lidmi ve vlastním.

somalicats
11. kvě 2020

Plus ještě jeden postřeh - teď jsem počtvrté těhotná a každé těhotenství kolem toho 30. týdne vypadalo jinak - nejhorší bylo s třeťátkem, kdy jsem měla dost problém se hýbat. On se ten vývoj dopředu fakt odhadnout nedá, nepřeju Ti žádné komplikace, ale dopředu fakt nikdy nevíš, jak se budeš za pár týdnů cítit. Můj manžel bude mít narozeniny za 4 týdny, takže u nás žádná velká oslava nebude - buď budu v porodnici, čekat na porod nebo chvilku doma po porodu, ale kdyby měl mít kulatiny, tak jdu do toho pronájmu objektu, abych nemusela hnout prstem.

eviicka
11. kvě 2020

@lestoc tak beru zpět, pokud chodíš ještě do práce a má to být takhle komplet víkend, tak je to docela dost náročný. Pak ještě záleží, jak jsou nároční a sebeobslužní hosté. Oslavě bych nebránila, ale nějaký kompromis? Příjezd v sobotu, odjezd v neděli ráno?

cikitkapb
11. kvě 2020

A hosté přijedou z velké dálky, že je nutnost přespání na 2 noci? 🤔 Zkusila bych domluvit kompromis... pokud už tedy je nutné přespání tak by jim mohla stačit jedna noc, třeba ze soboty na neděli. Pokud nejsou hosté z dálky, kdy jen cesta je na více než 2 hodiny, nevidím důvod k přespávání. 🤷🏻‍♀️

kaja2016
12. kvě 2020

@mimco Tak ta epidemiologicka situace se nijak nezmenila, hygienici byli proti koncit ta opatreni, uvolnilo se to kvuli tlaku ekonomu a verejnosti. To je samozrejme kazdeho vec, jen za sebe tedy odpovidam na dotaz takto - zatim neni dostatek informaci jak covid dlouhodobe pusobi na nenarozena miminka, sama jsem tehotna a s lidmi se radeji nestykam. Moje imunolozka ma na to stejny nazor. Ale samozrejme, je to kazdeho vec.

codal
12. kvě 2020

Přespání dvě noci by na mě bylo moc, v tomto stádiu těhotenství bych do toho nešla. Oslava klidně, možná jedna noc, aby se mohli napít, ale v sobotu odjezd, když navíc chodíš do práce.

rnika
12. kvě 2020

@lestoc Tak pokud je to byt bez zahrady... a ještě chodíš do práce, volila bych také kompromis .. přespání na jednu noc... buď dojet v pátek a sobotu domů... a nebo přijet v sobotu a domů v neděli 😉

rnika
12. kvě 2020

A i kdyby to byl menší domek se zahradou ( tak tím, že pracuješ... jednu noc je myslím dostatečné 😉 ).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru