III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
21. led 2009

Anička taky kňourá, když se jí chce spát. Neumí to sama. Buď usne v kočáru nebo ji musíme uspat. 😖 Mám z ní namoženou levou ruku. Sama usla 2x. Jednou pod hrazdičkou a podruhé na gauči, ale to byla úplně hotová.

jajdaelda
22. led 2009

tanu..tak co,byla dnešní noc lepší?

ilci
22. led 2009

no, mě prcek už občas sám usne přes den, za poslední týden to bylo asi 4x
vstáváme po 7h a usíná okolo 11h, takže je vzhůru dlouho
pak už spí jen na procházce v kočárku a občas ještě usne k večeru na půl hodiny
ale to se snažíme omezovat, protože je pak do půlnoci čilej 😀

holky, já si myslím, že se to spaní časem zlepší 😉
jinak už taky moc nenosíme ve vaku, jen večer, když uspáváme nebo když má bolení

taky se těším, až bude sedět a vytáhneme nosítko
a hlavně, že pak konečně vyrazíme na nějaký výlet 😀

spetra
22. led 2009

ono se to zlepšit musí... usínat v náručí námvěčně nemůžou... 😉
T. už ani jindy než na uspávání ve vaku být nechce...

ilci
22. led 2009

tak ono už to prcky nebaví, jen ležet a koukat
ale na uklidnění je jim vak dobrej 😉

tanuki
22. led 2009

tak máme dns za sebou kontrolu- šla jsem tam v Manduce 🙂 nejdřív řev hrozný, pak dobrý...
Takže, naše míry 5,79 a 62,5 prý patříme ke šthlekším mimi, což mě překvapilo- od pohledu dost nabrala 😀
Řešila jsem s dr očkování i spaní. Od půl roku by se mělo prodluřovat noční spaní- které se počítá až od půlnoci do 6ti. ne kójo předtím. Hm, tak s tím zrovna poblémy nemáme, do půlnoci chce máalokdy 😀 Nemáme se bát, do půlroka času dost. No a když se to ani pak nebude lepšit, tak se dává v noci voda (ani mlíko ani čaj) a ono si to po pár dnech mimi rozmyslí a vyprdne se na to 😀

A k prevenaru. Tak prý by to mělo být opravdu schválené, už od doby před Vánoci, ale není vyřešená distribuce vakcíny, teď ani hexy 😔

spetra
22. led 2009

já dnes vytáhla taky manducu ven... první řev ale zachvilku vytuhnul... 😉 To je divné s tím prevenarem... se mi to nějak nezdá... to o tom ty ostatní dr. neví, že je to schválené ☹ že nás to nechají kupovat 😠

jajdaelda
22. led 2009

zrovna jsem to četla,že zákon stále leží ve sněmovně,takže schválený bohužel není ☹ Tím pádem ministerstvo zdravotnictví si neudělalo zásoby hexy, protože ji měly dle nového zákonu hradit pojišťovny, a teď je to v řiti...opravdu...ty naše pány poslance nakopat do pr...a několikrát.... naštěstí naše dr. zásoby má...a první dávku prevenaru jsem také koupila...by mě zajímalo jak se ceny liší - schválně - já za ni dala 1899,- - co vy?

tanuki
22. led 2009

jj, naše Dr. říkala, že hlavně, že mají policajti přebarvená auta 😠
No, je otázka, jestli takováhle změna musí být součástí nového zákonu..jestli to třeba nemůže být jen vyhláška(v nomenklatuře se teda nevyznám), kterou by si přijalo ministerstvo zdravotnictví (tohle přece může být ostatním šumák 😉 )

jajdaelda
22. led 2009

tanu...přiznám se, že já našemu zákonodárství nerozumím (mimo zákoníku práce 😀 ),ale taky mě štve, že se zabývají hovadinama a na věc, která může mít fakt špatný následky, kašlou.
Ona je to vlastně novela zákona o nemocenském pojištění....

ilci
22. led 2009

prevenar jsem zatím nekupovala, ale ceny jsou tak kolem těch 1800 - 1900 Kč
my jdem na první očkování až za měsíc, nebylo zahojené ramínko a dr. hexu měla

betina
22. led 2009

my zatím prevenar dávat nebudeme ještě uvidíme. Dneska jsem byla nakupovat, prvně jsem si tedy chtěla koupit svetr a nakonec....jsem koupila samý pidi oblečky na malou. koupila jsem ji vestičku s kočkou, tak ji obleču, jak pojedeme o víkendu ke tchánovcům. máme tam vždycky problém se spaním, tak jsme se domluvili, že malé koupíme na půl postýlku, no a samozřejmě se toho chytl i můj táta, tak možná nakonec budu kupovat dvě 😀

jajdi, s tou ohrádkou na hraní, taky nevím, co malé pořídit, aby měla prostor a nespadla mi ze sedačky, koupila jsem ty puzlíky, ale to asi nebude řešení ☹

tanuki
23. led 2009

Beti, jaký puzlíky? Jo, a jak jste na tom s naušničkama? My se pořád ještě nerozhodli..máme celkem dost argumentů proč jo i proč ne 😠 Ale včera jsem jí přikládala ty, co máme už do ma a teda moc by jí slušely 😅
Jojo, taky myslím hlavně na malou, co se týká nakupování a tak. Ale nesmíme se zanedbávat! Já už jsem se i párkrát namalovala a dost mi pomáhá, že jsem si před Vánoci na nátlak mám ya muže koupila zajímavý kabát..abych nevypadala tak zanedbaně 😀

No jsem zvědavá, jak se to vyklube. Stejnak musíme počkat na hexu 😔

Jsem si po dlouhé době dala 7hod spánku-muž mi nosil malou až do postele 😵 tak už nemůžu spát..a jdu šprtit- v pondělí mám na chvíli..poslední zkoušku 🙂

jajdaelda
23. led 2009

beti...myslíš takové ty barevné,pěnové nebo z čeho to je? Ty chci taky koupit, ale ohrádku budeme taky potřebovat, když budu potřebovat něco udělat nebo někam jít,tak abych ho mohla někam šoupnout....tak dnesk ajsem zkusila uložít malýho do kojo polštáře a zatím úspěch 🙂 ,tak alespoň nějaké uplatnění ten polštář má...

tanu...musím taky začít...včera jsem dostala depku...za 14 dní dělám 3 zkoušky a musím napsat 5 esejí 😝

manža dneska vyrazil na lyže na Javor...tiše závidím..koukala jsem na net,je tam úžasné azuro..u nás mlha,takže prochajda asi zase nic ☹ ....už bych asi byla taky schopna po fyzické stránce na lyže ,ale nějak se mi nechce nechávat prcka celý den u babi...i těch 7 hodin, co jsem byla od něj nejdýl pryč, bylo dost...

jajdaelda
23. led 2009

jo a zanedbávat se fakt nesmíme...což mi připomíná,že se potřebuji objednat ke kadeřníkovi 😉
taky už jsem přemýšlela,jak vypadat sexy i doma 😀 ,ale ono to jde dost těžko,když mě malej poblinká, počůrá či pokadí a do toho minimálně vršek musí být funkční,abych mohla vyndat rychle prso,tak nevím no... a k tomu ještě občas nevyspalá 😖 😀

jajdaelda
23. led 2009

ha...tak Kubulín v polštáři usnul 😅 😎

ilci
23. led 2009

taky potřebuju kadeřníka a nový ohoz 😀
chci vlasy pořádně ostříhat, už mě to leze na nervy 😀

jinak tu byl dneska chlápek zaměřit nám lodžii na zasklení a Mikeš se na něho pořád tlemil 😀

spetra
23. led 2009

já ji zatím nekupovala, mě ale řekla sestřička, že nejlevnější je mají v kaufllandu v lékárně, prý cca 1700,--
tanuki: tak to jsi šikovná, blahopřeji ... psoslední zkoušku, to bych si taky nechala líbit, já ještě 4... ☹
Já se taky dost zanedbávám, namalovaná jsem od porodu byla no dalo by se to spočítat na jedné ruce... chodím v teplákách, mám jen společenské kalhoty ve kterých jsem narvaná a ke kočáru se nehodí... čekám, až se dostanu na původní váhu a pak začnu nakupovat, ale pokud budu tak žrát pořád sladké tak to nebude nikdy... ☹

ilci
23. led 2009

tak s váhou problém nemám, už mám o 2kg míň než před porodem
a to furt jím sladký
ale ještě tak 5kg bych chtěla dolů 😀

holky, učení nezávidím
tak ať to úspěšně zvládnete

jajdaelda
23. led 2009

ilci...a jak to děláš??? Já tedy raději na váhu nelezla už asi dva týdny,ale myslím,že nějakých 5-6 navíc pořád mám.... 😠

holky,nestává se vám,že vás po kojení píchá bradavka?? mě dneska už asi hodinu a je to šílený...jako by mi do ní někdo píchal jehlou ☹

betina
23. led 2009

jajdi,

stává se mi to sice to netrvá hodinu, ale taky to stojí za to.

holky, si stěžujte na váhu! já mám pořád 12 kg nahoře a kalhoty jsem si koupila dvoje nový,aspon něco mám a moje celá skřín s původním oblečením, tak na tu se chodím jen koukat ☹

jajdi a jak to chceš udělat s tím kadeřníkem? tajy bych zašla, jenže bych musela s malou a ta by zahájila okamžotě řev a představa, že mě bude holička stříhat a já u toho budu dělat letadlo s malou, to asi nepůjde 😀

někdo se tady ptal na ty puzlíky-tanuki, myslím ty.no ano jsou to pěnový puzle pro miminka, prodává se to v hračkářství a mně se to líbí, máme to v obýváku a malé nic nepodkluzuje, tak si může řádit 😀

jinak dnešní den bych zrušila, bolí mě hlava, verunka nemá svůj den tak pořád knourá anebo se vzteká a pes se mi při pocházce vyválel v blatě, je celej mokrej a to mám vytřenou podlahu, tak už jsem si sfnukla, protože tohle jsou ty dny, kdy mám pocit, že už prostě další den nevydžím ☹ a navíc jsem dostala chut na cigarety...fuuuuuuuuj!

radus78
23. led 2009

ahoj holky, tak já mám skoro o 4 kg míň než před těhotenstvím a taky jím pořád jen sladké, ale je fakt, že jsem za těhotenství přibrala asi 10 kg a když jsem se vrátila z porodnice, tak jsem měla jen 2kg navrch. 🙂
Ke kadeřnici bych taky potřebovala. Zdá se mi, že mi začaly nějak vypadávat vlasy ☹

ilci
23. led 2009

radu, taky jsem za těhu přibrala jen cca 10-11kg a všechno nechala v porodce

ono to bude tím, že jsem měla sedavé zaměstnání a teď se doma víc hýbu, denně procházky - to chodím rychlejší chůzí, pokud to jde

na kadeřnici bych potřebovala hlídání, s prckem asi těžko 😀
jenže tchánovci hlídají podle toho, kdy oni mají čas, taky furt někde lítají a tchán chodí vypomáhat do práce

tanuki
23. led 2009

spetro- my nemáme semestry, ale blokovou výuku=zkoušky celý rok 🙂 ale teď po tom pondělí budu mít další až za měsíc, ale bude stát za to..
Beti a jak ty naušničky, máte?

Jj, asi ej to základ nepřibrat přes těch 12kg.. já byla taky hned dole, jenže to nic nevypovídá o stavu - zadek totální sulc a záda hrůza

jajdaelda
23. led 2009

beti...máme jednu babičku cca 500m od baráku,tak malýho dám k ní..před tím nakrmím a to ty 3 hodiny vydrží a kdyžtak jí nechám i láhev s mlíčkem

Kubulín byl dneska nějak utlumený...zvládla jsem vyprat, něco málo vyžehlit, vytřít, vyklidit myčku a připravit na zítra pomazánku...a ještě se něco málo naučit...zato teď řádí... pořád se chce přitahovat za ruce a sedět...

betina
23. led 2009

tanuki,

já bych ty naušničky nakonec chtěla, ale MM nechce, bojí se, aby malá nedostala zánět apod...a zvhledem k tomu, že jsem ho ukecala na křtiny, tak naušničky asi nebudou ☹ a co vy?

jinka zítra jeme na víkend k tchánovcům, tak přeji hezký víkend holky!

ilci
24. led 2009

tak prďolka už od včera zvedá hlavičku a pase koníky, sice vydrží jen chvilku, ale lepší se to
jako motivace slouží hrazdička s hračkama, akorát že když ji vidí, nejen že se zvedne, ale chce se k hračkám plazit a rozčiluje se, že to nejde 😀 😀

máme dneska pěkně ospalé počasí, prcek od půl sedmé vzhůru, nejradši bych to zalomila 😀

tanuki
24. led 2009

Ilči, tak super, jen ho pořádně vydováděj. My se s Veru plazíme-zapřeme jí ty pokrčjící se nožičky, ona se pošoupne dopředu a má velkou radost (ručičkama jí zatím moc nedochází, co by měla dělat)
Dnes večer hrozně huláká, tak nevím.. Jinak, stále celou noc prokojím. Snad to přejde 😔 Já to zvládám, spíš mám strach z budoucnosti. jestli se to nezmění, tak to brzo zvládat přestanu 😉 Nehledě na to, že pomalu ani pampersky nestačí, natož látkovky.. ale je fakt, že zatím máme samé obyč, nic extra savého.
Ilči, ty Alany teda ujdou?

ilci
24. led 2009

tanu, ujdou
jednou ji asi v noci pročůral, ale to byl mazec, měl nějaký velký výdaj nebo co 😅
ale jinak dobrý, opruzenej není
prokojenou noc nezávidím
prcek jí kolem 21h a pak až mezi 3-4h, akorát teda usíná kolem 23h
ale aspoň se člověk vyspí víc hodin v kuse 😉

jajdaelda
25. led 2009

ahoj holky....tak máme relativně klidnej víkend..Kubula je nějakej spavej....asi po tom očkování...nebo že by to bylo počasím? 😀 A zase má hlenovitou stoličku ☹

holky...my se s manžou včera nějak zapomněli 😅 a až když bylo po,tak jsem si uvědomila (stejně jako před rokem!!!), že ovulace se počítá 10-12 dní od prvního dne MS, ne od posledního,jak jsem si myslela!!! Hlavně,že jsem si z toho dělala před týdnem srandu 😀 Ups..tak teď mi hlavou šrotujou myšlenky,co by, kdyby....snažím se myslet na něco jiného,ale jde to docela těžko....hlavně,že jsem si říkala, že příště budu už chytřejší 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru